Резултати от 1 до 9 от общо 9

Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #1

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    ...на разделите и темите във форума в посока окрупняване или по-голямо детайлизиране на подразделите?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    Някой раздели с малка активност могат наистина да се обединят. В същото време за въпроси които често се задават напоследък може да се отвори отделна тема (примерно цифрово фото и видео). Форума трябва да е гъвкава структора и да се нагажда според потребностите и нуждите на самите юзери (все пак те "правят" форума). Добре е да се преразгледа структората, но само 3 раздела - на мен лично не ми допада.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    Напълно подкрепям казаното от Pat. Разделите "Коментирай новина" и "Коментирай статия" трябва да се обединят в едно. За новия раздел за цифрово фото и видео вече писах. Останалите раздели мисля, че са добре структурирани и не бива да се пипат на този етап.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    За окрупняването на тея раздели, дето писа Лупус, съм съгласен.

    За детайлизирането обаче - не.

    Хардуерът е може би най - слабия раздел. Май първият, който ще трябва да фрагментираме, ще трябва да е дъра - бъра..... Ако ще изхождаме от логиката силен/слаб раздел.

    А безполезно е да има такъв раздел за фото, който ще пожъне успех едва ли не колкото мобилните технологии, ако не и по - малкък от тях. Според мен трябва да се помисли и за разделите поддръжка и технологии там, щото са с по 10 теми, някои от които са и модераторски или помощни.....

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">....А безполезно е да има такъв раздел за фото, който ще пожъне успех едва ли не колкото мобилните технологии, ако не и по - малкък от тях. .....

    <div align="right">Originally posted by D3BEPP*-*05/07/2004*:* 09:56:21</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Какви са ти аргументите?

    Направи едно търсене и преброй всички теми примерно за 6 месеца назад за цифрова фотография. Сравни резултатите с общия брой теми извън РС тематиката и "Дрън-дрън" и си отговори сам.

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    А то на D3BEPP само раздел "Дъра-бъра" му предостатъчен да си бълва теориите.



    Моето предложение за подредба е следното:

    I. Общи приказки:

    1. Дъра-бъра

    2. Музика и филми

    3. Анкети

    4. Коментирай новина

    5. За форума

    II. Софтуер

    1. Операционни системи

    2. Интернет и Web design

    3. Игри

    4. Хак&Крак

    5. Общ софтуер

    III. Хардуер

    1. Процесори, дънни платки, овърклок

    2. Видео и аудио

    3. Общ хардуер - всякакви устройства и джаджи за PCто

    4. Мобилни устройства

    IV. Комуникации

    1. Технологии, мрежи, интернет, поддръжка

    2. Мобилни телефони

    V. Пазар

    1. Купува

    2. Продава

    VI. Кофата





    Ами май че - това е



    P.S. добавено "Музика и филми"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #7

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    ...Моето предложение за подредба е следното:

    I. Общи приказки:

    1. Дъра-бъра

    2. Анкети

    3. Коментирай новина

    4. За форума...



    <div align="right">Originally posted by Кайсо*-*06/07/2004*:* 10:25:20</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Мога само да добавя в раздел "Общи приказки" - Музика и филми. Или пък те могат да спаднат към Дъра-Бъра.


  10. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #8

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    Понеже се затруднявам да отговоря с посочените варианти по-горе... ще си позволя да го направя с повече думи.



    Ако се обособи форумът на само три раздела ще се лишим от добрата подредба на теми и ще се получи лек хаос във всеки раздел мисля. Всеки потребител лесно ще намира място, където да пусне своят въпрос /тема/, но за сметка на това, тези които само черпят информация и тези, които са се отдали на точно определена област ще бъдат объркани. Темите ще са разнородни и има голяма вероятност да се пропускат неволно някой от тях.

    Когато разделите са повече проблемът с точното място на дадена тема може да се реши с намесата на модератор, който да я премести на точното такова. Тези, които се интересуват само от дадена област ще имат възможността да следят въпросите, които ги вълнуват.



    Ако обобщя казаното до тук, смятам че разделите са добре стуктурирани на този етап. Може да се направи промяна, но оставането на само три такива, според мен... няма да повлияе добре на подредеността на форума.




  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Смятате ли, че е необходима промяна на структурата

    разделянето на "пазар"-а на купува/продава отдавна е наложително. офертите бързо изпадат от първия лист поради бързата поява на нови. така поне ще бъдат видими "от раз" по-дълго време.



    единственото ми опасение е все повече натежаващото "дъра-бъра". хубаво е всеки да споделя мнението си, но пред опасността сетком да се превърне в говорилня от рода на знаете кои ми настръхва косата. опазихме добрия тон, нека опазим и смисъла на форума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво смятате?
    От dReamiX във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-07-12, 14:49
  2. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 12:52
  3. Отговори: 39
    Последно: 13-05-04, 23:07
  4. Отговори: 17
    Последно: 02-03-04, 22:56
  5. Смятате ли , че е редно ....
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 13-03-02, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе