Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

Гласували
86. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, подкрепям!

    55 63.95%
  • Не, да се запази статуквото!

    26 30.23%
  • Безразлично ми е!

    5 5.81%
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 85
Like Tree10Одобрявам

Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #31

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Ами то къде е казано: "Сега или веднага"?
    Както вече писах - може би добрата идея е сега заедно с изборите да се проведе референдум с въпрос за свикване на ВНС и ясни отговори ЗА или ПРОТИВ. Така, ако преобладават желанията за такова, следващия парламент ще е принуден да вземе решение за свикването му. А той, следващия парламент няма да оцелее дълго!
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #32

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Лупус има огромна разлика дали ще бъде свикано ВНС сега или след провеждане на референдум. Сега ВНС ще бъде преобладавано от статуквото и въпросите поставени от народа много лесно могат да бъдат подменени или загърбени.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #33

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Аз имам своите идеи какво трябва да се направи, имам и своята обосновка за тях, но не искам да навлизаме в детайлите, преди да сме узрели за тях. Какъв е смисъла да се опитваш да обясниш какво трябва да се направи на човек, който казва "На мен и така ми е добре" или "Хич не ми пука" ?
    Я дай да ги видим.


    Ето моите идеи

    1. Ограничаване на правото на глас по образование и трдов стаж
    - само който плаща данъци и има образование може да решава живота ни. Край с гласуването срещу кебапчета!

    2. Мандатност на депутатите - не повече от два мандата.
    - депутат не е професия до живот!

    3. Намаляване на броя на депутатите.
    - по-малко, по-качествено, по-контролируемо...но тук идва и по лесно за купуване.

    4. Премахване на депутатският имунитет.
    - искам всеки да носи отговорност - тук и сега.

    5. Възможност за отзоваване на народни представители.
    - на сайта на народното събрание да има анкети с гласуване. Който набере 50000 гласа против, да бъде отзоваван от председателя на парламента.

    6. Забрана държавните служители да имат задгранични имоти, банкови сметки и акции на чуждестранни компании!
    - стига с лобирането за чужди интереси

    7. Спиране на държавните субсидии за партиите!
    - имат си членове да им събират членски внос.

    8. Възможност за пряко сезиране на конституционният съд.

    9. Възможност за гласуване по интернет.
    + безплатни електронни подписи за всички.

    10. Промяна в закона за референдумите!
    - автоматично при набиране на 100 000 подписа /без одобрение от парламента/
    - омбудсмана също да има възможност да свиква референдум

    11. Бързо въвеждане на електронното правителство.
    - намаляване броя на държавните агенции и комисии
    - съкращаване на броя на държавните служители + да бъде въведен горен праг за техният брой 90 000/

    12. При неизпълнение на обещанията дадени преди изборите - ръководството на съответната партия бива глобявано с по 1 млн.лева за всяко неизпълнено обещание. /конфискация на личното им имущество/ :rolleyes:

    13. Спиране на политическото номадство!

    12. Задължително здравно осигуряване
    - неплащането на осигуровки да стане наказуемо!
    - спиране осигуряването на пенсионери и ученици за сметка на държавният бюджет /с нашите данъци/
    - при липса на осигуряване- в болницата да му посочват изхода /да отиде да си плати първо сметката - после получава лечение/

    13. Право на нелечимо болните на избор за евтаназия - без компромиси!

    15. Всеки държавен служител да носи лична отговорност за своите действия - стига са се крили зад държавата.
    - писна ми с нашите данъци държавата да плаща наложените ни глоби в европейският съд по правата на човека заради некадърни или подкупни съдии.

    16. Нов закон за свободен достъп до информация с персонални наказания за чиновниците...отказали такава.
    - стига мълчание от институциите


    Емил Кошлуков: Аз съм с Варна - Факторът Кошлуков - TV7
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-02-13 в 18:15.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #34

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    13. Безплатни лекарства за крайно нуждаещите се.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #35

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Касап, не само безплатни ....а и ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!
    Този пост е редактиран от stenly; 23-02-13 в 18:52.
    Tommorow одобрява това.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Я дай да ги видим.


    Ето моите идеи .....
    A ето до какво евенуално ще доведат в нашите условия:
    "1. Ограничаване на правото на глас по образование и трдов стаж" - С какво обраованието или трудовия стаж ти дават повече права. Това си е чиста дискриминация, която може да доведе до недостъпност до образование, с цел по малко хора да могат да гласуват. Ще се създаде елитарна класа от хора с образование, които ще гласуват себе си и ще се възпроизвеждат автоматично. А един инвалид или късметлия от тотото, могат да нямат и ден трудов стаж.
    "2. Мандатност на депутатите - не повече от два мандата." - след като не е професия, то тогава кой свестен професионалист би си зарязал професията за да иде в НС за 8г. Там ще се напълни само с хора, които нищо не могат да правят и от нищо не разбират.
    "3. Намаляване на броя на депутатите." - малкия брой депутати улеснява партийните ръководства максимално в методите и начините за натиск и управление. Шанса за различно мнение отива към нула.
    "4. Премахване на депутатският имунитет." - създаване на идеална среда за скалъпване на елементарно ДП по най обикновена жалба от подставено лице. При най малкия намек за несъгласие всеки един депутат може да бъде подведен под отговорност и махнат от НС. Идеалният начин Министър Председателят да си има 240 негови гласа на втората седмица след изборите.
    "5. Възможност за отзоваване на народни представители." - По принцип тази възможност съществува само при мажоритарен избор, но не и с 5000на подписка. Другото е отново т.4.
    "6. Забрана държавните служители да имат задгранични имоти, банкови сметки и акции на чуждестранни компании!" - Абсолютно безмислено - тези хора имат родители, деца и т.н. и на тях ли ще се забрани?
    "7. Спиране на държавните субсидии за партиите!" - Имаше вече такъв период и какво стана - фирмите и гражданите "спонсорираха" партиите, къде волю, ама по скоро неволю и при всички случаи на черно, като 80% от парите отиваха директно в джобовете на партийните велможи.
    "8. Възможност за пряко сезиране на конституционният съд." - КС ще се превърне в четвърта инстанция. Куцо и сакато ще пише жалби, от кенефа на комшията до каквото се сетиш. КС ще престане да работи още на 3тия ден.
    "9. Възможност за гласуване по интернет." - Мисля, че това ще сложи край на тайното гласуване. Дано не съм прав, но в нашата действителност, мисля, че доста хора ще загубват работата си след избори и много бързо всички останали ще се научат КАК да гласуват.
    "10. Промяна в закона за референдумите!" - 100 000 гласа са около 2% от имащите право на глас. Всички партии не минали 4% ще се превърнат в професионални референдумаджии. Бая бизнес ще падне.
    "11. Бързо въвеждане на електронното правителство." - Това не е панацея и няма да реши почти никакъв проблем. От сега действащите електронни услуги на правителството, почти всички са с трагично качество и създават един куп допълнителни проблеми. Да не говорим как безпроблемно се злоупотребява с информация от най ниско до най високо ниво.
    Все пак явно бъдещето е там, макар аз лично да имам много резерви. А държавните служители са необходимо зло, макар че ти според мен, бъркаш държавни служители с административно обслужване.
    "12. При неизпълнение на обещанията дадени преди изборите - ръководството на съответната партия бива глобявано с по 1 млн.лева за всяко неизпълнено обещание. /конфискация на личното им имущество/" - Правото работи с термин наречен прецедент. Няма как определено действие да бъде окачествено като наказуемо, когато касае едни взаимоотнощения и да не бъде когато касае други. Демек, 80% от хората ще трябва да бъдат подведени под съдебна отговорност за неизпълнени някакви обещания.
    "13. Спиране на политическото номадство!" - със същия успех може да бъде забранена и изневярата.
    "14. Задължително здравно осигуряване
    - неплащането на осигуровки да стане наказуемо!
    - спиране осигуряването на пенсионери и ученици за сметка на държавният бюджет /с нашите данъци/
    - при липса на осигуряване- в болницата да му посочват изхода /да отиде да си плати първо сметката - после получава лечение/" - При това положение безработните и хората останали, дори временно, без доходи трябва да бъдат разстрелвани за да не се мъчат излишно.
    "15. Право на нелечимо болните на избор за евтаназия - без компромиси!" - ако това стане, какво би спряло бизнеса с органи от донори? Всеки човек може да бъде изкаран неизлечимо болен и евтаназиран. ВСЕКИ!
    "16. Всеки държавен служител да носи лична отговорност за своите действия - стига са се крили зад държавата.- писна ми с нашите данъци държавата да плаща наложените ни глоби в европейският съд по правата на човека заради некадърни или подкупни съдии." - Съдийте не са държавни служители! Представяш ли си ако всеки съдия носи материална отговорност за произнесена присъда. Не ми се мисли просто. Има си съвсем други начини за уреждане на отговорността и хората отдавна са ги приложили.
    "17. Нов закон за свободен достъп до информация с персонални наказания за чиновниците...отказали такава.
    - стига мълчание от институциите" - Проблема не е в закона, а в класификацията на информацията. По скоро трябва да има категории информация, които да не могат да бъдат засекретявани.
    blue1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #37

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Касап, не само безплатни ....а и ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!
    Хахаха, това ми хареса Ристю мълча мълча пък като се включи - 15 глупости със отскок от зоната на 3-те точки...Мараба Ристьо - gimme five!

  10. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #38

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Stenly,съгласен съм лекарствата да са задължиделни,но и за депутатите трябва да се помисли.
    Таблетки с партиен цвят и като влизат в НС полицай да ги проверява за алкохол като в us филм.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #39

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Касап, не само безплатни ....а и ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ!
    При липса на финанси, как да стане?
    Ако се вдигнат здравните осигуровки, как ще реагирате?
    Кой са тези крайно нуждаещи?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #40

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    tony34al
    Мога да те контрирам по всяка точка, но спорът ще доведе до изместване на темата и лични дрязги. Просто изразих своите виждания за евентуални промени. Все пак съдейки по коментара ти, си склонен да плащаш чуждите грешки със свои пари.
    Предложи нещо по-добро :rolleyes:

    Tomorrow
    Стига коментари - напиши своите идеи за промени.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #41

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Не, hristoslav2, не съм съгласен и в по горни постове съм показал какво мисля и как аз виждам нещата. Отговора на твоя пост, не е заяждане, така че няма как да стигнем до лични дрязги. Идеята бе да се покаже, че в случая "лекарството" има странични ефекти, които разрушават самия лечебен ефект. Това обезмисля самото "лекарство". Искам да кажа, че въобще не е лесно да се изгради и поддържа тази толкова сложна система. Всъщност 6000г. човешка история е повече от показателна, и което разбира се ясно показва, че аматьорските експерименти, макар и продиктувани от добри намерения, водят до национални трагедии и се заплащат скъпо.
    А за контрирането, няма как да го направиш, а и е безмислено, защото аз показвам обратната страна на медала. Колкото и да се опитваш да убеждаваш в ползите от тези мерки, няма как да елеминираш вредата от тях.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #42

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Tomorrow
    Стига коментари - напиши своите идеи за промени.
    Няма как да ги напиша, щото не съм наивитет.
    Всичко това няма да се случи по метода: отнемаме лиценза -> отказваме се, намаляваме тока -> отлагаме го.
    Да очакваш от 240 щастливи прасета в една европейска кочина да се самоопределят кое за салами, кое за трупно месо, кое за кайма, да очакваш да се самоограничат е просто еманация на глупостта. Пророкувам година протести....лъжи и незначителни остъпки до мига в който мат'ряла осъзнае, че кръгла маса не може да има. Никога не е имало кръгла маса на която седят вълци и агнета, освен ако агнетата не са под формата на.... вкусни блюда.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    48
    #43

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Това са два различни въпроса-какво значи смяна на политическата система?Не подкрепям идеята за ВНС-какво ще приеме то?

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #44

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    ...Зле формулирани въпроси!Всъщност какво точно е смяна на системата?Ние сме парламентарна република.Какво да станем,кралсктво,царство,президентска такава или като Израел-Държавата Израел?.....Или пък федерална държава?Ами то от нея до отцепването на Делиормана и Кърджали е една крачка!!Сега всички като ревнали-нова конституция.....Защо ви е бе тая конституция?Съвети,комитети....Тюрлюгьовеч!......А е толкова просто-ПОСТОЯНЕН,НЕПРЕСТАНЕН НАТИСК НАД ПАРТИИТЕ!И точка!Ха сте кривнали,ха сто хиляди по площадите!Не днеска ББ да го раздава обиден,не Станишев да се прави на велик,не Симеон д а си крепи мъдете като вчера в катедралата....Абе,по дяволите,тая стойка с ръцете на мадурите отпред първо я научават,после следва менторския изказ..Това може народа като народ като маса!Не може като сега-дайте да видим новите лидери,новите лица!..Не искам от здружението МЕТЛА да ме управляват,не,благодаря!Умело насочиха протестите в най лошата посока,вече замирисва на анархия!Трябва ли някои да се ометат,определено да!Трябва да се започне с Янето,това лекенце/не казвам педалче,защото незнам/е някакво политическо недоразумение,то место в парламента няма!Волен да си пее шлагерите-националисти на власт няма никъде,апропо на него сега му е най добре,то и партията му може да вирее само на база "анти" и когато е в опозиция,т.е. против нещо.Точно така той вече я кара години наред и е намъдрен във всеки парламент!Намерил е нишата,използува я,ами...това е!А Големите и Старите сега да отиват на Дондуков 1 и да се гърчат!Ама тълпата да е отдолу,под прозорците!И да им дава жега!!Служебно ли,експертно ли...да правят каквото искат правителство но да се види подобряване хала на хората!Народа е объркан но не е прост!Той вече може да долови дали отива надолу или нагоре!И може да го изрази,намери начин!Осъзна,че е силен когато е маса и с нея /него/следва да се съобразяват!!И както казах,сега най лошото е ,ако се опитат да създадат нов елит,поредни нови хора!А нещата отиват натам-гледам едни и същи нови лица почват да обикалят телевизиите,почват да говорят все по гладко и все по клиширано......Ще ги купят точно за месец и после ще ги въртят като пионки!..

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #45

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията

    "6. Забрана държавните служители да имат задгранични имоти, банкови сметки и акции на чуждестранни компании!" - Абсолютно безмислено - тези хора имат родители, деца и т.н. и на тях ли ще се забрани?
    Точно това обсъждат в момента в руският парламент/Дума/. Ако трябва ще се забрани на цялото му семейство - включително братя, сестри и родители.



    Дайте да обсъдим конституцията точка по точка и да видим, къде има нужда от поправки.
    Народно събрание на Република България - Конституция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 53
    Последно: 26-09-16, 16:16
  2. Отговори: 7
    Последно: 22-03-09, 13:49
  3. Отговори: 54
    Последно: 18-01-09, 00:30
  4. Отговори: 126
    Последно: 27-12-08, 12:56
  5. Нов сайт, или какво ще кажете за идеята........
    От backinblack във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 12-09-06, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе