Вижте резултатите от анкетата: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу ***** ?

Гласували
42. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да

    11 26.19%
  • Не

    30 71.43%
  • Не съм наясно по въпроса

    1 2.38%
  • Не съм мислил по въпроса

    0 0%
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 54
Like Tree37Одобрявам

Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1

    Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Политиката е занимание което защитава общественият интерес, но събитията в последните 20 години ме доведоха на мисълта че политиката защитава нечии корпоративни и националистически интереси. Европейският съюз се чуди как да се измъкне от ситуацията...

    Винаги където се набутаме, не го правим за да защитим нашите интереси, а нечии чужди. Примери много - Ирак, Афганистан, Либия..където пратихме контингенти които ни струваха маса пари, а за капак нашите министри под натиска на запада им опростиха над 1,4 милиарда дълг към България.
    Във всички световни конфликти сме заставали срещу ***** и винаги сме губили...а България може да играе ролята на посредник за сваляне на напрежението и така да спечели малко престиж на международната сцена.

    Всичко си има цена. Така че преди да гласувате, помислете какво ще изгубим и какво евентуално ще спечелим ако се наложат санкции.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-03-14 в 17:01.
    VeleV.Klima, martosblack и vdsvicky харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Христославе,мача е свирен.Решенията се взимат от Европейската комисия.Ние можем само да измрънкаме за славянството,българосъветската дружба и т.н.,за да се опитаме да сложиме смазка на четвъртития който може да ни влезе.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Разбирам - предпочиташ да си мълчиш, когато съседът ти има проблем и този проблем влияе и на теб. Защо тогава пишеш тук?
    На мен не ми пука за решенията взети на запад от нас, но ме интересува какво мислят сънародниците ми. Дали биха направили нещо с което да променят решенията взети от послушното ни правителство? Външният ни министър отиде в Киев по поръчка на мин. председателя, но без одобрението на комисията по външна политика.
    http://www.parliament.bg/bg/parliame...s/members/2070

    Историята не се променя с бездействие и послушание...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #4

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Не отговорих конкретно,но съм против санкциите.Против съм всякакви санкции естествено с изключение на режими които бастисват собствения си народ,но от санкциите е губещ същия този народ-партокрацията и олигархията бълха я ухапала.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Европа е внимателна на тема санкции срещу *****. И не е случайно! Икономиката и силно зависи от руския газ и други суровини. Доста големи европейски фирми са инвестирали много пари в *****. И много руски пари стоят в европейски банки. Всеки опит за истински икономически санкции ще се превърне в автогол. ***** може да въздейства и на световната икономика. Нали си представяте какво би се случило при един дъмпинг на пазара на злато и диаманти?

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Категорично против. Крайно време е да покажем че нашите ни интереси са ни по важни от тези на Брюксел. Докато сами им лягаме винаги ще сме еб@ните. Те като налагат санкции да не мислят за нас? Мислят за собствените си държавни интереси. Е защо тогава ние да не можем. И не че не можем ама ония в парламента ги боли трътката за българската държава и народ. За тях е по важно да не секва еврокелепира. "Усвояването", това е ключовата дума заради която всеки се стреми към властта. Затова и съм сигурен , че ще сме отново първите които ще подкрепят каквото и да кажат западните мазници.

    Някой били ми припомнил кога сме печелили когато сме тръгвали срещу *****?
    Аз не крия, че предпочитам тясно сътрудничество с нея, с Турция, Китай , страните от далечния изток и Арабските страни. Това е нашия път независимо дали ни харесва или не. Това ни е отредено и само така бихме просперирали като държава. Защото дали ни харесва или не - ние сме много по-близко до тях като култура, манталитет и начин на мислене.
    Що се отнася за закрила - аз лично бих разчитал много повече на такава от ***** отколкото от коя и да е друга западна държава. Лично аз смятам, че не е далеч времето когато ***** и Китай ще станат доста близки (не че сега не са), и ако направят някакъв техен си съюз, целия останал свят ще го духа много яко.

    Някой задавал ли си е въпроса какво ще отговорят българите ако има референдум на тема " Да излезем ли от Евро Съюза?"
    И колко от вас смятат, че някой от българските управляващи (естествено с подкрепата на "европартньорите" им) би позволил това да се случи? независимо какво е желанието и волята на народа.
    VeleV.Klima, hristoslav2, martosblack и 4 други харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #7

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Категорично против съм и аз. Що за глупости са това.

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #8

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Горещо препоръчвам на хора, които смятат за грешен, пътя на нашата нация в сегашната ни битност, да гледат по Дискавъри посещенията на разни пътешественици по Арктика, Аляска и други места, където има преминаване от една държава в друга, при едни и същи климатични условия. Гледайте задния план, инфраструктура, външност на хората, дори и поддръжката на зъбите им, начин на живот, работна среда, и тогава давайте крайни оценки. Ще видите рязък контраст между това което виждате в районите на *****, и всички други държави. В нито една държава около нея (Норвегия, Швеция, Финландия, САЩ, Дания) няма такава разруха. Даже в едно предаване, се показваха жители на Гренландия, които навремето са се преселили от райони на *****, ще видите каква коренна разлика във външността и бита между, тези които са останали е рамките на ***** и тези които са преминали леда и отишли в Гренландия. Направете си това интелектуално усилие, да не следвате сюжета на филма, а да следите задния план и после помислете.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Категорично за по два параграфа:
    1. За, защото аз лично смятам, че това, което става е недопустимо и неправилно.
    2. За, защото за добро или лошо сме част от една политическа, икономическа, а донякъде и военна общност. Докато си в нея - съобразяваш се с общото решение, подкрепащ го безприкословно пред външни наблюдатели. Ако имаш причини да не го правиш - бориш се за промяна на решението във вътрешни преговори, а не пред другите!
    Vandal, VPM и svetlio1 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #10

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    И двата ти параграфа ти оборвам с една салфетка Процентно споразумение — Уикипедия някой ще ни пита нас.А между друтото,държавите визирани във въпросната салфетка/колко нищожествено звучи/ ни дължат репарации за пропуснати ползи от лишаването ни да застанем от по-проспериращата част на света.

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Преди да се говори за това дали се подкрепят санкции против *****, не трябва ли да се пита дали се подкрепя политиката на *****?
    Та, от къде на къде една държава ще се меси в въртешните работи на друга. И то меси е слабо казано, те направи пратиха военни... с оправданиете на *****, нашите действия са легитимни, защото при нас е лигитимния президент...

    Другото, ами ако утре Турция прати свои войски и окуира примерно югоизточните части на България...

  14.  
     
  15. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #12

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Преди да се говори за това дали се подкрепят санкции против *****, не трябва ли да се пита дали се подкрепя политиката на *****?
    Та, от къде на къде една държава ще се меси в въртешните работи на друга. И то меси е слабо казано, те направи пратиха военни... с оправданиете на *****, нашите действия са легитимни, защото при нас е лигитимния президент...

    Другото, ами ако утре Турция прати свои войски и окуира примерно югоизточните части на България...
    Ако това се случи, то запада и америката ще застане на страната на турците! Ето това е двойнствената политика...
    Lupus, Pat и VeleV.Klima харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #13

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Няма да стане защото и двете страни са членки на НАТО,а и ДПС не е спряло да управлява.
    Адмирации за ДС/Държавна сигурност/ че са създали ДПС избягвайки по този начин косовски вариант
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 16-03-14 в 18:05.

  17. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #14

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Няма да стане защото и двете страни са членки на НАТО,а и ДПС не е спряло да управлява.
    Това не пречеше на г-н Ердоган да заяви открито, че иска да си върне загубените територии у нас и Македония. Плашещо е нали?

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #15

    Отговор: Трябва ли България да подкрепи санкции срещу *****?

    Колкото и да не ми се иска санкции (заради нашия си интерес) съм по скоро ДА заради поведението им! Ако няма санкции ще става по лошо, ще си позволяват още повече... а и аз не искам пак да сме част от Турция!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 129
    Последно: 29-05-14, 12:22
  2. Три от ЕС внесоха протест срещу България и Румъния
    От roumen68 във форум Коментирай новина
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-07, 16:06
  3. Трябва ми пътна карта за България
    От peterkac във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-12-05, 19:37
  4. Отговори: 9
    Последно: 02-11-05, 12:56
  5. Отговори: 54
    Последно: 26-07-04, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе