Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 84
Like Tree26Одобрявам

Препоръка на марка и модел малка кола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Kx
    Kx е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    968
    #61

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Колко ти резервоара,че при този разход си правил 2 зареждания за около 600 км?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #62

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Засякох на отиване и на връщане - два пъти.И двата пъти беше 4.2.
    Но пак казвам - “пенсионерско каране”.
    Иначе е към 5 извънградското - нормално каране с климатик,
    и колата не е малолитражка...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #63

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Да дам и аз моите 10 стотинки по темата.Есента ми се наложи бързо и внезапно да си взема кола, щото върнах служебната.Бюджета ми беше ограничен на 5000лв. няколко седмици обиколки из автокъщи и дебнене на обяви си взех Голф 4 бензин 1.6 16V 2003 г. Причината да се спра на него е че купето е изцяло поцинковано, двигателя е евро 4 и за голям късмет беше на 109 000км. със сервизна история.Другата причина е, че колата е масова и съответно частите са евтини, втора употреба може да се вземе почти всичко, а и новите не са скъпи.Най-скъпото ми е ламбдата-236лв.Всичко с обслужване-масла, ремъци, тампони по окачването, регистрация ми излезе 4500лв.Смятам скоро да му сложа един газов инжекцион и ще се придвижвам тънко като разход

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #64

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Прекрасно, със здраве да я караш много и безаварийни километри.
    Но да попаднеш на 17 годишна кола на 100К реални километра си е точно Джакпот....

    п.с. виждал съм същия - лимка, свети вътре и вън, на километража 130К,
    след кратко ровене в компа на колата излезе - последна смяна на масло 890К -забравили да го изтрият.
    От една страна добре - значи двигателя е държелив,
    от друга - .....новия собственик използва почти целия си запас от нецензурни думи.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 31-01-20 в 15:25.
    Karata, Gena_bs, svetlio1 и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #65

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    С автомобилите, произведени след 2008 такова нещо не е възможно да се случи.
    Имам предвид да изкарат 890K km пробег, дори след основен ремонт.
    Тези 3-4 цилиндрови въшки с турбини могат да те направят милионер, ако си бил милиардер само от обслужване и ремонти.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #66

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Ти колко коли си карал произведени след 2008 ?

    Аз - две. Двете последни които сме купували с половинката са точно такива - произведени след 2008. (Даже нейната май е произведена след 2011)
    И моите РЕАЛНИ впечатления за коли произведени след 2008 нямат нищо общо с твоите впечатления. ... Ако това твоето е "впечатления" де, а не е обикновеното ти разтягане на лукуми.

    И понеже имам впечатление и от колите произведени от 2008 назад чак до 1970, то да кажа, че колкото по-назад във времето гледаш, толкова по-малко километри навъртаха автомобилите. Това да навърти повече от 400-500 хил. преди 30г , го можеха само дизеловите мерцедеси и то само със задължителна смяна на двигател.
    ... А малките лади след 150 хил почваха да харчат 12-14 на 100, без значение със или без поредния основен ремонт
    Този пост е редактиран от MitkoS; 31-01-20 в 19:28.
    espace одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #67

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Поне 30 - служебни, чисто нови, пробег на някои до 150000км.
    Corolla, Hilux (ЮАР), RAV4, Ford Tourneo и Ranger, Dacia Logan, Sandero, Dokker, Duster. Китайските недоразумения не ги включвам, както и френските автомобили, защото за тях нямам наблюдения до 120-130к км.
    Достатъчни ли са ти?
    Королите имаха проблеми със скоростните кутии още между 30 и 50к км, при това всичките около 8. Hilux - ядяха и ядат масло като за световно - 2.2-2.5D4D (кодовете вече не помня) - 5бр., Duster - скоростни кутии на 25000 (2бр.), Logan и Sandero - имаше 2 случая на запалване поради повреда в генератора, проблем с двигател на 20000 - лична на колега, Ford - проблеми с електрониката, ръжда, на Ranger (5бр.) - незатегнати предни амортисьори от завода!!!, на два - сменени скоростни кутии на 15 и 20к км...

    А сега напиши какви са твоите автомобили и на колко реален пробег са те? Пък тогава ме опонирай!

    И защо намесваш в темата класически (като възраст) автомобили не ми стана ясно? Ми напиши колко км средно е пробегът на Ford Model T тогава!

  10. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #68

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    1. Сравняваш експлоатацията и подръжката на служебни и лични автомобили !
    Да не говорим, че си посочил модели които не са образец за качество.
    И да не говорим още, че посочените повреди и ремонти първо по никой начин не те разоряват и второ - срещат се при една купчина модели произведени преди 2008.

    2. Виж си какво си писал
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    С автомобилите, произведени след 2008 такова нещо не е възможно да се случи.
    Имам предвид да изкарат 890K km пробег, дори след основен ремонт.
    Тези 3-4 цилиндрови въшки с турбини могат да те направят милионер, ако си бил милиардер само от обслужване и ремонти.
    Ти си този, който имаш да доказваш, че автомобилите отпреди 2008 изкарват 890K пробег, което като твърдение е голяма глупост за всеки който е карал автомобил от преди 1990 до днес.

    ПП.
    Или викаш, "нищо не съм казал за тези отпреди 2008, само внушения правя".
    Този пост е редактиран от MitkoS; 31-01-20 в 22:25.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #69

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Нетурбиниран дизел може да направи милион км. при нормална подръжка, евентуално с 1 осн. ремонт.
    Виждал съм и турбиниран 2.7CDI на MB на 1.2 мил. км без основен ремонт, но каран 99% извънградско.
    На никого нищо не искам да доказвам, въпросния Голф може и да е бил със сменен мотор - никой не знае,
    но със сигурност не е бил със превъртян нагоре километраж.
    Просто написах, че колегата е късметлия със 17г автомобил на 100к - съгласете се че е рядкост това...

    п.с. човека в началото пита за евтина малолитражка пък ние къде отидохме....
    Този пост е редактиран от ccankov73; 31-01-20 в 23:48.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #70

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Посочи твоите образци за качество, с лична експлоатация. Защо не го направи?
    И какво значение има дали са лични или служебни, ако се експлоатаират само от 1, максимум двама шофьори. При това - чисто нови от магазина, максимален срок - 3 години.
    Ако Toyota не е лидер за качество, посочи коя марка / модел е в момента е за теб. Просто ми е интересно.
    Аргументирай се с факти, а не пиши в стила, как го наричаше, а "една баба каза пред блока."
    Очаквам нещо от сорта - имам еди какъв си автомобил, купих го на ххх км, до момента пробегът ми е на у години и ми се е повредило еди какво си и съм вложил или не в ремонт zzz лв.

    До 2000 - 2002 някъде почти всички марки и модели, особено японските, се правеха да издържат минимум 500000км пробег. Това го знам от сервизни специалисти и вносители на различните марки. Лично съм говорил с таксиметрови шофьори в Холандия, които твърдяха (лично видях на 4 машини), че повечето техни Mercedes E250 (W211/212) са на над 550000км пробег.
    След това маркетолозите вземат връх и постепенно пробегът, почти без значение от марката, се намалява докъм 250 - 300к. И то само, ако скъсяваш огромните интервали на обслужване от 15-25000км.
    За състоянието на двигателя оказват огромно влияние и техническите течности. В момента се ползват масла със съвсем различни специафикации отпреди 2003, както и силумин, вместо чугунни блокове. Да не обяснявам, че заради еко-меко изискванията буталата са почти наполовина от предишните, start-stop системи и др. такива. Добавяш и силното температурно натоварване на "въшките" с турбина с обем 1.4l / 150hp и нещата си идват на мястото.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 01-02-20 в 08:30.

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #71

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Нито ще ти се обяснявам, нито ще влизам в пенсионерските ти хленчове по щастливото минало с безумни логики и изводи.
    Карай си таратайката отпреди 2008 и се радвай, че още си милиардер. ... аз нямам проблеми с новите коли.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #72

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Направих няколко снимки на двигателя.А мога и на сервизната книжка.Виждал съм и съм карал и на 300 к. там не изглежда по този начин.

    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #73

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    Колега карай си я със здраве и безаварийно !
    За километри и състояние ...... познавам доста “ джамбази “ както и преди много години и аз се занимавах с коли.
    Кола на 300 К мога да я направя да изглежда като на 50 К стига да си струва.
    Миене на мотор , боядисване на кожа , смяна на волани , смяна на тавани итн . Няма да навлизам в подробности.
    Скоро си взех от приятел джамбаз един мерцедес ( трябва ми за черен път ) . Колата изглежда като нова !
    На километража пише 170 К километра . Може и да са толкова !
    Аз знам реалното състояние на колата , но в този случай не ме притеснява.
    Трябваше ми евтина кола за 1 година от която да не загубя пари при продажба след тази една година .

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #74

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    И аз като автора на темата съм на тази вълна - избор на малка кола и съм се насочил към Хюндай и10 бензин, ръчка. Добри отзиви в мрежата, ще съм благодарен ако някой сподели лични впечатления.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #75

    Отговор: Препоръка на марка и модел малка кола

    За нов автомобил ли пишеш или за "втора радост"?
    Дай линкове към "добри отзиви в мрежата", ако обичаш. И за коя мрежа става въпрос - за шарани на маркетолозите или от специализирани сервизи за ремонт на двигатели KIA/ Hyundai? Нямам предвид официалните дилъри на марките по света.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Марка/модел качествени автоматични прекъсвачи
    От KI_YOOU във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 15-02-18, 20:48
  2. Съвет за марка и модел климатик-инверторен
    От kalinntv във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 40
    Последно: 28-10-15, 11:25
  3. Избор на малка градска кола
    От ivanxxx във форум Автомобили
    Отговори: 60
    Последно: 26-10-14, 08:06
  4. Кой каква марка - модел куче има
    От kris11 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 22
    Последно: 09-04-12, 14:33
  5. Вашата любима марка спортна кола
    От loszetas във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-12, 07:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе