Страница 13 от 63 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #181

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ сравнения, съвети, обсъждане

    Не мисля, че ползването на ресийвъра с многоканален аналогов сигнал е добра идея.
    Тогава не могат да се ползват доста от функциите - синхронизация на звука, DSP програми...
    Не че Oppo-то е лош плеър, но не е алтернатива на по-нов ресийвър, а допълнение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #182

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ сравнения, съвети, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не мисля, че ползването на ресийвъра с многоканален аналогов сигнал е добра идея.
    Тогава не могат да се ползват доста от функциите - синхронизация на звука, DSP програми...
    Не че Oppo-то е лош плеър, но не е алтернатива на по-нов ресийвър, а допълнение.
    не е така, защото повечето рисийвъри веднага дигитализират сигнала който влиза през аналоговите многоканални входове, и само по-скъпите модели предлагат analog bypass, ползвано преимуществено за стерео възпроизвеждане и чист аналогов път от източника до усилвателя.
    проблем доскоро бе това което не се дублира в плейърите, а бе присъщо само за рисийвъри/процесори - сетъпа на колоните/кросовъри/разстояния. Oppo имаше някакво рудиментарно решение, но разстоянията бяха по чифтове колони, с последния софтуерен ъпдейт от 14 юли, се въвежда същата гъвкавост, като при рисийвърите. за audio delay не мога да си спомя веднага, ще погледна.

    принципно само по-скъпите модели процесори/рисийвъри предлагат аналогов многоканален вход (един вид future proof за аудио обработката, без значение какъв тип куплунг ще се наложи през следващата петилетка) и поради това тази опция е възможна само за тях.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    57
    #183

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане

    Някой да сподели наблюдения за тази комбинация, както по отделно така и заедно. За това ресивърче се чуват добри отзиви макар и от нисък клас.
    Става въпрос за това http://www.technomarket.bg/products/...50-piano-black

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #184

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За какво говориш ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    57
    #185

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Става въпрос за това http://www.technomarket.bg/products/...50-piano-black

  7. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #186

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, Моля за съвет относно звукова настройка при рисивър YAMAHA RX-V371.Имам го отскоро и е в комплект с колони и буфер от същата марка .Проблема е ,че когато вляза в SETUP менюто и после в Speaker Setup-Config-Extra Bass не мога да активирам Extra Bass .Тази функция по дефолт е на OFF и не мога да я включа по никакъв начин.Знам и за изискването субуфера да е на ON (в setup менюто),както е по инструкции.Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.Предполагам че и при предния модел 367 настройките са същите .Предварително благодаря.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    57
    #187

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колега, при мен мога да активирам Extra Bass без никакъв проблем няма начин и ти на не можеш.

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #188

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Начина за активация на тази функция е да се настроят предните колони на LARGE . Благодаря на консултантите от Техномаркет на "Цариградско шосе" в София за изясняването на този казус

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    1
    #189

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет! Опитвам да подкарам ТВ LG с дистанционното на 471, но в упътването не е обяснено, дали трябва да се въведат последователно всички изброени за LG 30-на кода или един по един докато уцели работещия за моя модел. Предполагам, че е второто, тъй като за някои марки има само по 1 код?! Споменава се също (за настройката) и да са свързани audio output jack на TV с input jack на ресивъра. Необходимо ли е това, ако са свързани с HDMI?
    А дали може да се приучи да работи с устройство извън списъка (STB на Megalan)?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    23
    #190

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Vincenzo
    Привет! Опитвам да подкарам ТВ LG с дистанционното на 471, но в упътването не е обяснено, дали трябва да се въведат последователно всички изброени за LG 30-на кода или един по един докато уцели работещия за моя модел.
    Аз също се мъчих ,но не разбрах как става ( Yamaha 471 и LG LD750). Ако някой е успял ,нека да сподели , ще съм много благодарен!!!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #191

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Vincenzo
    Привет! Опитвам да подкарам ТВ LG с дистанционното на 471, но в упътването не е обяснено, дали трябва да се въведат последователно всички изброени за LG 30-на кода или един по един докато уцели работещия за моя модел. Предполагам, че е второто, тъй като за някои марки има само по 1 код?! Споменава се също (за настройката) и да са свързани audio output jack на TV с input jack на ресивъра. Необходимо ли е това, ако са свързани с HDMI?
    А дали може да се приучи да работи с устройство извън списъка (STB на Megalan)?
    Кодовете се пробват един по един.
    Щом имаш STB, не е нужно да свързваш изхода на телевизора към вход на рисийвъра.
    С това дистанционно не можеш да управляваш у-вото на Мегалан - трябва дистанционно, което да може да се обучава.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #192

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте! Имам едно малко странно питане, а имено, как ще се напаснат този усилвател http://www.technomarket.bg/products/...-rx-v771-black с тези колони http://www.avitel-bg.com/home_audio/...ali_concept_8/ за фронталните, другите пак да са от същата серия. По разбираеми причини няма как да ги чуя заедно в магазина, ако някой е връзвал Дали с Ямаха и има наблюдения, моля нека сподели. Разбира се и други препоръки и идеи са добре дошли. Да добавя само че като звук Далито най-ми допаднаха, след сума ти обиколки из магазините с мой диск.
    Благодаря предварително.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #193

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pvitkov
    Аз също се мъчих ,но не разбрах как става ( Yamaha 471 и LG LD750). Ако някой е успял ,нека да сподели , ще съм много благодарен!!!
    От тук :
    http://uk.yamaha.com/en/products/aud...ps/rx-v471__g/
    си виждаш кодовете за LG и стъпките са:
    Натискаш "code set" с нещо по тънко,след това натискаш "power" бутона,но този който е доло,който ще гаси/пуска ТВ и след това въвеждаш първия код за LG,използвайки цифрите най доло на дистанционното.Добре е да се държи дистанционното срещу ТВ.Ако кодът е правилен,"source" ще премигне два пъти и всичко трябва да е ок,ако премигне
    повече от два пъти (шест пъти),значи не е този код и започваш отначало с натискане на "code set" и "power" бутона и следващия код.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #194

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Оггго, вариант 1 . Отиваш ,чуваш колоните ,харесват ти ,вземаш ги и си купуваш Ямахата . Вариант 2 . Като едно ,но ги носиш в техното и ги караш да ти ги пуснат на Ямахата . 3 . Купуваш Ямахата и я носиш в Авител да ти пуснат колоните на нея . 4 .Купуваш всичко на сляпо ... 5 . Пускат ти ги с Pioneer в Авител и ако ти хареса няма причина да не ти хареса и с Ямаха .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #195

    Re:AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Оггго, вариант 1 . Отиваш ,чуваш колоните ,харесват ти ,вземаш ги и си купуваш Ямахата . Вариант 2 . Като едно ,но ги носиш в техното и ги караш да ти ги пуснат на Ямахата . 3 . Купуваш Ямахата и я носиш в Авител да ти пуснат колоните на нея . 4 .Купуваш всичко на сляпо ... 5 . Пускат ти ги с Pioneer в Авител и ако ти хареса няма причина да не ти хареса и с Ямаха .
    Благодаря! Е то е ясно че в един момент ще стане някой от двата варианта. Идеята ми беше ако някой вече е направил тази комбинация, макар че всеки си има своя вкус и слух, да напише малко отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 63 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе