Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

естетика в домашното hi-fi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    7
    #1

    естетика в домашното hi-fi

    здравейте ще споделя нещо което ме интересува

    става дума за hi-fi изградено от различни марки-с течение на времето се сдобих с
    dvd LG ; resiever JVC; tv Panasonic; cd plaer Technics; дек Technics;колони и суб Jamo;
    - грозна работа ("естетична помиярщина"- както казва една позната ) ---да не говорим ,че нито едно дистанционно не е съвместимо за другите марки
    въпреки compu link системата


    има и универсално дистанционно ще кажете ама каде отива [b]естетиката[b]

    няма ли да стои по- добре ако са от една марка?

    знам че всяка фирма е по-добра в различни производства и истинския звук се постига с много опити и варианти
    например братовчеда експериментира с ресивърTechnics и двд Pionner мина през Onkio и сега е с Harman/Kardon и LG 9900 за него това го устройва

    ако искате може всеки да сподели своя опит и да каже на какво слуша и дали е доволен


    и в тази връзка
    притежавам dvd LG DV8631V и искам да го заменя за philips 3110
    -машинката е супер има нов фирмер чете почти всички формати;
    -субтитрите са големи и могат да се нагласят от менюто;
    -имам я от година и половина;
    -според мен това са машинки от един и същи клас и замяната е добра;

    И цялата тази работа е че сте си купувам philips tv и ще изглежда по естетично в хола
    ,а със ресивъра не съм решил още какво да правя -доволен съм от звука

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: естетика в домашното hi-fi

    нямам думи!

    или по-скоро имам. няколко към твоята позната "снобарията е признак на тъпотия, а не на принадлежност към хайлайфа"
    и няколко към теб - очевидно си падаш по добрия звук. чудесно. сега се замисли:

    ти тази аудио-уредба ще я гледаш ли или слушаш?

    ако ЧАК толкова ти пречи, че не пише едно и също, а качеството на звука има по-малко значение, прочети малко по-горе какво съм казал

    удари на всичко една блажна боя и няма да ти пречат различните надписи

    или си ги скрий в секция

    или си купи друг апартамент и го обзаведи с една и съща техника (еднакво куца, но какво ти пречи - нали пише едно и също!) и там води пре-естетичната си позната

    или й заяви в лицето, че от дебили съвети не приемаш, що се отнася до области, където са компетентни колкото разбират и от молекулярна биология

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #3

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Това ми напомня за една позната, която ме питаше откъде да си вземе настолен компютър, и на въпроса ми "А какъв?" твърдо отговори "Сони, у дома всичко е Сони.".

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    7
    #4

    Re: естетика в домашното hi-fi

    М---------------ДА
    така си и знаех ;
    целта на темата беше друга -който желае да сподели своя опит
    - на какво слуша?
    -как е звука?
    относно снобарията -да може и да съм сноб
    в това няма лошо стига да е в определени граници
    все пак всеки харесва кафето в порцеланова чаша а не в пласмасова нали

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: естетика в домашното hi-fi

    За мен естетиката в Hi-Fi техниката означава подходящо съчетаване (по технически параметри) на отделните комппоненти. Марката и цвета са на второстепенно място.
    Ако на ресийвър Маранц за 3000лв вържеш двд Елит, Нео и др. подобни, с кабел за 1лв - е т'ва вече си е извращение
    Всичко зависи от това кой какво разбира под Hi-Fi система.......

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #6

    Re: естетика в домашното hi-fi



    Викаш да се сподели, кой на какво слуша - му хубу - аз в момента слушам на това:

    GB K8N Sli; AMD 64 3000+; 2x512MB-400 Twinmos; MSI NX6600GT; Hitachi 250GB SATA / SG Barakuda 160GB ATA; DVD LG / DVD-RW LG; Audigy 2 ZS; Aver TV 202 Studio; Aspire ATX-AS550W-BK Chamelion; ThermalTake Shark

    плюс едни колонки Креатив 5200 :coolsmiley:

    Всеки си има критерии ... ако отидеш в bgaudio.org и питаш за хай-фи със сигурност ще ти кажат, че си минал покрай хай-фи-то и не си закащил от него, да не говорим че споменаването на телевизор във връзка с хай-фи е най-малкото странно ...

    За марките - доколкото разбирам това което ти се ще е да наредиш всичко едно върху друго в стройна колонка като в доброто старо време ... е тъй като това в момента е невъзможно хората ти казаха какво да направиш, аз бих допълнил че би могъл да добавиш естетична нишка с едно везано каренце върху компонентите ...

    А да - наскоро видях едно изключително естетично универсално дистанционно на Филипс за около 1000 кинта - тъкмо ще ти пасне с новия телевизор

    Шегата на страна - да си сноб не е добре дори и в определени граници

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #7

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Само не разбрах защо говориш за марки и hi-fi, като не можеш правилно да изпишеш имета на марките и дори "resiever"

    Аз слушам на DVD Philips 3010, Marantz PM-250 (който искам да сменя), Noname колони; Sennheiser 435 и iPod Nano - в къщи, на работа и на улицата...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #8

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Сега човека пита и споделя добронамерено, вие му се нахвърляте. Ми има си и сноби. За някои това осмисля живота им. Като имаш финанси взимай всичко на куп от една реномирана марка (но ми се струва, че е няма марка с предложения във всички области), колкото по-голяма е цената, толкова по-естетично. Наеми си специалист по дизайн да ти направи оформлението на къщата и готово. Няма да има естетическа помиярщина. Въпрос на разбирания и главно пари. В този форум гледаме повече качеството и доброто техническо изпълнение на нещата, а не да си ги връзваме в елегантна естетическа линия. Макар че и естетиката не е лошо нещо и аз нямам нищо против нея. Разбирания и вкусове има всякакви.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #9

    Re: естетика в домашното hi-fi

    ами аз слушам на стар транзисторен стерео усилвател ROTEL от 80-те години и на едно CD Philips от онези старите, истинските, с 16 битов DAC и желязна оптика, не като тези новите, дето са с еднобитов ДАК (а пишат че са с 24 битов, защото приемал моля ви се 24 битови данни )

    та мисълта ми е, че ако мислиш, че може да достигнеш качеството на възпроизвеждане на музика, което аз имам в къщи, със смяна на едно ДВД с друго и на един ресийвър с друг - вервай си* *:coolsmiley:

    п.п. и това, че са различни форми и дизайн, и цвят таже, хич не ми пука, защото Ротела на каквото и да го сложиш, излъчването му е...*

    п.п.п. освен това предпочитам си пия кафето сутрин в голяма жълта пластпмасова чаша и е голяма борба с приятелката ми, защото тя все ми я крие щото не я понася...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Има логика да се търси естетика в аудио и видео техниката, особено в един модерен хол, където е пипнал дизайнер! Съгласете се, че разностилните апарати, натрупани един върху друг и оплетени с кабели не са най-приятната за окото на естет гледка. Но има и елегантни решения на проблема:
    1. За по-малко паралиите - подходящ шкаф с полузатъмнени стъкла, където се подрежда всичко;
    2. За паралиите или тези с умели ръце - подходящо "модната" техника, облечена в дърво или метал така, че да изглежда красиво.
    Виждал съм на руски сайт изключителмо красиво облечена в дърво компюрърна конфигурация - от кутията, през LCD монитора до мишката включително.

  13. prt
    prt е офлайн
    Member Аватара на prt
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    650
    #11

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ...
    Но има и елегантни решения на проблема:
    1. За по-малко паралиите - подходящ шкаф с полузатъмнени стъкла, където се подрежда всичко;
    ...
    Винаги съм се чудил дали дистанционните не действат по-слабо през стъкло - особено пък през "полузатъмнено"?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от prt
    Винаги съм се чудил дали дистанционните не действат по-слабо през стъкло - особено пък през "полузатъмнено"?
    Не им пречи. В повечето случаи самите дистанционни имат затъмнено стъкло (пластмаса) пред светодиода. Вземи едни слънчеви очила и опитай.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #13

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Човека си е напълно прав. Наистина е тъпо да подбираш техниката си по красота и марка, но и това има значение. Всеки човек е различен. Един иска самосглобени колкони в сандъци от снаряди. Друг иска "всичко у тях да е Сони". И никой няма право да казва кой от тях е прав.
    Аз лично също обръщам внимание на естетиката. В момента се нанасям в нова къща и в пипнатия от дизайнер /жена ми/ хол ще сложа дизайнерска си система Панасоник въпреки че имам забележки към качеството й. Но не върви на супер минималистичния стил да сложа 100 кг колони, ресийвъри и тн...
    Понеже си падам малко маниак цялата "тежкотоварна" техника ще стоваря в една стоичка в мазето. МОЯТА СТАИЧКА! Където естетиката НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #14

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Дизайнерска система е някоя правена на ръка Някой хай-енд или Bang&Olufsen и други подобни марки, които едва ли си чувал някога.

    Панасоник е ширпотреба

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #15

    Re: естетика в домашното hi-fi

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Дизайнерска система е някоя правена на ръка Някой хай-енд или Bang&Olufsen и други подобни марки, които едва ли си чувал някога.

    Панасоник е ширпотреба
    Повярвай ми чувал съм много марки. Знам че е Пан е ширпотреба, но всичко опира до средства, нали?
    Не може да сравняваме Панасоници и Сонита за 800-1000 лв с Босе за 3-4000$
    Ако можех да си ги позволя нямаше да се занимавам и да пиша тук, нали?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Звука на LCD през колонките на домашното кино
    От zaxcool във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 19:00
  2. Отговори: 27
    Последно: 18-08-11, 17:10
  3. упътване за домашното кино SAMSUNG HT-P10
    От tanito1886 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 18-02-10, 23:41
  4. Шум домашното кино при свързване на лаптоп.
    От Conqueror във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 11-01-10, 11:54
  5. Как да свържа булсата към домашното кино
    От brumba във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 9
    Последно: 09-04-09, 18:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе