Страница 23 от 63 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #331

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей опитах както ми казахте свързах телевизора с HDMI на ТВ HDMI in(ARC) Вкл. ARC режима на ТВ но не става ТВ ми изписа че се ползва режим ДОМАШНО КИНО и не може да се усилва!. Ресивъра трябва ли някакви настройки да се пипат?Защото видях има настройки HDMI на него?На самото дистанционно на ресивъра от кое копче ще трябва да се изкара звук?От HDMI (1,2,3,4) или AV от 1 до 6?Защото от оптичният кабел изкарва звука на АВ 4!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #332

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    HDMI OUT на ресийвера. Не познавам модела и не мога да помогна с настройките(виж по-конкретно в ръководството настройки на HDMI ARC и HDMI CEC при свързване с тв), но по аналогия бутон TV.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #333

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    здравейте свързах ресийвера с телевизора с HDMI искам да попитам каква е разликата кат е свързан с HDMI кабел или с оптичен цифров кабел?има ли разлика в звука или кодаците като е с HDMI кабел?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #334

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    По отношение на звука няма принципна разлика - цифров е и при двата варианта. За работа с едно дистанционно (HDMI CEC) обаче, връзката трябва да е с HDMI кабел.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    6
    #335

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    възможно е да не успееш да изкараш от тв-то 5.1 канален звук, защото най-вероятно телевизора да няма възможност да вади 5.1 канален звук през хдми а да вади през него само стерео.ако хдми кабела ти е стар и е версия 1.1 или1.2 пак ще е стерео звука. какъв ти е проблема един оптичен кабел 3 метра си вземи китайски за 8-9 лв и свържи и с хдми и с оптика, аз така сам свързал сет-бокса и двд плеъра,понеже и двете немогат да вадят 5 канала през хдми, и на ресивъра избирам от къде да взима звук и от къде картина.
    ти предполагам нямаш сет-бокс, а си с СА модул,предолагам нямаш плеар и искаш да пускаш в усб с флашка филми и да ги глеаш с 5 канален звук, защото 5 канални програми почти няма(аз сам го направил зарди немските програми там пускат доуби еди какво си). сложи си хдми и оптика, арс даже не ти и трябва да го активираш на тв-то,само на телевизора и на ресивъра активирай контрола да може като пуснеш телевизора да се пуска и ресивъра, и да може и звука да управляваш.
    къде слагаш хдми в изхода на ресивъра или на хдми 1, ако е в изхода на ресивъра сложи оптиката в ав4, понеже сигурно там е по дефолт звука, поне на моят е така, аз сам с 673, ако е на хдми 1 в настройките сигурно има в импут на хдми 1 да дадеш източник на аудио да е ав еди кои си, където си сложил оптиката

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от toto_vd Виж публикацията
    здравейте свързах ресийвера с телевизора с HDMI искам да попитам каква е разликата кат е свързан с HDMI кабел или с оптичен цифров кабел?има ли разлика в звука или кодаците като е с HDMI кабел?
    телевизорите обикновенно вадят стерео през хдми, нищо че хдми кабела може да пренася многоканален звук(може някои нови самсунг или лг да правят изключение). ако ще използваш телевизора и за плеар сложи и оптика ако не е многоканален звука(ако тв-то ти е шарп няй-вероятно и оптиката няма да ти помогне като пуснеш нещо от флашката), ако имаш друг плеар сложи само хдми
    Този пост е редактиран от palu; 04-04-13 в 22:40.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #336

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет, колеги. Попрочетох ръководствата на най-новите рисийвъри на Yamaha и със съжаление установих, че и тази година са спестили функцията "HDMI passtrough in stand-by" в най-евтината - 3-та серия. Надявах се вече да е стандартно вградена и в най-евтиния модел, но я има от rx-v475 - нагоре.

    Ще пробвам да задам и един въпрос за HDMI-CEC и се надявам на отговор от някой, който е пробвал. Има ли начин с рисийвър rx-v373 или 375 да стане така, че като включа рисийвъра - телевизорът винаги да се включва на съответния HDMI-вход, но ако искам да включа само телевизора - рисийвърът да не се включва?

    Идеята е следната - използвам телевизора за компютърен монитор и връзката ще е такава:

    PC -> HDMI -> RX-V373/375 <-> HDMI (ARC) <-> TV Samsung ES6100

    Искам като ползвам компютъра - не винаги да включвам рисийвъра, за да виждам и чувам на телевизора. Затова ми е нужно HDMI passtrough in stand-by. А поради липсата на такава функция - ще ми върши работа и ако включвам рисийвъра, за да си ползвам компютъра - телевизорът сам да се включва чрез HDMI-CEC, но ако искам да гледам телевизия - да си пусна само телевизора, без рисийвърът да се включва автоматично. Възможно ли е?

    Можете ли да препоръчате друг рисийвър от подобен клас и ниска цена, който има въпросната функция? В и-бей попаднах на някакво Пионер-че, което я има, но цената + доставката се връзва почти колкото Yamaha RX-V473 с две години гаранция от тук.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    15
    #337

    Re: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте! Искрено се надаявам,че не притеснявам никого, но мисля,че имам нужда от малка консултация.От едната страна имаме ресийвър YAMAHA RX-V863 - от другата Блу-рей плеър Philips BDP 2700 (подарък за рд на щерката заедно с един куп хари потъровски блурей и пр.). Изкарвам аудио и видео от HDMI изхода на плеъра, вкарвам в реийвъра и няма многоканален звук. Причината не е в кабела, нито в ресийвъра, който автоматично приема кодирания звулк и го отбелязва. Прави това със същия кабел от приемник за кабелната ми (Dolby Digital).
    Изкарах звука на плеъра от друг цифров вход с коаксиален и няма проблем, всичко е ОК. Имам си и DVD плеър, чиито звук също съм изкарал от оптичен вход, въобще всичко е ток и жици..
    Мисълта ми е; възможно ли е този модел на блу рей плеър (Philips BDP 2700)просто да не може да вади многоканален звук от HDMI изхода (защото от коаксиалния очевадно и ушевадно може) и , ако е така, каква е логиката от другия да може?
    Разгледах аудио настройките на Филипса и ги сложих на "автоматични" - нищо/ опитах и с bitstream- пак нищо."Нищо" в смисъл само стерео сигнал.
    Разберете ме правилно; няма проблем да го използвам и така с аудио изход с коаксиален, но съм научил щерката да натиска бутон SCENE 1 и всичко е ок. Малко трудно е да обясниш на едно дете, защо ако иска да си гледа филм първо трябва да пусне едно, после друго,после да натисне едно друго копче, ако иска DTS HD или други префъцунени нови формати.
    Благодаря за вниманието и дано съм успял да обясня същността на проблема.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #338

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей. При положение че рисийвъра би трябвало да декодира звук подаден по HDMI и блу-рей плейъра от друга страна би трябвало да може да подава звук и картина по HDMI, бих ти препоръчал да пробваш първо да занулиш настройките на блу-рей плейъра и да ги направиш отново. Друго нещо което би било вариант е да пробваш съседен HDMI вход на рисийвъра. И да не забравиш да изключиш устройствата преди превключването на HDMI буксите, че можеш да ги позагориш Успех и да кажеш дали е станало!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    15
    #339

    Re: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Много благодаря за съвета.. Опитах, но уви!Първо смених входа. Ползвам и трите входа на Ямахата (HDMI).От другите две устройства, съответно входове и изходи излиза нормален (в случая DD звук).В момента гледам фолм по НВО, който е DD/5.1 и ресийвъра изписва всичко нормално. Входът и кабелът са проверени, защото от тях гледам тв канали, много от тях Dolby Digital и ги разчита ресийвъра. С други думи , не е от кабела, нито от входа. Единственото логично обяснение, колкото и странно да е- този плеър не вади DD & DTS от HDMI изхода си. Знам,че е странно, но нямам друго обяснение.Прегледах и настройките на плеъра, четох по книжката и мисля, че съм направил всичко като хората.Мисля в понеделник да им звънна в сервиза (плеъра е в гаранция) и евентуално да попитам. Но там са едни....... майка плаче!КОгато трябва да ти продадат нещо, няма проблем... но ако искаш да го върнеш... Както ви казах не е болка за умиране,защото съм извадил звука от коаксиален и няма проблем.Въпросът е принципен и надявам се ме разбирате!
    Благодаря още веднъж за помощта

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #340

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Евентуален ъпдейт на софтуера на плеъра може и да помогне ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    15
    #341

    Re: Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Евентуален ъпдейт на софтуера на плеъра може и да помогне ...
    Благодаря! Ще пробвам още утре. А между другото, знае ли някой, дали RX-V863 подържа "pass-through" функция ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nicklas Виж публикацията
    Благодаря! Ще пробвам още утре. А между другото, знае ли някой, дали RX-V863 подържа "pass-through" функция ?
    Разбрах. Не подържа

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #342

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте колеги,

    Имам следния проблем:

    Наскоро си купих Yamaha rx-v773. Сложих две колони за surround back, за да се получи 7.1 канална система. Всичко си работи без проблем. При филм с 7.1 аудио всички колони си работят, както го подава аудиото от филм-а. До тук добре.

    Тези два допълнителни канала за Presence Speakers постоянно ме гъделичкаха и вчера купих 2 surround колонки и ги вързах към усилвателя. Влезнах в менюто и ги включих. Сложих един блурей диск с 7.1 аудио оригинален и очаквах да се включат всички канали (демек както е до сега + Presence Speaker), обаче това не стана. Пробвах какво ли не но просто не се включваха. Успях през cinema DSP програма да ги включа, но пък се изключиха задните две колони. Много се изнервих. Ако някой има идеи да пусна всички канали да работят ще съм много благодарен!

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #343

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Прочети си упътването.

    Няма как от 7 канален ресийвър да изкараш 9.1 звук.

    Можеш да ползваш или задните или презънс в даден момент в зависимост от DSP програмата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    60
    #344

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз мислех, че презънс-ите са вързани някак си към централната и само повдигат звука. Тогава защо като пусна 5.1 филм рисийвъра на straight mode подава и към surround back и го прави 7.1?

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #345

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не знам. По спомени в този режим трябваше да пуска 1:1 със сигнала, но може и да бъркам.
    Трябва да имаш някакъв Pure/Direct, на който да е 1:1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 63 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе