Страница 10 от 31 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 461
Like Tree45Одобрявам

Помощ за избор на AUDIO техника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #136

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Колоните не съответстват на нивото на ресийвъра. Не че не вършат работа, но са по-нисък клас.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #137

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Ето една доста интересна снимка за сравнение на трансформаторите на ресивърите. Първият с 1300 куб. см. е Harman Kardon AVR 255.



  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #138

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Търся нещо малко над среден клас.До сега никога не съм ползвал такава техника.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #139

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Yamaha 667, Denon 1911, Onkyo 608 са модели от средния клас и са идеален избор за система.
    Аз лично смятам, че заслужават по-добри колони от въпросните Jamo S-608. Не виждам обаче вариант те да струват 1000 лв.

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #140

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от carp
    Ямаха 667+http://www.technomarket.bg/products/...s-3-black-ash? Възможна ли е тази комбинация? По-късно и суб.
    като за бюджет комбинацията е добра, като за старт в домашното кино дори отлична. във времената на Dolby Prologic имах среден клас Yamaha - RV-4XX, по-добри от тези стоящи на Jamo колони (4 ома), най-големия Jamo център който се продаваше тук, задни Cerwin Vega метални nearfield монитори. много добре си пасваха въпреки ниското съпротивление на предните колони. тoгава обаче източниците бяха VHS Hi-Fi. по-късно във времаната на DD/DTS същия комплект го ползвах с Denon 3801, пасваха си също добре.

    мисля, че въпросния комплект ще си пасне с Yamaha 667. единствения недостатък който виждам е, че предните Jamo имат някакъв грил отстрани (порт?говорител?) което може при определни условия да бъде проблем с разполагането им, особено в ограничени пространства. 90dB e прилична чувствителност.
    Yamaha 667 и Denon 1911 са различен клас. Yamaha има preout изходи, Denon няма. те дават възможност за по-нататъшен ъпгрейд ползвайки външен усилвател когато бюджета позволи. Yamaha 667 има възможност за bi-amping (естествено в конфигурация 5.1 какъвто е и Jamo комплекта), което горещо препоръчвам. Не загледах дали 1911 има тази функция. за bi-amping се влиза в сетъпа на рисийвъра избира се bi-amp, свалят се свързващите скоби на предните Jamo, FL/FR изхода се свързва към долния чифт (woofer) на Jamo, SBL/SBR изхода се свързва към горния чифт (mid/hi) на Jamo и резултата е осезаем.
    успех.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #141

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от dvdo
    за bi-amping се влиза в сетъпа на рисийвъра избира се bi-amp, свалят се свързващите скоби на предните Jamo, FL/FR изхода се свързва към долния чифт (woofer) на Jamo, SBL/SBR изхода се свързва към горния чифт (mid/hi) на Jamo и резултата е осезаем.
    успех.
    Според упътването на Ямаха, долните(Woofer ) се свързват към SBL/SBR , а горните (mid/hi) към FL/FR.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #142

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Според упътването на Ямаха, долните(Woofer ) се свързват към SBL/SBR , а горните (mid/hi) към FL/FR.
    не съм чел упътването, но е добре да се придържаме към съветите на производителя.
    просто по логика FL/FR трябва да могат сами да карат предните, докато задните канали обикновено са носители на по-малко звукова енергия. във времената на Prologic задните канали дори не бяха full range (7kHz), и усилвателите им бяха по-маломощни - по спомен Yamaha от предния ми пост беше 2х65W + 3х35W.
    По принцип сега ги дават all channels driven, така че дори не би трябвало да има значение.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #143

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЯТА! Последните три поста не ги разбрах, ще се уча още. В сайта на Техномаркет има два модела JAMO S-608 HCS 3 BLACK ASH ,едните са със страничните " скари"-кафевите, другите черните са без, именно тях имам в предвид.

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #144

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от carp
    МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЯТА! Последните три поста не ги разбрах, ще се уча още. В сайта на Техномаркет има два модела JAMO S-608 HCS 3 BLACK ASH ,едните са със страничните " скари"-кафевите, другите черните са без, именно тях имам в предвид.
    'скарите' ги видях на картинка на сайта на Jamo. струва ми се без скари (и каквито и да е говорители или портове под тях) е по-лесно да се поместят колоните.

    постовете искат да кажат, че като си купиш каквото си планирал без да даваш лев повече (е трябва все пак още един чифт кабел за колони), ще имаш много по-добър звук. иначе задните терминали SBL/SBR, и два от вградените седем усилватели просто няма да ги ползваш, а си платил и за тях.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #145

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Това което разбрах за сега е, че давате упътване за начина на свързване на колоните с цел по-доброто им звучене. Това означава ли, че една колона ще се свързва с ресивъра с повече от 2 бр. кабели?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #146

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Аз не бих се ентусиазирал толкова от bi-wire за тези колони, а и за които да са. Факт е, че може да подобри звука, може да се разиграват различни варианти с различни кабели, но резултата никога не е драстично различен. Не толкова колкото ако смениш колоните с по-качествени.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #147

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    bi-wire и bi-amp са доста различни:

    bi-wire (свалят се скобите сързващи woofer и mid/hi) на колоната
    FL (усилвател 1)=>кабел 1 колона=>woofer вход
    FL (усилвател 1)=>кабел 2 колона=>mid/hi вход

    bi-amp (свалят се скобите сързващи woofer и mid/hi) на колоната
    FL (усилвател 1)=>кабел 1 колона=>woofer вход
    SBL (усилвател 6)=>кабел 2 колона=>mid/hi вход

    ако усилвателя е 7х100W, при bi-wire имате 100W захранващи една предна колона, при bi-amp имате 2х100W захранващи една предна колона.
    естествено не можете да ползвате 5.1 рисийвър за bi-amp защото имате само 5 вградени усилвателя, но можете да ползвате 7.1 рисийвър (7 вградени) за 5.1 с bi-amp, или 9.1 (9 вградени) рисийвър за 5.1/7.1 с bi-amp.
    Не всички колони могат да се биампват - ако имат само един чифт вход (+/-) няма как. аналогично колони с 3 чифта входове могат да се триампват.

    bi-amp е passive amplification защото crossover разделящ честотната лента остава ЗАД усилвателя т.е. през усилвателя минава целия честотен спектър.
    при active amplification целия честотния спектър минава през crossover и се разделя, след това през усилвателя ЗАД него минава само честотната лента за определения говорител (woofer/mid/tweeter).

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    181
    #148

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Лелеееее...

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #149

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от carp
    Лелеееее...
    веднъж като плануваната апаратура е у дома, човек опитва по стандартния начин, после с bi-amp, е след това се отдава на съответните междуметия...
    иначе lazarus18 е напълно прав, колкото по-добра е колоната, толкова по-добре звучи системата, НО дали чифт колони за 50,000 са 50 пъти по-добри от чифт за 1,000? има отговор и той е еднозначен. от друга страна качеството на най-слабата компонента, определя цялостното качество на системата. ето такива 'противоречия' правят това хоби толкова интересно.

  18. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #150

    Re:Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от carp
    МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЯТА! Последните три поста не ги разбрах, ще се уча още. В сайта на Техномаркет има два модела JAMO S-608 HCS 3 BLACK ASH ,едните са със страничните " скари"-кафевите, другите черните са без, именно тях имам в предвид.
    Не знам какви картинки са качили на сайта на Техномаркет, но при двата модела на Jamo - S606 и S608 има страничен 10 инчов басов говорител!!! Предполагам, че са сложили снимки от които се вижда само едната страна на колоните.

    Аз имах Jamo S606(комплекта) и мога да кажа, че е добра колона. Не съм усетил този проблем с трудното напасване в стаята. Напротив , ако сега започвам отново да събирам колони с малък бюджет, пак бих ги купил.

    ПП. Jamo S608 обаче не съм слушал, но като гледам при нея има само един 5 инчов говорител повече ..... а това е нищо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 31 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 11:55
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-10-13, 17:19
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Малко помощ за SB X-Fi ext.audio
    От MomoSat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-08-07, 01:28
  5. Избор на Аудио и Видео техника
    От Lupus във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе