Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

Гласували
86. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, подкрепям!

    55 63.95%
  • Не, да се запази статуквото!

    26 30.23%
  • Безразлично ми е!

    5 5.81%
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 85

Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #46

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Само да вметна, че ако бяхме президентска република, Борисов щеше да е президент и да има още повече власт.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #47

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Точно това обсъждат в момента в руският парламент/Дума/. Ако трябва ще се забрани на цялото му семейство - включително братя, сестри и родители.



    Дайте да обсъдим конституцията точка по точка и да видим, къде има нужда от поправки.
    Народно събрание на Република България - Конституция
    А бе човек, как ги мислиш едни работи и точно руския парламент ли намери да даваш за пример. В 1000г история риснаците са имали парламент сигурно около 10-15г. Те не знаят какво означава парламентарна демокрация.
    А да те попитам, ако накой политик го вкарат в затвора, сигурно и братята му и родителите му и децата му трябва да ги вкарват, за да има справедливост. Как може баща ти да е отговорен за твоите действия след като си навършил 18г.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #48

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    А да те попитам, ако накой политик го вкарат в затвора, сигурно и братята му и родителите му и децата му трябва да ги вкарват, за да има справедливост. Как може баща ти да е отговорен за твоите действия след като си навършил 18г.
    Ами ако като резултат на моята престъпна дейност (щом съм в затвора, значи е доказано това) аз съм прехвърлил по три апартамента и по един милион в сметки на баща ми, брат ми и т.н. и те са ги приели, знаейки от къде идват (няма как да не знаят, че аз съм министър или шеф на комисия примерно), то да, те също са затвора за съучастничество. Те също са отговорни за своите действия и бездействия. Но хайде, дори да не са за затвор и съд, може да се спори дали са съучастници или не, но при всички случаи апартаментите и сметките трябва да се отнемат. И това ще е справедливо, да.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #49

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    След като съвсем законно банките вземат имуществото и карат да плащат децата и роднините на починали длъжници не виждам никаква причина да се отнемат имоти и пари от роднините на незаконно забогатели или такива които не могат да докажат произхода на средствата.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #50

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Pat, искаш да кажеш, "...не виждам никаква причина да не се отнемат...", нали?
    Щото иначе много зловещо звучи, и точно в унисон с това, което се случва в момента

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #51

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Мда..малък но съществен пропуск

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #52

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Пат, нали не си толкова наивен да си мислиш, че ако аз например се облагодетелствам и се обогатя неправомерно, незаконно или както искаш го наречи с няколко милиона, ще натоваря въпросните пари в куфар и ще отида просто така да направя депозити на моите близки за по няколко ститин хиледарки в банковите им сметки за да може после всеки да ги пита как са ги спечелили, а няма да си наема правилните юристи и адвокати, които да ме посъветват как да направя така, че да изпера парите и да ги направя законни. Не виждаш ли как при очеизвадни примери за незаконно забогатяване пъроначално се разшумява, правят се зрелищни проверки и след това всичко замира, защото ако всичко е изпипано дори и на ръба на закона, но в закона - ти си ок. Схеми колкото искаш и постоянно се измислят нови. 60-те имота на Андрей Иванов ли взеха, апартаментите на Цветанов ли? Тия хора са обиграни в измамите, знаят че един ден ще бъдат разследвани и взимат мерки за това - това не ти е цар Киро Катунски.....който си мислеше, че е вечен.

    Иначе момента е много подходящ и за действия по бързо установяване на закон за фалит на физическите лица и се чудя защо това не стане едно от основните и най-важни искания на протестите ами се занимаваме с глупости да искаме там мизерни 7-8% намаляване на сметките на тока.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 27-02-13 в 02:38.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #53

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от stfn Виж публикацията
    Ами ако като резултат на моята престъпна дейност (щом съм в затвора, значи е доказано това) аз съм прехвърлил по три апартамента и по един милион в сметки на баща ми, брат ми и т.н. и те са ги приели, знаейки от къде идват (няма как да не знаят, че аз съм министър или шеф на комисия примерно), то да, те също са затвора за съучастничество. Те също са отговорни за своите действия и бездействия. Но хайде, дори да не са за затвор и съд, може да се спори дали са съучастници или не, но при всички случаи апартаментите и сметките трябва да се отнемат. И това ще е справедливо, да.
    Ами ако.... ама акото мирише. Това не беше темата.

    "6. Забрана държавните служители да имат задгранични имоти, банкови сметки и акции на чуждестранни компании!" - "Точно това обсъждат в момента в руският парламент/Дума/. Ако трябва ще се забрани на цялото му семейство - включително братя, сестри и родители."

    Става въпрос да вмениш вина на невиновен по презумпция. С какво право ще се наказват родители и деца щото техния баща/син е политик/управляващ или предполагаме че той по презумпция е виновен само защото е такъв. Това е по страшно от нацизма или сталинизма.
    Внимавайте какво си пожелавате, може и да го получите.
    Този пост е редактиран от tony34al; 27-02-13 в 08:44.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #54

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Става въпрос да вмениш вина на невиновен по презумпция. С какво право ще се наказват родители и деца щото техния баща/син е политик/управляващ или предполагаме че той по презумпция е виновен само защото е такъв. Това е по страшно от нацизма или сталинизма.
    Внимавайте какво си пожелавате, може и да го получите.
    А с какво право банките търсят същото от деца и роднини?

    Вече сме го получавали и болшинството от хората (народа) живееше в пъти по-добре от сега и беше доволен. Вярно имаше и такива на които не им харесваше и не им отърваше... ама то на всеки не можеш да угодиш.

    Tommorow, законите се правят от хора за определени хора, но също могат и да се променят от хората - стига да има необходимата воля и създадени обстоятелства (примерно като сегашните). Чувал си за Народен съд предполагам...
    Така че както днес всичко ти е "изпипано" утре може да си враг №1 на народа, да ти конфискуват всичко и да те пратят да чукаш камъни (безплатен труд на площадката на Белене )

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #55

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Искам да ви върна към една дискусия, водена преди 10г в този форум. Удивително как тогава сме прозрели проблемите, които сега обществото прозря:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%80%D0%B8.html

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #56

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Става въпрос да вмениш вина на невиновен по презумпция. С какво право ще се наказват родители и деца щото техния баща/син е политик/управляващ или предполагаме че той по презумпция е виновен само защото е такъв. Това е по страшно от нацизма или сталинизма.
    Внимавайте какво си пожелавате, може и да го получите.
    Аз точно затова уточних изрично "като резултат на моята престъпна дейност (щом съм в затвора, значи е доказано това)" - т.е. имам предвид при доказано престъпление и при влязла в сила присъда. В този случай не виждам проблем обекта на престъплението (пари, имоти или каквото и да е друго) да се конфискува, независимо дали са в притежание на престъпника или са прехвърлени на трети лица. Тези трети лица може да са баща/син, може да са офшорки, може да са сметки в Швейцария и т.н. - няма значение. А ако пък се окаже (и докаже, разбира се), че тези трети лица са имали и някакво участие в престъплението, тогава те стават какво? - ами съучастници, да, и те също ще трябва да бъдат съдени и осъдени. Не съм казвал, че децата и родителите са виновни по презумция.

    Що се отнася до нацизма и сталинизма това е поулистко и е възползване от страховете на обществото. Точно както ДПС се възползват от и плашат с "етническия мир". А циганите (и по-точно "правозащитни" организации около тях) се възползват от "расисткия проблем".

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Искам да ви върна към една дискусия, водена преди 10г в този форум. Удивително как тогава сме прозрели проблемите, които сега обществото прозря:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%80%D0%B8.html
    Дa, вярно е, че обсъждаме същите неща, но на мен друго ми направи впечатление - с колко хумор и едва ли не несериозност (само привидно, разбира се) е писал всеки там. Темата и смисъла на изказванията са си точно толкова сериозни, кокото и сега. Изводът и тогава е същия като сега - че системата е порочна и трябва да се смени, но поради народопсихологията ни - не може. Само че е казано така, небрежно някак си, с много майтапи, закачки, усмивки и т.н. Дали сега защото сме всички с по 10 г. по-стари ли, не знам - но тонът сега е друг, направо отчаян, за съжаление. Тъжно...
    Този пост е редактиран от stfn; 27-02-13 в 20:26.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #57

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от stfn Виж публикацията
    Аз точно затова уточних изрично "като резултат на моята престъпна дейност (щом съм в затвора, значи е доказано това)" - т.е. имам предвид при доказано престъпление и при влязла в сила присъда. В този случай не виждам проблем обекта на престъплението (пари, имоти или каквото и да е друго) да се конфискува, независимо дали са в притежание на престъпника или са прехвърлени на трети лица. Тези трети лица може да са баща/син, може да са офшорки, може да са сметки в Швейцария и т.н. - няма значение. А ако пък се окаже (и докаже, разбира се), че тези трети лица са имали и някакво участие в престъплението, тогава те стават какво? - ами съучастници, да, и те също ще трябва да бъдат съдени и осъдени. Не съм казвал, че децата и родителите са виновни по презумция.

    Що се отнася до нацизма и сталинизма това е поулистко и е възползване от страховете на обществото. Точно както ДПС се възползват от и плашат с "етническия мир". А циганите (и по-точно "правозащитни" организации около тях) се възползват от "расисткия проблем".
    Това за което говориш си е решено и сега в НК. Аз питах, с какво право, ако баща ми е политик или служител в държаваната администрация, някой ще ми забранява да имам свой бизнес, да имам банкови сметки по света, да купувам имоти където си пожелая. Дори утре баща ми да бъде осъден и вкаран в затвора, какво от това? Ако баща ми си утрепе любовницата, на мен трябва да ми конфискуват имуществото ли или да ми съсипят бизнеса ли?
    Всеки може да бъде осъден, но само след доказване на вината му, не преди това. А да се предполага бъдеща вина и на това основание да се дискриминира определен контингент хора - това какво е? Връзката, в случая, със сталинизма и фашизма въобще не е популистка, а доста реална!

    Трябва да кажа и още нещо. Ние все си мислим, че света почва от нас и ние сме призвани да измислим топлата вода. Дрън-дрън. Във Франция например, кмета не е длъжен, ако има собствен бизнес, да го напуска. Може да си има бизнеса и да е кмет. Така много по лесно може да се следи за конфликт на интереси, защото бизнеса му е на светло и няма как да скрие това. При нас как ще се докаже пред съда конфликт на интереси? За това В БГ има изрази от сорта: " това е законно, но не целесъобразно". В цивилизования свят или има конфликт на интереси или няма!
    Този пост е редактиран от tony34al; 01-03-13 в 11:05.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    56
    #58

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    ВНС-да, 100-120 депутати(макс.)-да и задължително психологическо изследване.Системата за пълен основен ремонт.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #59

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    хубаво е преди да се пише и иска, да се помисли малко предварително (не визирам никой конкретно)

    както писах и в една друга тема, има 2 вида взимане на решение, 2 форми на демокрация или както решете го наречете -репрезентативна и пряка

    репрезентативната (представителна) е когато волята на народа е опосредствена чрез възлагане на доверие в представител, демек "депутат", който чрез избори носи в себе си гласовете, респективно волята за вида решение, на дял от народа

    пряката демокрация е изразяването на въпросната воля "един по един" чрез директно гласуване по нещото, за което трябва да се вземе решение, демек "референдум"

    в момента всички са ревнали за "пряко участие на народа чрез представители в институциите". това е пълен логически абсурд, защото въпросните институции са продукт на репрезентативната демокрация, в която се иска участие или контролна функция да се възложи на отделен индивид. по този начин гласоносителят на 30-ина хиляди българи ще бъде на равна нога с един-единствен (!) контролен или участващ на равна нога "представител на народа". повтарям - 1 депутат е представител на 30-ина хиляди от народа, а контрол ще му бъде упражняван от 1 представител на народа?! този един представител на народа ще бъде излъчен от народа чрез....? какво? избори?

    всеки, който следи позициите ми, знае, че аз съм далеч от вярващ в политическата система в сегашния й вид, но раждането на запъртъци като форма на проява на глупост ми е дори още по-противно

    макар че не съм привърженик на крайностите, в конкретния случай считам, че най-добри резултати могат да се постигнат чрез една от именно 2 крайности - или крайна форма на диктатура, която ще бъде 99.9999% лош избор, защото за да е добър един диктатор, той трябва да е независим, а един български диктатор ще бъде купен 10 секунди, след като се научи името му, или абсолютна императивност на решенията, взети чрез пряка демокрация, т.е. референдуми. тук вярвам, че успеваемостта ще е по-висока, защото относително вярно решение се гради чрез относително достатъчна информация, а в 21 век информацията и достъпността й е несравнима с никой друг период от историята, така че адекватността на взетите решения и от неграмотниците има шанс да са доста обмислени

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #60

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    И как я виждаш тази умозрителна теза реализирана в обществото и държавата България?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 53
    Последно: 26-09-16, 17:16
  2. Отговори: 7
    Последно: 22-03-09, 14:49
  3. Отговори: 54
    Последно: 18-01-09, 01:30
  4. Отговори: 126
    Последно: 27-12-08, 13:56
  5. Нов сайт, или какво ще кажете за идеята........
    От backinblack във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 12-09-06, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе