Страница 41 от 81 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #601

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Е то ако няма предлагане и търсене , няма да има и кой да влага средства в развитието на акумулаторите и елекромобилите и от няма развитие... на тоя етап сми, колкото и някои да казват, че е рано - ето Волво обявиха , че след две години ще произвеждат само хибриди и електрички ...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #602

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Не мисля, че в момента има кой знае какво търсене. За сметка на това има доста агресивно предлагане и много манипулация.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #603

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Акумулатора в този си вид е бита карта като източник на енергия за каквото и да е. Ако се измисли нещо коренно различно на друг принцип, което да е способно да съхранява много по голямо количество енергия при същите или по-малки размери - ОК тогава може и да се получи нещо,
    Но аз лично смятам че това е преходен период, Бъдещето е в двигатели с друг вид "гориво" и на други принципи- какво - не знам - научно - фантастични филми има достатъчно....

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #604

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Един бърз поглед на акумулаторни винтоверти в ОЛХ дава представа, каква би била ситуацията, след евентуална конверсия.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #605

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Трябва да се променят не толкова транспортните средства, колкото идеологията на транспорта.
    Сега всеки се опитва със собствено превозно средство да се придвижи от точка А до точка Б независимо от разстоянието и качеството на пътя между тях.
    А трябва да има високоскоростни, средноскоростни и нискоскоростни превозни средста със споделено ползване. Давам пример:
    Имам малка електрическа кола за градско придвижване. Утре имам работа във Варна и в събота трябва да съм си обратно в София. Отивам в 23ч на софийската гара. Посреща ме млад човек, който поема колата и има грижата да я придвижи до товарния вагон, да я качи на него, да я включи за дозареждане и да я остави. Аз се придвижвам с ескалаторите до влака и се настанявам в спалния вагон. Влака тръгва в 24ч и утре в 7ч е на гарата във Варна. Слизам от влака, имам време да взема един душ, да пия кафе и закусвам до 8ч. В 8ч колата вече ме чака заредена и готова за 150км градско каране из Варна. Свършвам си работата и в 23ч отново съм на варнеската гара. Следва същата процедура обратно към София. А помислете сега как е!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #606
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А помислете сега как е!
    Скъпо

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #607

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Трябва да се променят не толкова транспортните средства, колкото идеологията на транспорта.
    Сега всеки се опитва със собствено превозно средство да се придвижи от точка А до точка Б независимо от разстоянието и качеството на пътя между тях.
    А трябва да има високоскоростни, средноскоростни и нискоскоростни превозни средста със споделено ползване. Давам пример:
    Имам малка електрическа кола за градско придвижване. Утре имам работа във Варна и в събота трябва да съм си обратно в София. Отивам в 23ч на софийската гара. Посреща ме млад човек, който поема колата и има грижата да я придвижи до товарния вагон, да я качи на него, да я включи за дозареждане и да я остави. Аз се придвижвам с ескалаторите до влака и се настанявам в спалния вагон. Влака тръгва в 24ч и утре в 7ч е на гарата във Варна. Слизам от влака, имам време да взема един душ, да пия кафе и закусвам до 8ч. В 8ч колата вече ме чака заредена и готова за 150км градско каране из Варна. Свършвам си работата и в 23ч отново съм на варнеската гара. Следва същата процедура обратно към София. А помислете сега как е!
    Това и сега го има.
    Но има и друг проблем с идеологиите... Аз примерно не искам да пътувам с влак - искам да се насладя на шофирането - затова бих предпочел друг вид транспорт и друг вид кола. Или пък просто обичам да си правя екскурзии из страната и извън нея. Така че коли пак ще си има всякакви както сега според предпочитанията на хората, само "нещото" под капака ще се променя. ....поне докато не измислят телепортацията

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #608

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Това и сега го има.
    Но има и друг проблем с идеологиите... Аз примерно не искам да пътувам с влак - искам да се насладя на шофирането - затова бих предпочел друг вид транспорт и друг вид кола. Или пък просто обичам да си правя екскурзии из страната и извън нея. Така че коли пак ще си има всякакви както сега според предпочитанията на хората, само "нещото" под капака ще се променя. ....поне докато не измислят телепортацията
    Идеологията трябва да позволява много гъвкави решения в зависимост от разстоянието целите на пътуването. Но идеята всеки човек на зенята със собствена кола ще умре в обозримото бъдеще. И сега придвижването в голям град с лека кола в час пик е кошмар. Пак пример - разстоянието между офиса ми в Младост и центъра на града, където е счетоводната къща, която ни обслужва е около 13км. Сутрин за да стигна до там с колата и да намеря място за паркиране ми трябва повече от час. С метрото и 25-30 мин са ми достатъчни.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #609

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Кой нормален човек в днешно време пътува 7 часа от София до Варна !

    И кой нормален човек ходи до счетоводната къща в днешно време, повече от два пъти годишно ?!
    За тая работа има скенери за документи, елекронна поща, електронни подписи, електронно банкиране, чатове и видеоконференции. ... и телефони.

    А това дето опищяхте малкия пробег - на пръсти се броят пишещите тук пък и изобщо, които зареждат винаги резервоара догоре.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 07-07-17 в 01:04.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #610

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Само да уточним акумулатор равно ли е на литиево-йонна батерия. Акумулатор ли наричате батериите в телефоните си?
    Този пост е редактиран от kokovox; 07-07-17 в 03:23.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #611

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Точно е да кажете "Ние нямаме пари в Източна Европа" .

    Вижте какво става в САЩ.

    То винаги първо там става.

    След това е Западна Европа, а ние в България кретаме в буквалния смисъл някъде между Азия и Африка ...

    То и законодателството ни е там някъде, та затова няма никаква изненада...

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #612

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Само да уточним акумулатор равно ли е на литиево-йонна батерия. Акумулатор ли наричате батериите в телефоните си?
    Да, какво друго да е? А и в много случаи литиево-йонната батерия не е най подходящата поради много от специфичните си изисквания. За това продължават да съществуват и други видове акумулаторни батерии.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #613

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Кой нормален човек в днешно време пътува 7 часа от София до Варна !

    И кой нормален човек ходи до счетоводната къща в днешно време, повече от два пъти годишно ?!
    За тая работа има скенери за документи, елекронна поща, електронни подписи, електронно банкиране, чатове и видеоконференции. ... и телефони.

    А това дето опищяхте малкия пробег - на пръсти се броят пишещите тук пък и изобщо, които зареждат винаги резервоара догоре.
    Поредното празноговорене и отклонение от темата! Колко часа пътува нощния влак София - Варна?
    Разбира се, че се ползват електронната комуникация и документооборот. Но все пак се налага та се подпишат и документи на хартия, защото поредния български идиот не признава електронния подпис.
    Не забеляза ли, че темата не е кой как си носи документите, а това е само пример за ползване на споделен транспорт???

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #614

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Колкото по-нов, като конструкция, принцип на работа и заряд е един енергиен източник, с цел да се минимизира размера и да се увеличи отдаваната енергия, толкова по-трудно става използването му от гледна точка на изисквания за заряд, управление на клетките, баланс при зареждането и контрола при разряда.Направете сравнение между най-разпространените и основни типове елементи - никел-кадмиевите, литий-йонните и литий-полимерните клетки и ще се убедите.Li-Po елементите, като такива, не са кой-знае колко по-скъпи от йонните, но рядко се ползват извън бита и разни хоби-та и то в малки пакети.И въпроса не е в цената за елементите или пакета, а в непредсказуемостта им.Освен това се зареждат балансирано за всяка отделна клетка и имат лошия навик да гърмят и да се самозапалват при заряд.Не веднъж ми се е случвало да ми се самозапалят качествени и прогонени полимерни пакети и затова се зареждат в пожароустойчиви чанти и пликове.А приложете това за някой промишлен полимерен пакет от няколкостотин елемента и нещата се изясняват.Та ,прав е колегата, че още е раничко с наличните енергийни източници електроколите за станат масови.
    Този пост е редактиран от edi1; 07-07-17 в 08:47.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #615

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Да, какво друго да е? А и в много случаи литиево-йонната батерия не е най подходящата поради много от специфичните си изисквания. За това продължават да съществуват и други видове акумулаторни батерии.
    Да де, но като се споменава акумулаторна батерия кой вид батерия се има в предвид?
    Този пост е редактиран от kokovox; 07-07-17 в 17:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 81 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе