Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 84

Препоръка на марка и модел малка кола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #46

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Renault Clio 1.5dTi 2003 - не са проблем 5,6л към 3.8л...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #47

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Ей в тоя pdf
    https://www.citroen.bg/wp-content/up..._201910_v1.pdf
    в последната таблица (таблица CITROËN C3 - ТЕХНИЧЕСКИ ХАРАКТЕРИСТИКИ)
    в най-дясната колона за модела BlueHDi 100 S&S BVM клас B
    е даден разход:
    3,7 - Градски l/100 km
    3,1 - извънградски l/100 km
    3,3 - Смесен l/100 km

    като посочения двигател е с работен обем 1499 куб.см.,
    а посоченото тегло (празен) е 1086 кг
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-01-20 в 20:11.

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #48

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    М... по NEDC (New European Driving Cycle), замислен кога съм се напикавал още и коли са имали 5 семейства в квартала.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #49

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    К... Посочено е 2007. Ако тогава си се напикавал, трудно ще намерим общ език особено за автомобили.

    Дори и днес през 2020, по немския TV-канал AMS (Авто Мото Спорт), се говори за разход на градско каране, извънградско и смесен.

  6. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #50

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Не съм имал бубу, което да постига декларирания от производителя разход.

    Инак в Уикиплещия разправят, че тая глупост (NEDC) "is a driving cycle, last updated in 1997" и че е предшествана от "The Urban Driving Cycle ECE-15 (or just UDC) was introduced first in 1970", а тогава съм се напикавал А ти?

    "Немския TV-канал..." - е те тук ме загуби.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #51

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Е то и колелото е измислено преди 2-3 хиляди години пък днес гледам още се ползва.
    Така или иначе, в контекста на темата и предишните постове (и не само тази автомобилна тема), се говори за разход при градско каране, за извънградско и смесено - точно както е по този NEDC.
    Аз лично нямам нищо против да споменаваме и другия стандарт WLTP (предполатгам е някакъв стандарт/спесификация ?) при който се говори за разход спрямо скоростта.

    Цитат Първоначално публикувано от Karata Виж публикацията
    "Немския TV-канал..." - е те тук ме загуби.
    Това твое изречение в автомобилна тема звучи малко като клише, да не кажа снобарско клише.
    Прилича на ония изказвания в темите за филми при които някой казва "тоя филм е голяма боза, нищо че не съм го гледал".
    В същия този немски TV-канал AMS (Авто Мото Спорт), 80% от предаванията са ревюта, изпитания и сравнения на нови автомобили. Пък и не само нови, а и на стари, но мощни.
    Останалите 20% са за олдтаймери.
    Например оня ден гледах сравнение между Ситроен С4 Кактус и Рено Меган и двете от най-последните поколения и подбрани със сходни характеристики. Ситроена спечели.
    В ревютата на новите марки и модели има страшно много нова информация относно нови технологии за серийно и несерийно производство.
    ... "Въпрос на вкус" както казало кучето, преди да се оближе под опашката
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-01-20 в 22:22.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #52

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    NEDC и WLTC са тестови цикли за изпитване на леки автомобили. NEDC е тестов цикъл, характерно за него са: малките ускорения, ниските скорости и това, че е далеч от реалността, не се използва вече. Вторият WLTC е тестов цикъл от WLTP процедурата. Доближава се до реалността и разходът по WLTP е близък до реалния. Всички автомобили от Евро 6д са сертифицирани по WLTP, който включва и real drive. Двата цикъла са различни и не могат да се преизчисляват.

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #53

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Мерси за пояснението, имаше нужда.
    Да се върнем на примера от pdf-а.
    По WLTC, за модела BlueHDi 100 S&S BVM
    в графата "висока скорост" е отбелязан разход 3,6

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #54

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    WLTC е разделен на 4 части, всяка с различна максимална скорост:
    - ниска скорост - до 56.5 km/h
    - средна скорост - до 76.6 km/h
    - висока скорост - до 97.4 km/h
    - много висока скорост до - 131.3 km/h.

    Смесен разход се изчислява, като среден за целия цикъл.
    Посоченият разход, ще бъде близък до реалния, като се отчитат и различните експлоатационни разлики. Бих казал, че за посочения модел, смесеният разход ще бъде около 4.5 до 5.1 л/100км в зависимост от градско/извънградско. Ако преобладават скорости между 50 и 90 km/h, тогава ще бъде около 4.0 до 4.5 л/100км. В spritmonitor, няма много данни, но и малкото които са там, варират между 4.43 и 5.33 л/100км.

  12. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #55

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Мерси за пояснението, имаше нужда.
    Да се върнем на примера от pdf-а.
    По WLTC, за модела BlueHDi 100 S&S BVM
    в графата "висока скорост" е отбелязан разход 3,6
    Интересно... Викаш градско 3.7 l/100, a на "висока" (до 97.4 km/n) 3.6 l/100

    Може и да не карам правилната кола, или пък след над 35 години да не мога да карам, но градският ми разход е почти двоен на междуградския, като не съм от най-прилежните водачи (сиреч, не се напъвам особено да се вмествам във "висока скорост")

    Инак, Митко, ми допада предложението ти - след гледането на немски автопредавания, предложеното не е нЕква VAG-ина, което е за уважение Обратното... Обратното щеше да е снобско
    Този пост е редактиран от Karata; 22-01-20 в 10:15.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #56

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Първо да кажа, че ЛЪЖЕШ (!!!) относно това което съм казал - виж постовете по-горе

    И второ:
    Икономичните коли не са някаква новост.
    Дизеловия Голф 2 1.6 и дизеловия Форд Ескорт 1.6, произвеждани още преди 1988 харчеха по 4л извънградско по първокласни пътища минаващи през населени места, а не по магистрали. Лично съм ги карал и двата модела в периода 1999-2003 и правех по 20-22000 годишно именно защото бяха икономични. А през онези гладни години да навъртиш с личния си автомобил 20 хил. годишно не беше често срещано явление.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 22-01-20 в 12:37.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #57

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Малко фрустриран ми се чинеш нещо, Митко. Имаш право на груб и нелюбезен тон, разбира се, но малко прекрачваш границите, струва ми се.

    Не разбрах какво лъжа, но ще опитам да обобщя, доколкото мога:
    - гледам някаква тема за малка икономична колица (каквато моята, за жалост, не се явява), влизам с бутончето за последни постове и виждам твоя (т.е. темата не съм чел изцяло)
    - впечатлявам се сериозно от твоето "3,7 - Градски l/100 km" и погледнах .PDF-а, където мернах NEDC, което случайно бях разглеждал преди време и съм запомнил че е дърто и невярно
    - реагирам ти с повърхностните си спомени, имайки предвид, че това 3.7 l/100km е възможно само в нечии мокри сънища
    - прочитам мнението ти, че вероятно няма защо да водим диалог, предвид, че не съм ти на нивото, преглеждам набързо за NEDC, за да не съм се объркал нещо, забелязвам и уклона ти към немски (разбирай манипулирани) автомобилни предавания
    - след като те поупътиха във вариантите на методологиите за разходите, ти решаваш, че ще покажеш как кактусчето имало 3.6 l/100km междуградски разход ('висока скорост' определено не е градски), ама този път по WLTC
    - WLTS e уж по-правилна методика (което не я прави вярна - лично мнение) и се зачудвам що даваш първо едната, после другата... та реагирах
    ... и ти реши, че лъжа. Изнервен ми изглеждаш.

    Между другото, чух, че вече правели икономични коли. Дори шефа ми даде да карам три такива. Ама не ме кефят. Що' са VAG-ини. Та аз лично нямам икономично возило - Citroen-ът ми пие по 10 литра бензин междуселско и 15-20 шопийско (в зависимост от това дали го карам аз или жена ми). И всъщност завиждам грозно на тези, които са си взели такива чудеса като посоченото от теб, още повече ако наистина могат да правят магиите, описани в брошурите на производителите им. Та затова те апострофирам, разбираш ли - от злоба.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #58

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    https://autobild.bg/psa-%D0%B7%D0%B0...%D0%B0-%D0%BF/

    - най-малката разлика тестов/реален е към 1.5л точно на BlueHDi 100 S&S BVM версиите ... 3л градско може евентуално с някой чист хибрид докато има ток в батериите ама и 5л средно никак не е зле.
    Абе за градско направо електрички - там им е силата .

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #59

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Първата ти грешка е че излъга.
    Направи умишлено подигравателно внушение (виж си поста), чи преказвам глупости, взимайки мой изречения от различни постове, съпоставяйки ги тези изречения едно срещу друго, внушавайки че си противореча, без да споменаваш, че цитирам два различни стандарта в тез две различни мои изречения и без да споменаваш, че цитирам официални публични документи на Ситроен в тези две мои изречения.
    Много тъпо внушение - както казах вече "не уважавам такинва хора".

    Втората ти далеч по-голяма грешка е, че се опитваш да замазваш първата.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #60

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Honda Accord 2008г 2.2 i-CDTI , 140к.с. на десетата и година(т.е. не е нова)
    засечена извънградско Рз-Сф-Рз с 90км/ч дори и на магистралата, без климатик и фарове(само габарити),
    круиз контрол, почти без изпреварвания - 4.2 л/100км!
    Засичане - до гърловината на резервоара,две зареждания - в Сф, и в Рз като се върнах.
    Тръгнах пълен до гърловината.
    За мен това е най-точния метод.
    Сега ако са ме поизлъгали малко на бензиностанциите значи е още по-малко....
    Иначе реалното и градско е 6л, извън - 5/100.

    п.с. малко скучно беше ама....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Марка/модел качествени автоматични прекъсвачи
    От KI_YOOU във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-18, 21:48
  2. Съвет за марка и модел климатик-инверторен
    От kalinntv във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 40
    Последно: 28-10-15, 12:25
  3. Избор на малка градска кола
    От ivanxxx във форум Автомобили
    Отговори: 60
    Последно: 26-10-14, 09:06
  4. Кой каква марка - модел куче има
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 22
    Последно: 09-04-12, 15:33
  5. Вашата любима марка спортна кола
    От loszetas във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-12, 08:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе