Вижте резултатите от анкетата: Какъв часовник нося? Напишете в темата и марката, модела и впечатления

Гласували
426. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Механичен - навиващ се, с пружина.

    7 1.64%
  • Механичен автоматик - с пружина.

    43 10.09%
  • Електронен - LCD дисплей.

    23 5.40%
  • Кварцов - със стрелки.

    59 13.85%
  • Кварцов със стрелки + LCD дисплей.

    15 3.52%
  • Със соларна клетка.

    6 1.41%
  • С радиосверяване.

    5 1.17%
  • Показва само датата.

    27 6.34%
  • Показва ден и дата.

    32 7.51%
  • Пълен календар.

    21 4.93%
  • Има хронометър.

    35 8.22%
  • Има висотомер.

    7 1.64%
  • Има барометър.

    7 1.64%
  • Има термометър.

    11 2.58%
  • Показва тенденцията на времето.

    6 1.41%
  • Има вграден GPS

    0 0%
  • Специализиран - за спортни занимания и тренировки, мери пулс и т.н.

    2 0.47%
  • Специализиран - за планинари, алпинисти.

    8 1.88%
  • Цена под 100 лв.

    31 7.28%
  • Цена между 100 и 500 лв.

    51 11.97%
  • Цена между 500 и 1000 лв.

    17 3.99%
  • Над 1000 лв.

    13 3.05%
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 99
Like Tree3Одобрявам

Анкета - какъв часовник носите?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #46

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Цитат Първоначално публикувано от nommo
    Аз от 1982г. нося един електронен часовник KESSEL (Made in Hong Kong). Бях първия в класа с пеещ часовник. Баща ми го купи от едни виетнамци за 30лв. 26 години ми служи вярно и цепи секундата. Поочукан е и няма 2 копчета, но не ми се разделя с него. Бил е с мен през по-голямата част от живота ми и е преживял какво ли не и все още ми служи безотказно. Открих адреса на фирмата, произвела моя часовник и смятам да им драсна 1 похвален мейл с няколко снимки. Все пак мисля, че е време да го пенсионирам. Харесал съм си един Casio като този: http://www.bgwatches.com/bg/p_1670.html
    Жесток часовник.Даже имаше и тример за настройка.Бях го докарал до +1 сек/мес

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    48
    #47

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Не нося по принцип часовници и така ми е по добре. Не обичам по ръцете ми да има кичове. На GSM ми има часовник и дата и година!

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #48

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Да повдигна старата тема. Днес най-накрая се сдобих с регулатор по какъвто точа лиги от немалко време.
    Е, не е Луи Ерар, а бутикова китайска марка - Perpetual.
    Часовниците на фирмата се правят от майстор Алекс Лий, във фирмата са само 4 човека и произвеждат не повече от 100 часовника месечно. Всеки от часовниците минава сериозни тестове преди да бъде пуснат в продажба.
    Моят регулатор е модел R01 - изпъкнало сапфир стъкло, 316L каса, Seagul ST1711 автоматичен механизъм и изключително ниска цена за регулатор от 230лв.

    Ето и една снимчица:
    [smg id=497]

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #49

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Ето го и моя ... не е нещо скъпарско 150 лв преди няколко години. Но пък си ме радва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #50

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Да повдигна старата тема. Днес най-накрая се сдобих с регулатор по какъвто точа лиги от немалко време.
    Е, не е Луи Ерар, а бутикова китайска марка - Perpetual.
    Часовниците на фирмата се правят от майстор Алекс Лий, във фирмата са само 4 човека и произвеждат не повече от 100 часовника месечно. Всеки от часовниците минава сериозни тестове преди да бъде пуснат в продажба.
    Моят регулатор е модел R01 - изпъкнало сапфир стъкло, 316L каса, Seagul ST1711 автоматичен механизъм и изключително ниска цена за регулатор от 230лв.

    Ето и една снимчица:
    [smg id=497]
    При тази цена и това месечно производство тия "майстори" на фотосинтеза ли карат?

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #51

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Ако не ти се струва глупав и напълно лишен от смисъл въпроса ти, можеш да го зададеш тук:
    http://forums.watchuseek.com
    Това е един от най-големите часовникарски форуми, с изключително ерудирани участници, немалко от които са добре запознати с работата на Лий и продукцията, която предлага.
    Тук надали ще получиш смислен отговор, моите диелетантски разсъждения са, че продажбата на 80 стандартни часовника и 20 турбилиона месечно носи оборот от малко над 30000. Като материал предполагам отиват към $10-12000. За заплати на тримата човека персонал - към $3-5000. Остава печалба от $13-17000, която за хора, които правят това, което обичат е скромна, но достатъчна за да избегнат фотосинтезата.
    Естествено, можеш да се свържеш и със самия майстор - той отговаря за всички контакти на фирмата и да му обясниш колко неадекватен е в бизнес отношение.
    Ограждането на "майстор" с кавички... не знам как да го приема, освен като тривиална шопска проява. Ако бъркам, чувствай се поканен да обясниш идеята на кавичките.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #52

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    много чудно! Вчера си взех нов часовник а днес сте съживили темата! Тоест по правилното вече е - оня ден си взех и вчера сте съживи.

    Та пак купих фестина. Старата нещо ми прави мизерии, взех ето тази - Festina Black Limited Edition.

    [img width=429 height=600]http://picture.yatego.com/images/41f125122d7429.2/big_03614640005_1-kqh/festina-f16602-1-tour-chrono-2012-black-limited-edition.jpg[/img]

    иначе честито на крис, за придобивката

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #53

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Честито! Кое е оборотомера....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #54

    Re:Анкета - какъв часовник носите?


  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #55

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Ако не ти се струва глупав и напълно лишен от смисъл въпроса ти, можеш да го зададеш тук:
    http://forums.watchuseek.com
    Това е един от най-големите часовникарски форуми, с изключително ерудирани участници, немалко от които са добре запознати с работата на Лий и продукцията, която предлага.
    Тук надали ще получиш смислен отговор, моите диелетантски разсъждения са, че продажбата на 80 стандартни часовника и 20 турбилиона месечно носи оборот от малко над 30000. Като материал предполагам отиват към $10-12000. За заплати на тримата човека персонал - към $3-5000. Остава печалба от $13-17000, която за хора, които правят това, което обичат е скромна, но достатъчна за да избегнат фотосинтезата.
    Естествено, можеш да се свържеш и със самия майстор - той отговаря за всички контакти на фирмата и да му обясниш колко неадекватен е в бизнес отношение.
    Ограждането на "майстор" с кавички... не знам как да го приема, освен като тривиална шопска проява. Ако бъркам, чувствай се поканен да обясниш идеята на кавичките.
    Вместо да се опитваш да иронизираш, се опитай да смяташ, а може би и да мислиш!
    Казваш, че този часовник е стигнал до теб за 230лв - факт 1!
    Казваш, че фирмата прави по 100 броя месечно - факт 2!
    Казваш, че във фирмата работят 4 човека - факт 3!
    Какво следва от тези факти?
    Месечен оборот от 23000лв - приблизително 14 500$!
    Хайде сега вземи и започни да вадиш разходите по веригата назад, преди този часовник да стигне до теб.
    Та от там идват и кавичките за майсторите, направили твоя часовник. Вероятността да са ти продали менте на китайска бутикова стока е много голяма!
    Апропо, цифрите дадени в първия пост и тези, на който си градиш хипотезата във втория уееко се разминават.
    Ами проста шопска сметка!
    //Добавено
    Има и още един факт, над който се замислих сега - ако това е истинска бутикова стока, ръчно производство в 100 екземпляра месечно, как един от тези вероятно страшно търсени при тази цена екземпляри е стигнал до теб? Би трябвало по пътя на здравата логика търсенето да е страхотно, а ние сме малък и незабележим за света пазар...

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #56

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Аз пук търся "бутиков" Casio BP-100,120,200,300 - това е единствения истински полезен часовник с функция за мерене на кръвното налягане. Трудно се намира на разумна цена разбира се. Дебна в бея регулярно за такъв. От време на време изключително запазени екземпляри се намират, но не мога да се добера до тях, че или не приема Пейпал или не изпраща извън страната си и т.н.

    Иначе съм фен на джобните часовеници 18,19 век масивно сребро - Waltham, H Samuel Manchester и т.н.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #57

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Престани да се излагаш с нелепи догадки. Дал съм ти достатъчно информация, откъде да се ограмотиш относно бутикови малки производители на часовници, било то Perpetual, използващи китайски механизми или например Steinhart, използващи швейцарски.
    Неслучайно те насочих към форума - http://forums.watchuseek.com, който ще ти даде отговорите на въпросите, отдели малко време, ограмоти се и току виж си разбрал защо една малка фирма може да използва добри механизми, чудесен качествен контрол, добри детайли и материали и в резултат да продава завършения продукт на много по-ниска цена от по-големите компании. Няма нищо чудно да купиш за $140 часовник, който трябва да струва $300, или да вземеш турбилион за смешната цена от $1200. И двете се предлагат от Perpetual. Както и не е странно, че можеш да се обзаведеш с модифицирана ета 2892 в качествено изпълнение за 500Е от Щайнхарт, вместо за 5000Е от Tag Heuer например.
    Разбира се, качеството при изработка и компоненти не превръща турбилиона на Perpetual в такъв на Sea Gull за $6000, нито Steinhart става Tag Heuer, въпрос на разбирания е...

    По отношение на въпроса как човек от БГ може да се сдобие с часовник от подобна марка... елементарно е, въпрос на 5 минутки четене. Явно те затруднява, затова ще ти ги спестя - влизаш на сайта на фирмата, чийто продукт си харесал - карам с горните 2 примера:
    http://www.steinhartwatches.de/
    http://www.perpetual-watch.com/

    Харесваш си модел, от болшинството няма готова наличност, свързваш се с майстора, плащаш и чакаш да бъде направена твоята бройка.
    По отношение на моя регулатор - всичките контакти са дело на Cenzor от HWBG, който е първия и единствен доколкото знам в момента в България с Perpetual часовник, а аз пък имах удоволствието да го купя от него.

    Тъй като явно нямаш желание да хвърлиш един поглед където трябва, ще се наложи да ти представя китайците:

    PerpetuaL Watch Company was established
    in 2004. We employ only high precision watch
    movements Made in China instead of the
    expensive Swiss movements. We have been
    asked frequently the reliability of the Chinese
    watch movements. Our solution to these
    issues lies on an intensive checking &
    screening process. Every single PerpetuaL
    Watch is checked & assembled by our
    experienced watchmakers in Hong Kong.
    With our original designs & attractive prices,
    ....... PerpetuaL Watches ...... an essential
    element that you have been missing all your
    life.

    We are a small workshop making only less
    than 100 watches every month. Our workshop
    consists of 4 staff : myself, 2 watch
    technicians and my general assistant.

    Originally we planned to appoint agents to
    represent us worldwide. Despite of our efforts,
    only those profiteering opportunists showed
    up, no ideal partner was in sight. I guess this is
    the result of too many lousy Chinese watches
    keep flooding the market and a majority of our
    fellow Chinese watch brands are to blame.
    Most of the internet watch sellers are actually
    not responsible for making their watches, just
    OEM orders from the Far East. All their watches
    are in fact lookalikes and their performance are
    not specified either, usually just by stating :
    Keeping Good Time, but what does it mean ?

    I have just recently come to my senses that
    even if we have our agents appointed, our
    end-customers are required to pay much more
    to purchase our watches in the process. Since
    the end-customers are ultimately what our
    watches are made for, therefore, from now on
    we will serve our end-customers directly and
    you can enjoy the ex-workshop prices through
    this exclusive on-line store like you have never
    experienced before.

    Seeing is believing, I am certain that you will be
    proud to own a PerpetuaL Watch : guaranteed
    daily accuracy within +/-16 seconds, fully
    decorated movement, sapphire crystal,
    deployant buckle, an extra silicone rubber band,
    2-year warranty & free shipping by SpeedPost
    (EMS) 3-day worldwide delivery, all are
    standard features for our watches, no brand can
    offer these features at this price range.

    Да те предупредя - според менията на хората от WUS, майстор Лий e чешит и не обръща внимание на дребнави, заядливи шопи. Има голяма доза вероятност, ако не му допадне запитването просто да не отговори на него. Човекът явно няма недостиг на клиенти от една страна, а от друга няма желание и амбиции за бързо разрастване и промяна на стила на компанията.
    А иначе, такива бутикови компании има къде ли не. Необходими са единствено много познания, търпение, нерви докато намериш канал да поръчваш минимални бройки механизми, кустьомайзнати конкретно за теб, малко творчество в детайлите на модела, който искаш да предложиш и естествено необходимото оборудване, което нямам никаква идея колко струва.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #58

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Да повдигна старата тема. Днес най-накрая се сдобих с регулатор по какъвто точа лиги от немалко време.
    Е, не е Луи Ерар, а бутикова китайска марка - Perpetual.
    Часовниците на фирмата се правят от майстор Алекс Лий, във фирмата са само 4 човека и произвеждат не повече от 100 часовника месечно. Всеки от часовниците минава сериозни тестове преди да бъде пуснат в продажба.
    Моят регулатор е модел R01 - изпъкнало сапфир стъкло, 316L каса, Seagul ST1711 автоматичен механизъм и изключително ниска цена за регулатор от 230лв.

    Ето и една снимчица:
    [smg id=497]
    Съвсем нормална е цената на часовника. Механизма е от нисък клас на базата на ST16. За съжаление високия клас механизми на Seаgull са доста скъпи.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #59

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Абе не е нормална...
    Сапфир изпълнал с антирефлекс, което за прасе като мен е едно от най-важните неща за 200лв е мисията невъзможна. Отделно, кожената каишка с пеперудата е 100 лв в Бг. Силиконовата още 20...
    Пс ST 17 е, малко подобрена 16-ка
    И най-важното - регулатор е, наистина отдавна точа лиги по такъв часовник, без значение от марката, а вариантите не са много..

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #60

    Re:Анкета - какъв часовник носите?

    Какво е регулатор?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Анкета - какъв климатик имам
    От TazmaniaK във форум Анкети
    Отговори: 76
    Последно: 05-11-15, 19:56
  2. Какъв диоптър очила носите?
    От badboy във форум Анкети
    Отговори: 14
    Последно: 03-07-10, 01:57
  3. Анкета как?
    От homeoflove във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 9
    Последно: 12-01-07, 11:46
  4. Носите ли още мартениците си?
    От Eistee във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 24-05-04, 19:47
  5. Анкета
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 13-12-00, 04:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе