Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 203

Защита от токов удар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,546
    #166

    Отговор: Защита от токов удар

    Много ти благодаря за вниманието и разяснението.

  2.  
     
  3. Novice Аватара на Joro Zefirov
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    7
    #167

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте,да попитам искам да взема защита от токови удари или мълнии спрял съм се на тези модели от тази фирма
    Sono Двустепенен предпазител за LAN ЕПТ 2C/NET

    Sono Гръмозащита за ТВ антена WPM-FTV

    Sono - Надеждна защита от токови удари - Продукти

    И трите ще ми трябват,за Кабел,за тока,за интернета....

  4. Junior Member Аватара на mncazzaro
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #168

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте. Изчетох три теми във форума и имам пак питане.
    До колкото разбрах соно в момента са приемвливи като цена и качество.Стига да няма промяна към днешна дата. Та имам следната питанка.
    1)Имам един Тошо 285jdr от това лято на отделен контакт.
    2)Хладилник и тв с кабелна на друг.
    3) тв, пс, иптв на мтел,рутер и един приемник за безжичен кит за пс. На тази верига имам сложен Parkside разклонител уж със защита.
    Важно е да отбележа, че
    1)жилището което ползвам е с под наем и е със старите Ел табла с бушоните
    2) инсталацията е дву проводна (извинявам се ако не е правилен терминът) всички контакти съм ги прегледал и съм заземил проблемните,че имаше случка.
    О има и един лаптоп който се закача от време на време...
    Та кое да избера?
    Sono Комбинирана гръмозащита с автоматичен изключвател WP230 W
    Sono Гръмозащита 230V WP230 BF

    Sono Защита от токови удари WP230 B

  5. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #169

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от mncazzaro Виж публикацията
    Здравейте. Изчетох три теми във форума и имам пак питане.
    До колкото разбрах соно в момента са приемвливи като цена и качество.Стига да няма промяна към днешна дата. Та имам следната питанка.
    1)Имам един Тошо 285jdr от това лято на отделен контакт.
    2)Хладилник и тв с кабелна на друг.
    3) тв, пс, иптв на мтел,рутер и един приемник за безжичен кит за пс. На тази верига имам сложен Parkside разклонител уж със защита.
    Важно е да отбележа, че
    1)жилището което ползвам е с под наем и е със старите Ел табла с бушоните
    2) инсталацията е дву проводна (извинявам се ако не е правилен терминът) всички контакти съм ги прегледал и съм заземил проблемните,че имаше случка.
    О има и един лаптоп който се закача от време на време...
    Та кое да избера?
    Sono Комбинирана гръмозащита с автоматичен изключвател WP230 W
    Sono Гръмозащита 230V WP230 BF

    Sono Защита от токови удари WP230 B
    № 3 го отпиши - давам пример-тока спира,като дойде и уреда се включва веднага без забавяне,ами ако напрежението е високо?
    За № 2 не мога да кажа нищо.
    № 1 го имам на хладилника и на климатика-за всеки уред по 1 предпазител - според мен това е най-добрия избор,защото като дойде тока,не пуска веднага напрежение към уреда,а изчаква обикновено 2 мин и тогава включва захранването,което изчакване липсва при базовия.№ 1 става и за контакт,в който да включиш разклонител,но трябва да внимаваш общата мощност да не надхвърли 3680 W,примерно може да накачиш компютър,периферия,музикална уредба,все дребни консуматори.
    Забравих да напиша-ако решиш да е Соно,в Конрад,сега се води Щайнбергер,цените са мн. добри.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #170

    Отговор: Защита от токов удар

    Изчакването от 2 мин. не е заради тока, а за да се избегне хидравличен удар в компресорите на хладилници и климатици. За високо напрежение си има други предвидени защити които ги има и в другите модели. Не съм сигурен само за най базовите..... трябва да го пише в описанието на модела.

  7. Junior Member Аватара на mncazzaro
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    29
    #171

    Отговор: Защита от токов удар

    Благодаря, днес ще мина и ще взема 3-4 броя от автоматичните.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    2
    #172

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте!
    Искам да си закупя някаква защита за телевизора, но предвид това, че същият е смарт и съответно периодично трябва да се обновява, реших да купя направо UPS. Разбира се няма да купувам нещо скъпо и затова съм решил да не надвишава 20% от стойността на телевизора. Спрял съм се на FORTRON FP800 800VA/480W, понеже отзад има два изходни куплунга тип "шуко", в които ще мога да включа и ТВ-то и лаптопа:

    https://www.jarcomputers.com/UPS-FOR....html?ref=prod

    Понеже за първи път купувам Ю Пи Ес, бихте ли ми казали този дали ще върши работа, тази марка читава ли е и за тели пари (около 120 лв.) има ли нещо по-добро от този Fortron?

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #173

    Отговор: Защита от токов удар

    За ТВ и лаптоп не е задължително да бъдат защитени с ЮПС. Този стабилизатор на АРС е достатъчен, като преди него за още по-голяма сигурност може да включиш тази защита от пренапрежения на Соно.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #174

    Отговор: Защита от токов удар

    Стабилизатора след пренапреженовата защита ли е по-добре..?

  12. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #175

    Отговор: Защита от токов удар

    Днес сложих това за да ми пази NAS. В него съм включил и ТВ, рутер, плейъри, STB и.т.н. Служи за UPS и за защита от токов удар. Пази и линията за данни/ интернет. Надявам се да върши работа.

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #176

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Стабилизатора след пренапреженовата защита ли е по-добре..?
    Да, първо протектора на Соно (и подобните), след което стабилизатора.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #177

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Svetlio88 Виж публикацията
    Здравейте!
    Искам да си закупя някаква защита за телевизора, но предвид това, че същият е смарт и съответно периодично трябва да се обновява, реших да купя направо UPS. Разбира се няма да купувам нещо скъпо и затова съм решил да не надвишава 20% от стойността на телевизора. Спрял съм се на FORTRON FP800 800VA/480W, понеже отзад има два изходни куплунга тип "шуко", в които ще мога да включа и ТВ-то и лаптопа:

    https://www.jarcomputers.com/UPS-FOR....html?ref=prod

    Понеже за първи път купувам Ю Пи Ес, бихте ли ми казали този дали ще върши работа, тази марка читава ли е и за тели пари (около 120 лв.) има ли нещо по-добро от този Fortron?
    :Марката е читава. Но за тези пари батериите се износват за около 3-4 години.А батериите струват колкото UPS-a .

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #178

    Отговор: Защита от токов удар

    12v 9Ah батерия според марката струва 30-40 лв. Вече доста години ползвам един UPS FSP EP850, след като издъхна оригиналната батерия другите карат средно по 2 години. Надеждна машинка е.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    2
    #179

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    За ТВ и лаптоп не е задължително да бъдат защитени с ЮПС. Този стабилизатор на АРС е достатъчен, като преди него за още по-голяма сигурност може да включиш тази защита от пренапрежения на Соно.
    за АРС, знам, че е най-доброто в областта на UPS и сродните му устройства. Да, обаче този стабилизатор АРС + защитата на Соно излизат колкото UPS-а като пари. Ако комбинацията от тези две устройства струваше поне наполовина по-малко от UPS-a и използването на UPS за ТВ е ненужна глезотиика, тогава със сигурност бих предпочел тези устройства. Въпроса ми е, така или иначе парите са едни и същи, кое ще бъде по-надеждно от двата варианта - UPS на Фортрон или този стабилизатор+защита на Соно? Благодаря предварително!

    А иначе, ако батериите държат наистина 3-4 години, това не е никак малък период. Все пак не става въпрос за УПС за 500 или 1000 лв.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #180

    Отговор: Защита от токов удар

    За мен лично, без конкретна постановка, е трудно да се препоръча точно определена защита. У нас съм изолирам външните кабели, по които влиза интернет и телевизия с оптичен PON, а електрическата част я пазя с аресторни защити от клас I, II и III, понеже телевизорите ми са сума пари..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита от токов удар?
    От svetlik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 69
    Последно: 27-12-17, 20:52
  2. защита от токов удар при бойлер
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-08, 12:52
  3. Токов удар при LCD!Последици!!!
    От tonito1912 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-07, 10:02
  4. Защита на климатика от токов удар?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-06, 23:36
  5. eMule + Токов удар = 2 Gb download на вятъра...
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-03, 15:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе