Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

естетика в домашното hi-fi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #16

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Щом си чувал (предполагам и виждал?) достатъчно много системи, можеше да не си наричаш Панасоника (сам потвърди че е ширпотреба ) "дизайнерски".
    Естествено няма да го сравняваме ... (защо пък Босе....), но ти се опита да го направиш

    P.S. За 1000 лева МОЖЕ да се направи дизайнерска стерео система, макар и не от най-висок клас

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Едно от нещата, които ме дразнят най-много при свързването на една система е гората от кабели, която се оформя отзад и която понякога е трудно да прикриеш. Дано скоро излезе общоприет стандарт за безжични връзки между апаратурата и за всички модели аудио и видео техника от средния и по-горен клас той стане задължителен. Въобще идеята за Digital Home си е супер!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #18

    Re: естетика в домашното hi-fi

    безжични връзки между апаратурата и за всички модели аудио и видео техника от средния и по-горен клас
    Аудиото е несъвместимо с безжичност и няма как високия клас да има такива 'екстри'.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #19

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Аудиото е несъвместимо с безжичност и няма как високия клас да има такива 'екстри'.
    А, стига - това не го вярвам нещо!!
    Значи видео - може, а аудио - не??
    Че от спътниците да не би жици да има?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re: естетика в домашното hi-fi

    А ти може би слушаш без загуба от спътник?

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #21

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Може би има хора, различаващи по жуженето мъжки от женски комар, но аз не съм от тях....
    Очевидно е , че в близките десетилетия ще се развива цифровата техника, в частност и безжичната.
    Човешките органи за слух и зрение са толкова несъвършени, че няма никакво значение с каква точност
    се възпроизвеждат звукове или картини, от някаква стойност нагоре. Така е и сега - DVD и в сегашния
    си вариант са достатъчни.
    Докато сме живи -така ще е. После - знам ли.....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    А ти може би слушаш без загуба от спътник?
    А ти къде слушаш без загуби освен в концертната зала или в първо студио на БНР?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #23

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Може би има хора, различаващи по жуженето мъжки от женски комар, но аз не съм от тях....
    Очевидно е , че в близките десетилетия ще се развива цифровата техника, в частност и безжичната.
    Човешките органи за слух и зрение са толкова несъвършени, че няма никакво значение с каква точност
    се възпроизвеждат звукове или картини, от някаква стойност нагоре. Така е и сега - DVD и в сегашния
    си вариант са достатъчни.
    Докато сме живи -така ще е. После - знам ли.....
    Wise,и аз несъм от хората "различаващи по жуженето мъжки от женски комар",но се убедих,че информацията стига до мозъка в комплексен вид(по-точно като сбор от сигналите на различните ни сетива).Не мога да чуя 20KHz звук,но когато присъстват тези честоти в звуковата картина усещането е по-различно,незнам откъде идва това... Все пак не е от внушение и ти също би се убедил при възможност да сравниш. 

    p.s.Във връзка с по-горното - наистина е различно да чуваш качествен звук от естетично изглеждаща апаратура.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #24

    Re: естетика в домашното hi-fi

    че в близките десетилетия ще се развива цифровата техника
    То и полупроводните и емпетройките са много развити, ама хората все още го карата на ламби, винили и други vintage техники.

    А ти къде слушаш без загуби освен в концертната зала или в първо студио на БНР?
    Нали знаеш че стерео системата не може да ти даде, може само да ти вземе от качеството. Ама със слушане на кофти източник, каквото и да имаш след това е без значение. За това като се стремиш за минимално загуби ще слушаш поне нормално CD ПРЕЗ КАБЕЛИ

    Щеше да ми е по-интересно вместо да пускаш "лафове" да покажеш хай-енд wireless стерео

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #25

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Щеше да ми е по-интересно вместо да пускаш "лафове" да покажеш хай-енд wireless стерео
    Няма как да ти го покажа, то трябва да се чуе! А има не само стерео, а и 5+1 wireless. Всичко е въпрос на кодиране без загуби и скорост на предаване на потока данни. В който и да е диск (и най-качествения) звука е записан в цифров вид. Така че дали ще го превърнеш в аналогов в устройството и ще го пуснеш по кабел към колоните или ще го пратиш като цифров поток към активните колони, където той ще се декодира, усили и излъчи като акустичен сигнал е все тая!
    PS Ето нещо като за начало: http://digitalhome.ixbt.com/articles...style-fi.shtml
    Тук има много писано по въпроса: http://digitalhome.ixbt.com/

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #26

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Мисля че написах хай-енд или може би имаме различно разбиране за нещата ...

    Поздрави

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Мисля че написах хай-енд или може би имаме различно разбиране за нещата ...

    Поздрави
    Кое е хай-енд и как се дефинира? Обичам точните понятия и терминология. Ако под това се разбира усилватели на лампи с водно охлаждане, трафове със златни жици като корабни въжета и колони като средно голям гардероб - това е маниащина.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #28

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Определено не се разбира пластмасова моно активна колонка работеща на батерии предназначена за свързване с музикален плеър, чиято цел е да събере 20000 парчета в тежко-компресиран вариант.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #29

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Определено не се разбира пластмасова моно активна колонка работеща на батерии предназначена за свързване с музикален плеър, чиято цел е да събере 20000 парчета в тежко-компресиран вариант.
    Еее съжалявам... Мислех, че ще схванеш идеята, а ти си гледал само картинките...

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #30

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    За 1000 лева МОЖЕ да се направи дизайнерска стерео система, макар и не от най-висок клас
    Дизайнерска и направена нещо не ми се връзват. Дори да предположим, че под направена нямаш предвид с поялника и теслата, а сглобена от различни компоненти, пак не мисля, че ще се постигне кой знае каква естетика.
    Не е зле понякога да допуснете, че не всички поставят качеството назвука на първо място. За голяма част от хората то е на последно място. Повярвайте аз не съм от тях. Но не виждам защо в хола си да сложа 7х150W + 250W бас като там се гледа само телевизия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Звука на LCD през колонките на домашното кино
    От zaxcool във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 18:00
  2. Отговори: 27
    Последно: 18-08-11, 16:10
  3. упътване за домашното кино SAMSUNG HT-P10
    От tanito1886 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-10, 22:41
  4. Шум домашното кино при свързване на лаптоп.
    От Conqueror във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 11-01-10, 10:54
  5. Как да свържа булсата към домашното кино
    От brumba във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 09-04-09, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе