Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 461
Like Tree45Одобрявам

Помощ за избор на AUDIO техника

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #391

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Честито!

    Посребрената мед "звучи" по изцъклено .... даже съм чувал на някои колони да съска ужасяващо до нетърпимо на моменти. Дано да не се наблюдава при теб. Добре си ги сложил за среди/високи поне.

    Има ли разлика със старите?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    14
    #392

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Благодаря! Промяна има - високите леко се "отпушиха" - най-добре се усеща при струнни иинструменти - китара, цигулка, виолончело, контрабас и т. н., също при чинели, фусове, звънчета... В повечето случаи е по-добре. Но в някои записи става и по-зле. Засега съм доволен.

    А ей това са интерконектите:


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #393

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Значи разликите са точно каквито си и мислех. Добре че си с друг OFC кабел за ниски....иначе щеше да има промяна и там.

  5. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #394

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от salky Виж публикацията
    Имaм нyждa oт cъвeт,нacoчил cъм ce ĸъм Lоgіtесh z906,нo щe глeдaм филми нa Ѕоnу 50' 829,oт лaптoп Lеnоvо G50-35.мoжe ли ĸъм тaзи c-мa,дa ce въpжe и СD Рlауеr,дa cлyшaм и мyзиĸa,чeтa чe имa Wаrlеѕ,ĸoeтo oзнaчaвa чe......??????миcлex дa дoм.ĸинo,нo ceгa c лaптoп,филмитe диpeĸтнo oт нeгo,и звyĸa.
    Към лоджитека можеш да пуснеш сигнал само по SPDF или оптичен кабел. Това за да ти декодира правилно многоканален звук от филмите. Конкретния модел не е нещо кой знае какво като звук и сила. С малко буферче е. Опитай да намериш Z550. Това е по-добър вариант. Ползвах го известно време. Сега слушам музика на него в работата, защото не ми се слага в някой шкаф.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #395

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    Към лоджитека можеш да пуснеш сигнал само по SPDF или оптичен кабел. Това за да ти декодира правилно многоканален звук от филмите. Конкретния модел не е нещо кой знае какво като звук и сила. С малко буферче е. Опитай да намериш Z550. Това е по-добър вариант. Ползвах го известно време. Сега слушам музика на него в работата, защото не ми се слага в някой шкаф.
    Идея как да се изкара SPDF или оптика от лаптоп? Аз съм с Lenovo y520 и ми идва на ум само за усб външна аудио карта, която има съответните изходи. За бюджета си з906 е добър вариант, не може да става и дума за сравнение с пълноразмерни ОТ и масивен буфер. На мен лично ми харесва Edifire s550 като алтернатива, но няма нито SPDF, нито оптика.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #396

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    От лаптопа, с външна усб-карта, иначе с оптика от телевизора и ги гледаш с плеърите от тв-то.

  8.  
     
  9. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #397

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Здравейте всички. Мисля, че темата е подходяща за да задам и аз няколко въпроса за избора, който трябва да направя. Не съм маниак на темата и след като прочетох малко из форума се оказва, че потребностите ми не са особено взискателни. Имам две ОТ Cerwin Vega DC 10 и от много , ама много дълго време ги слушам (макар и рядко) с един стар Ресивър SONY STR-AV370. Понеже ресивъра няма HDMI или оптичен вход - свързал съм аудиото от телевизора чрез оптика до мини диск, а от него с чинчове към ресивъра. За да излиза сигнала обаче е нужно MD да е включен на запис. Изобщо класика в изпълнението Имам NAS сървър и от него си стриймвам филми и музика към ТВ-то, а от там звука в ресивъра. Глядам по някой друг филм от време на време и обичам да си пускам фонова музика, че понякога и радио. Нямам забележки за качеството на звука - устройва ме за това, което правя.
    1. Сега имам желание да си закупя нов ресивър и да сложа системата в крак с времето. Ще използвам същите веги, няма да включвам повече канали. За мое нещастие виждам, че входове и екстри, които искам има само в 7.1 каналните ресивъри и по тази причина заглеждам тези двата: Yamaha RX-A870 и Pioneer VSX-1131. И двата имат всичко, което искам, но цената е доста различна... Искам да има поне два оптични входа (един за ТВ + CD или MD). HDMI - 2 са ми достатъчни, но всички от този клас имат доста повече. LAN, Wi-Fi, Blurtooth също са в желанията ми. Остана да споделите мнението си за избор.
    2. Имам няколко нови оптични кабела, както и HDMI, Но за новото място се оказва, че няма да са по мярка и ще се наложи да си взема нови 2.5 метра за да стигат от ТВ до ресивъра. Та каква марка и от къде мога да си взема прилични кабели? Масово гледам или супер измислени за жълти стотинки или супер скъпи, които определено не са за мен Видях и няколко, които са на добра цена и изглеждат прилично, но не знам дали си струват?
    Оптичен аудио кабел Sonorous, 1130, 3 m -
    https://www.emag.bg/optichen-audio-k.../pd/DGJQ6KBBM/
    Sandberg SNB-508-99 :: Кабел Sandberg HDMI 2.0 4K Ultra HD 19M-19M, 3.0 м -
    Sandberg SNB-508-99 :: Кабел Sandberg HDMI 2.0 4K Ultra HD 19M-19M, 3.0 м - Комел Софт Мултимедия ЕООД
    Също така искам да свържа и домашният компютър с ресивъра (не че се налага често, но да има). Там варианта май е само един - стерео жак от звуковата карта - чинчове към ресивъра. Разстояние - около 4 метра. Има подобни кабели, но струват по няколко лева и това още повече ме притеснява
    Ще съм благодарен на всеки, който сподели мнение и опит по вълненията ми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #398

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    По ред:

    1. Колко ти е различна цената? Pioneer-а са с много сложно меню/дистанционно. Ако нямаш нерви взимай Yamaha-та.


    2. Кабелите тъй като трябва да са и хубави и дълги ....евтин вариант за съжаление няма. Не инвестирай обаче големи суми в оптичните. Там няма да усетиш разлика. Може би в HDMI ще е по разумно да е нещо по читаво поради ред причини. И не прекалявай с дължините, че може да имаш проблеми. Случвало ми се е от калпав HDMI да прекъсва картина/звук и даже да не успява да се свърже лаптопа с ТВ коректно. А това HDMI 2.0 го пляскат на всеки кабел от по 10лв. за 5м, но дали наистина е така ... Кабел не се избира по красота!

    Ето ти примерни:

    Real Cable HD-ULTRA 3 | Авител
    Exproject - Aксесоари - Кабели - интерконекторни - Neotech - KCE-HH3-1.4 NEW
    Real Cable OTT60 / 120 | Авител
    Exproject - Aксесоари - Кабели - интерконекторни - Neotech - KCE-OP01

    3. Домашния комп с ресийвера може пак с HDMI (ако има), но дали са ти нужни толкова много кабели и връзки? Може да се окажат излишни пари. От компа по WiFi може да изпращаш музика до ресийвера, а филми може да си гледаш от флашка/HDD свързан към ТВ и други от youtube .....ако го поддържа де... Ето и един евтин кабел за тук Exproject - Aксесоари - Кабели - интерконекторни - Neotech - KCB-450

  11. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #399

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    1. Разликата в цената е сериозна и е в границите на 500-600 лв. Ако е за едно и също нещо - ми се струва по разумно да е в рамкита на 100-150 лв, но за тази разлика, която е в момента хората си купуват цял ресийвър от по ниските класове.
    2. За кабелите ми стана ясно, вероятно ще заложа на един по качествен HDMI, който ще използвам за връзка м/у ТВ и ресийвър-а. Една оптика средна хубост и като за начало това ще е всичко.
    3. Компютъра за сега няма да го свързвам. Може наистина да се окаже излишно. Имам LAN връзка м/у тези устройства, а музика и филми си гледам от NAS сървъра също по мрежата.
    Благодаря за изпратените линкове, полезни са!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #400

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    1. Пайнер имах и го продадох. Нямам нерви да се занимавам кофти менюта и претрупани дистанционни. Не е и нещо невероятно на звук. Ако парите не са проблем защо да не вземеш Ямахата? Човек трябва да си угажда. А ако бюджета стяга се огледай за Denon X2200/2300/2400 все ще изскочи на добра цена. Denon AVR-X2300W или Denon AVR-X3300W AV Receiver например

    2. Оптика средна хубост за едни е този от 30лв. за други този от 1000лв.. Цените им варират доста. Но парите за хубав кабел не са пари хвърлени на вятъра!

    3. Не виждам смисъл и аз. Ще спестиш все пак ....

  13. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #401

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Вече съм щастлив с новата Yamaha A870. Предстои ми сериозно запознаване с възможностите и настройките, защото е нещо много различно от старият ми, но вярно работил receiver.

  14.  
     
  15. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #402

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Имам два оптични входа, като на първият пише Audio 1 (TV). Телевизора е свързан с HDMI Arc и когато е включен TV , ресийвъра изписва че е свързан на вход Audio 1, което всъщност е оптичният вход?! Направо ме обърква.... Та въпросът ми е дали мога на този оптичен вход да включа CD или MD плеър , защото имам и двата. И двата имат оптични изходи, а входовете на ресийвъра са точно два, въпреки, че на първият пише TV?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    43
    #403

    Отговор: Re:помощ за избор на AUDIO техника

    В отговор на:
    "Q Какво е балансиран и небалансиран кабел и каква е разликата между тях?

    Всеки звуков кабел е екраниран, което означава, че външният кабел е намотан около другия за да го защитава - екранира от електромагнитна интерференция. Външният екран, който най-често представлява метална оплетка, метално фолио или проводима пластмаса, е обикновено свързан със земята така, че всички индуцирани токови заряди (причинени от електромагнитна интерференция) се отправят директно в земята, вместо да им се позволи да модулират звуковия сигнал. И все пак екранирането не е съвършеното решение, което е и причината за изобретяването на балансираните кабели.
    В небалансирания кабел има една вътрешна сърцевина, която носи сигнала, докато външният екран дублира връщането на сигнала . Всяка електромагнитна интерференция, която води до създаване на индуцирани потоци, ще направи така, че тези потоци да бъдат добавени към полезния сигнал, ето защо е възможно да се появят някои интерферентни проблеми, особено при дългия кабел или където има наблизо източници на електромагнитни вълни. Екранираният кабел предлага много малка защита срещу жуженето, тъй като кабелът в действителност представлява своеобразен единичен трансформатор, който свързва енергията от основния проводник и я пробразува в околността.
    В балансирания кабел има два вътрешни проводника, често известни както топъл и студен. Екранът е заземен, както преди, но този път етой не е част от пътя на сигнала. Балансираните уреди са разработени така, че топлият и студеният проводник носят еднакъв сигнал, но фазата на студения сигнал е инвертирана спрямо топлия. В приемащата страна балансираната входна каскада повторно обръща фазата на студения сигнал и я прибавя към горещия, възстановявайки по този начин оригинала. Интелигентната част е това, че която и да било интерференция, която успява да премине през екрана, има фактически еднакво влияние върху горещите и студените сигнали (тъй като те са повече или по-малко на едно и също място). След обръщането на фазата на входа на получаващото устройство, която и да било външна интерференция обща за проводниците ще се сомоунищожи. Ефективността на тази система зависи, от това колко добре са балансирани горещия и студения проводник в който и да е край на кабела.
    Друг тип кабел, известен като Star Quad, бе резултат от стремежа да се подобри имунитетът срещу интерференцията. Състои се от два чифта вътрешни проводници, екранирани в паралел, но разделени (в действителност втъкани или сплетени) така, че която и да е интерференция, индуцирана от проводниците и която не оказва еднакво влияние и на двата, да бъде до голяма степен отменена. Star Quad кабелите се използуват главно в приложенията на синхронния звукозапис, където дългите кабели са често използвани и където тяхната ефективност е по-голяма отколкото конвенционалените балансирани кабели."

    @hristoslav
    Понеже не ми се спи, и взех да разглеждам темите из форума. Забелязах много неща, с които не съм съгласен, но сега това вече ме подразни, и реших да си напиша мнението.
    Ясно ми е, че за аудитория от неспециалисти трудно се обясняват някои неща, а дори и някои специалисти не са наясно, но да напишеш, че "В приемащата страна балансираната входна каскада повторно обръща фазата на студения сигнал и я прибавя към горещия, възстановявайки по този начин оригинала." е меко казано несериозно. И не отговаря на фактите.
    Истината е следната - балансиран сигнал се подава на диференциален усилвател. Диференциалният усилвател се характеризира с това, че усилва противофазния сигнал на входа си и потиска синфазния сигнал.
    Противофазния сигнал е полезния, а синфазния представлява шумовете и смущенията, които са се добавили към полезния сигнал в кабела.
    Това е много ефективен начин за потискане на брум и всякакви други смущения. Освен диференциален усилвател, често се ползва и трансформатор, който изпълнява същата функция - елиминира синфазния сигнал, при това много ефективно. Съществуват специални звукови трансформатори, с високо качество. Основен недостатък при тях е изкривяванията, които се внасят от магнитопровода. Но при хубавите трансформатори, тези изкривявания са сведени до много ниско ниво, практически незабележими. Също така трансформаторите са чувствителни само по себе си към смущения, а и са сравнително скъп и обемист компонент. (в сравнение с един чип с операционен усилвател например, който може да свърши почти същата работа)
    Да, и аз знам думата "интерференция", но много по-разбираемо е да се нарече смущение. Натруфеният купешки стил издава или директен превод от английски без разбиране и без добро познаване както на английски, така и на български, или просто желание за демонстрация на компетентност пред неразбиращата аудитория.

    Да, наистина двата кабела в балансираната линия се наричат "топъл" и "студен", но това не е толкова съществено за разбирането на смисъла на балансираното пренасяне на сигнали по медни кабели.
    Обозначаването като "топъл" и "студен" е условно и има смисъл за да не се обърка фазата на сигнала, което е особено важно при стерео и многоканални системи. По принцип и двете медни жила са равностойни, затова се нарича и балансирана линия, защото сигналът се пренася балансирано, едновременно от двете жила.

    Нарочно пиша "медни" защото това е материалът, от който се произвеждат кабели. Тук погледнах по диагонал и някои теми, в които се споменават сребърни кабели и други щуротии. Всякакви изгъзици като сребърни и златни проводници са само с рекламна цел да се взимат парите на хората. Много хора се лъжат, че звучало по-прозрачно и по- не знам си как, но само ще ви кажа едно нещо - в професионалната техника, с която се правят записите, които слушате, никъде не се ползват посребрени и позлатени проводници. При това професионалната техника е с порядъци по-скъпа.
    Казвам ви го като инженер, дълго време занимавал се с телевизия и звук. И да, в професионалната техника се ползват предимно и само балансирани линии там където звукът е аналогов.
    Какъв е смисълът да давате пари за много скъпи златни и сребърни или посребрени/позлатени кабели, при положение, че звукът, който слушате е записан без помощта на такива златни съкровища? Отговорете си сами.
    Да, добре знам за скин ефекта, и че среброто е с най-добра специфична проводимост от металите при стайна температура. Всичко това практически не оказва никакво влияние върху качеството на звука.

    Има и един друг мит, който искам да развенчая. Макар че повечето хора са наясно, все пак ще спомена, че е безсмислено да се купуват специални захранващи аудиофилски кабели.
    Само си помислете, дали кабелите в инсталацията от ел. таблото до контакта, в който включвате усилвателя си или друго устройство са такива!
    А преди таблото? От трафопоста?
    Да, захранващият кабел трябва да е хубав, и да е надежден - с достатъчно сечение, меден, с добре изпълнени контактни връзки. И толкова.

    Отново да се върна на обяснението за балансираната линия. Нарочно наричам линия, защото кабелът сам по себе си не прави една линия за пренос на сигнал балансирана. Кабелът само трябва да е подходящо изпълнен. Балансирането зависи от това какъв сигнал се подава и как се приема нататък.
    Та, "външният кабел", наричан екраниращ не е намотан около сигналните проводници, а ги обгръща. Обикновено представлява мрежа, оплетена от проводящ материал, най-често мед при качествените кабели. Тази мрежа е с формата на тръба, в която са положени сигналните проводници и са изолирани от оплетката и помежду си. Понякога може да не е мрежа, а просто много на брой проводници, разположени около сигналните. Има и конструкции с фолио и единичен проводник, който е неизолиран от фолиото, и служи за електрическото свързване на екрана.
    Най-лесната аналогия е да си представите коаксиален кабел, в сърцевината на който са поставени две успоредни проводящи жила, а не само едно. Често двете жила се усукват едно спрямо друго, с което се увеличава ефекта на потискане на синфазните сигнали. Ще отбележа, че начинът на пренасяне на сигнал с балансирана линия е толкова ефективен, че на практика дори без наличието на външен екраниращ проводник, могат да се пренасят звукови сигнали на значително разстояние без внасянето на никакви забележими смущения, шум или брум.
    Дори в професионалните кабели, често изобщо няма екранираща оплетка, а само още един проводник, който служи за общ, в най-добрия случай има и някакво фолио.
    Обръщам внимание на тази подробност, защото ако екраниращият кабел е намотан, то той би представлявал бобина - съответно с индуктивност, а това е нещо, което в случая е нежелано.
    Кабелите имат собствена разпределена по дължината си индуктивност, както и капацитети, но една такава намотка би била в случая нежелана, дори и витките да са неизолирани една от друга.

    Принципът с балансираното пренасяне на сигнали се използва много успешно и при цифровите сигнали.
    Например в сега масово разпространените кабели за HDMI интерфейс, сигналите са цифрови балансирани. В HDMI кабела има няколко балансирани линии. Както е извесно, по HDMI може да се пренася както видео, така и звук.
    За цифрово пренасяне на звук в битовите системи се ползва масово тъй наречения SPDIF (Sony Philips Digital Interface) интерфейс, който много малко се различава от използвания в професионалните системи тъй наречен AES/EBU интерфейс.
    AES/EBU може да се пренася както по балансирана линия, така и по коаксиална небалансирана 75 омова. В битовия вариант SPDIF се ползва или с коаксиална линия, или с оптична.

    По въпроса за тъй наречения StarQuad - при качествено изпълнение дава по-добро потискане на синфазните смущения, но и има по-голям паразитен (разпределен по дължината) капацитет в сравнение с класическия балансиран кабел, (с около 50%) което не е добре при големи дължини, води до по-голямо затихване на високите честоти. На теория това би могло да се компенсира с подходяща предварителна честотна корекция преемфазис, но тъй като предимството на StarQuad е по-добря шумоустойчивост при слаби сигнали от микрофони, на практика това е неприложимо.
    Не е много разпространен в практиката в сравнение с класическата трипроводна балансирана линия.
    Този пост е редактиран от movx2000; 09-12-19 в 02:04.
    svetlio1 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    12
    #404

    Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Моля за съвет за избор на блутут слушалки. Трябват ми са спорт, тип лента за врат, влагоудтоичиви, активно шумоподтискане и aware mode.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #405

    Smile Отговор: Помощ за избор на AUDIO техника

    Здравейте, колеги. Значи. Пиша тук в тази тема, защото обмислям в скоро време покупка на аудио техника, но понеже не съм много наясно с този вид техника, бих искал да се допитам до колкото се може повече хора преди да купя, каквото и да било. Та... Става на въпрос, че първоначално се бях спрял на готовите аудио системи от марките - LG, Sony и Panasonic, но впоследствие разбрах, че има и други опции и варианти, като например да се вземе и сглоби по друг тип система от сорта на ресийвър/усилвател плюс отделни тонколони! Ами... Иначе, да кажа, че тези дни ходих до физическия магазин на Технополис, тук в Перник и съответно разгледах и чух няколко от готовите конфигурации, но понеже имаха само един ресийвър/усилвател с един вид тонколони, така и не успях, да чуя за какво става на въпрос относно този тип аудио системи. Все пак, пуснахме с продавач - консултанта, някой от другите готовите аудио системи на Сони и Панасоник, но ми направи впечатление, че да наистина тези системи свирят много мощно, но поне според мен не и качествено. Та, поради тази причина, вече клоня към това, ако е възможно, разбира се, да сглобя някаква Hi-Fi аудио система от типа ресийвър/усилвател плюс тонколони. Все пак, отново с риск, да се повторя, досега не съм се интересувал от този вид аудио техника и съответно не съм и слушал на живо за какво става на въпрос. Иначе, познавам няколко човека от града, които са на ти с тези техники, но за съжаление, те използват от по - старите видове ресийвъри/усилватели с тонколони, а докато аз искам и държа да взема нещо, така да се каже, по - модерно, по - ново и уж по - добро. Иначе, трябва да кажа, че техниката, която мисля, да купя, ще се ползва в домашни условия в къща и съответно, ще се свързва към 4К телевизор, настолен компютър и 4К сателитен приемник. Та, тези дни четох, гледах и се интересувах в интернет пространството, а и не само, относно този тип аудио техника и поне за момента съм малко объркан и имам няколко неясноти и поради тази причина, пиша и тук, де. Все пак, мога да кажа, че поне за момента съм се спрял на няколко варианта, като ще напиша и марките и моделите на съответните устройства. Е... Поне съм наясно, че поради самите цени на тези устройства, както и моите изисквания, няма да мога да закупя всичко накуп, а евентуално ще надграждам във времето. Та, поне за момента, мога да кажа, че бюджета, с който разполагам е около, +/-, 1000 - 1300 лева. Иначе, ако е възможно ми се иска, да купя тези устройства нови с гаранция, но съм съгласен и да са употребявани, стига разбира се, ако са втора употреба, да са работещи и евентуално да имат оставаща гаранция. Също така, трябва да кажа, че аз няма да бързам в покупката и се оглеждам за изгодни техники на добри цени, не само интернет, а и на място. Но, все пак, ще постна, това на което съм се спрял, поне за момента. Ето:

    1. Ресийвър - Sony STR-DH590.
    2. Ресийвър - Sony STR-DH790.
    3. Тонколони - Разглеждах много колони, но за момента няма да дам марки и модели, защото все още не знам какво точно, ще ми трябва и какво точно, ще взимам.

    Иначе... Относно ресийвърите, както казах, нямам много познания в областта, но мисля, че тези два модела са добри. Е, не е казано, че ще купя точно един от тези ресийвъри, но все пак, ако има нещо по - добро за тези пари, та било то и втора ръка, съм склонен, да променя избора си. Относно тонколоните, поне от това, което четох, разбрах че, ще ми трябват поне две за стерео режим, а ако искам и сложа повече колони, то тогава режима става многоканален. Е, както написах по - горе, за да използвам максимума, за целта, ще трябва да направя режима 5.2 или 7.2 за съответните ресийвъри, но това, може би, ще стане в бъдеще време, като добавям отделните видове тонколони. Иначе... Също така, ме интересува, понеже искам, ако може, да свържа отделните устройства по HDMI, то да ми кажете, как точно става свързването, има ли някакви условия и изисквания, както и какви точно кабели, ще са ми необходими!? Ами... Това е общо взето, поне за момента, което се сещам, да напиша по темата. Извинявам се за много дългия текст, който написах и се надявам, че ще има хора, които да се отзоват. Ще чакам за всякакви съвети, мнения, отзиви, коментари и отговори по темата. Благодаря предварително на всички. Чао засега. Лека вечер. И до скоро.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 31 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 25-01-14, 11:55
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-10-13, 17:19
  3. Отговори: 2
    Последно: 08-02-13, 21:28
  4. Малко помощ за SB X-Fi ext.audio
    От MomoSat във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-08-07, 01:28
  5. Избор на Аудио и Видео техника
    От Lupus във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе