Страница 51 от 63 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #751

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Питах само за преносната среда на сигнала , другото не ми е интересно , засега . Имам интерес към DSD музикални файлове , ако можеше да се стриймват .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #752

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    При мен слушам всичко- FLAC, APE и аудио формата / няма нужда да рипвам нищо/. Скоростта не знам колко е , но нищо не засича , плейва моментално, отделно от дистанционното има основните команди / компа ми става като СД плеър/. Доволен съм. Vtuner ми искаше пари, но основно не можах да го подкарам, с програмата от колегата нямам никакви проблеми /Serviliio/.

    [QUOTE=Eddie;817210]Безжично, но имай предвид че wi-fi-то на рисивъра не поддържа 802.11n, а само g - което ще рече до 54Mbit-а.

    Новите модели поддържат WI FI 802.1, моя поне го поддържа.За 481 говоря.
    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от Slusatel; 03-04-17 в 17:06.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #753

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Интересно - VTuner-а не го ли хващаш директно от рисивъра? Не съм следил новите модели, но при моя си има Netradio, което всъщност хваща всички станции, които излъчва VTuner - както вече споменах, преди две години основно заради VTuner-а си смених рисивъра с по-нов.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #754

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да , в режим на нет радио хваща всичко което го има във vtuner. Звука на някой станции е перфектен.Хваща и българските и ми спестява FM радиото , което има доста лош сигнал у дома. На практика FМ радио вече не слушам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #755

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой да ползва тв Сони серия 8ххх със многоканален ресивър Ямаха че имам едно питане ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #756

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    питай, те нещата не са много различни

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на goro3
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    18
    #757

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Струва ли си да купя по-скъпият Yamaha RX-V781 пред Yamaha RX-V481 https://www.crutchfield.com/S-3lUmRm...a-RX-V781.html (разлика 300лв)
    Не мисля, че ще сложа повече от 5 колони. Спрял съм се на KEF Q700.
    Ще слушам музика и по-рядко филми.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #758

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да , разбира се - освен че получаваш ДД Атмос и ДТС Х поддръжка , имаш и по-добро захранване и възможност за 4 омови предни колони , а Q700 са си сериозни колони и може по-висок клас да вземеш.
    По-високите класове обикновено се представят и по-добре при слушане на музика.

    п.п. На всичко отгоре гледам, че има и изходи от предусилвателя и може да включиш по-сериозен стерео усилвател за слушане на музика .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 17-06-17 в 22:06.

  11. Junior Member Аватара на goro3
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    18
    #759

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря, а след като няма да имам 7 колони от ДД Атмос и ДТС Х поддръжка има ли смисъл ? А ако се откажа от 5.1 или 7.1 Yamaha R-N602 по-добре ли ще звучи при слушане на музика ?



    п.п. svetlio1, ще взема
    Yamaha RX-V781 трудно ме нави
    Този пост е редактиран от goro3; 18-06-17 в 10:42.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #760

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Много е вероятно да е по-добре , но пък не е многоканален за филми ...
    RX-V781 ти дава възможност на по-късен етап (евентуално) да добавиш добър висок клас стерео усилвател .

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #761

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сравнително скъп ресийвър плюс скъп стерео усилвател достига цената на някой Aventaje където поне според отзивите ще съчетае в едно устройство добро стерео и отличен многоканален звук. Аз също избирах ресивър тези дни ,в техното r581 e 800 лева и си има всичко без пре- аут.



  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #762

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от goro3 Виж публикацията
    п.п. svetlio1, ще взема Yamaha RX-V781 трудно ме нави
    И аз навремето спестих (по-скоро не стигна бюджета) и още съжалявам, че не взех по-високият клас - щях да имам и изходи от предусилвателя , и микрофона можеше да настройва по две зони на седене ... + по-добро захранване и звук ... пак така за едни 300 лв

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #763

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Сравнително скъп ресийвър плюс скъп стерео усилвател достига цената на някой Aventaje където поне според отзивите ще съчетае в едно устройство добро стерео и отличен многоканален звук. Аз също избирах ресивър тези дни ,в техното r581 e 800 лева и си има всичко без пре- аут.

    За 800 лв , 581 няма конкуренция , има всички формати и екстри. Модела 481 е идентичен , без долби атмос. Малко хора познавам , които ще си набият колони по тавана. 481 беше на промоция за някакви смешни пари в Техното. Препоръчвам и двата модела , от тях нагоре - по-добре Авантаж серията направо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    16
    #764

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имам един стар ресийвър SONY и търся алтернатива за неговата смяна. Та като гледам само YAMAHA ще ми свърши работа, понеже работи с 4 ома за А говорителите поне.
    Освен това има доста добри настройки на звука - 7 лентов еквалайзер, което не срещам при никоя друга марка.

    Та някой може ли да ме насочи, дали имам алтернатива за гореизброените неща при друга марка и дали съм на правилния път така да се каже..

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #765

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не си писал ,какъв модел Сони с каква Ямаха ще сменяш.Аз скоро замених Sony Dg910 c Yamaha RX-v677 . Ямахата си е имах и парите бяха отдавна дадени.Освен Нет радиото ,което много ползвам сутрин и е с екстра качество и DTS MA за филми , съществени предимства не виждам и чувам, но те колоните ми не са кой знае какво.Настройките за звук са повече да.Колоните са ми МА RAdius 270 и radius 90, имам и DALI SEnzor 3 и SONY b1000 за експерименти..Свързал съм стандартно 7.2 плюс 2 предни високи както ги наричат. Работят само в конфигурация 5.2 плюс 2предни високи или стандартно 7.2.Не можах да схвана логиката кога какво пуска., не съм се и задълбочавал де.Калибровката на YPAO e по неточна от по старото със 7 години Сони.На хартия Ямахата е с по-мощен захранващ блок , но сякаш е усилвам повече да постигна стандартните си нива на слушане.Така че разчитай на азбучната истина -смяната на колоните с по - висок клас носи съществено подобрение ,ресивърите в бюджетно- средният клас звучат еднакво. А, имах и едно Сони DH 500 и нещо си -то беше зле.Денон 1610 или1910 бях си купил първо -спрямо домашно кино всичко в едно беше извънземно , но след като изгоря си купих Сони 910 и разлика не усетих.Ползвал съм само сравнително бюджетни колони - кино комплекти на Сони, харман кардон, монитораудио и Дали - при тях разликата е чуваема и от мен.Във форума има членове доста по напред с материята , може те да те посъветват друго.Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 63 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе