Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 183

PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #46

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2

    яяя кажи адреса ,че да дам на две лапетии по 5 лева да ти счупят стъкленият парапет с прашки
    "Стъклото" е триплекс - няма чупене освен при стрелба до 50 метра с бронебойни патрони с 12,7 mm картечница Гатлинг и то чак на втората лента с патрони.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #47

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Хе, това падане от "Вертикална граница" и аз го ползвах за стрескане на гостите по едно време. Тогава бях обаче с едни Jamo Cornet IV. Те нямаха някакви супер ниски, но бяха адски бързи. Имах и един друг номер - със "„Самоличността на Борн“" - когато Мат Деймън се моташе в един празен апартамент, слухтейки от стая в стая и командосът го изненадА, минавайки през прозореца. Акустичен шок - бръснач. Сега такава атака на Бетите нямам.
    Ха- това и аз го ползвах и доста хора наплаших навремето - то и затова сестра ми и майка ми като ги поканя да гледаме някой филм-бягат и се крият като циганин от полицай съседите ме питаха какво паднало-гардероба ли ? лошото беше че се чуваше 2 етажа отгоре и 2 отдолу
    след 2 месеца като си взема събуфера ще трябва да си направя застраховка живот ,че току виж някой съсед не издържал и ме е гръмнал

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #48

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Нали някои DVD филми започваха с рекламка на Dobly Digital - анимация с един хеликоптер. Та там звука е трепач, нарочно усилвам, гостите ме гледат стреснато и ръкомахат да намаля звука. Там вибрациите са наистина сериозни, пода чак трепери

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #49

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Успех с 26-те херца.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #50

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    S-LF3-F front satellite speakers и S-LF3-CR centre and rear satellite speakers въпреки скромните си размери,са елегантни и позволяват скрит монтаж,благодарение на дизайнерските стойки
    PIONEER CP-F100.Самите колонки са достатъчно мощни,за да предават съраунд ефекти и звучат достатъчно добре.
    Крайният резултат ме удовлетворява напълно,като се има предвид ,че основно слушам стерео,а там постигнатият резултат е завиден,за подобен тип системи.
    Субуферите са препоръчителни,но не и задължителни.Аз ,като го имам,даже не съм го инсталирал.Това изобщо не пречи на реализма в един филм.Стига филма да си заслужава?!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #51

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Успех с 26-те херца.
    съмнително е дали ги възпроизвеждат вегите... но той си знае най-добре

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #52

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    съмнително е дали ги възпроизвеждат вегите... но той си знае най-добре
    Не знам защо трябва да бъде съмнително, щом известна фирма си го пише черно на бяло. Струва ми се че известна фирма не би рискувала с даване на неверни параметри/данни. Защото кажи речи всяко аудио списание си има техника за измерване на такива данни и когато публикува ревю на даден продукт, дава собствено измерените параметри, също казва и какво пише производителя. И какво става тогава с реномето на фирмата ако се е оляла с неверни данни? Да, може ди има някакви отсклонения според методите на измерване / използваната тестова апаратура, но едва ли е нещо драстично. Та тези 26 Hz може примерно да се замерят като 28 Hz, но едва ли и като 35 Hz да кажем.
    Затова при известна марка съм склонен да вярвам в дадените параметри.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #53

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Не ми казвай, че си чак толкова доверчив. Замерванията на много по-скъпи и наистина реномирани марки са показвали големи отклонения от посоченото в документацията.
    Вегите наистина "слизат" много ниско, но 26Hz е сериозна цифра. Отделно самото число само по себе си нищо не значи.
    Ако изнамериш нещо такова за твоя модел ще видиш, че спада след 50Hz сигурно е осезаем.
    http://www.soundstagenetwork.com/mea..._vega_cls-215/


  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #54

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Благодаря ти за полезният линк.
    Мисля си, че тези обсъждани 26 Hz са нещо като 116-те коня на двигателя на колата ми - написани са от производителя и толкова. Щеш нещеш - приемаш цифрата, защото никой освен производителя не познава по-добре собственият си продукт. И сигурно е вложил не малко труд и средства в тестове и проверки. А с какво гориво и при какви условия можеш да ги изкараш тези 116 к.с. си е съвсем отделен въпрос. Та така и с Вегите. Сигурно най-често най ниските баси ги слушам около 30-те и 40-те Hz, но да кажем в даден момент колоната все пак си ги изкарва тези споменати 26 Hz.
    Апропо - човешкият слух май беше 16 Hz...20KHz, като с възрастта горната граница спада.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #55

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68

    Апропо - човешкият слух май беше 16 Hz...20KHz, като с възрастта горната граница спада.
    25Hz-20KHz като с възрастта горната граница спада - 25Hz-16KHz
    направи си едно такова домашно кино
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,40882.0.html
    съраундите са със супер стойки

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #56

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Е, да не е баш обор и скъсани канапета, но съм сигурен че и на теб ама хич няма да ти е лошо да си имаш едно по-голямо помещение някъде си далеч от съседи и даже в 2 през нощта да ти кефне да врътнеш повечко волумето - да го направиш без грижа
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    25Hz-20KHz като с възрастта горната граница спада - 25Hz-16KHz
    Пак се изказа неподготвен
    ".... от същата фигура се вижда, че слуховото възприятие е ограничено и по честота – от 16 Hz и над 20 кHz"
    http://www.ung-bg.com/index.php/sluh?format=pdf

    Между другото от магазина от който си поръчах и ресивера ме съветват вместо споменатите Pioneer CS-7070 да си купя Concept-2, които са съраунд колони, били добри и за стерео, компактни и могат да се ползват като мониторни колони:



    Съраунд тонколони.120W.
    Долна честотна граница +/- 3 dB [Hz] min 43
    Горна честотна граница +/- 3 dB [Hz] max25000
    Чувствителност (2,83 V/1 m) [dB] 87
    Съпротивление [ohms]8
    Препоръчителна минимална мощност на усилвателя [Watts]40
    Препоръчителна максимална мощност на усилвателя[Watts]120
    Frequency range+/- 3 dB [Hz] min 43
    Frequency range+/- 3 dB [Hz] max 25.000
    Sensitivity (2,83 V/1 m) [dB] 87
    Nominal impedance [ohms] 8
    Maximum SPL [dB] 108
    Recommended amp. power [Watts] min 40
    Recommended amp. power [Watts] max 120
    Crossover frequencies [Hz] 3000
    High frequency driver, Quantity 1
    High frequency driver, Dimension 1"
    High frequency driver, Diaphragm type Soft textile dome
    Low frequency driver, Quantity 1
    Low frequency driver, Dimension 6½"
    Low frequency driver, Diaphragm / cone type Paper fiber cone
    Enclosure type Bass reflex
    Bass reflex tuning frequency [Hz] (for bass reflex systems) 42,5
    Connection input(s) Single wire
    Recommended placement(s) Shelf/On-wall/Stand

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #57

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Е, да не е баш обор и скъсани канапета, но съм сигурен че и на теб ама хич няма да ти е лошо да си имаш едно по-голямо помещение някъде си далеч от съседи и даже в 2 през нощта да ти кефне да врътнеш повечко волумето - да го направиш без грижа
    Пак се изказа неподготвен
    ".... от същата фигура се вижда, че слуховото възприятие е ограничено и по честота – от 16 Hz и над 20 кHz"
    http://www.ung-bg.com/index.php/sluh?format=pdf
    е да добре е да живееш в къща с големи стаи 6-8 метра-става идеално за домашна кино зала а и за купон с повече шум
    над 20 кHz няма да чуеш нищо а за 16Hz долна граница си прав
    знаеш ли какъв говорител ти трябва за 16Hz и какви ще се последствията.....ще има земетресение

    естествено че ще ти препоръчат нещо- но е хубаво да ги чуеш преди да ги купиш-да ги сравниш
    http://www.dali.dk/display_content.p....html/150/1097
    http://www.avitel-bg.com/for_home/sp...ers/concept_2/

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #58

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    знаеш ли какъв говорител ти трябва за 16Hz и какви ще се последствията.....ще има земетресение
    Разбира се че знам! Трябва ми ей това нещо:



    Тази сцена от Back to the Future винаги ме кефи

    Сега ще помоля за един наистина обективен съвет от всички. Знам че аудиофилите ей сега ще се нахвърлят върху ми да ме разкъсат, но... просто е въпрос на вкус
    Та, харесва ми звученето на старият тип тонколони, каквито са и Вегите. Високочестотен, средночестотен, голям бас, фронтално разположени. Кутии и дизайн от 80-те. Също и звука. Музиката която слушам също е от 80-те. Някой път от носталгия като си пусна касетният дек и се кефя на звученето от миналото. Това е може би подобно на меломаните, които друго освен грамофонна плоча не признават. Иди ги убеди съвремената техника какви чудеса правела от звука. Та предлагам да не навлизаме във спор съвременният дизайн колони какво правел със звука. А да ми кажете: тези Pioneer CS-7070 са наистина с дизайн от 80-те и сигурно вадят и такъв звук - специфичен бас за такъв тип кутия (баса е 25 см) и добри високи. От тази гледна точка - дали те не са по-добър избор за моят вкус от тези Concept 2. Няма как да прослушам нито едните, нито другите, но схемата, дизайна и размера на баса ме карат да си мисля, че CS-7070 са това, което ще ми хареса. И за стерео, и за съраунд.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #59

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...Та предлагам да не навлизаме във спор съвременният дизайн колони какво правел със звука. А да ми кажете: тези Pioneer CS-7070 са наистина с дизайн от 80-те и сигурно вадят и такъв звук - специфичен бас за такъв тип кутия (баса е 25 см) и добри високи. От тази гледна точка - дали те не са по-добър избор за моят вкус от тези Concept 2. Няма как да прослушам нито едните, нито другите, но схемата, дизайна и размера на баса ме карат да си мисля, че CS-7070 са това, което ще ми хареса. И за стерео, и за съраунд.
    Това са твоите колони!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #60

    Re:PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.

    За какво изобщо гледаш какви баси ще изкарват едни сателитни колонки? Трябват ти някакви от 100Hz нагоре с добри среди и високи - ниски в тези канали може и да няма, още повече при наличието на 15" Vega. Потърси някакъв комплект център + задни - има такива за 200 лв 3-те броя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Първи впечатления от Windows Phone 8 смартфон
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 04-09-13, 11:11
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 16:01
  3. Тонколони за ресивър PIONEER SC-LX71
    От Gondoland във форум Тонколони
    Отговори: 16
    Последно: 13-08-09, 07:13
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 22:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе