Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

естетика в домашното hi-fi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #31

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Но не виждам защо в хола си да сложа 7х150W + 250W бас като там се гледа само телевизия.
    Защото филмите отдавна не са само за гледане а и за слушане!
    Лично аз отдавна не гледам филми по телевизията заради липсата на качествен звук.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #32

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Кое е хай-енд и как се дефинира? Обичам точните понятия и терминология. Ако под това се разбира усилватели на лампи с водно охлаждане, трафове със златни жици като корабни въжета и колони като средно голям гардероб - това е маниащина.
    Бъркаш понятията. Hi-End е точно възможно най-горното стъпало на качественното звучене и не е маниащина стига да имаш уши да усетиш разликата и достатъчно пари за да можеш да си го позволиш защото е доста скъпо удоволствие. Само, че идеята не е да се слуша дискотечна, електронна или рок музика където всичко е напомпано с ефекти. При Хай-Енд музиката думата корекция е мръсна дума ...........там не се позлва нищо освен усилване/намаляне на звука. Огромна разлика може да се усети когато слушате джаз, класическа музика .... във Варна познавам само един човек който има такава техника във тях (лампов усилвател, кабели с карбонови нишки и т.н.) и когато отида в тях после поне месец не си пускам моят звук в къщи !

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #33

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Бъркаш понятията. Hi-End е точно възможно най-горното стъпало на качественното звучене и не е маниащина стига да имаш уши да усетиш разликата и достатъчно пари за да можеш да си го позволиш защото е доста скъпо удоволствие. Само, че идеята не е да се слуша дискотечна, електронна или рок музика където всичко е напомпано с ефекти. При Хай-Енд музиката думата корекция е мръсна дума ...........там не се позлва нищо освен усилване/намаляне на звука. Огромна разлика може да се усети когато слушате джаз, класическа музика .... във Варна познавам само един човек който има такава техника във тях (лампов усилвател, кабели с карбонови нишки и т.н.) и когато отида в тях после поне месец не си пускам моят звук в къщи !
    Не бъркам и много добре знам за какво става дума. Но не това беше темата - за този един или 10 души, а за масовия потребител, който все пак държи на естетиката. И спора беше за цифровия пренос и възможността той да ни спаси от купищата кабели. А за Hi-End слушателите и маниаците си има bgaudio форум. Там си ги мерят на тази тема...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #34

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Защото филмите отдавна не са само за гледане а и за слушане!
    Лично аз отдавна не гледам филми по телевизията заради липсата на качествен звук.
    Точно пък за гледане на филми една all-in-one система за над 700 лв върши прекрасна работа. Особено като се има превид, че помещенията в които се гледа са 15-25 кв.м. Проблема на тези системи са при слушане на музика. Факт е, че от пластмасови колони хубав, плътен звук не може да се изкара. Допреди година и нещо бях със прилична система, хубав ресийвър, прилични колони и супер бас и мога да направя разликата. Изобщо не твърдя, че няма разлика. Просто не виждам смисъл да се изхвърля човек. Аз лично с яките колони не можех да си позволя да ги увелича над 50% от мощността им защото при всяко такова се събираше съвета на блока да ме порицава.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Re: естетика в домашното hi-fi

    така и не съм разбрал "кирията" да слушаш 7.1 звук, 1кW total, гледайки на 21", 50Hz, 720х576... или още по-зле - на 42" от 1 метър... пикселите с големината на калинки...

    внасям малко хумор в темата, защото какво, ако не лични предпочитания, означава думата "естетика". не подлежи на измерване, нито влиза в някакъв честотен диапазон, че да се дръвчите на кого колоната била по-колонеста

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #36

    Re: естетика в домашното hi-fi

    във Варна познавам само един човек който има такава техника във тях (лампов усилвател, кабели с карбонови нишки и т.н.)
    Цветан? Пиши ми на ICQ да полафим #329743794

    Просто не виждам смисъл да се изхвърля човек.
    Щом не виждаш смисъл, а определено има, защо коментираш темата?

    Точно пък за гледане на филми една all-in-one система за над 700 лв върши прекрасна работа
    Над 700 е доста общо понятие. За над 700 може да се вземем всякаква хубава система, зависи колко над.

    Дизайнерска и направена нещо не ми се връзват
    А кое е "ненаправено" ?

    А може би имаш нещо против ръчната изработка - за теб това лошо ли е ?

    Но не виждам защо в хола си да сложа 7х150W + 250W бас като там се гледа само телевизия
    Че за теб само "В" ли има значение?

    И спора беше за цифровия пренос и възможността той да ни спаси от купищата кабели. А за Hi-End слушателите и маниаците си има bgaudio форум. Там си ги мерят на тази тема...
    Въпроса беше точно за цифровия пренос и какво общо има с hi-end audio? Ами да нищо ....

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #37

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Щом не виждаш смисъл, а определено има, защо коментираш темата?
    Не виждам в заглавието на темата да пише нещо за изхвърляне.

    Над 700 е доста общо понятие. За над 700 може да се вземем всякаква хубава система, зависи колко над.
    Имам предвид нещо в диапазона 700-1000 лева.

    А може би имаш нещо против ръчната изработка - за теб това лошо ли е ?
    Аз лично нямам необходимите познания и излишно време за да си майсторя озвучаване със съмнителни качества, но съм съгласен, че ако човек разбира и му се занимава би могъл да постигне нещо наистина добро за сравнително по-ниска цена.

    Че за теб само "В" ли има значение?
    Това не го разбрах.


  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #38

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Здравейте !
    С интерес следя темата и се бях зарекъл да не поствам мнение, но не се стърпях
    Естетиката в домашното Hi-Fi, според мен е от значение. В крайна сметка не е без значение как изглежда системата, а защо пък да не е и от една марка. Оказва се , че на пазара голяма част от марките са представени с решения от ефтини ( ширпотреба) до High-End, така че всеки има избор и то голям.
    @Crossblade - Приеми, че има хора, на които музиката харесва и носи емоции и от "обикновени" аудиосистеми, та даже и да не са Hi-Fi, по твоите критерии. В крайна сметка не е необходимо да си астроном, за да ти харесва звездното небе и да ти носи емоция ..., нали така ?
    А по въпроса за ръчната изработка на аудиотехника - да има неща, които ми харесват като изработка и такива, които са зле изглеждащи. Нали не очакваш да си закупя усилвател за 500-1000 лв, който е в дървена кутия, с един "чекрък" отпред и за него говорят група хора, че бил High-End ?
    Някога, когато останеш сам със себе си, замисляш ли си се, че за една сериозна фирма не е проблем да изработи в серийно производство същия (1към1) усилвател, та даже и за същите пари, за които ще бъде изработен от BG ентусиаст, но пък с перфектен дизайн ? А може би не е High-End ?
    Нали не си мислиш, че JAMO (примерно) не може да изработи хорни в серийно производство със собствен драйвър ? Въпроса, който си задава средно-интелигентния човек е ..."Защо?"

    Поздрави и успехи !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #39

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Ами може би ти си над средно интелегентия, но глух човек.

    Я като си такъв икономист и обясни защо ЖАМО да го прави като може да продава акустичните си изцепки от 8мм материал с говорители за общо 50$ на чифт за същата цена, като ги прави на конвейр доста доста доста по-бързо и взима СЪЩИТЕ ПАРИ на такива умници като теб които са големи естети и явно слушатели.

    А да, аз музиката си я слушам сам. Аз не се хваля на приятелите си нито колко вата е, нито колко лентова, нито от коя марка - нещата които са main selling points на нещата, които явно ти харесваш.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #40

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Velocyraptor,изключително несериозно е да мислиш "че за една сериозна фирма не е проблем да изработи в серийно производство същия (1към1) усилвател".Подготовката за това производство ще струва повече от него самото.После - никой маниак няма да се изсили да си купи High-End-имитация на ръчна изработка при мисълта,че комшията му,без да разбира нищичко от тези неща,просто отива в магазина и си купува същата стока.
    Ръчната изработка гали душата на маниака по същият начин,както звука,излъчван от High-End апаратурата.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #41

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Като за начало благодаря на CrossBlade за квалификацията "глух" ...- явно си медик по душа и мечтаеш да работиш в кабинет "Уши,нос,гърло" за да определяш кой е глух и кой не
    На запитването Ти : - Да , Жамо прави тонколони на конвейр, които обаче свирят прилично а върховите модели перфектно. За 50$ на чифт ?! Явно освен медик по душа се изживяваш и като счетоводител на ЖАМО ?! Имам 50$ излишни и те моля да ми доставиш комплекта говорители за http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=01002845
    Та...така седят нещата драги ми смехурко

    wiseacre Мисля, че времето когато подготовката беше по-скъпа от производството мина. Който е по-гъвкав остава на пазара, акойто не е - си заминава или биде изкупен от по гъвкавия.
    По въпроса за маниаците - Да, имат доста ръчно изработени неща, но и много направени от водещи производители. Разбира се не High-End, но повярвай ми това е тема, за която не искат да говорят. Сещаш се защо



  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #42

    Re: естетика в домашното hi-fi

    По въпроса за маниаците - Да, имат доста ръчно изработени неща, но и много направени от водещи производители. Разбира се не High-End, но повярвай ми това е тема, за която не искат да говорят. Сещаш се защо :default
    Та ти наричаш ЖАМО хай-енд? Абе ти имаш сериозен проблем със психиката.

    wiseacre Мисля, че времето когато подготовката беше по-скъпа от производството мина.
    Не е минало, просто ти започна да си купуваш СЛАМА

    За 50$ на чифт ?! Явно освен медик по душа се изживяваш и като счетоводител на ЖАМО ?! Имам 50$ излишни и те моля да ми доставиш комплекта говорители за http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=01002845 Drinks
    Явно си в час поогледай се малко

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    66
    #43

    Re: естетика в домашното hi-fi

    CrossBlade - Не виждам нищо сериозно и конструктивно в написаното от теб. Ще се въздържа от коментар !

    Желая всичко добро!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    31
    #44

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Ами аз слушам на JVC TH-R3, колони JBL E 100BK

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #45

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Ето една система която може да се нарече "дизайнерска"



    Колко свири е друго, което не знам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Звука на LCD през колонките на домашното кино
    От zaxcool във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 18:00
  2. Отговори: 27
    Последно: 18-08-11, 16:10
  3. упътване за домашното кино SAMSUNG HT-P10
    От tanito1886 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-10, 22:41
  4. Шум домашното кино при свързване на лаптоп.
    От Conqueror във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 11-01-10, 10:54
  5. Как да свържа булсата към домашното кино
    От brumba във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 09-04-09, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе