Вижте резултатите от анкетата: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу Русия ?

Гласували
42. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

11 26.19%
  • Не

30 71.43%
  • Не съм наясно по въпроса

1 2.38%
  • Не съм мислил по въпроса

0 0%
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54
Like Tree37Одобрявам

Трябва ли България да подкрепи санкции срещу Русия?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Трябва ли България да подкрепи санкции срещу Русия?

Политиката е занимание което защитава общественият интерес, но събитията в последните 20 години ме доведоха на мисълта че политиката защитава нечии корпоративни и националистически интереси. Европейският съюз се чуди как да се измъкне от ситуацията...

Винаги където се набутаме, не го правим за да защитим нашите интереси, а нечии чужди. Примери много - Ирак, Афганистан, Либия..където пратихме контингенти които ни струваха маса пари, а за капак нашите министри под натиска на запада им опростиха над 1,4 милиарда дълг към България.
    Във всички световни конфликти сме заставали срещу Русия и винаги сме губили...а България може да играе ролята на посредник за сваляне на напрежението и така да спечели малко престиж на международната сцена.

Всичко си има цена. Така че преди да гласувате, помислете какво ще изгубим и какво евентуално ще спечелим ако се наложат санкции.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-03-14 в 17:01.
    VeleV.Klima, martosblack и vdsvicky харесват това.

2.  
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011

Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу Русия?

Христославе,мача е свирен.Решенията се взимат от Европейската комисия.Ние можем само да измрънкаме за славянството,българосъветската дружба и т.н.,за да се опитаме да сложиме смазка на четвъртития който може да ни влезе.

4. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Разбирам - предпочиташ да си мълчиш, когато съседът ти има проблем и този проблем влияе и на теб. Защо тогава пишеш тук?
    На мен не ми пука за решенията взети на запад от нас, но ме интересува какво мислят сънародниците ми. Дали биха направили нещо с което да променят решенията взети от послушното ни правителство? Външният ни министър отиде в Киев по поръчка на мин. председателя, но без одобрението на комисията по външна политика.
    http://www.parliament.bg/bg/parliame...s/members/2070

Историята не се променя с бездействие и послушание...

5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011

Не отговорих конкретно,но съм против санкциите.Против съм всякакви санкции естествено с изключение на режими които бастисват собствения си народ,но от санкциите е губещ същия този народ-партокрацията и олигархията бълха я ухапала.

6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Европа е внимателна на тема санкции срещу Русия. И не е случайно! Икономиката и силно зависи от руския газ и други суровини. Доста големи европейски фирми са инвестирали много пари в Русия. И много руски пари стоят в европейски банки. Всеки опит за истински икономически санкции ще се превърне в автогол. Русия може да въздейства и на световната икономика. Нали си представяте какво би се случило при един дъмпинг на пазара на злато и диаманти?

7.  
  8. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Категорично против. Крайно време е да покажем че нашите ни интереси са ни по важни от тези на Брюксел. Докато сами им лягаме винаги ще сме еб@ните. Те като налагат санкции да не мислят за нас? Мислят за собствените си държавни интереси. Е защо тогава ние да не можем. И не че не можем ама ония в парламента ги боли трътката за българската държава и народ. За тях е по важно да не секва еврокелепира. "Усвояването", това е ключовата дума заради която всеки се стреми към властта. Затова и съм сигурен , че ще сме отново първите които ще подкрепят каквото и да кажат западните мазници.

Някой били ми припомнил кога сме печелили когато сме тръгвали срещу Русия?
    Аз не крия, че предпочитам тясно сътрудничество с нея, с Турция, Китай , страните от далечния изток и Арабските страни. Това е нашия път независимо дали ни харесва или не. Това ни е отредено и само така бихме просперирали като държава. Защото дали ни харесва или не - ние сме много по-близко до тях като култура, манталитет и начин на мислене.
    Що се отнася за закрила - аз лично бих разчитал много повече на такава от Русия отколкото от коя и да е друга западна държава. Лично аз смятам, че не е далеч времето когато Русия и Китай ще станат доста близки (не че сега не са), и ако направят някакъв техен си съюз, целия останал свят ще го духа много яко.

Някой задавал ли си е въпроса какво ще отговорят българите ако има референдум на тема " Да излезем ли от Евро Съюза?"
    И колко от вас смятат, че някой от българските управляващи (естествено с подкрепата на "европартньорите" им) би позволил това да се случи? независимо какво е желанието и волята на народа.
    VeleV.Klima, hristoslav2, martosblack и 4 други харесват това.

9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот

Категорично против съм и аз. Що за глупости са това.

10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007

Горещо препоръчвам на хора, които смятат за грешен, пътя на нашата нация в сегашната ни битност, да гледат по Дискавъри посещенията на разни пътешественици по Арктика, Аляска и други места, където има преминаване от една държава в друга, при едни и същи климатични условия. Гледайте задния план, инфраструктура, външност на хората, дори и поддръжката на зъбите им, начин на живот, работна среда, и тогава давайте крайни оценки. Ще видите рязък контраст между това което виждате в районите на Русия, и всички други държави. В нито една държава около нея (Норвегия, Швеция, Финландия, САЩ, Дания) няма такава разруха. Даже в едно предаване, се показваха жители на Гренландия, които навремето са се преселили от райони на Русия, ще видите каква коренна разлика във външността и бита между, тези които са останали е рамките на Русия и тези които са преминали леда и отишли в Гренландия. Направете си това интелектуално усилие, да не следвате сюжета на филма, а да следите задния план и после помислете.

11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София

Категорично за по два параграфа:
    1. За, защото аз лично смятам, че това, което става е недопустимо и неправилно.
    2. За, защото за добро или лошо сме част от една политическа, икономическа, а донякъде и военна общност. Докато си в нея - съобразяваш се с общото решение, подкрепащ го безприкословно пред външни наблюдатели. Ако имаш причини да не го правиш - бориш се за промяна на решението във вътрешни преговори, а не пред другите!
    Vandal, VPM и svetlio1 харесват това.

12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011

И двата ти параграфа ти оборвам с една салфетка Процентно споразумение — Уикипедия някой ще ни пита нас.А между друтото,държавите визирани във въпросната салфетка/колко нищожествено звучи/ ни дължат репарации за пропуснати ползи от лишаването ни да застанем от по-проспериращата част на света.

13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004

Преди да се говори за това дали се подкрепят санкции против Русия, не трябва ли да се пита дали се подкрепя политиката на Русия?
    Та, от къде на къде една държава ще се меси в въртешните работи на друга. И то меси е слабо казано, те направи пратиха военни... с оправданиете на путин, нашите действия са легитимни, защото при нас е лигитимния президент...

Другото, ами ако утре Турция прати свои войски и окуира примерно югоизточните части на България...

14. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Преди да се говори за това дали се подкрепят санкции против Русия, не трябва ли да се пита дали се подкрепя политиката на Русия?
    Та, от къде на къде една държава ще се меси в въртешните работи на друга. И то меси е слабо казано, те направи пратиха военни... с оправданиете на путин, нашите действия са легитимни, защото при нас е лигитимния президент...

Другото, ами ако утре Турция прати свои войски и окуира примерно югоизточните части на България...
    Ако това се случи, то запада и америката ще застане на страната на турците! Ето това е двойнствената политика...
    Lupus, Pat и VeleV.Klima харесват това.

15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011

Няма да стане защото и двете страни са членки на НАТО,а и ДПС не е спряло да управлява.
    Адмирации за ДС/Държавна сигурност/ че са създали ДПС избягвайки по този начин косовски вариант
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 16-03-14 в 18:05.

16. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София

Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Няма да стане защото и двете страни са членки на НАТО,а и ДПС не е спряло да управлява.
    Това не пречеше на г-н Ердоган да заяви открито, че иска да си върне загубените територии у нас и Македония. Плашещо е нали?

17.  
  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Варна

Колкото и да не ми се иска санкции (заради нашия си интерес) съм по скоро ДА заради поведението им! Ако няма санкции ще става по лошо, ще си позволяват още повече... а и аз не искам пак да сме част от Турция!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 12:22
  2. Три от ЕС внесоха протест срещу България и Румъния
    От roumen68 във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-07, 16:06
  3. Трябва ми пътна карта за България
    От peterkac във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-12-05, 19:37
  4. Отговори: 9
    Последно: 02-11-05, 12:56
  5. Отговори: 54
    Последно: 26-07-04, 21:12
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе