Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 461
Like Tree45Одобрявам

Помощ за избор на AUDIO техника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    5
    #436

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Логично - музиката е създадена за гали ушите и лекува душата - естествено за тези които имат сетива да я възприемат.

    За тези които нямат - изобщо няма смисъл човек да влиза с тях в обяснителен режим.....

    - - - - - - - - - -

    Логично - музиката е създадена за гали ушите и лекува душата - естествено за тези които имат сетива да я възприемат.

    За тези които нямат - изобщо няма смисъл човек да влиза с тях в обяснителен режим.....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Дали тествате с 16 или 192 бита няма никакво значение, но това че тествате с ю-туб МП тройки направо ме кефи.
    Ако някой търси кварцов пясък - не е е кът и не е скъп , звука няма да ви подобри спрямо обикновен пясък.
    За 4 000 левчета бих гледал колони различни от шир-потреба марки.

    Само три теща ще ти кажа, пич:
    1 и аз съм инженер
    2 и аз мислех като теб - че кабелът няма значение за звука, докато не чух разликата!
    3 случай с ушите си - не с разума

    Поредния вярващ на ушите си, а не на науката, за кво ти е тая диплома за инженер ?!
    Логично - музиката е създадена за гали ушите и лекува душата - естествено за тези които имат сетива да я възприемат.

    За тези които нямат - изобщо няма смисъл човек да влиза с тях в обяснителен режим.....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #437

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Когато въображението побеждава физиката отиваме в окултното. Всеки път питам - като смени кабелите какво по-различно чу ??? Отпушиха се високите, басите станаха по-меки и т.н. Ма кат слушате музика напушени така ще е.
    Сетивата ми са толкова добре , че не чувам разлика с никакви кабели , даже и с разсвирени или с посока и дори запоени със сребро ....
    lz1yq одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    5
    #438

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Добре свирещият кабел има по-добра микродинамика (в случая се има предвид поведението при преходните процеси които съставляват пренасянето на сигнала), съответно - по-добра резолюция, което резултира в:
    1. При пренасяне на аналогови сигнали - повече детайлост в целият честотен спектър (съответно различните музикални инструменти и вокали са добре изразени и различими един от друг)
    2. При пренасяне на цифров сигнал - минимизира грешките при декодиране на информацията от DAC и има пряко отношение към качеството на възпроизвеждания аналогов сигнал.
    3. Допълнително - добрата екранировка спомага за намаляване на паразитните шумове.

    Това чух и продължава да чувам всеки път като си пусна музика вкъщи - и напушен и ненапушен и трезвен и пил...

    И ти можеш да го чуеш - ако проведеш един обективен тест и погледнеш на нещата без предразсъдъците които в момента долавям в теб..

    Мойте уважения - не искам да обидя никого с мнението си
    z_harris одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #439

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Уникални глупости си написал .
    За N -ти път ви казвам - по кабела тече ток , а не звук и няма никакъв честотен спектър. А това , че кабела минимализира грешките на ДАК-а е просто уникално . Направо нова теория в аудио науката.
    Gena_bs и bodlivez харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    5
    #440
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Уникални глупости си написал .
    За N -ти път ви казвам - по кабела тече ток , а не звук и няма никакъв честотен спектър. А това , че кабела минимализира грешките на ДАК-а е просто уникално . Направо нова теория в аудио науката.
    Добре умнико, ако това ще те успокои - няма да споря повече с теб - явно до толкова можеш да възприемеш фактите и всичко извън зоната ти на комфорт те провокира да спориш. Или просто си обикновен форумен хейтър....
    И в двата случая не си заслужава човек да си губи времето с теб....
    npb и z_harris харесват това.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #441

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Между евтин сигнален аналогов кабел или кабел за ОТ сравнен с бюджетен клас OFC (99.999) от чиста мед (било то за ОТ или сигнален) има разлика.
    Факторите които влияят на един аналогов кабел, са сечението на проводника, най-вече материала от който е направен (за препоръчване е от чиста без-кислородна мед). Качествените конектори, също са за предпочитане.
    Както и екранирането, изолацията. Но, в по-малка степен.

    За оптичните (spidif,toslink) сигнални кабели: повечето евтини (цифрови) оптични кабели са направени от акрилен полимер. Които, имат добри свойства (но не перфектни) на къси разстояния.
    Имат ограничение до 96Khz 24bit. Не могат да пренасят сигнал на дълги разстояния.Предимство лесно се огъват
    Ако се използват за дълги разстояния, ще трябва да се използва скъп медицински оптичен кабел (medical grade fibre optic)
    Именно оптичните LAN кабели са подобни. Като недостатък много са чупливи.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #442

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Между евтин сигнален аналогов кабел или кабел за ОТ сравнен с бюджетен клас OFC (99.999) от чиста мед (било то за ОТ или сигнален) има разлика.
    Каква е разликата ?
    Щото бих питал "инженера" по-горе, ако има безжични колони как аджеба свирят ?

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    7
    #443

    Отговор: Re:помощ за избор на AUDIO техника

    Аз си поръчах доста неща за аудио техника и съм много доволна.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #444

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Надявам се, ако позвъня на указания телефон в сайта, няма да ми вдигнете вие.. И фирма с телефон започващ с 0700, според мен не уважава клиентите си!
    Gena_bs и dodo_pv харесват това.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #445

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Здравейте, не знам дали е правилната тема , но ... комшията ме помоли да му помогна с избора на саундбар. Аз разбирам от телевизори но от саундбарове.. не чак толкова.

    Бюджета му е до 300 лв.

    Аз харесах този : https://www.technomarket.bg/kino/sam...ndbar-09216909 , макар че на снимките се различава от това което виждам в ревютата му.

    Има и китайски TCL-ли но .. не знам дали са добри.
    Вие как мислите ?

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #446

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    До 300 лв. това:
    https://www.technomarket.bg/kino/tcl...ndbar-09212402
    Защото поддържа DTS.
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #447

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    До 300 лв. това:
    https://www.technomarket.bg/kino/tcl...ndbar-09212402
    Защото поддържа DTS.
    Да, не е лош, но в крайна сметка взехме SAMSUNG HW-C450, от ЗОРА, тъй като го имаха в магазина, колегата му дали 150 лв в талони искаше да ги вкара в нещо, а са за магазини като ЗОРА и Техномаркет, а местния Техномаркет го няма този TCL или пък SAMSUNG HW-C450 .

    C450 също има DTS или както излиза на дисплей на бара "DTS Virtual". Баса е супер плътен, дори леко ни шокира колко е силен не го очаквах, като цяло свири много чисто, дори и до край няма никакво изкривяване или загуба на качество на звука.
    tek одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #448

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Здравейте. Тъй като много ми хареса саунд бара на комшията, намерих оферта за същия на ниска цена (200 лв), а тъй като в хола имам телевизори Samsung Q95T реших да взема и аз един HW-C450, но не съм много наясно със саунд оборудването, как бихте ми препоръчали да го свържа ? Мислих си че най добре ще е чрез блутут защото няма да ми се размотават кабели но дали дистанционното ще работи нормално? Все пак и двете устройства са Samsung.. би трябвало да работят и управляват безпроблемно с едно дистанционно по дефаулт ТВ-то ми е с One ConnetBox, респективно всичките му входове и изходи са далеч от него а саунд бара трябва трябва да е пред ТВ-то така че.. ще трябва ли да опъвам кабели тогава ?
    Мерси.

  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #449

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Най добрата връзка аудио връзка ТВ към саундбар е HDMI eARC, След това е оптиката/оптичния кабел spidf.
    П.П.По сигурно и добро от кабела няма.
    svetlio1 и AntrAcsA харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #450

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    За саундбар е все тая, той изначално си е посредствен, така че както е най-удобно.
    Пък и блутута праща цифров сигнал, така че няма да се усети кой знае какъв дроб в качеството в тази конфигурация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 31 ПърваПърва ... 2028293031 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 11:55
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-10-13, 17:19
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Малко помощ за SB X-Fi ext.audio
    От MomoSat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-08-07, 01:28
  5. Избор на Аудио и Видео техника
    От Lupus във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе