Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 154

Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #136

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Здравейте, нямаше ме доста време...но и нямаше какво ново да кажа.
    Наближава Нова година, а тогава хората правят покупки и се ослушват за разни промоцийки
    Та с две думи искам да кажа следното: изчистих съвсем концепцията какво ще правя - ще заложа на ресийвър среден клас, който има добро стереозвучене и съвременните изисквания за ъпскейл до 1080р, поне 3 ХДМИ и някои др. нещица, който обаче задължително има предусилвателни изходи (за бъдещ усилвател, когато реша)
    Може би някой ден ще завърша цяла система с една марка компоненти. Почна ли с Маранц всичко ще е Маранц...Реших да си взема ресивър ( а не стерео усилвател), за да ползвам още по-добре 46-плазма, а и компютъра ще замести в началото медийните плеари...пускайки филми с 1080р, които можеш да свалиш от всеки портал вече, ще мога да слушам и големите ми колекции албуми, които имам на мп3. Но директно към въпроса:
    Слушах новия Денон 2310(около 1800лв.) с Монитор Аудио RX6 - да ви кажа звучаха много хубаво и точно с RX6, с 2-ките не ми хареса така.
    Денона има всички неща, които бяха характерни за по-високия клас миналата година, примерно 4 ХДМИ и ХД аудио, дори и тъпотиите GUI-контрол, който примерно го имаше в Маранц 6003.
    Някой има ли още впечатления?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #137

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Ще ми обясниш ли как ще ползваш по-добре 46" плазма като имаш реисйвър? Файдата им по отношение на картината е по-добър (може би) upscaling от този вграден в телевизора - поправете ме ако греша - а като подаваш 1080p от компютъра, няма нужда от upscaling.

    Успех с избора!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #138

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Ресийвъри с добър стерео звук,колони.... и безброй "чудни" мп3ки...поне на такава система ще им светнат всичките компресирани чудесии.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #139

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Явно не се съм се изразил добре...
    Става въпрос за поставяне на началото на системата - просто прецених, че е по-добре, т.е. по-универсално да почна с ресийвър с читаво стерео, а не само със стерео усилвател. Освен това искам да включа две зони за озвучаване - кухня само със стерео и хол, където е споменатия ТВ. С други думи - да не се набутвам(ако броим 1800 за ненабутване още в самото начало с всичко, а просто да поставя базата на сравнително качествена основа. Когато имаш вече нещо, на което можеш да стъпиш...полека-лека си купуваш това онова - СД плеар, усилвател и т.н.
    МП3 има много...имам и около 400 СД.
    Просто чух (не съм гледал видео възможностите му) ДЕНОН 2310. С Монитор Аудио RX6 - звучи много добре.
    По принцип се водя фен на Маранц...аналога на горния е 6003

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #140

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Едва ли имаш нужда от 6003,каза че помещението не е много голямо.A аналога на 2310 не е ли точно 5003?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #141

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Не съм проверявал колко струва сега 6003, сигурно е по-скъп от 2310, но 2310 като нов модел има много от функциите характерни за по-високите класове на моделите от 2008 и 2009. Иначе принципно си прав - хола е 30м2, не е нужна голяма мощност.
    Явно никой няма впечатления от 2310

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #142

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Идеален е 2310. Има си всичко необходимо. Чипа за скалиране в него е изключително добър.
    Иначе вече има излезнал 6004.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #143

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Мисля, че за мен темата ще стане Denon 2310 vs Marantz 5004. Според мен са равностойни машини, просто си трябват съответните колони
    Ще бъда благодарен на всички, които имат впечатления от посочените модели...преки наблюдения, мнения, цени...заслужават ли си спрямо миналогодишните 2309 и 5003 и каквото се сетите
    Моля баш разбирачите да изкоментират за Денон 2310 следното:
    Two surprises to know about before buying
    Written by Aggie'93, Austin, TX, on Monday, September 7, 2009

    This is a solid receiver but there are two surprises to know about before you purchase. If you know about these up front and can live with them, this is a great receiver. The first surprise is out right misleading with respect to Zone 2. I have multiple HDMI and digital audio inputs to this unit. I assumed that I could redirect any input to zone 2, but buried in the manual is a sentence that says only analog inputs can be routed to zone 2. So now I have to run BOTH the HDMI/digital and analog sound cables from my cable box, wi-fi network, and DVD player to the 2310ci. So much for cable reduction. Plus I lose the digital noise immunity benefits for zone 2. I can't help but feel cheated on this one after doing so much research and seeing nothing mentioned about this limitation. The 2nd is an HDMI issue/firmware issue, but I have a work around. My cable box is an SA 8300HDC and the issue doesn't exist when the 8300HDC is directly connected to the TV's HDMI input. The issue w/2310ci: when powering up the cable box, TV, 2310ci, every few seconds a single frame of static video appears in the cable box video. Sound is uninterrupted. Workaround: switch to a different video source and back to cable's HDMI input. I'm still experimenting with various power up and wait times to see if I can change this.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #144

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    А какво мислиш за ресийвър със същите екстри за 700 лева по-малко и солиден стерео усилвател?

    http://s2.postimage.org/ZUrfA-e377e9...301-resize.jpg
    http://s4.postimage.org/78bVi-e377e9...301-resize.jpg

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #145

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    А какво мислиш за ресийвър със същите екстри за 700 лева по-малко и солиден стерео усилвател?

    http://s2.postimage.org/ZUrfA-e377e9...301-resize.jpg
    http://s4.postimage.org/78bVi-e377e9...301-resize.jpg
    Не мога да отворя тези линкове. Предполагам, че имаш своите основания. Аз искам полека-лека да сглобя добра система, не веднага...

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #146

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Според мен тези чипове за ъпскелин на видеото останаха в периода 2006-2008 година. При навлизането на тотална цифривизация и HD плеърите, всичко това се обезмисля. От друга страна не са излизали нови стандарти след True HD, така че има тотален застой и в тази посока.
    CrossBlade е прав, вземаш някакъв среден клас ресивър (Сони 820 за пример) и добавяш един стерео усилвател към него и системата е готова за тези пари. .... Дори е по-добре!

    ПП. Това с втората зона е най-голямата манипулация в домашните центрове и най-големия идиотизъм ...... Не се сещам, кой го ползва.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #147

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    hristobotev, не си прав. Развитието в ресийвърите и по-скоро ъпскелинга и обработката изобщо не е замряла. Излизат постоянно нови, по-мощни чипове, софтуера се доусъвършенства. Вярно, че при ползването с HD плеър или Blu-ray те не са важни, но близките 4-5 години SD съдържанието ще е преобладаващо. Особено пък в България.
    Специално автора има 46 инча екран, който е сравнително голям пък не се слави със кой знае колко добро скалиране и обработка. Прекарването на сигнала през Denon 2310 или друг добър модел ресийвър ще се отрази осезаемо на образа.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #148

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    hristobotev, не си прав. Развитието в ресийвърите и по-скоро ъпскелинга и обработката изобщо не е замряла. Излизат постоянно нови, по-мощни чипове, софтуера се доусъвършенства. Вярно, че при ползването с HD плеър или Blu-ray те не са важни, но близките 4-5 години SD съдържанието ще е преобладаващо. Особено пък в България.
    Специално автора има 46 инча екран, който е сравнително голям пък не се слави със кой знае колко добро скалиране и обработка. Прекарването на сигнала през Denon 2310 или друг добър модел ресийвър ще се отрази осезаемо на образа.
    Lazarus, за миналата година 46PY80 се "славеше" с една от най-добрите картини в класа си. Самият ти твърдеше това, както и много други. На SD сигнал направо беше и е много добър, особено пък на по-тъмно. Аз съм с цифрова телевизия на Евроком и картината е чудесна, когато пък подавам сигнал 720р или 1080р от компютъра ми (и то при вече остарялата ми АТИ Радеон 3850) картината е перфектна. Просто нямам адекватен звук за този екран.
    Идеята ми е да стартирам началото на добра система по възможно най-универсален начин - с ресийвър. В началото даже няма да ползвам плеари. Трябва ми "уред", който да прави връзка между наличните ТВ, колони за стерео и компютър.
    Някой би ли се наел да направи сравнение между ДЕНОН 2310 и MARANТZ 5004? Чудех се дали да пусна нова тема за това

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #149

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Прав си за телевизора, но скалирането на резолюцията не му е силата. По този показател и по миналогодишните критерии беше на средно ниво. Прекарвайки сигнала от цифровата през ресойвър с добро скалиране /като 2310/ ще подобри образа осезаемо.
    Във 2310 скалиращия чип е като във 7004.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #150

    Re:Една тема почнала от YAMAHA RX-V363SI + JAMO S-606 HCS 3...

    Ясно, ти клониш към ДЕНОН 2310. Разбрах те...
    Не знам дали другите пичове тук са имали възможност, но с Монитор Аудио RX6 - звучи наистина много хубаво на стерео.
    За съжаление няма как да пробвам наличните ми колони MB Quard 390 с 2310, но както знаете един аудиофил от форума n3882 е доста доволен от комбинацията именно на тези колони с Денон 3850, който е вече много по-нисък клас от новия 2310

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор между Yamaha и Jamo
    От Odysseus във форум Тонколони
    Отговори: 26
    Последно: 23-11-15, 14:15
  2. Отговори: 11
    Последно: 10-12-13, 09:38
  3. Съвет за 5.1 система или YAMAHA NS-777 vs Jamo S 606 HCS 3
    От NightWalkeR във форум Тонколони
    Отговори: 11
    Последно: 03-12-12, 18:05
  4. YAMAHA RX-V671+JAMO S-608 HCS 3 - добра комбинация ли е ?
    От maddog9 във форум Аудиотехника
    Отговори: 19
    Последно: 08-03-12, 02:19
  5. Продавам Субуфер JAMO и съраунд колони Yamaha
    От Mihailov във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 15:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе