Страница 26 от 63 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #376

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    Стаята е около 40-те квадрата някъде.Ако имаш наблюдение над някой друг бас може да му пуснеш линк.А относно системата като човек, който всекидневно слуша музика и то с доста vol max(в колата, в нас) трябва да ти кажа, че системката се държи доста прилично(честно го заявявам с ръка на сърцето като я купих преди 2 седмици не очаквах, че ще държи толкова на жега!!!)За баса и аз съм убеден, че рано, рано ще започне да криви(все пак максималната му мощност е 100 вата).На този етап, явно ще седя без бас в търсене на точния!
    DALI SUB E-12 F няма ли да ти даде повече ?

  2.  
     
  3. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #377

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей!Мерси за инфото.Със сигурност ще ми свърши страхотна работа, но за моята система ми се струва прекалено скъп(сигурно има защо).Бюджета, който съм готов да отделя е максимум 350 лв.Ако за толкова пари не мога да си намеря бас, който да ми върши работата ще търся втора ръка или изобщо няма да търся и ще съм си само с 5-те тонколони.За това и търся помощта от вас, защото със сигурност сте доста навътре в материята.За което ви благодаря още веднъж!!!

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #378

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти competition,

    Аз се попрецаках преди около месец, като взех същите колони с Yamaha HTR-4065, без да са на промоция. Ти навярно си се възползвал от излязлата малко след това оферта за 1600 лв. всичко - късметлия. Аз от 5 години се каня да си взема комплект и изгорях с 200 лв веднага след като си изпълних мечтата най-сетне... Както и да е. Това лирическо отклонение едва ли те интересува, затова пристъпвам по същество.
    Предвид, че системите ни са на практика идентични, ще споделя при мен каква е ситуацията: Предвид, че разполагам с доволно количество съседи с малки деца, съм ограничил системата за максимално volume до зашеметяващите - 30db /да, има минус! /. Не знам ти доколко усилваш, но аз съм сложил един доста стар subwoofer, който вече не се и предлага май никъде - Pioneer SW-110S. Не съм фен на дивашкото бумтене, гледам предимно филми, т.к. все не остава време да си обновя музикалната колекция, стаята ми е около 20-25 квадрата, но с ниво наполовина "сандъкът" изпълва доста добре стаята - обажда се точно, когато и където трябва, дори ми идва малко в повече на някои сцени. Не знам кога ще започне да криви, няма и да разбера с тези съседи... но за мен това си е съвсем приличен бас за системката, предвид условията. Сигурно мисля така, защото не съм пробвал с по-висок клас, де. Цената му преди 8-9 години, когато го взех, беше 270 лв - надявам се, че и сега може да се намери нещо що-годе адекватно за бюджета, който си отделил.

    Успех!

  5. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #379

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей!Това с усилването до едиси колко е относително.Моите настройки на децибелите за всеки канал са от +5.0 до +9.0 за всеки един от каналите, отделно и еквалайзерите съм ги повдигнал и от там ми се вдигна силата на звука доста.И аз усилвам до към -15 дб, повече не усилвам, че започва доста да откроява средите.А за 200-те лв. не съжалявай.Тогава си я искал, тогава си я и взел .Бях се ориентирал към ХТР-2866 с нс-150-ките, но като чух системата и се отказах на мига.Фронталните отзад на бридж ли си ги закачил?Пичът от ТМ ми каза, че като се върже на бридж и им се откроявал баса, аз лично разлика не усетих.Значи има и шанса да си намеря бас .

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #380

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не са на bridge, не съм и пробвал честно казано.
    Може да поразгледаш в Интернет хора с подобни системи какви sub-ове са сложили: https://www.google.bg/search?q=ns-55...+ns-333+ns-444 Ще изскочи някое разумно изпълнение.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #381

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте на всички имам бняколко бързи въпроси.

    Насочил съм се към 75 серия 375,474,575 , гледам и 565. Интересуват ме мрежовите настройки, кои от тях има вградено WI-FI. Струва ли си да се дадат 200 лв повече за това нещо. НЕ мога да разбера дали имат вградено или трябва определен аксесоар за да бачка. Виждам, че 475,575 и 675 имат порт за кабел за нет, но по удобно ми е да свързвам таблета, смартфона и PC-to с ресийвъра през wi-fi и да си пускам музика и филми през wi-fi, както и да управлявам ресийвъра през даблерт или смарфон. Възможно ли е това въобще. Ако кача музика в някой облак мога ли да слушам от там през това wi-fi или трябва и някакво допълннително донгълче.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #382

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Не си заслужава , поне за мен ! Някои имат вграден модул , други- само подготовка и ще трябва и допълнителен донгъл , а това са още пари ! Става да се управлява , но като сложи подходящо приложение за целта от Андроид маркета .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    16
    #383

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сега видях че между 475 и 575 разликата са каналите 5.1 срещу 7.1. На мен ми трбват 5.1 затова не си струвакато гледам за 575 да се дават пари. В техномаркет има промоции в пакет с 5 колони в момента само се чудя колоните yamaha или jamo да са.

    Това:
    http://www.technomarket.bg/products/...-hcs-black-ash

    или това:

    http://www.technomarket.bg/products/...maha-ns-555-bl
    Този пост е редактиран от steker6; 14-12-13 в 17:00.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #384

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колега, за безжичната мрежа е достатъчно да го закачиш ресийвъра през етернет порта към някакъв wifi рутер и той вече е достъпен от мобилните утройстваа на епъл. За андроид е само дистанционно устройство. Колкото до облака, трябва да е в същата локална мрежа с ресийвъра и на облака да има активиран медиа сървър.

  12. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #385

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колега, заложи на YAMAHA колоните.JAMO знам, че нямат добри говорители, но правят много добри кутии.Аз съм с 555, 444 и 333 модели колони на YAMAHA и звучат чудесно, а и носят на сила с ресивър 475!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #386

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой може ли да даде едно рамо по следният проблем

    Yamaha 475 свързан към TV посредством HDMI.
    С проста аналогова кабеларка съм, тоест кабела по който идва TV сигнала е забит в телевизора, защото няма къде да се включи в ресивъра.
    Искам да изкарам звук през външните колони (тези, които са свързани към ресивъра) докато гледам TV. Веднъж по някаква случайност след доста разбъзикване по настройките на ресивъра успях да изкарам звук на външните колони, обаче след като загасих телевизора настройките се изгубиха и отново нямаше звук, така и не успях да изкарам повторно звук

    Какви настройки трябва да се пипнат, за да запаметя перманентно външните колони да се ползват по подразбиране докато гледам TV ?

  14.  
     
  15. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #387

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Отзад имаш на ресивера HDMI(ARC) порт, закачаш го там кабела от ТВ.Влизаш в настройките на телевизора и търсиш в настройките му ARC(Audio return channel).Ако го направиш така, както ти казвам, ресивера ще ти тръгва автоматично като пуснеш телевизора!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #388

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    ARC-а е активиран на ресивъра, сложил съм HDMI кабела в ARC входа на телевизора, даже купих ARC съвместим кабел, ресивъра се пали/гаси заедно с телевизора, но звук няма. Явно и някой други настройки трябва да се барнат, но не мога да ги напипам кои са

  17. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #389

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    При мен е същия проблем , когато рестартирам рисивъра се оправя . Не е само до ARC , а и до CEC функцията . Ако рисивъра е пуснат преди източника няма проблем . Липсата на звук е съчетана с липсата на тонколонките на дисплея ако си забелязъл. Това е със сигурност бъг и не е оправен от години . Преди около месец писах в темата по проблема , защото ми изтичаше гаранцията , но никой не взе отношение .
    Този пост е редактиран от ceco7; 29-12-13 в 17:45.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #390

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Гледам ,че си с 50St60 - там голямата простотия е че всеки път трябва да активираш съответното приложение от Viera App - Viera Link .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 63 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе