Вижте резултатите от анкетата: Какъв часовник нося? Напишете в темата и марката, модела и впечатления

Гласували
426. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Механичен - навиващ се, с пружина.

    7 1.64%
  • Механичен автоматик - с пружина.

    43 10.09%
  • Електронен - LCD дисплей.

    23 5.40%
  • Кварцов - със стрелки.

    59 13.85%
  • Кварцов със стрелки + LCD дисплей.

    15 3.52%
  • Със соларна клетка.

    6 1.41%
  • С радиосверяване.

    5 1.17%
  • Показва само датата.

    27 6.34%
  • Показва ден и дата.

    32 7.51%
  • Пълен календар.

    21 4.93%
  • Има хронометър.

    35 8.22%
  • Има висотомер.

    7 1.64%
  • Има барометър.

    7 1.64%
  • Има термометър.

    11 2.58%
  • Показва тенденцията на времето.

    6 1.41%
  • Има вграден GPS

    0 0%
  • Специализиран - за спортни занимания и тренировки, мери пулс и т.н.

    2 0.47%
  • Специализиран - за планинари, алпинисти.

    8 1.88%
  • Цена под 100 лв.

    31 7.28%
  • Цена между 100 и 500 лв.

    51 11.97%
  • Цена между 500 и 1000 лв.

    17 3.99%
  • Над 1000 лв.

    13 3.05%
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99
Like Tree3Одобрявам

Анкета - какъв часовник носите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Някой знае ли от къде може да се купи механичен часовник турбойон на поносима цена. Марката не е от значение, но да е истински турийон, зашото има много ментета.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #17

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    GSM ми е и часовник. Класическия тип ми е излишен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #18

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Някой знае ли от къде може да се купи механичен часовник турбойон на поносима цена. Марката не е от значение, но да е истински турийон, зашото има много ментета.
    @Julian, какъв е този принцип, че е толкова точен? И как се казва? Турбойон или турийон?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #19

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Seiko 5 - механичен автоматик, ден и дата. Купен от мен при една екскурзия в чужбина през далечната 1991г. Още ми служи вярно. На 5-6г. го нося на профилактика - да му сменят маслото и да го настроят.
    Без часовник съм като без ръка. ГСМ-ът много често не го нося, а и не го понасям особено.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Да се похваля



    Малко е необичайно да се купува онлайн часовник, особено ако е от скъпите, но в края на краищата нали не е костюм - защо не?
    Онзи ден го поръчах, вчера ми го доставиха, доставката влиза в цената на часовника. Благодарен съм за подробните консултации, които получих от магазина по телефона за различни модели часовници за да мога да направя избора си. А в случая продавача е и часовникар, който е в час с неща, които един продавач в магазин, още повече и онлайн - едва ли щеше да ги знае. Накратко - доволен съм от обслужването и доставката.

    Този тип часовници получават сверяващ радиосигнал от Германия. Като обхвата бил 1500 км. На сайта има карта, на която обхвата на излъчвателя чертае кръг, който свършва малко преди нашето Черноморие. Това ми беше притеснение, но продавача ме убеди, че нощно време сигнала се лови. И наистина снощи стана сверяването, така че и това притеснение ми отпадна.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Не се притеснявай за сигнала. Лови се през нощта. Вярно е, че сме малко далеч. Аз няма проблеми със стенния ми часовник с радиосверяване. Ако живееш в панелка ще е трудно да се сверява. Ако имаш прозорец с северозападно изложение там си поставяй часовника рез нощта за сверяване. С тези часовници има пробем с часовите заони. Ако не е настроен за +2 и няма възможност да се коригира ще е проблем. Това важи за часовниците със стрелки. Дано при твоя да има възможност за корекция. То винаги има, но по по специален начин.

    PS. Механизма се нарича турбийон (на български), или tourbillon. Напиши tourbillon в google и ще излязат много резултати. При него точността е по-висока, защото е елиминирано влиянието на гравитацията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #22

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    С тези часовници има пробем с часовите заони. Ако не е настроен за +2 и няма възможност да се коригира ще е проблем. Това важи за часовниците със стрелки. Дано при твоя да има възможност за корекция. То винаги има, но по по специален начин.
    За хващането на сигнала в инструкцията пише да се сложи през нощта до прозорец с 12 часа сочещо напред, като верижката се изтегли назад за да не влияе метала върху приемането. Всяка нощ автоматично си включва сверяването на всеки час между 0 и 4 часа, като има и един контролен в 5, ако преди това не е станало сверяването.

    За часовите зони - няма проблем - указва се с + или - разликата от GMT, като се включва и +1 за лятното часово време DST. Или настройката за тук е +3 GMT, за Европа е +2 GMT, за Англия е +1 GMT през лятното време.

    Интересното е, че при смяната на лятното със зимното време и обратното - часовникът сам си прави корекцията и мърда стрелките с час напред или назад!

    В света имало 5 излъчвателя - 1 в САЩ (покриващ и Канада и Мексико), 2 в Япония и 2 в Европа - в Rugby, Англия и в Мainflingen - до Франкфурт в Германия. Двата европейски са на различни честоти и може ръчно да се избере кой да се приема или автоматично. Но английският едва ли се лови тук.

    http://www.casio-europe.com/euro/wat...diocontrolled/

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    де го доброто старо време,когато можеше сам да си свериш часовника ,без сателитни и другите ми НАПЪЛНО ненужни гаджети?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #24

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    де го доброто старо време,когато можеше сам да си свериш часовника ,без сателитни и другите ми НАПЪЛНО ненужни гаджети?
    E, това е все едно да кажеш: "че хубаво беше едно време като нямаше интернет, а интересните неща се научаваха от сп. Космос, сп. БТА Паралели и в. Орбита
    Asen Ikonomov одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #25

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Ориент, механичен автоматик с вечен календар. Аз лично го нося от 1983 г. и не го свалям, но той е произведен пре 1979 г. - истинска антика и работи. Един път е носен на ремонт през 1989 г. защото му счупих стъклото. Тогава само в София имаше сервиз за тях. Имам и един Омега, абсолютно механичен, навива се на ръка от серията Аполо произведен 1969 г.- работи прекрасно, но го ползвам рядко защото много трудно се навива. И да отбележа и двата вървят с голяма точност, коеот ще рече разлика около минута на седмица, което за механичен часовник си е перфектно.
    Въобще механиката си е класика!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #26

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Trump - сред най-евтините часовници в Amazon, но заслужава парите си на 100%

    Освен часа показва и дата/ден, но до някъде съжелявам че не взех без тази екстра - мързи ме да го нагласям, не ми трябва много, а и ги показва така, че трудно се разбира показанието Но пък на дизайн си го избрах така че

    Ползвам го ... не знам, около половин година. Доволен съм.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #27

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Абе аз да питам . @roumen68 нормално ли ти се сверява часовника. В смисъл, има покритие в България ? Че и аз заглеждам едно касио .

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    сверява се бе.
    Човека ти го е обяснил вече. В инструкцията го пише изрично- Всяка вечер преди да си измиеш зъбите, правиш това дето румен е казал.
    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    За хващането на сигнала в инструкцията пише да се сложи през нощта до прозорец с 12 часа сочещо напред, като верижката се изтегли назад за да не влияе метала върху приемането.


    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    E, това е все едно да кажеш: "че хубаво беше едно време като нямаше интернет, а интересните неща се научаваха от сп. Космос, сп. БТА Паралели и в. Орбита
    бе имаш право, ама поне тулумбата с компонентите, няма нужда да слагам вечер, на прозореца, за сверяване!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    67
    #29

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Ясно ми е какво пише в инструкцията, и аз го четох това. Да го завъртиш нам как си към прозореца и прочие. Питам го дали се хваща сигнал тука, а не дали и как работи технологията . Ма може да не отговаря, ходих да го гледам часовника, не ми е нужна информацията .

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    161
    #30

    Re: Анкета - какъв часовник носите?

    Аз от 1982г. нося един електронен часовник KESSEL (Made in Hong Kong). Бях първия в класа с пеещ часовник. Баща ми го купи от едни виетнамци за 30лв. 26 години ми служи вярно и цепи секундата. Поочукан е и няма 2 копчета, но не ми се разделя с него. Бил е с мен през по-голямата част от живота ми и е преживял какво ли не и все още ми служи безотказно. Открих адреса на фирмата, произвела моя часовник и смятам да им драсна 1 похвален мейл с няколко снимки. Все пак мисля, че е време да го пенсионирам. Харесал съм си един Casio като този: http://www.bgwatches.com/bg/p_1670.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Анкета - какъв климатик имам
    От TazmaniaK във форум Анкети
    Отговори: 76
    Последно: 05-11-15, 18:56
  2. Какъв диоптър очила носите?
    От badboy във форум Анкети
    Отговори: 14
    Последно: 03-07-10, 00:57
  3. Анкета как?
    От homeoflove във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 12-01-07, 10:46
  4. Носите ли още мартениците си?
    От Eistee във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 24-05-04, 18:47
  5. Анкета
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 13-12-00, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе