Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 203

Защита от токов удар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #151

    Отговор: Защита от токов удар

    I.Когато има гръмотевична дейност, нищо и никой не може да ти гарантира 100% защита от подобни разклонители!
    Изключваш всичко от контакта, кабелната и LAN и чакаш да спрат светкавиците!

    За индустриални нужди има други апаратури, които в домашни условия са неприложими.

    1.Купи си разклонител с минимум 5 ШУКО контакта.
    Винаги не достига поне 1.
    2.Трябва да имаш заземена 3 проводна мрежа, за да е ефективна защитата. В краен случай правилно занулен ШУКО контакт.
    3.Ако искаш да защитаваш входящи LAN или кабелна телевизия, потърси разклонител с такива възможности.
    4.Eaton (MGE) без зашита на LAN и кабелна: STEMO Ltd. - Eaton Protection Strip 6 DIN - 68583
    Има и други варианти на същата марка.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #152

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    4.Eaton (MGE) без зашита на LAN и кабелна: STEMO Ltd. - Eaton Protection Strip 6 DIN - 68583
    Има и други варианти на същата марка.
    E те такъв ползвам и аз.
    И в най-големите бури и гръмотевици не изключвам нищо, засега да чукна на дърво, нямам грижи. Това не означава, че не си прав, разбира се.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #153

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Разгледай българските на SONO - по нищо не отстъпват на посочените от теб. И понеже ги ползвам от години бих казал че им вярвам повече отколкото на разни "китайчета" с "големи" имена
    Sono - Надеждна защита от токови удари - Продукти а и имат пълни характеристики на български.
    И аз ползвам Соно от 2 години и потвърждавам - определено са добри и вършат работа. Първо, че са наши български и второ, освен защита от високо напрежение имат и защита против ниско напрежение, което е много по-гадно за електроуредите.

    При мен Соно-то претърпя доста токови удари, спадове на напрежението, но винаги е сработвало и защитава уредите - до сега нямам щети. Според мен нашите са по-добри от разни уж "маркови" китайски разклонители и защити.
    Работи много коректно - при минимални мигвания и колебания на тока не спира захранването, а само изписква предупредително. При големи и опасни отклонения на напрежението директно се гаси.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 10-04-16 в 21:19.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #154

    Отговор: Защита от токов удар

    Най-старият ми е от точно 9 години. По едно време взе да писука нещо, но след една дълга "почивка" от 10 дни изключен от захранване спря да го прави. И 6-те контакта съм ги запълнил.
    Имам наблюдения и за още два от по-новите разклонители, след покупката от Eaton. Единият е във вилна зона, където само аз не съм изключвал трафопоста. Също нямат грижи, но вече не са на същото ниво като качество, според мен.
    Единственото неудобство е, че захранващият шнур е с дължина 1,8м, вместо 2м. В повечето случаи тези 20см са много нужни и важни.
    Смятам, че за тази цена няма нещо по-добро.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #155

    Отговор: Защита от токов удар

    Мои приятели ползват такива на Belkin и APC. Не съм чул някой да се е оплакал.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #156

    Отговор: Защита от токов удар

    Имам и Belkin и Apc .. и потвърждавам че са железни...вече доста години нямам никакви проблеми с тях...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #157

    Отговор: Защита от токов удар

    100% защита от токов удар няма и никоя марка не я обещава аз ползвам "соно".

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #158

    Отговор: Защита от токов удар

    http://www.sono.bg/index.php?id=37&c...=31&mode=9&tag[]=22
    Нищо против българското нямам! Само, че като гледам качеството на използваните материали, то си е баш Made in China. При еднаква цена между това техническо изделие и MGE, познайте аз кой разклонител ще си купя?
    Освен това дължината на кабела на Sono е само 1.5м, което според мен е крайно недостатъчно.
    И защитава само от пикове на напрежението.
    Има други защити, например за бяла техника http://www.sono.bg/index.php?id=73&c...=31&mode=8&tag[]=16 , които следят и за понижаване на захранването. Ползвам една такава за хладилника във вилна зона и се справя учудващо добре. Но вторият екземпляр, защото първият изключи точно при понижаване на напрежението и отказа да тръгне. Разбира се беше сменен веднага от търговеца.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #159

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    I.Когато има гръмотевична дейност, нищо и никой не може да ти гарантира 100% защита от подобни разклонители!
    Изключваш всичко от контакта, кабелната и LAN и чакаш да спрат светкавиците!
    Да наистина, при буря със светкавици всичко трябва да се изключва от контактите, защото няма уред, която може да ти гарантира защита от мълнии. Въпреки това аз имам две дънни платки, които оцеляха без последствия след удар от гръмотевици по лан кабела и все още работят. Едната е Асус, другата Фокскон.
    2014 година когато бяха големите порои и градушки една вечер беше бая притъмняло и валеше леко. Изведнъж от лан кабела се чу нещо като рязко припукване, като от късо сединение и половин секунда по-късно отвън се разнесе страшен трясък от гръмотевица и всичко угасна.
    Викам си "край, 200 лева за ново дъно заминаха" Очаквах дъното да е напълно опържено и с изгоряла лан-карта.
    Но след няколко часа, когато включиха тока и пуснах компютъра и всичко заработи без проблеми включително и лан-картата. Сигурно ударът не е бил директен.
    На другият ден гледах доставчика как сменяше платки по стълбовете.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 11-04-16 в 22:54.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #160

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте. Купих на бащата по-голям телевизор, за да гледа Европейското, но ми се иска да му сложа някоя защита, че преди години няколко гръмнаха доста уреди от мълния. Ползва тв от Виваком с външно устройство и тв от сателитна чиния. Разклонител или surge protector за контакт да търся? Гледах продуктите на Соно, но разклонителите им са много къси.

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #161

    Отговор: Защита от токов удар

    Търсиш разклонител със surge protector.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #162

    Отговор: Защита от токов удар

    Намерих Соно с 3-метров кабел. Ще върши работа, нали?

    http://www.sono.bg/index.php?id=38&c...=31&mode=9&tag[]=26

    П.П. Малко по-назад Gena_bs е дал линк към разклонител Eaton - на същия принцип ли е и той?

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #163

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Намерих Соно с 3-метров кабел. Ще върши работа, нали?
    Нямам представа, защото не съм го ползвал, а и линка не ми се отваря. Той е обяснил добре причината за избора си.
    Без да имам каквото и да е отношение, също бих избрал и ползвам в момента MGE/EATON.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #164

    Отговор: Защита от токов удар

    Има някакъв проблем с линкове към сайта на производителя... Ставаше дума за това: https://www.technomarket.bg/razkloni...ch-zm-09134304 . MGE намирам само с 1м кабел по българските сайтове. Има ли и с 3м или аз съм тъп, че не ги намирам? Благодаря!

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #165

    Отговор: Защита от токов удар

    Няма да намериш 3 метров на EATON, или APC.
    Единственият читав с такава дължина, освен този на Соно е Belkin F9S620FR2M-F, но не знам дали се продава още.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита от токов удар?
    От svetlik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 69
    Последно: 27-12-17, 20:52
  2. защита от токов удар при бойлер
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-08, 12:52
  3. Токов удар при LCD!Последици!!!
    От tonito1912 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-07, 10:02
  4. Защита на климатика от токов удар?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-06, 23:36
  5. eMule + Токов удар = 2 Gb download на вятъра...
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-03, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе