Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 124

Искам да си взема AV Reciever

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #46

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Всъщност на какво основание се твърди, че музика се слуша само на стерео??? Що не изтичка някой до който и да е магазин и да си вземе например....Eagles - Hell Freezes Over записан в DTS 19.90лв и да си го пусне на домашното театро, после да си го подкара като стерео , а после пак като DTS и пък да видим дали ще поиска да слуша стерео Независимо на каква уредба и колко скъпа го пуснеш - разликата е почти като тази между моно и стерео....Искаш да слушаш качествено - купуваш оригинали от тук например http://www.wizard.bg .... да не говорим за DVD-Audio предложенията на отделни групи....дори неоновите лампи на CrossBlade ще зазвучат по различен начин


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #47

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Това с "рисивъра работи на мощност 15 Вата например, а субуфера си работи на 130 Ват" може да се случи единствено когато няма баланс между басовото тяло и сателите - респективно между вградения басов усилвател и този на ресивъра.
    Или с други думи собственото регулиране при суба позволява той да бъде усилен повече и баса да се усеща като по-доминиращ и по-мощен.
    Ако сте съгласни с това, си помислете дали същото не може да се постигне и при колони с добър нисък диапазон (като Вегите например) без намесата на субуфер.
    Как ли - просто с обикновен регулатор на ниските честоти, защото както казах в горния случай имаме точно едно такова подсилване на ниските.
    Сега дали ще се ползва регулатор, защотото това беше хипотетичен пример или самите колони при подходящо разположение ще си направят звука, няма значения - важното е, че ефекта на субуфера може да бъде постигнат.
    Колкото до това,че басовият усилвател е по-мощен от този на ресивъра - може, но знаеме ли каква чувствителност има говорителя в суба? А силата на звука не се определя от ватовете, дори и реални да са, а от КПД-то на излъчвателя.
    Такъв модел като тази Вега с нейните 102 dB просто са вече на изчезване (буквално защото има още 2 бройки в мрежата на маркета) и би трябвало да им отдадем заслуженото. Не че няма недостатъци - по-мудна е сигурно в реакциите, но за дискотечен, филмов и мощен звук е екстра.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #48

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Всъщност на какво основание се твърди, че музика се слуша само на стерео??? Що не изтичка някой до който и да е магазин и да си вземе например....Eagles - Hell Freezes Over записан в DTS 19.90лв и да си го пусне на домашното театро, после да си го подкара като стерео , а после пак като DTS и пък да видим дали ще поиска да слуша стерео Независимо на каква уредба и колко скъпа го пуснеш - разликата е почти като тази между моно и стерео....Искаш да слушаш качествено - купуваш оригинали от тук например http://www.wizard.bg .... да не говорим за DVD-Audio предложенията на отделни групи....дори неоновите лампи на CrossBlade ще зазвучат по различен начин

    Не си прав. Идеята за многоканална музика умря още преди да се роди. казвам го, въпреки че съм поддръжник на многоканалния звук.
    Реално, музиката, която звучи по-добре в многоканален режим се брои на пръсти. Имам предвид такава, която е записана или ремастерирана многоканално, а не използването на някои от екстрите на ресийвъра, която разпределя звука по колоните.
    Освен тоя албум на Ийгълс, Пинк Флоид DSOTM и още няколко албума, всичко останало е по-добре стерео. Някои симфонични концерти и тук-таме някой концерт също си заслужават да се слушат 5.1.
    Музика в DVD-Audio и SACD се издава прекалено малко и едва ли и ще се наложи масово. От SACD _тата голяма част също са само стерео.
    От много време съм заменил стерео усилвателя с ресийвър и 2-те колони с 5-6, но все още разчитам на 2 хубави предни колони, на които да слушам музика. Дори вече нямам и отделен CD player ами пускам от приличен DVD плеър.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #49

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Относно събуфера. Конкретно на ниските честоти човек не може да определи посоката им. Затова е изобретен събуфера. Пъхваш го някъде си на удобно място и дава бас за цялата звукова сцена, за всичките колони.
    Така е и ако си без събуфер, но с колони с достатъчен бас. Не можеш да локализираш източника на басите, те са "навсякъде", не чувстваш че идват само от предните лява и дясна колони.
    Не е съвсем вярно това. При лека разлика в нивата на баса в лява и дясна колона ще бъдеш неприятно изненадан от факта, че можеш да установиш слухово това. Да не говорим за неприятния резонанс който се получава доста често особенно при неправилно разположени прекалено мощни колони каквито са вегите в малко помощение. От друга страна насочените към мен два броя 15 инчови басове натрапват прекалено "ударната си вълна" която при гледане на филм създава липса на реализъм. Именно поради това в нощните клубове дискотечни колони от типа на вегата са винаги повдигнати някъде горе, близо до тавана и често висят на важета, защото резонанса който създават по пода, масите, витрините и чиниите и чашите изпълват помещението с наистина силен, но дразнещ, изнервящ и изкривен до високи нива саунд.
    Ето защо те не стават за гледане на филми или за ниски нива на слушане на музика. Затова и в съвременното многофункционално аудио ниските честоти са поверени на един единствен говорител (съб) и все по-срещаната конструкция на съб-а е именно насочен към пода говорител, с мембрана отстояща на не повече от 5см от пода, обикновенно монтиран в куб. Едва тогава можеш да кажеш със сигурност, че баса няма определена посока.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #50

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    ....Ето защо те не стават за гледане на филми....
    Хмм... във филма Пърл Харбър например има една сцена в началото на филма, където двамата пилоти още като деца без да искат запалват двигателя на стар самолет и го подкарват по земята докато открият как се изключва. С "вегите" и без събуфер се получава наистина невероятен реализъм на тази сцена. На фона на тихият досега диалог изведнъж сякаш се продънва земята! Усещаш вибрациите на мотора в корема си, все едно си на разстояние от истински самолет с мощен бутален двигател, на каквото е и камерата. Отчетливо-реалистично чуваш и свистенето на витлото заедно с тътена на мотора. А треперенето на земята под теб (тоест пода на стаята) добавя още към реализма, че това става на метри от теб, наживо. Импулсивно ти иде да скочиш от креслото и да помагаш на децата да намерят как да го изгасят това чудо, че ще стане голяма беля.

    Има доста други филми, на които отделни сцени са с вцепеняващо реалистични ефекти. Пускам ги понякога на приятели и в повечето случаи подскачат нервно докато се осъзнаят че са в хола ми и тогава ме молят да намаля звука. Явно реализма идва в повечко
    ...Но пък и нали именно това е целта на домашното кино - да те вкара в действието на филма. При мен става и без "съб". Просто вегите освен здрав нискочестотен бас, дават и силно усещане за енергия, динамика.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #51

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Блазе ти ,че съседите ти те търпят.Моите колони са с 2х6.5" говорители и в 20 кв помещение ми идва баса малко в повече на моменти .Те са Energy e:xl 26 със стерео усилвател Yamaha AX-497BML .Слушал съм руски колони Амфитон в малък хол и 10'' бас често казано дразнеше при ниски нива не се чува нищо друго от музиката освен луп-луп-луп.Представям си 15" лами какво правят.И това понятие да се свързва качествения звук със "здрав бас" не го разбирам.Басът не трябва да "кърти",трябва да се лее.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #52

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ...Слушал съм руски колони Амфитон в малък хол и 10'' бас често казано дразнеше при ниски нива не се чува нищо друго от музиката освен луп-луп-луп.
    И за "проходих" с руски колони, 70-ватови с вграден усилвател във всяка и с доста големи баси (за времето си). Към тях имаше предусилвател-смесител. Трябва да ти кажа че техното еднакво и кухо лумтене де що има бас в музиката изобщо не може да се сравнява с баса на вегите. Той е с нюанси, може да бъде много динамичен, но и едва загатнат, в същото време с голяма плътност. На вегите това много им харесвам, че даже на много ниски нива на звука - отчетливо ти изкарват целият диапазон на звука, с меко галещ тътен на басите. Защото има и колони, които тихо не могат да свирят - губи се от честотният диапазон.
    Не са High End, средна работа са, но доставят удоволстие при слушане. Особено са ефектни при слушане на реге, където хубаво се изразяват нюансите на бас китарата.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #53

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    От друга страна насочените към мен два броя 15 инчови басове натрапват прекалено "ударната си вълна" която при гледане на филм създава липса на реализъм.
    Усещаш вибрациите на мотора в корема си, все едно си на разстояние от истински самолет с мощен бутален двигател, на каквото е и камерата. Отчетливо-реалистично чуваш и свистенето на витлото заедно с тътена на мотора. А треперенето на земята под теб (тоест пода на стаята) добавя още към реализма, че това става на метри от теб, наживо. Има доста други филми, на които отделни сцени са с вцепеняващо реалистични ефекти.
    Именно...и двамата говорим за липса на реализъм, но ти не го осъзнаваш. Имам го този филм на двд и знам за какво говориш. Ако застанеш до истински такъв двуплощник няма да чуеш нито свистенето на витлото нито тътена на мотора по този начин, да не говорим за треперенето на земята. Когато следващия път демонстрираш това пред приятели, сложи над плазмата си един 20 инчов вентилатор насочен към публиката - така ще присъздадеш и ефекта на развяти коси от близостта ))))) Ако пък разлееш тук там из хола си малко керосин за миризма - ефекта ще е безкрайно реалистичен )

    Пускам ги понякога на приятели и в повечето случаи подскачат нервно докато се осъзнаят че са в хола ми и тогава ме молят да намаля звука. Явно реализма идва в повечко
    Преди много време и аз правех вчипитление с такъв сорт реализъм. С баща ми си бяхме направо луди по аудиото - с връзки от благоевградските заводи си бяхме взели 20 инчови бас шпули от онези които се правеха за износ...с 1.5% изкривявания, а не 3% и повече които се пускаха на вътрешния пазар. Направихме си мраморни колони с тях по всички меломански изисквания ( ръчно вити филтри изследвани на функционален генератор, три средночестотни и две високочестотни фунии...) . При 200вата подадени към колоната мембраната им отскачаше в двете посоки спрямо спокойното си състояние по 3.5см ( общо 7см ). Захранвахме ги с транзисторен АКАЙ 200в (5-150kHz) усилвател и 38см/с REVOX ролков. Мрамора наряза и сглоби бригадата която в началото на 90-те се занимаваше с реставрацията на античния театър в Пловдив. Сглобихме ги на открито - горе, докарахме с приятели останалото и ги изтествахме на открито. Класик диско от 80-те. В резултат на спирката пред Тримона ( 5-600м ) хората започнаха да се обръшат в посока на музиката. Когато след това пренесохме тези две "акумулиращи печки" у дома, никога не успях да ги чуя на повече от 10-15% от това което могат защото чупеха стъкла в буквалния смисъл на думата. Единствената полза е в това, че слушаш музика с минимални изкривявания благодарение на факта, че говорителите работят в долната граница на мощността си. Е да ама сега вече не съм на 18-сет Бас, който да ме подмята като "куцо пиле домат" не ми е по вкуса....Чалга не слушам, а диското от 80-90-те умря ) Румен, 1300лв за две веги не бих дал....за малко повече ще си взема онзи Филипс комплект който визирах в първия си пост по темата. С неговите full range говорители и разумна мощност ще изпълня 25кв.м. си хол с прилично "налягане" и качество.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #54

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Румен, 1300лв за две веги не бих дал....за малко повече ще си взема онзи Филипс комплект който визирах в първия си пост по темата. С неговите full range говорители и разумна мощност ще изпълня 25кв.м. си хол с прилично "налягане" и качество.
    С уточнението, че не разбирам от тези неща, аз точно на тези 2.5" говорители им викам пищялки. Кaто ги набримча, няма ли да почнат да кривят. Както и да е, не си търся такова нещо. Мерси все пак


    Това е от нетя:
    The E-715 is sold as a single speaker, but excels in tandem with a second E-715 for stereo applications. Listeners can also team the speaker with other tonally matched Cerwin-Vegas to build a 5.1, 6.1, or 7.1 home theater setup. Add a powered subwoofer to the mix for the ".1" low-frequency effects and you're ready to rock, though the E-715's 26 Hz low-frequency rating delivers plenty of bass even without a subwoofer. As an added bonus,

    Tака, може ли да ми кажете как се намират "tonally matched" колони? По спецификации?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #55

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Tommorow, пазиш ли ги още, продаваш ли ги мраморните колони, дето подмятат като куцо пиле домат?
    Спомням се едно време по някои дискотеки се виждаха мраморни тонколони.

    SongBird, и аз с учудване прочетах в нета, че Е-715 били center speakers и не знам какво точно искат да кажат с това. Предполагам че не и магнитно изолирана колона-център, която се поставя върху/под/отзад на ТВ-то. Ако Е-715 се брои за колона-център, то тогава ТВ-то трябва да е с дисплей поне 120"

    В нашите магазини не очаквай да ти продадат единична бройка от колона, макар че цената е за 1 бр. Единствено единични бройки продават от колоните-център. Даже сателитните "пищялки" вървят на чифт. Мислех да си взема една сателитна колона за 6-та, задна, но трябваше да взема или 2 бр. или 1 център, та това ме отказа от идеята за 6-та колона, така съм си и досега с 5.

    За тонално сходими колони - въпрос на звук да ти допаднат на теб. Не знам кой и как може да ти определи, че дадени сателитни колони и център са съвместими по звучене с вегите. Имайки Е-715 за музиката, тогава за филмите няма особено голямо значение какво ще вземеш за "пищялки". Все пак е добре да са 2-лентови и от добра марка. Ако ги съчетаваш по цвят с вегите - трябва да са възможно най-тъмен цвят, ако черен няма.
    От ресъвъра си ще можеш да настроиш звученето на всички колони, така че ще намериш и за сателитните колони звученето, което те устройва в комплект с останалите колони.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #56

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от SongBird


    Tака, може ли да ми кажете как се намират "tonally matched" колони? По спецификации?
    Аз затова препоръчвам покупката на целия комплект от един производител и от една серия. Обикновено те са изчислили кое с кое върви.
    Аз засега съм се ориентирал към следния комплект от Монитор Аудио:
    предни:
    http://www.monitoraudio.co.uk/produc...duct=58&area=2
    център:
    http://www.monitoraudio.co.uk/produc...duct=60&area=2
    сателити:
    http://www.monitoraudio.co.uk/produc...duct=59&area=2

    Ще ги ползвам със стария ресийвър Yamaha V750 и стария субуфер JBL E250, който след време може и да сменя.
    Въпреки, че нямат мощноста и ниските честоти на спряганите Веги съм склонен да се обзаложа, че за кино със отделния субуфер ще са с едни гърди /големи/ напред. Дори и за музика може да се спори.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #57

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Централна колона Вегата не е,просто се продават по единично .В дискотека не се гони стереофоничността и може да си купиш 3 такива.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #58

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    ...Въпреки, че нямат мощноста и ниските честоти на спряганите Веги съм склонен да се обзаложа, че за кино със отделния субуфер ще са с едни гърди /големи/ напред. Дори и за музика може да се спори.
    То хубаво, но ако сравниш теглата - една вега тежи колкото 2-те предни колони + един от сателитите. За сравнение ще дам примера с най-добрите тенори като Павароти например. Това са все мъже по 150кг Не че от всеки дебелак става тенор, но от кльощав гарантирано не става
    Така е - в акустиката масата и обема имат голямо значение...

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #59

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    Опс,засягаш тема от която нямаш понятие.Хосе Карерас не е мъжага 150 кила.Никола Николов ,бог да го прости ,беше кинта и двайсет.
    В крайна сметка ,какво сте се хванали за тея Веги,всеки си има вкус.
    Lazarus,колко хилядарки са BR6 ?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #60

    Re: Искам да си взема AV Reciever

    1600 - 2-те предни
    400 - центъра
    600 - 2-та сателита

    Харесаха ми като звук. Имам да гледам още 2-3 модела, но засега тези са ми фаворит.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам reciever Yamaha
    От Mugala във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-11, 08:44
  2. Проблем с DVD Reciever LG HT 303
    От apeiron във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 19-12-10, 01:59
  3. Продавам GPS Reciever
    От Colonelo във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 12-10-09, 12:29
  4. Съвет за AV Reciever
    От get във форум Аудиотехника
    Отговори: 88
    Последно: 25-02-09, 23:02
  5. INFRARED RECIEVER/TRANSMITTER
    От lightmaster във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 09-10-02, 09:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе