Страница 31 от 31 ПърваПърва ... 21293031
Резултати от 451 до 461 от общо 461
Like Tree45Одобрявам

Помощ за избор на AUDIO техника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #451

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Днес получих саунд бара, вързах го чрез блутут обаче за моя неприятна изненада... мисля че не свири толкова силно и плътно както този на комшията а модела по презумпция трябва да е същия. Играх с настройките но.. не мога да го докарам да извади тоя звук. Ще го пробвам още ден два, ще опитам чрез eARC и оптика , ще му дам шанс .

    - - - - - - - - - -

    Едно от обяснението може би е че.. моето помещение е по голямо и .. така.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #452

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Разбира се, че за субективното възприемане на звука, влияние оказват характеристики на помещение, разположение вътре в помещението на ОТ спрямо околни обекти и слушателя, покритие на под, стени и т.н. Дори и от уж еднакви ОТ може да има различни възприятия.
    svetlio1 одобрява това.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    997
    #453

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    През блутут на някой активни ОТ звука е доста по слаб от свързването с кабел.
    И да акустиката/размера на помещението оказва голямо значение на звука, независимо от вида на аудиосистемата.
    AntrAcsA одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #454

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Днес получих саунд бара, вързах го чрез блутут обаче за моя неприятна изненада... мисля че не свири толкова силно и плътно както този на комшията а модела по презумпция трябва да е същия. Играх с настройките но.. не мога да го докарам да извади тоя звук. Ще го пробвам още ден два, ще опитам чрез eARC и оптика , ще му дам шанс .

    - - - - - - - - - -

    Едно от обяснението може би е че.. моето помещение е по голямо и .. така.
    Е колко ти е голямо помещението аз преди 20 години когато още поигравах на комп игри си бях взел един криейтив 7.1 в хола не се седеше когато го ползвах за слушане на музика и гледане на филми а нямаше и 150 вата

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,427
    #455

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    150 китайски вата вероятно, щото на 150 вата нито саундбара може да свири , нито ти да стоиш в стаята

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #456

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Е колко ти е голямо помещението аз преди 20 години когато още поигравах на комп игри си бях взел един криейтив 7.1 в хола не се седеше когато го ползвах за слушане на музика и гледане на филми а нямаше и 150 вата
    4м х 5.40м горе долу .. малко над 20 кв , стандартен хол! Бях на 80% сигурен че ще го върна, но в крайна сметка... да звука е по добър от този на телевизора, особено много ми харесва при DTS-X, така че ще го оставя, все пак за 200 лв.. какво повече да искам.


    Като стана въпрос за звук на телевизори и саундбарове, мисля си че през последните години големите производители нарочно правят звука на ТВ-та да е по плосък и по лош, защото ако решат могат да го направят много добър !

    Казвам го защото съм шокиран в разликата на звука между 65Q7F - тв от 2017-та, с този на 75Q95T - 2021-ва версия, защото стария въпреки че по тънък , въпреки че е по нисък клас .. има СТРАХОТЕ звук.. направо не е за вярване, има си всичко ! Бас , високи, среди ... абе всичко и не мисля че му трябва каквото и да е допълнително като Санундбар или нещо подобно, докато този от 2021-та .. има среди и... малко високи.. но за бас и дума не може да стане.
    Защо не използват същите драйвери то 2017-та ? Ами именно защото са прекалено добри и не могат да си пробутват глупавите саундбарове..

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    997
    #457

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    В крайна сметка върза ли го със HDMI eARC/оптика. И, ако Да звука по-добър ли е от блутут-а.
    P.P. За над 25 квадрата е могло да вземеш по адекватен/подходящ саундбар или озвучителна система, ако ти "малее" звука.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #458

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    В крайна сметка върза ли го със HDMI eARC/оптика. И, ако Да звука по-добър ли е от блутут-а.
    P.P. За над 25 квадрата е могло да вземеш по адекватен/подходящ саундбар или озвучителна система, ако ти "малее" звука.
    Оптиката, тъй като кабела е тънък не се забелязва много. ТВ-то разпозна устройството без проблеми и дори от телевизора се нагласят всички настройки и режими на саунбара. Не чувам съществена разлика от блутут-а

    Звука е .. ОК като цяло просто друго очаквах но не е лош.

  11. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    997
    #459

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Оптиката, тъй като кабела е тънък не се забелязва много. ТВ-то разпозна устройството без проблеми и дори от телевизора се нагласят всички настройки и режими на саунбара. Не чувам съществена разлика от блутут-а

    Звука е .. ОК като цяло просто друго очаквах но не е лош.
    Направи тест със някой свален филм или стрийминг платформа (с хубав звук) или Flac файл (не през Youtube).
    При блутут технологията все още има загуби при преобразуването (и битрейта е по малък) сравнен със оптиката/HDMI.
    Но и "лимитацията" от саундбар-а, също оказва влиание на звука.
    Този пост е редактиран от tek; 27-01-24 в 20:07.
    lazarus18 и AntrAcsA харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    147
    #460

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Моите колони и ресийвър съм ги местил в три различни жилища през времето и във всяко звучаха различно.Най-добре звучаха в първото(най-малкото).Помещението има значение.

  13. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #461

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    При старите модели има връзка TV Soundconnect, което трябва да е пак през bluetoth, но е отделна връзка от bluetooth в менюто с източните на сигнал. Така е връзката у дома между 55JS8000 и HW-J355, но при по-новите модели май я няма тази фукнция.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 31 ПърваПърва ... 21293031

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 11:55
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-10-13, 17:19
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Малко помощ за SB X-Fi ext.audio
    От MomoSat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-08-07, 01:28
  5. Избор на Аудио и Видео техника
    От Lupus във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе