Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 203
Like Tree19Одобрявам

Защита от токов удар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #181

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от Svetlio88 Виж публикацията
    за АРС, знам, че е най-доброто в областта на UPS и сродните му устройства. Да, обаче този стабилизатор АРС + защитата на Соно излизат колкото UPS-а като пари. Ако комбинацията от тези две устройства струваше поне наполовина по-малко от UPS-a и използването на UPS за ТВ е ненужна глезотиика, тогава със сигурност бих предпочел тези устройства. Въпроса ми е, така или иначе парите са едни и същи, кое ще бъде по-надеждно от двата варианта - UPS на Фортрон или този стабилизатор+защита на Соно? Благодаря предварително!

    А иначе, ако батериите държат наистина 3-4 години, това не е никак малък период. Все пак не става въпрос за УПС за 500 или 1000 лв.
    Взимай стабилизатора АРС и него мисли, за какъв чеп ти е и това Соно . Аз от доста години го използвам сама че 1200, няма да изброявам колко неща и за колко пари са включени в него но както се казва спа спокойно.
    APC Line-R 1200

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #182

    Отговор: Защита от токов удар

    Реално не е необходимо Соно-то, защото АРС-то си има вградена защита, но при честите "заигравки" на ЕРП-тата по-добре да замине то (струва 9-10лв.), отколкото АРС-то . Аз така съм го реализирал у нас.
    А модела APC Line-R 1200 май не се намира вече и затова предложих по-малкия вариант, който в неговия случай е достатъчен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    12
    #183

    Отговор: Защита от токов удар

    И аз съм от две години с APC Line-R 1200 и съм много доволен !

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #184

    Отговор: Защита от токов удар

    Малко да побутна темата:
    Може ли да ми предложите нещо като арестор за коаксиалния кабел. Захранването е подпряно от катоден отводител за апаратамента и му имам достатъчно доверие за да слагам допълнително разклонител с арестор, но на ЛАН-а и коаксиала искам да сложа защото и техните мрежи се мотат по същите стълбове като електричеството.
    Благодаря

    За УТП намирам това и мисля да взема едно:
    https://vikiwat.com/zaschita-pik-pre...l-wpm-lan.html

    Но за коаксиал изкачат някакви неща по 70-80лв което не мое радва за единия варистор вътре.

    Благодаря

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #185

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте, за защита ползвам този разклонител и към него един с три гнезда на соно. Нормално ли е при премигвания на тока техниката да остава включена? Също така искам да си взема по-добра защита, но не знам на кое да се спра - разклонител eaton на втората снимка или соно със 6 гнезда

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #186

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    Здравейте, за защита ползвам този разклонител и към него един с три гнезда на соно. Нормално ли е при премигвания на тока техниката да остава включена? Също така искам да си взема по-добра защита, но не знам на кое да се спра - разклонител eaton на втората снимка или соно със 6 гнезда

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

    Вземи ето това:https://www.sono.bg/index.php?id=73&category=31

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #187

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Имах, но спря да работи

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #188

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    Имах, но спря да работи

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Изпрати го във фирмата,ще го ремонтират.
    Много рядко оказват дефект,по принцип дават фира от мощен консуматор/готварска фурна/ .

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #189

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от grid Виж публикацията
    Имах, но спря да работи

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Аз имам 6 такива,и 3 подобни на HAMA,не съм имам проблеми досега...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #190

    Отговор: Защита от токов удар

    Гаранция за уреди в размер на 300 000 евро
    https://www.philips.bg/c-p/SPN4085B_...urge-protector

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #191

    Отговор: Защита от токов удар

    Истинската защита на уредите от токов удар по Лан и антенен кабел е разделянето им от уредите през оптика. У нас и тв и нет влизат по оптика през конвертор..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #192

    Отговор: Защита от токов удар

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Истинската защита на уредите от токов удар по Лан и антенен кабел е разделянето им от уредите през оптика. У нас и тв и нет влизат по оптика през конвертор..
    Нещо такова ли?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #193

    Отговор: Защита от токов удар

    Това е лан защита.. При мен сигнала идва по оптичен кабел и се конвертира към Лан. Така няма как да дойде пренапрежение по оптиката. https://evrolan.net/lan/media-konvertori

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #194

    Отговор: Защита от токов удар

    А някой има ли идея защо примерно защитите за високо и ниско напрежение които се слагат в апартаментните табла са с доста по-високи прагове на сработване и необходимо време за реакция спрямо Sono WP230 W ?.
    Примерно шнайдер има защита ниско напрежение която сработва при под 160 волта и то най-вероятно след няколко секунди. Еквивалентната защита за високо напрежение сработва при 275 волта и то след 3 секунди най-малко.
    Цената на двете е по 50 лв тоест 100 лв за комплекта. Има на елмарк някакви евтини комбинирана за 50 лв. Други марки също предлагат. Праговете на сработване са много подобни.
    Същевременно Sono декларират сработване при 180 и 260 волта за 40ms.

    Означава ли това че шнайдерите се използват като основна защита на всички консуматори и след това инвестираш допълнително за 5-6-7 Sono-та за да предпазиш всички уреди с компресори /мотори индивидуално ?
    Или просто Sono спекулира с по-високите прагове на сработване, а според шнайдер и елмарк "по-ниските" прагове са достатъчни също ?

    ---
    Защитата от пренапрежения (токови удари) е същата работа .. вместо соно-та се слага катоден отводител фаза-нула или фаза-земя в таблото и убира всичко на входната точка при разстояние по-малко от 30 метра до всеки краен консуматор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #195

    Отговор: Защита от токов удар

    Здравейте, имам един въпрос. Имаме LCD ТВ и IP приемник на Булсат, които са включени в един разклонител със стар хладилник. При включване на компресора на хладилника за премигва картината на ТВ-то - мисля, че е от приемника. Със стария приемник не мигаше. Старият телевизор с друг приемник го правеше същото, явно пак е било от приемника. Въпросът ми е - опасно ли е това за телевизора и приемника и да закупя ли някакъв стабилизатор (и какъв), към който да включа ТВ-то и приемника на телевизията. Хладилникът няма как да се включи на друго място, просто такова ни е разположението на контактите.

    Благодаря ви предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита от токов удар?
    От svetlik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 69
    Последно: 27-12-17, 19:52
  2. защита от токов удар при бойлер
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-08, 11:52
  3. Токов удар при LCD!Последици!!!
    От tonito1912 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-07, 09:02
  4. Защита на климатика от токов удар?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-06, 22:36
  5. eMule + Токов удар = 2 Gb download на вятъра...
    От DeathKnight във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-02-03, 14:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе