Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 183

PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #16

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    OFF TOPIC
    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    поне още 2 седмици ще е така
    Оптимист Сестра ми и зетя и те тръгнаха уж "само" дограмата да сложат преди близо два месеца, та ламинат, та тапети, та гипсови орнаменти, та още всичко е на вили и могили. На всичкото отгоре са се засилили сега и хола "набързо" да оправят

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #17

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    OFF TOPICОптимист Сестра ми и зетя и те тръгнаха уж "само" дограмата да сложат преди близо два месеца, та ламинат, та тапети, та гипсови орнаменти, та още всичко е на вили и могили. На всичкото отгоре са се засилили сега и хола "набързо" да оправят
    Аз тепърва открих "лавинният процес" при ремонтите, но запознати ми казаха че е в реда на нещата. Почнеш с нещо дребно, поувлечеш се, почват да те накацват все по-смели идеи за тотално преобразяване на жилището, та така.
    Жалкото е, че много бързах за този ресивър, исках да го имам час по-скоро, затова предпочетох от фирма, която го има в наличност, на малко по-висока цена. На по-ниска можех от друго място, с доставка краят на Май. А тъй като гледам - до средата на Юни я му чуя гласа, я не. Поне добре съм го опаковал да устои на талазите прахоляци по време на ремонта.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    45
    #18

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    имате ли информация очакват ли се други модели с такъв дизайн - на малко по тънки цени - и разбира се орязани функции и възможности ?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #19

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от roki999
    имате ли информация очакват ли се други модели с такъв дизайн - на малко по тънки цени - и разбира се орязани функции и възможности ?
    поне до момента ги няма новите модели
    http://www.avitel-bg.com/for_home/re...r_home_cinema/
    но сигурно ще се появят до месец

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #20

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Мога само да се похваля, че днес намерих време да го извадя от кашона и да го поогледам. Това прасе не може да се извади от кашона както е със стиропорите от сам човек! Сетих се и на легло обърнах кашона надолу, та така се изхлузи. Връщането в кашона - точно по обратният ред. С две думи като впечатления - тежък и лъскав. Дано килограмите му и външният вид съответстват на звука който ще извади. Надявам се - до 10-тина дни.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #21

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    roumen68 -абе ти голям садист се извъди Що ни мъчиш толкова да чакаме ?? 2 месеца-ремонт /ти да не ремонтираш някой замък ??
    Я го вади туй прасе и го пусни /заколи го/и си кажи мнението-с повече подробности

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #22

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    roumen68 -абе ти голям садист се извъди Що ни мъчиш толкова да чакаме ?? 2 месеца-ремонт /ти да не ремонтираш някой замък ??
    Я го вади туй прасе и го пусни /заколи го/и си кажи мнението-с повече подробности
    @hristoslav2, като гледам с каква скорост се движат нещата - май 10-тина дни е твърде оптимистично
    Все пак реших да си направя малко боди-билдинг с още едно отваряне на кашона и да направя и малко снимки.

    Това е стаята, където ще бъде "прасето". В момента е работна площадка.....


    ... за слагането на теракота на терасата, където ще има работа поне още 2 дни.


    След това остава още една стая да се направи от-до заедно с терасата към нея. И после ме чака жестоко чистене, защото знаете, че думите майстори и чистота са коренно несъвместими. И чак след това ще дойде време да му чуя гласа.

    Ето къде са Cerwin-Vega целите в прахоляк и времено служещи за помощна масичка. Надявам се с изпробването на ресивера да им смъкна прахта и без да ги забърсвам


    И следва процедурата по ваденето на "прасето".







    И после пак прибиране в очакване на по-добри времена

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #23

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Aй стига бе още 10 дена тормоз......тези Cerwin-Vega си им разказал играта-100% е влязъл прах през отворите -бас рефлекса
    и сигурно филтрите и драйвърите са покрити с прах-ще се наложи да ги отвориш и почистиш с прахосмукачката отвътре -да не казвам за решетките че трябва да ги переш....
    по добре ги увии с наилон на цяло да не прашясват повече

    P.S. Като свършиш с ремонта у вас ела у нас да продължиш-тъкмо веще си загрял ще те черпя една малка боза в голямата сладкарница....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #24

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    P.S. Като свършиш с ремонта у вас ела у нас да продължиш-тъкмо веще си загрял ще те черпя една малка боза в голямата сладкарница....
    Добре, но предпочитам бозата силно ферментирала, с надпис Jack Daniels и в количество 1 кашонче
    На колоните досега не съм успял да открия откъде се разглобяват. Говорителите е ясно - могат да се свалят, но самите стени на колоните изглеждат неразглобяеми.
    Че какво толкова може да им стане от праха? Едно малко по силно издуване и няма да остане и прашинка

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #25

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Сваляш басовия говорител и през отвора ги почистваш-стените не се разглобяват /не е желателно на филтрите да има прах/
    А за бозата- ще е много резлива /1 седмица няма да излезеш от тоалетната/

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #26

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Не си играй излишно, прахта не пречи на филтъра. При тези ниски напрежения и силни токове, и с вода да го полееш нищо няма да му стане, нито да се отрази на работата му.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #27

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Стига бе ! Аз си викам да го згърча малко-стига ни е мъчил само нас да го чакаме - та и той да се помъчи. Нека да се научи да ги пази ! Иначе при следващия ремонт и новия ресивър ще заприлича на колоните

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #28

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Така и така съм в ремонти - хрумна ми една идейка.
    Дали не може за сателитни колони да купя 4 двулентови говорителя и да ги вградя в стените? Така че само предпазната им решетка да илиза малко над мазилката? Или така акустиката им ще замине на кино?
    Така или иначе мисля сателитните колони да ги ползвам само за гледане на филми, а за музиката - на стерео от Вегите.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #29

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Като казваш 4 -ще поставяш в система 7,1 ли? 2 зад теб на стената и 2 съответно вдясно и вляво /на височина 1,50-1,60м/
    Акустиката им ще замине - освен това само с двулентови говорители няма да стане добре-трябва да им направиш кутии и бас рефлекса им трябва да е отпред /отвора/-ама ти си знаеш-ако държиш на акустика - отделни колони закачени на стената ,ако не държиш толкова на звука-прави каквото ти дойде на главата
    предполагам че стените ти са с тухли четворки

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #30

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Да, стените са тухла, но май не 4-ка, блока е старичък.
    За системата - не 7.1, а 7.0 - без събуфер. Вегите такъв бас дънят, че просто няма нужда. В момента освен Вегите, имам 1 център и 2 сателитни - Tannoy. Центъра долу-горе бива, но сателитните са като детски играчки - то да те е срам да го наречеш колона
    Колебая се и за следният комбиниран вариант: 2-те сателитни Tannoy да ги оставя за задни, а за странични да купя ей тези Pioneer CS-7070:



    http://www.avitel-bg.com/for_home/sp...akers/cs-7070/

    Те не са сателитни, а са фронтални. Комбинативното в този вариант е че когато ползвам караваната - свалям ги тези колони и ги ползвам в нея с Yamaha ресивер 2x55W и би трябвало да се чува добре така, в ограничено пространство. В останалото време са си у дома на стената като странични.
    Така май ще спестя доста средства, отколкото ако вграждам в стените 4 говорителя, а отделно да купувам и за караваната и да я карам в аудио-център за монтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 10:11
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Тонколони за ресивър PIONEER SC-LX71
    От Gondoland във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 13-08-09, 06:13
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе