Страница 5 от 63 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #61

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #62

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    това е разликата между 565 и 765 маи не е голяма само още някои дреболии и тоз Pre-Out а тои за какво е?

    http://www.yamaha.com/yec/compare/De..._items=5028042

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #63

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Точно за това служи предусилвателния изход (pre-out) .
    Голяма част от стерео усилвателите - от среден клас и нагоре имат опцията да се ползват като крайно стъпало в домашно кино.

    Крайния замисъл е следния - човек има чиста стерео система - примерно ЦД, Усилвател и 2 предни колони.

    Когато слуша стерео - работят само тези компоненти и системата си е чисто стерео - без примеси превключватели и т.н.

    Когато се гледа филм обаче, или се слуша многоканално музика .... от предусилвателните изходи на рисивъра - 2 чинча влизат в подходящия вход на стерео усилвателя - пуска се тази функция на стерео усилвателя - при различните производители се нарича различно .... и тогава стерео усилвателя работи в режим на крайно стъпало - не можеш да усилваш ... не можеш да манипулираш звука никак.
    Стерео усилвателя пак си захранва предните 2 колони - но взема сигнал от рисивъра ... и усилването е от рисивъра.
    Така човек може да има независима стерео система и чудесна кино система без да се налага да мести кабели, или да съсипва звука със суичове ... или пък да има 16 чифта предни колони.
    Трябва обаче рисивър с пре-аут изходи и стерео усилвател, който поддържа Ав пасстру - а началния клас стерео усилватели за малко пари не го поддържат
    evlampio, надявам се нямаш нищо против цитата

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #64

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    благодаря за изчерпателния отговор то тогава излиза че евтин ресивър не върши работа но пък като вземеш скъп за какво ти е стерео усилвател тогава?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #65

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    благодаря за изчерпателния отговор то тогава излиза че евтин ресивър не върши работа но пък като вземеш скъп за какво ти е стерео усилвател тогава?
    Защо да не ти върши работа? Всичко зависи колко качествен усилвател ти трябва. Идеята на тези изходи е да сложиш много по-добър стерео усилвател отколкото този в ресийвъра. Има фронтални колони, които изискват по-хубав усилвател дори и скъпите ресийвъри с пре-аут.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #66

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    ами мислиш ли че 765 ще подкара колоните ми по-добре и по силно от моя 565.на колоните им дават 100w RMS / 6 ома.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1
    #67

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    Привет,
    имам въпрос надявам се че не съм сбъркал мястото за задаването му
    Имам ресивер ямаха RX-V363, към него фронтални тонколони JBL E80. Искам да си взема като комплект за съраунда тези колони - "ЦЕНТЪР И ЗАДНИ- NS-P9900"
    смятате ли че ще са подходящи със JBL E80 или не?

    Поздрави и весели празници на всички

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #68

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    сега съм с ресивър yamaha rx- 565,с колони yamaha и за плеър използвам едно умряло нео двд.въпроса ми е ако взема новата пуканката С200 по-добър звук ле ще ми изкара при слушане на музика.


  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #69

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    С-200 не е аудио плеър. Там са наблегнали на видео функциите. Плюса е, че можеш да подкараш flac от него, а не само аудио CD и mp3-ки. По принцип, ако изкараш звука по оптика или HDMI и оставиш ресийвъра да преобразува звука в аналогов би трябвало да усетиш леко подобрение спрямо евтиния ДВД плеър.
    Да не говорим за удобството цялата ти музика да е на едно място /твърдия диск на плеъра/ , подредена по жанрове и изпълнители и за секунди да можеш да подкараш което парче искаш.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #70

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    ами 765 дали ще преобразува по добър звук от 565 и какво е flac.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #71

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    Щом не знаеш какво е flac смятам, че 565 ще ти върши много добра работа.
    Не го казвам с лош намек. Просто ми става ясно, че си начинаещ в областта и сегашния ти ресийвър е прекрасен начин да започнеш да се развиваш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #72

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    еми до някаде съм начинаещ но донякаде не.в колата съм сменил страшно много и евтина и скъпа музика и съм голям маняк.и все пак какво е flac .и ще изкара ли по добър звук 765 от 565

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #73

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    еми до някаде съм начинаещ но донякаде не.в колата съм сменил страшно много и евтина и скъпа музика и съм голям маняк.и все пак какво е flac .и ще изкара ли по добър звук 765 от 565

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #74

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    За научаване на основни понятия може би трябва предварително да се опита с интернет-търсачка , като Google, например : http://flac.sourceforge.net/ru/index.html
    Има и на английски доста информация

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #75

    Re:FAQ = Yamaha: избор, сравнения, съвети, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    еми до някаде съм начинаещ но донякаде не.в колата съм сменил страшно много и евтина и скъпа музика и съм голям маняк.и все пак какво е flac .и ще изкара ли по добър звук 765 от 565
    Разлика между flac и mp3 има огромна. Чува се и на усилвател за 100 лева.
    Разлика между 565 и 765 във звука също ще има, но ще е малка и едва ли може да я усетиш освен при пряко сравнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 63 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе