Вижте резултатите от анкетата: Трябва ли България да участва в хипотетичен Евразийски съюз?

Гласували
21. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да!

    7 33.33%
  • Не!

    10 47.62%
  • Не мога да преценя!

    4 19.05%
Отговори на анкетата
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 130
Like Tree39Одобрявам

Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #61

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    А за спрените фондове кой ни е виновен? България е с най-ниска усвояемост на средства по еврофондовете!
    Е па тя европата няма сметка да ни "спонсорира", защото (логично) за нея ще останат по малко... Затова се измислят и хиляди "пречки" под формата на правила, директиви и тем подобни. Както е ставало вече въпрос - правилата се пишат от богатите и силните за богатите и силните. В стила на демокрацията древните римляни (нейните създали) са го казали отдавна - "Да го духат бедните"!

    Хем "Ние ви ги даваме, ама вие сте си виновни че не може да ги вземете..."

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #62

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Е па тя европата няма сметка да ни "спонсорира", защото (логично) за нея ще останат по малко... Затова се измислят и хиляди "пречки" под формата на правила, директиви и тем подобни. Както е ставало вече въпрос - правилата се пишат от богатите и силните за богатите и силните. В стила на демокрацията древните римляни (нейните създали) са го казали отдавна - "Да го духат бедните"!

    Хем "Ние ви ги даваме, ама вие сте си виновни че не може да ги вземете..."
    Пълни глупости, не компетентност и тъпо желание за заяждане!!! Виж колко дела се водят за злоупотреби с фондове преди да се изхвърлиш по въпроса. Отделен е въпроса какви са присъдите, сроковете на делата и дали някой реално е осъден.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #63

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    И кво като се водят? Колко са осъдените? А и това какво значение има ако наистина искаш да дадеш или направиш нещо? Използването на оръжие за "недемократични" цели да не би да спира търговията му?
    Просто това е още едно потвърждение на написаното по-горе от мен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #64

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    И кво като се водят? Колко са осъдените? А и това какво значение има ако наистина искаш да дадеш или направиш нещо? Използването на оръжие за "недемократични" цели да не би да спира търговията му?
    Просто това е още едно потвърждение на написаното по-горе от мен.

    Оффффф, ти вярваш ли че в България има правосъдие, аз ще дръпна един милион от европейски фонд и после българският съд ще ме съди 101 години .....дали ще се развълнувам въобще, пък това че от ЕС ще спрат фонда ми е през онази работа....

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #65

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Защо трябва да го спират?!?.... Нали са хванали виновника и го съдят! Някой като обере банка да не би да затварят банката? Ето е за тия дребнички детайли под формата на "правила" ти говоря....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #66

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    А ти ще отвориш ли банка някъде където я обират и престъпниците винаги са на свобода ?!

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #67

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    А ти ще отвориш ли банка някъде където я обират и престъпниците винаги са на свобода ?!
    Ами ако ще я държа празна и само като примамка, да не пипат от другите - що да не отворя. Иначе по твоята логика просто трябваше да са ни изритали от ЕС още след първия доклад.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #68

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?


  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #69

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    @Tommorow,
    В случая и аз съм на мнението на адаша ти. На икономиката (особено високотехнологичната) и трябват две неща - пазари и специалисти. Трябват и хора с идеи и предприемчивост. А точно тези хора изтичат навън. Има разбира се две условия това да се случи - държавата и политиците да не им пречат с рекет и безмислена бюрокрация и ограничения, които раждат само корупция и България да си намери истинското място като мост между Азия и Европа, без да е ограничена от присъствието в съюзи, от които ползата е силно съмнителна.
    Преди 10 години по отношение на независимостта на България мислех 100% като Lupus.
    Сега просто зная че това е невъзможно.***** го доказа последните 6 месеца.

    Ние просто сме на линията(фронтовата линия) между великите сили и техните съюзници.Нито едната страна, нито другата ще ни остави да сме независими.Нямаме и такива традиции.
    Сега сме разкъсвани вътрешнополитически от техните интереси чрез различни политици и партии.
    Ако не беше прекомерно, вътрешнополитическото противопоставяне щеше дори да е здравословно за България.


    За останалото казано от Lupus съм съгласен

    При всички случаи предпочитам запада- Беларус и още няколко държави са към ***** и са по- зле от нас.Бяхме 50-60 години към СССР и накрая се оказа, че сме с 20-кратно по-ниски заплати от западните държави от "загниващият капитализъм" в които никога не е имало комунистическо управление.

    Е, мисля че имам право да искам поне 50-60 години западен живот, така както го поискаха и 2 500 000 емигранти българи.
    Аз за разлика от Пат не "храня" злоба в душата си към емигрантите.Това е доста примитивно и ограничено мислене, защото тези хора са емигранти само поради това, че нямат в България живота който живеят в държавите в които са емигрирали, тоест не са от хубаво емигранти.
    А Аз вярвам в правото на всеки да търси и живее по-добър живот.

    Е дразнят ме "акълите" които някой ръси от зад граница, за това какво трябвало да е тук и какво да се направи в Бг.
    Ами ЕЛА и ГО НАПРАВИ ти, какво ръсиш "мозъци" от м@йната си ...Същото е и за не гласуващите-мозъци много, ама работа в тази насока хич...

    Както отговаря на един "оплакаващ" се войник във "Властелина на пръстените-завръщането на Краля" Гандалф :"Предвидил, но не направил нищо ..."

    GONDORIAN SOLDIER: It is as the Lord Denethor predicted! Long has he foreseen this doom!

    GANDALF: Foreseen and done nothing!
    blue1 и ivodivo харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #70

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Ръст на заплатите и спестовността – ръка за ръка в България вече 10 години :: Investor.bg Блу, виж в тази прясна статия какъв е ръста на заплатите в Руси за последните 10 години!

    Бензин и дизел – цени в различни държави | globalen.bg А виж им и цените на горивата! На този сайт има и още информация за другите стоки, но си прави сравненията сам. Аз ти давам само за горивата, защото те влияят пряко на всичко друго и се замисли пак, защо хората си обичат управника и дали с тяхната 30% по-висока средна заплата от нашата, няма да се окаже, че се живее като 2 пъти по-висока по покупателна способност.

    Сега просто зная че това е невъзможно.***** го доказа последните 6 месеца.
    Чудя се и аз, защо изобщо си правя труда да ти отговарям, че анексирането на Крим е в следствие на действия причинени от други и хората там им омръзна да мизерстват като нас от тимошенки, януковски и прочие паплач и вместо и предпочетоха да с *****, вместо безвизовото пътуване в ЕС!
    Това, че нашите българи предпочитат да се спасяват в ЕС, вместо да се борят тук, не означава, че за всички това е най-доброто решение!
    dimkaraganchev одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #71

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Ръст на заплатите и спестовността – ръка за ръка в България вече 10 години :: Investor.bg Блу, виж в тази прясна статия какъв е ръста на заплатите в Руси за последните 10 години!

    Бензин и дизел – цени в различни държави | globalen.bg А виж им и цените на горивата! На този сайт има и още информация за другите стоки, но си прави сравненията сам. Аз ти давам само за горивата, защото те влияят пряко на всичко друго и се замисли пак, защо хората си обичат управника и дали с тяхната 30% по-висока средна заплата от нашата, няма да се окаже, че се живее като 2 пъти по-висока по покупателна способност.


    Чудя се и аз, защо изобщо си правя труда да ти отговарям, че анексирането на Крим е в следствие на действия причинени от други и хората там им омръзна да мизерстват като нас от тимошенки, януковски и прочие паплач и вместо и предпочетоха да с *****, вместо безвизовото пътуване в ЕС!
    Това, че нашите българи предпочитат да се спасяват в ЕС, вместо да се борят тук, не означава, че за всички това е най-доброто решение!
    Я хвърли око на ето този сайт , той си е руски и можеш да провериш конкретно какви са средните заплати по региони и професии в *****, за покупателната способност на населението с тези заплати мисля няма смисъл да коментираме, направи справка за най-скъпите градове в света
    Средняя зарплата 2013 в России по областям | Моя зарплата в России
    Освен сухата статистика прочети моля те коментарите на руските работници и служители в сайта, аз ще ти постна един само за онагледяване
    всё это росстатовское враньё,даже по Москве,зайдите в статистику средних зарплат Яндекс,там,так же как и 1 год назад была средняя 42,000р(на основе около 400,000 вакансий),сам живу в Калужской области,в небольшом городке около 15,000 в среднем.Конечно это среднеарифметические показатели, но во лжи правительста и их официальных ж*паподтиральных статистических агенств сомневаться не приходится

    Artur Gimatdinov Мимо крокодилмесяц назад Вы ошибаетесь, yalexey куда ближе к правде.
    100 рабочих * 10 000р + 1 директор * 1000 000р = 2 000 000р
    2 000 000 руб./ 101 == 19 802р

    - - - - - - - - - -

    Разгледай и този сайт, има доста нагледна информация не помня на коя таблица се вижда съотношението на хората взимащи заплати в определени граници- най-голям е броят на тези със заплати между 10000 ~15000 рубли (400~600 лева) Имай предвид, че сравняваш България със 6 тата икономика в света и несъмнено с най-богатат на ресурси страна.
    http://person-agency.ru/salary.html


    Ilya Ermolin
    Средняя зарплата - это фейк режима, зарплату необходимо вычислять по медианой ставке, то есть наибольшее количество людей получающих определённое количество денег в данном регионе или стране в целом. Плюс к этому необходимо учитывать нелегальные заработки (не облагаемые налогом и т. п.). Таких полных данных нет ни у одного статистического бюро в России. РОССТАТ - это просто режимное учреждение и ничего более, которому выгодно выдавать подобные данные.

    Sergey Tsvetkov
    Большая часть страны нищая. Особенно деревни и сёла, где с\х в полном упадке. Молодёж за зарплатой уезжает в большие города, и правильно. Что можно увидеть в жизни получая гроши?

    Ilyukha Nikolenko
    в Мурманске примерно 35-40 это мед. сестры врачи 50 60 со стажем, учителя 20-27 тысяч , моряки 60-150 ,продавцы в магазинах 18-25, санитарки 12-16

    но продукты не очень дорогие за исключением булочных изделий , здесь тортик примерно стоит 400-1000 рублей ))) хлеб 20-30 ,хо хорошие соц . услуги например оплачивается ржд и авиа билеты круглый год и пособие больше на ребенка ,для приезжих сюда если проживаешь 5 лет идет полярка -это 80 % к ЗП
    Този пост е редактиран от blue1; 20-05-14 в 08:14.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #72

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Сравняването на средни заплати не само по държави, а даже по региони в тях е еквилибристика с цифри за наивници.
    За оценка на жизненото равнище има много по-точни показатели.
    Руснака добре го е проумял и казал:
    Ilya Ermolin
    Средняя зарплата - это фейк режима, зарплату необходимо вычислять по медианой ставке, то есть наибольшее количество людей получающих определённое количество денег в данном регионе или стране в целом. Плюс к этому необходимо учитывать нелегальные заработки (не облагаемые налогом и т. п.). Таких полных данных нет ни у одного статистического бюро в России. РОССТАТ - это просто режимное учреждение и ничего более, которому выгодно выдавать подобные данные.
    Ние просто сме на линията(фронтовата линия) между великите сили и техните съюзници.Нито едната страна, нито другата ще ни остави да сме независими.Нямаме и такива традиции.
    Точно тук е зарито кучето! Към това ще добавя, че сме и на фронтовата линия нежду двете най-големи религии. Ако умеем добре да си балансираме нещата ще печелим и от двете.
    Какво печелим сега от това, че сме членки на ЕС вече писах в темата за България. Очаква се за в бъдеще да си спечелим и мястото на концлагера на Европа за емигрантите на половината свят.
    Този пост е редактиран от Lupus; 20-05-14 в 09:45.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #73

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията


    Аз за разлика от Пат не "храня" злоба в душата си към емигрантите.Това е доста примитивно и ограничено мислене, защото тези хора са емигранти само поради това, че нямат в България живота който живеят в държавите в които са емигрирали, тоест не са от хубаво емигранти.
    Бъркаш ме с някой друг, ама както и да е....

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #74

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Блу, аз имам роднини в щатите, а също имам и познати, които на времето спечелиха "зелена карта". Имаха малък бизнес у нас който закриха и отидоха там. Върнаха се след по-малко от 2 години и не искат да чуят повече за САЩ.
    Направи си сам разследването, колко е минималната и средната часова ставка на заплащане там! Колко ще ти струва наема на жилище и колко ще ти струва детската градина и като ги платиш тези разходи, колко ще ти остане за живеене?
    Като имаш в предвид, че там не можеш да си оставиш детето само и съпругата ти в такъв случай не може да работи и трябва да си гледа децата или да плаща на гледачка!
    Та, както и други ти казаха, средна заплата и разходи са относително понятие и дават само относителна представа, а за по-подробна трябва да прочетеш малко повече, което ти упорито отказваш да направиш и продължаваш на базата на изкривената си или недостатъчна информация да изказваш мнения!
    Няма нормални хора които да искат да бъдат роби! Всички тези, които такива като теб ни класифицират като "русофили", по онова време сме били срещу ботуша на СССР!

  18. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #75

    Отговор: Трябва ли България да участва в евентуален Евразийски съюз?

    Аз пък имам доста познати (повече от 20), които не се върнаха. А заминаха през далечните 1991-1995. Само двама по-късно, след като спечелиха зелени карти.
    И от разговорите които провеждаме един-два пъти годишно, по нищо не личи че имат намерение да се връщат.

    ... Та одумвай си ги тия твоите върналите се вечерно време на ракийка и салатка и се самоуспокоявай, ама истината не е точно такава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 53
    Последно: 26-03-14, 01:40
  2. Отговори: 31
    Последно: 18-01-13, 10:13
  3. Трябва ми пътна карта за България
    От peterkac във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-12-05, 20:37
  4. Отговори: 9
    Последно: 02-11-05, 13:56
  5. Отговори: 54
    Последно: 26-07-04, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе