Страница 53 от 63 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #781

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    С повечето неща започнах да свиквам и придобивам навик (без дистанционното - много и дребни ми идват бутоните), но затова пък мобилното приложение за таблет AV контролер е супер удобно и юзер фриендли. Въпроса обаче с настройката на 4-те сцени продължава да ме овъртоглавя и не мога да се справя Всеки път различен резултат постигам, без идея какво става и как

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #782

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    След направени настройки, натискаш и задържаш ли някои от четирите бутона за сцена.

    - - - - - - - - - -

    Заради хилядите настройки мисля да минавам на стерео усилвател, но и тук дилемата е A-S или R-N

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    74
    #783

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Влизаш през браузъра на компютъра на IP/Setup/index.html като заменяш IP със съответното на ресийвъра и имаш достъп до всички настройки.

    Изпратено от моят GT-I9505 с помощта на Tapatalk
    raij одобрява това.

  5. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #784

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    (След направени настройки, натискаш и задържаш ли някои от четирите бутона за сцена.)

    Не, правя настройките в менюто на екран - ТВ
    Ако вляза през браузър - нищо по различно няма..... а специално за сцените - само може да си избереш някоя от тях, но не може да я редактираш и запомниш за в бъдеще. Явно или аз нещо не схващам или просто не може да се направи това, което си мисля. Има и друго решение - няма да ги използвам но мислех, че може да са от полза за бързо избиране на най често ползвани източници и настройка на звука като за тях, но по мой избор....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    1. Да, можеш да включиш каквото си искаш на този вход. Отделно можеш да му смениш името да пише каквото искаш /CD, Kas'tofon.../
    3. Дай си време да свикнеш. Послушай известно време на Direct или Straight режим и ще си изчистиш ухото от грешките в миналото
    Днес дойде просветлението рЕзко и открих от къде се прави ръчна настройка на еквилайзера и озвучителните тела! До сега беше в режим YPAO front и не ме радваше звука. Сега открих, че може да редактираш тези режими в запазиш в лични настройки, което буквално накара Yamaha-та да засвири по мой вкус. Сега вече съм наистина доволен И баса си дойде на място, както го харесвам - плътен, мек и здрав

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    96
    #785

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    (След направени настройки, натискаш и задържаш ли някои от четирите бутона за сцена.)

    Не, правя настройките в менюто на екран - ТВ
    Ако вляза през браузър - нищо по различно няма..... а специално за сцените - само може да си избереш някоя от тях, но не може да я редактираш и запомниш за в бъдеще. Явно или аз нещо не схващам или просто не може да се направи това, което си мисля. Има и друго решение - няма да ги използвам но мислех, че може да са от полза за бързо избиране на най често ползвани източници и настройка на звука като за тях, но по мой избор....

    - - - - - - - - - -



    Днес дойде просветлението рЕзко и открих от къде се прави ръчна настройка на еквилайзера и озвучителните тела! До сега беше в режим YPAO front и не ме радваше звука. Сега открих, че може да редактираш тези режими в запазиш в лични настройки, което буквално накара Yamaha-та да засвири по мой вкус. Сега вече съм наистина доволен И баса си дойде на място, както го харесвам - плътен, мек и здрав
    Можеш ли да ги качиш, да пробвам

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #786

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте. Имам един малък проблем затрил съм си кодовете за програмиране на дистанционното. Моля за помощ. Интересуват ме конкретно за сд, но може и всичките. Дистанционното е rav293 / wr00270

  8.  
     
  9. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #787

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #788

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря много за кодовете. Но тук са само за ТВ, това съм го направил. Искам да си командвам СД-то дали има тази възможност. СД-то е техникс.

  11. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #789

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Тачо, никъде с чичо Гошо не намираме кодове за CD-та.
    Technics 0017, 0023, 0056 пробва ли ги тези кодове(макар, че ги дава за ТВ)

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #790

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ето кодовете за дистанционното.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    competition одобрява това.

  13. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #791

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Има нов фирмуер за RX-V475/RX-V575/HTR-4066/HTR-5066
    This firmware includes
    1.Support new APIs for Spotify

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #792

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте!
    Едва ли трябва да се шашкам, но на финала на инсталацията на последния ъпдейт, на дисплея на Yamaha RX-V675 ми се появи "SYSTEM ERROR"... ама с ей такива големи букви (стори ми се, че за малко излезе и надпис "HA-HA-HA", а от USB-то се показа пластмасова ръчичка на пружинка с изпънат среден пръст... но в този момент бях с гръб и не съм съвсем сигурен). След като си смених памперса (в такива ситуации винаги съм подготвен) реших да включа ресийвъра от копчето и "О, чудо!" - заработи, а в менюто "System" изписа "FW: 1.93", т.е последната версия. Ъпдейта го качих през интернет, ресийвъра сам си го поиска.
    Като че ли всичко си е съвсем нормално, но все пак, според вас, на какво се дължи тази подигравка?
    Благодаря и приятен ден!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #793

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от xxxx Виж публикацията
    Здравейте!
    Едва ли трябва да се шашкам, но на финала на инсталацията на последния ъпдейт, на дисплея на Yamaha RX-V675 ми се появи "SYSTEM ERROR"... ама с ей такива големи букви (стори ми се, че за малко излезе и надпис "HA-HA-HA", а от USB-то се показа пластмасова ръчичка на пружинка с изпънат среден пръст... но в този момент бях с гръб и не съм съвсем сигурен). След като си смених памперса (в такива ситуации винаги съм подготвен) реших да включа ресийвъра от копчето и "О, чудо!" - заработи, а в менюто "System" изписа "FW: 1.93", т.е последната версия. Ъпдейта го качих през интернет, ресийвъра сам си го поиска.
    Като че ли всичко си е съвсем нормално, но все пак, според вас, на какво се дължи тази подигравка?
    Благодаря и приятен ден!
    Някакви промени виждаш ли, че и аз след седмица размисъл ъпдейтнах моя 677, ама никакви разлики не виждам.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    20
    #794
    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Някакви промени виждаш ли, че и аз след седмица размисъл ъпдейтнах моя 677, ама никакви разлики не виждам.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
    Мисля че не, но го ъпдейтнах малко след като го взех и не бях го разучил из основи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #795

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Добър вечер !
    С неприязън констатирах , че v-tuner радиото ми не работи от днес. При избиране на опцията за нет-радио излиза надписа моля изчакайте и дотам. WI-FI е ок , проверих го, в позиция сървър свири от компа, от позиция нет-радио - нищо. Рестартирах ресивъра , включително за 10 минути от контакта и пак нищо. Вчера работеше. Моля , някой да провери дали самия v-tuner излъчва и да пише , ако проблема е при мен да ходи в сервиза ...
    Проблема е решен след намеса на интернет доставчика - проблема е бил там някъде ...
    Този пост е редактиран от Slusatel; 14-03-18 в 19:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 63 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе