Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

необходима техника за и-нет разпространение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #1

    необходима техника за и-нет разпространение

    каква техника 6те ми е необходима ако искам да разпространявам интернет по кабел като аз 6те си го вземам чрез сателитка интересува ме какво точно ще ми трябва като компютри рутери кабели други техники такива неща абе вси4ко необходимо

    абе колкото по подробно ми го обясните толкова по благодарен ще ВИ бъда.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #2

    необходима техника за и-нет разпространение

    zabravi my dear friend - tehnika ne ti e nujna - trqbvat ti pari , MNOGO pari i PARI za obu4en personal - te vsi4ko znaqt - ti pla6ta6 - te pravqt kakvoto trqbva.



    pi6a na LAT 6toto v momenta nqmam CYR.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #3

    необходима техника за и-нет разпространение

    абе парите да са проблема аз искам да разбера кво ми трябва да знам туй унуи колко пари 6а ми стъпи техниката по-добре да прая не6то след като съм се посъвтвал отколкото да търча направо към специалистите и да ги наемам на работа за тва ви моля които разбира да ми обясни какво точно ще ми трябва

  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #4

    необходима техника за и-нет разпространение

    1 br. Cisco (подържащо BGP) 2-3 pc-та със linux кабели.... , 2-3 AP-тa (това ако ще го пускаш по далече от офиса ... ) , хъбове и суитчове и хора ... които да знаят какво правят...маи това е може и да съм пропруснал нещо....

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #5

    необходима техника за и-нет разпространение

    малко е късно за ново ISP мен ако ме питате - даже на локално ниво... иначе както казаха хората обучен (и добре платен персонал), техника и Много Пари.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #6

    необходима техника за и-нет разпространение

    абе аз ва попитах не6то което ме интересува вие почнахте да ми ръсите че мноо пари трябало абе няма да ги давате вие аз просто желая да разбера какво точно ще ми трябва обърнал съм се към вас с цел да ми помогнете за да бъда подготвен да знам какво искам и как го искам да знам как върят цените и тъи на татък все пак благодаря на bad_bobik но се нуждая от по опстоино запознаване с необходимата техника всичко точно за какво служи и така на татък

    благодаря

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #7

    необходима техника за и-нет разпространение

    накратко: (без да ми се нахвърляте това са контурите)





    Трябва да си наемеш канал към някоя от големите фирми (орбирел, евро нет и тн)

    Просле от там до твоя сървър ти трябва кабелна връзка!

    От твоя (добре наглъсен) сървър пак по лан кабел се качва до най - високия блок в района горе се слага т.н. wireless modem + "антена"

    съответно там където са клиените се слага друга антена с модем + хъм или суич и от там кабел до всеки цомп!



    По мое мнение ти трябват пари колкото да издържиш 1-вата година, после всичко си идва на мястото и всичко започва да работи за теб!



    П.С. това е за нет овер лан ако питаш за нет овер фоне трябва някой друг да ти обясни!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #8

    необходима техника за и-нет разпространение

    мхм идеално мерси

    а имаи друго да речем искам да вземам нет от две фирми чувал съм че може но как става това че нета има да се обединява или се лъжа обяснета малко и тука

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #9

    необходима техника за и-нет разпространение

    Гледай сега, не се обиждай, ама това твоето малко прилича на "като порасна, искам да стана космонавт". Първо, за да се захванеш с тоя бизнес, трябва да имаш доста сериозни знания в областта на компютрите, мрежите и т. н. Второ, добре да си изясниш какво точно искаш да правиш и как ще се развива дейността ти горе-долу във времето, т. е. - бизнес план, проучване на пазара и т. н. Трето, както вече ти казаха, ще ти трябват доста пари - около 5000 долара за техника и още толкова за други разходи ще са един необходим минимум в началото. Четвърто, приготви се поне една година да работиш на загуба (може и по-малко, но горе-долу толкова ще ти трябва за да светне зеления светофар). А основния минимум като техника за кабелно разпространение е примерно (да приемем, че вече си докарал интернета до тебе): рутер със шейпър, по-добър вариант е един за гейтуей и един за рутиране и шейпинг, но всеки си го прави както му хареса, хубав централен суич (например 24-портов, stackable), още суичове според мрежата, много м кабел и конектори + кримпер, евентуално мрежов сървър (не е задължителен, зависи), евентуално FTP-сървър, други дреболии като UPS, протектори, допълнителни рутери при разрастване и т. н. Ако ще ползваш и безжичен пренос - аксес пойнт-ове, антени, кабели за тях.... това е още цяла друга материя.

    Това със сателитния нет не е добра идея, може да се използва като допълнителен канал но не и основен. А пиъринг? Трябва ти добра връзка до български доставчик (например оптика), съответно медиа конвертор - тука изсипваш още 1000 долара за начало и още поне по 200 на месец само наем за кабела... и още, и още...

    Можеш да ползваш два доставчика, става с рутиране и има различни варианти, не може да се обясни ей така "малко и тука".



    Изобщо, ако възрастта, която си посочил в профила си е вярна, май ще трябва още да се трудиш (ама доста) и чак тогава да мислиш за толкова сериозни начинания. Аз лично например (доста по-дърт съм и доста по-учен[:D]), се подготвях теоретично и икономически цели 6 месеца, после още 3 месеца само техническото обезпечаване (монтаж, настройки и проби) и чак след като се убедих, че всичко работи горе-долу без издънки, стартирах услугата. Така че, добре помисли първо.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #10

    необходима техника за и-нет разпространение

    аз бих послушал WISP... [:D]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #11

    необходима техника за и-нет разпространение

    мда мерси

    значи много яи благодаря и тва нещо ест. няма да го правя аз а баща ми просто ме замоли да порзбит как стоят нещата и тем подобни та както и да е за пари не се тревожете пак ви казван не са проблем а за нета също не се тревожете само за техника се интересувам да знам горе долу е ест то след около месец-два като всичко е готово ще се назначат специалисти но гъбите се берат само ако ги познаваш както и да е ...

    аз мисля

    след като вече нета е взет

    да се разпространява 4рез редиомодеми мисля че е наи добре нещо със суичове не ме кефи навсякъде кабели туи унуи незнам

    то и при радиомодемите има кабели ама не толкоз та кажете кое е по качествено радиомодемите или суичовете

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #12

    необходима техника за и-нет разпространение

    //offtopic: съжалявам, но не можах да се сдържа - предвид горния пост - да се смея или да плача...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    38
    #13

    необходима техника за и-нет разпространение

    ами ако исак6 смеи се като не мож ми помогна

    относно пиъринг-а до бг саитовете няма да има проблем та какво да ползвам след като полу4а нета

    да разпространявам със суич или с радио модеми според мен ми се струва че радиомодемите ще свършат по добра работа?

    кажете си мнението

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    144
    #14

    необходима техника за и-нет разпространение

    Aко питаш мен първо си изясни какво точно искаш да направиш (колко голяма мрежа и на каква площ) и ще можеш ли да я развиваш постепенно. И второ ако искаш нещо наистина да стане по-добре си наеми човек, който знае какво прави и ще може да я изгради и поддържа (в противен случай само ще похарчиш парите на баща си).

    P.S. То ако само със съвети и гледане ставаше и кучето щеше да е месар[:D]. Послушай WISP !!!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #15

    необходима техника за и-нет разпространение

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ами ако исак6 смеи се като не мож ми помогна

    относно пиъринг-а до бг саитовете няма да има проблем та какво да ползвам след като полу4а нета

    да разпространявам със суич или с радио модеми според мен ми се струва че радиомодемите ще свършат по добра работа?

    кажете си мнението



    <div align="right">оргинално мнение на the_tree</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ти от суичове няма да избягаш пак, поне при тебе. Безжичните устройства и суичовете не са еквивалентни. Ако си решил да ставаш само безжичен доставчик, помисли за цените на клиентските устройства - ще можеш ли да събереш достатъчно такива клиенти?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Станция за събиране на фреон. Необходима ли е?
    От VD във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 29-08-12, 10:00
  2. Необходима ми е компетентна помощ за избор на климатик!
    От Redasi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 25-08-10, 21:05
  3. Каква мощност ми е необходима?
    От tottenham във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 19-09-09, 13:52
  4. Каква топлинна мощност ми е необходима?
    От naydenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 37
    Последно: 19-11-07, 14:51
  5. Отговори: 8
    Последно: 06-07-04, 12:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе