Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

Гласували
86. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, подкрепям!

    55 63.95%
  • Не, да се запази статуквото!

    26 30.23%
  • Безразлично ми е!

    5 5.81%
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 85
Like Tree10Одобрявам

Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #61

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    никак, защото това е т.нар. "gedanken Experiment", чиято реализируемост клони към нулата, колкото и верен и привлекателен да е

    разликата между "клоненето към нула" и реализирането му е 1-2 революции, реки от кръв и поемането на социалната отговорност да не се получи... все неща, които в съвременния "цивилизован" свят са невъзможни. за разлика от миналото, когато римляните са помели гърците, като после са били пометени те на свои ред.. преди тях египтяните, след тях арабите... всяка култура, която стане по-интелектуална бива отсвирена касапски от новия ред - докато не сме станали толкова цивилизовани, че вярваме на лъжите от медиите, а не на здравия си разум... и под угрозата да ни нарекат "недемократични реваншисти" не можем да кажем официално в очите на демагозите горе, че преди е били по-добре, или че сега не ни харесва...

    след което се налага да се правят шествия по улиците, да се самозапалват хора (и после да умират, това е новината от тази сутрин), а след 3 месеца статуквото да е запазено, но с ново тапетче с нов десéн

    нито в България, нито в света е назряла такава кръвожадна криза, че да има земетръсна промяна

    виж, когато падне петродоларовият стандарт или китай обяви пълна конвертируемост, тогава ще стане интересно

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #62

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    С оглед на последните три поста - пак стигаме до "Какво правим в такъв случай?". Ами аз освен да се самоцитирам :D от 2-ра страница на тази тема:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D0...tml#post612908
    При нас една комбинация от три неща - задължително гласуване, изискване за минимум средно обазование за гласуване и електронна демокрация - може да се окаже единствената що-годе работеща система.
    Или пък, къде на майтап, къде не толкова, от темата https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post612942 :
    Защо само министри и депутати? Ами местната власт? Ние имаме нужда и от немски кметове, общинари и съветници. Също прокурори, съдии, полицаи, КАТаджии, данъчни, ревизьори, митничари, главни архитекти, директори на агенции, комисии, фондове...
    Въобще, всичко що е държавна структура или ведомство - от началник-отдел нагоре да са германци. Е, тогава може и да се оправим...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #63

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Само да вметна, че германците, след като дойдат в България, на втория месец вече са готови алкохолици, хвърлят си боклука на улицата, слушат само чалга, развеждат се и след около 1,5-2г ги отзовават с дела за присвоени суми от фирмата.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #64

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Така е, подсъзнателно всеки жител на планетата земя е ...българин, но го разбира едва когато дойде тук ;-)
    lazarus18 и justify харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #65

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Само да вметна, че германците, след като дойдат в България, на втория месец вече са готови алкохолици, хвърлят си боклука на улицата, слушат само чалга, развеждат се и след около 1,5-2г ги отзовават с дела за присвоени суми от фирмата.
    И на тях нищо свинско не им е чуждо!

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #66

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Наистина трябва да се променят правилата заради политическия елит като се тръгне от високо от конституцията ,защото има много точки които са написани в техен интерес например снощи цитираха член 68 и 68 специално за тези наши избраници как си ходят и крачат на широко и непритеснени от закони и наказания Аз съм също за да се проведе референдум за драстична промяна в конституцията а къде мога да я намеря аз тази конституция да я прочета да я прочета да вида те какви законотворци са тези хора

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #67

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    //mod edit
    Моля, без заяждания!
    Този пост е редактиран от Lupus; 05-03-13 в 20:35.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #68

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от мария николова Виж публикацията
    ...а къде мога да я намеря аз тази конституция да я прочета да я прочета да вида те какви законотворци са тези хора
    Народно събрание на Република България - Конституция

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #69

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    И на тях нищо свинско не им е чуждо!
    Имам един Германски съотборник в една онлайн игра, та помолих го да ми свърши една услуга и той се доказа като истински коректен Немец. После му пратих по куриер една бутилка домашна селекция и от тогава като влезнам в Тимспийка и само за ракия ми говори...

    Относно протестите и анкетета - и аз получих висока сметка за ток но какво от това, засякох я и всичко си е точно, явно съм ги изхарчил. Не мисля, че 40/50К протестиращи с хаотични лозунги са официална извадка на цялото общество а това, че се търси анархия в държавата е много изгодно за определени олигархични движения...
    Този пост е редактиран от joro_bul; 06-03-13 в 10:48.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #70

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    //mod edit
    Моля, без заяждания!
    Не беше заяждане. Как е възможно да искаш "драстична промяна в конституцията", при положение че, "къде мога да я намеря аз тази конституция да я прочета".

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #71

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul Виж публикацията
    Относно протестите и анкетета - и аз получих висока сметка за ток но какво от това, засякох я и всичко си е точно, явно съм ги изхарчил. Не мисля, че 40/50К протестиращи с хаотични лозунги са официална извадка на цялото общество а това, че се търси анархия в държавата е много изгодно за определени олигархични движения...
    И как я засече? Имаш си контролен калибриран електромер ли? Или просто си видя старо и ново като показания и реши, че всичко е наред! Според мен има нещо нередно със сметките и не мисля, че е само в разликите в периода на отчитане...започвам да си мисля дали не е възможно да се помпят по някакъв начин показанията-колкото и да изглежда невероятно като задание за функционалност на един електромер...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #72

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    И как я засече? Имаш си контролен калибриран електромер ли? Или просто си видя старо и ново като показания и реши, че всичко е наред! Според мен има нещо нередно със сметките и не мисля, че е само в разликите в периода на отчитане...започвам да си мисля дали не е възможно да се помпят по някакъв начин показанията-колкото и да изглежда невероятно като задание за функционалност на един електромер...
    Електромера ми е от старите не е електронен, поставен е на стената на къщата и няма свободен достъп до него освен ако инкасатора не рискува да бъде изяден от 60кг-амова каракачанка, като прескочи оградата. Няма как да е манипулиран дистанционно. От началото на декември до днес от ЕВН са влизали само в мое присъствие и не се отваряли кутията на електромера. Ако има измама тя е в начина на формиране на сметката, но киловатите съвпадат с цената и консумацията за периода.... Само да спомена, че миналата година за 2 месеца ми смениха 3 електромера само защото виждат на стените 4 климатика а сметката ми зимните месеци не надвиши 190лв. Сега стгнах до 226лв. а вчера получих и последната сметка 180лв. и пак съвпада с количество с цена.

    Та кажи ми как да твърдя, че ме лъжат?
    Тез с електронните електромери може и да имат повод за притеснение от манипулация,....

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #73

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Бомбата с цената на тока я заложи тройната коалиция. Европарламента прие директива според която до 2020 година 20% от електроенергията трябва да се добива от възобновяеми източници. Другите европейски страни решиха да отложат прилагането и за след 2015 година, като се обосноваха че с всяка изминала година инвестиционите разходи в тази сфера спадат с 20% на годишна база. Станишев и бандата му решиха да се правят на по-големи католици от папата и дай всичко на юруш. През 2008 когато гласуваха закона за енергетиката и заложиха следните глупости:

    1 - задължително изкупуване /от ЕРП-тата/ на тока от ВЕИ на цена от 700 лева за мегават!!!!
    /при условие че сме пазарна икономика това е недопустимо - всеки производител трябва сам да си търси пазар/

    2 - безплатно включване на мощности до 5 Мегавата /при включвате на по-големи мощности се плаща от инвеститора на ВЕИ/

    3 - без ограничения в строежа на нови мощности

    Ефекта беше следният.
    1 - изведнъж се появиха инвеститори от цял свят /дори от Япония и Корея/ с предложения за близо 1 милиард инвестициии в сектора
    - куцо и сакато /6 депутати от БСП и ДПС + незнаен брой техни роднини/ взе заеми от банките и инвестира в соларни паркове, а и защо не. При условие че им изкупуват електроенергията на най-високите в Европа цени /70лв за киловат/ и така вместо за 7-8 години си изплащат инвестицията за 5 години и после са осигурени до пенсия....В момента мощностите на АЕЦ Козлодуй са 2000МВт, а тези на инсталираните ВЕИ са 1015МВт и продължават да растат.

    2 - инвеститорите деляха парковете си на части, от по 5 мегавата и така ги свързваха безплатно към енергиината мрежа
    - за сметка на енергийните дружества ЧЕЗ, ЕОН, Енерго-про - в крайна сметка ги плащаме ние

    3 - строяха където те си поискат, включително върху земеделски земи /а трябваше да има някакви ограничения/


    Накрая през 2011 година ГЕРБ вдигнаха алармата, че цените за изкупуване са прекалено високи и ги намалиха с промяна в закона на 590 лева /което пак е висока цена за Европа/.

    Естаствано инвеститорите се обедениха в някакви асоциации и ревнаха, че тази цена им била ниска...

    ЕОН се оплакват /очаква се и другите да го направят/ че задължителното изкупуване на такива високи цени ги води към фалит/натрупали 150 млн. дългове/. Наистина е абсурдно да купуваш на цена 60 стотинки за киловат и да продаваш на 18 стотинки...Загубата я поемат ЕРП-тата.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #74

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    приказваш откровени глупости

    * ЕРП-тата не "поемат" никаква загуба, защото тя се плаща от потребителя
    * "зеленият" ток е по-скъп, но е само част от цялото, като се компенсира от други, далеч по-евтини компоненти
    * герб на са свалили изкупните цени, защото са по-честни и по-справедливи, а защото след като "нашите хора" се уредиха, трябваше да се ликвидира стимула за изграждане на мощности от не-"наши хора".... поради което въведоха и таксите за присъединяване

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #75

    Отговор: Подкрепяте ли идеята за провеждане на ВНС и смяна на политическата система?

    Христославе, къде си го чел това за безплатното свързване до 5MW към мрежата? Посочи ми нормативния документ, че явно нещо съм проспал!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 53
    Последно: 26-09-16, 16:16
  2. Отговори: 7
    Последно: 22-03-09, 13:49
  3. Отговори: 54
    Последно: 18-01-09, 00:30
  4. Отговори: 126
    Последно: 27-12-08, 12:56
  5. Нов сайт, или какво ще кажете за идеята........
    От backinblack във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 12-09-06, 00:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе