Страница 25 от 63 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    30
    #361

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Изпратих запитване към подръжката им, но още чакам за отговор, явно нещо са решили да урежат в по-новите модели...Менюто по-грозно, dtsа не върви, май пак ще връщам стария ресивър...срамота .

    Edit: от съппорта върнаха това : "...sorry for the bad Information, theres no update aveailable to Play dts with usb sticks..."

    Този пост е редактиран от ed4o; 20-11-13 в 14:00.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #362

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl Виж публикацията
    Здравейте, и аз имам подобен проблем като на "ed4o" само че съм с RX-V375 - слагам във флашката мп3-ки и не ги разпознава, а между другото мога ли да свържа друг телефон различен от iPod и iPhone във USB-то отпреде?
    Можеш. Пробвах с моята NOKIA E51 и си изпя като "отче наш" всичко което е записано на картата. Пробвах и видео заснето от телефона, но плейна само звук. До сега не съм пробвал каквито и да е видео файлове дори и от флашка, защото има кой да се грижи за видеото - външен плеър. Модела на ресивъра е RX-V373.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #363

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Жестока машина с цена около 3 500,00лв. в България.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Привет, колеги. Попрочетох ръководствата на най-новите рисийвъри на Yamaha и със съжаление установих, че и тази година са спестили функцията "HDMI passtrough in stand-by" в най-евтината - 3-та серия. Надявах се вече да е стандартно вградена и в най-евтиния модел, но я има от rx-v475 - нагоре.

    Ще пробвам да задам и един въпрос за HDMI-CEC и се надявам на отговор от някой, който е пробвал. Има ли начин с рисийвър rx-v373 или 375 да стане така, че като включа рисийвъра - телевизорът винаги да се включва на съответния HDMI-вход, но ако искам да включа само телевизора - рисийвърът да не се включва?

    Идеята е следната - използвам телевизора за компютърен монитор и връзката ще е такава:

    PC -> HDMI -> RX-V373/375 <-> HDMI (ARC) <-> TV Samsung ES6100

    Искам като ползвам компютъра - не винаги да включвам рисийвъра, за да виждам и чувам на телевизора. Затова ми е нужно HDMI passtrough in stand-by. А поради липсата на такава функция - ще ми върши работа и ако включвам рисийвъра, за да си ползвам компютъра - телевизорът сам да се включва чрез HDMI-CEC, но ако искам да гледам телевизия - да си пусна само телевизора, без рисийвърът да се включва автоматично. Възможно ли е?

    Можете ли да препоръчате друг рисийвър от подобен клас и ниска цена, който има въпросната функция? В и-бей попаднах на някакво Пионер-че, което я има, но цената + доставката се връзва почти колкото Yamaha RX-V473 с две години гаранция от тук.
    Колега,
    С риск да те разочаровам ще те информирам, че ресийвърите Yamaha не са устройства, които управляват други устройства. Какво имам в предвид - Телевизори, конзоли PS3 (може и XBOX, не знам) и друг тип устройства, при включването им подават определен сигнал по HDMI, който казва на Ямахата (и други ресийвъри) да се включи и да премине на съответния вход. От своя страна ресийвърите, по до колкото аз знам, нямат тази опция, освен ако не разполагаш с дистанционно с макро команди, което е програмирано с натискането на бутона за on/off да стартира и други устройства, работещи с IR дистанционни и те да преминават на съответните входове, режими и т.н.
    Така че, относно "проблема" който си описал - лек няма да имаш.
    Ако нямаш HDMI Pasthroug в standby режим, няма начин да виждаш PC на телевизора без да включиш самата Ямаха и съгласно връзките, които си посочил: PC -> HDMI -> RX-V373/375 <-> HDMI (ARC) <-> TV Samsung ES6100

    И едно разяснение за всички, понеже виждам, че много се коментира ARC и как той трябвало да бъде включен за да се използват HDMI CEC функциите. ARC e абревиатура от Audio Return Channel (Канал за връщането на аудиото) и функцията й е единствено да получавате звук от ТВ в ресийвъра, ако сте ги свързали единствено с HDMI кабел. Разбира се, входа на ТВ и изхода на Ресийвъра трябва да поддържат ARC функцията. На тези, които ще опонират искам да кажа, че до скоро имах LCD 2009 година без ARC и спокойно си управлявах Ямахата с дистанционното на ТВ (усилване, гасене, пускане, смяна на входовете на Ямахата със смяна на входовете на ТВ). Естествено, двете устройства бяха свързани чрез Коаксиален цифров кабел, за да има звук ресийвъра от ТВ.
    Спорен ден на всички и се надявам да съм бил полезен.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #364

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    "ed4o" не можах да разбера какво са казали от ямаха, защото не разбирам английски(преведох си го в гоогле преводача но и там не разбрах с точност)
    Мерси предварително!
    А за УСБ-то отпред на RX-V375 - конвертирах една мп3-ка в "APE, FLAC, MusePack SV8, OGG Vorbis, Opus, Wave, WavPack, WMA" и ги сложих във флашката, и ми разпозна само Wave, WMA и mp3. Телефон ZTE Blade 3 също не го разпозна.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    30
    #365

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl Виж публикацията
    "ed4o" не можах да разбера какво са казали от ямаха...
    Знаят, че DTS не се плейва от USB и нямат намерения(явно) да го добавят като опция за в бъдеще , поради каква причина идея нямам...при условие, че го има в по-старите им модели в новите не...

  7. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #366

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ed4o Виж публикацията
    Знаят, че DTS не се плейва от USB и нямат намерения(явно) да го добавят като опция за в бъдеще , поради каква причина идея нямам...при условие, че го има в по-старите им модели в новите не...
    Плаща се лиценз ! А това са огромни пари и явно си минимизират загубите .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #367

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    Да питам кой модел на Yamaha e удачен за Dali 5.1 ( Dali Zensor 3 + Dali Zensor Vocal + Dali Zensor 1 + Dali SUB E-12 F ) ?
    Не ми трябват никакви екстри освен HDMI и декодиране на всички формати за съраунд.

    V375 става ли или ще осакатя звука ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #368

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, и аз да питам дали някой от четящите темата е от Пловдив,че да го поканя на гости със дистанционното на своята машина с цел настройка на моята ,и прехвърляне на кодове от дистанционното. Мога и аз да направя визита, ако не му се разкарва на човека съответно почерпката е от мен.RAV334.jpgтова е оригиналното дистанционно, но работата ще стане и с подобно със същите функции.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #369

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vazmutenuser Виж публикацията
    Здравейте,
    Да питам кой модел на Yamaha e удачен за Dali 5.1 ( Dali Zensor 3 + Dali Zensor Vocal + Dali Zensor 1 + Dali SUB E-12 F ) ?
    Не ми трябват никакви екстри освен HDMI и декодиране на всички формати за съраунд.

    V375 става ли или ще осакатя звука ?
    Предвид класа на колоните може да вземеш и 375, но все пак бих препоръчал 475 заради по-голямата мощност и мрежовите функции, до които 100% ще опреш някой ден.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #370

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    Здравейте, и аз да питам дали някой от четящите темата е от Пловдив,че да го поканя на гости със дистанционното на своята машина с цел настройка на моята ,и прехвърляне на кодове от дистанционното. Мога и аз да направя визита, ако не му се разкарва на човека съответно почерпката е от мен.RAV334.jpgтова е оригиналното дистанционно, но работата ще стане и с подобно със същите функции.
    Някой може ли да помогне или да търся други алтернативи.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #371

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ами аз имам подобно дистанционно, но нямам идея как бих могъл да ти помогна от София. Ако имаш идеи - кажи, стига да не са свързани с куриери и някакви сложни еквилибристики.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #372

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Предвид класа на колоните може да вземеш и 375, но все пак бих препоръчал 475 заради по-голямата мощност и мрежовите функции, до които 100% ще опреш някой ден.
    Препоръката е изпълнена

  16. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #373

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!

    Имам закупена система ресивър YAMAHA RX-V475 + NS-555 Bl(front) + NS-444 Bl(center) + NS-333 Bl(2-surround), но нямам Subwoofer в системата.Гледам YAMAHA YST-SW216B и се чудя дали ще ми свърши нужната работа или ще дойде слаб.Системата я ползвам 60-70% за музика и 20-30% за филми и прочие.Силата на звука го ползвам до към максимум 80-85%, за което искам да разбера за 10"-вия бас дали ще издържа или ще изкривява още от 70% примерно.
    Също така искам да разбера дали има смисъл и от ъпдейт на софтуера, на ресивъра.
    Благодаря предварително!!!

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #374

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не искам да те разочаровам, но подобен събуфер криви независимо от нивото на усилване.
    Предполагам, че и цялата ти система прави същото при такова усилване.
    Щом се налага да усилваш толкова си сгрешил сериозно в избора на техниката.
    Колко е голямо помещението ти?
    Един събуфер би разтоварил донякъде ресийвъра, но за да получиш поне наченки на наистина ниски честоти ще трябва да предвидиш повече средства.

  18. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #375

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Стаята е около 40-те квадрата някъде.Ако имаш наблюдение над някой друг бас може да му пуснеш линк.А относно системата като човек, който всекидневно слуша музика и то с доста vol max(в колата, в нас) трябва да ти кажа, че системката се държи доста прилично(честно го заявявам с ръка на сърцето като я купих преди 2 седмици не очаквах, че ще държи толкова на жега!!!)За баса и аз съм убеден, че рано, рано ще започне да криви(все пак максималната му мощност е 100 вата).На този етап, явно ще седя без бас в търсене на точния!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 63 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе