Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Съвет за домашно кино и стерео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #16

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Благодаря на всички за отговорите и уточненията (и да, бях забравил твърд диск за пуканката).

    Добре...

    За блу-рей - виждам, че сте тръгнали да ме отказвате и признавам, че повече от 2-3 диска едва ли ще се появят вкъщи идната една година. Нямам и представа доколко са разпространени и дали ще мога да си намирам от приятели. В тази връзка, и тъй като не съм свалял напоследък филми от нета, има ли такива с качество като на блу-рей, които удобно да сваля на пуканката и да знам, че за сравнително малкото филми, които ще седна да гледам се наслаждавам на върхово качество?

    Също да попитам - като сложа "най-обикновен" DVD-ROM на пуканката, той ще може ли да чете и предава през нея качествено музиката към рисийвъра - както от отделен компонент CD плеър?

    В спецификациите на DenonAVR-1610 пише "Compatible with stereo, 5.1 and 7.1 content" - значи ли това, че има въпросния стерео режим със сигнал само към предните 2 колони? Между другото, предлагайте и други марки и модели рисийвъри, ако имат предимства или дори са на едно ниво - не ми е чак толкова много на сърцето Denon. Дори предпочитам да си набележа няколко алтернативи, които да видя на живо - така ще съм сигурен, че съм избрал най-подходящото.

    И явно идва ред да започна да обикалям за колони. Надявах се там да ме улесните малко повече с конкретни идеи, защото точно те са ми най-неясният елемент. За рисийвъри и плеъри си вярвам повече, че ще се ориентирам по характеристики, отзиви в нета, т.н. За колони - нито с характеристики съм наясно, нито мисля, че имам слух който да ги оцени добре или пък да реши например "струват ли си 300 лв повече за тези спрямо другите или не"? Опасявам се, че ще започна да различавам качеството, чак след като ги купя и послушам известно време. Така че, ако все пак можете да дадете препоръки като характеристики, марки или каквото и да е друго, на което да обърна внимание - давайте.

    При всички положения, ще се посъветвам тук след като се спра на нещо и преди да купя и за съжаление нямам много време за обиколки, следващите ми 2 уикенда са почти заети - така че темата няма да се затвори много бързо и ще подосаждам още известно време.

    Отивам сега да се погрижа за студена биричка и да си пожелаем една победа срещу Италия тази вечер

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #17

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от philips_fan
    Здравейте,.......
    Това се сещам засега. Помагайте да решим задачката.

    Благодаря!
    Според мен най-важното и затова от там първо да се почне са ресийвъра и тонколоните.Ето ти едно предложение : http://www.audiovideo-bg.com/article...ticleGroupID=1

    магазина им е в София,така,че спокойно можеш да ги чуеш нещата на живо,има и на поносими цени/напр.тези тонколони-Wharfedale,които в никакъв случай не са по-лоши от Eltax Monitor /

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от philips_fan
    Благодаря на всички за отговорите и уточненията (и да, бях забравил твърд диск за пуканката).

    Добре...

    За блу-рей - виждам, че сте тръгнали да ме отказвате и признавам, че повече от 2-3 диска едва ли ще се появят вкъщи идната една година. Нямам и представа доколко са разпространени и дали ще мога да си намирам от приятели. В тази връзка, и тъй като не съм свалял напоследък филми от нета, има ли такива с качество като на блу-рей, които удобно да сваля на пуканката и да знам, че за сравнително малкото филми, които ще седна да гледам се наслаждавам на върхово качество?

    Също да попитам - като сложа "най-обикновен" DVD-ROM на пуканката, той ще може ли да чете и предава през нея качествено музиката към рисийвъра - както от отделен компонент CD плеър?
    Има предостатъчно филми, които са рипове на блу-рей дискове и са с прекрасно качество.
    За DVD-ROM-a мога да кажа, че ще възпроизвежда достатъчно добре музика за този клас система. Още повече, че ти ще изкарваш реално цифров звук от плеъра и реално качеството ще се определя най-вече от ресийвъра и колоните.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #19

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Какво ще кажете за следния комплект колони JBL SCS 178:
    http://www.jbl.com/home/products/pro...CheckProduct=Y

    Продават ги в Технополис, Младост за 700 лв. Моделът изглежда е доста стар, поне на 5 години. Без голяма база за сравнение, ми звучаха доста прилично.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #20

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Модела е от 7 години , не са лоши , но 700лв .... От Германия за 200евро + транспорт . Моите JBL CS-460 също струват в България 700лв. , но аз ги взех от Германия за 298 лв. с транспорта .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #21

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Запазили са цената, на която са били преди 7 години - типично за Техномаркет.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #22

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Мнение за Infinity BETA HCS:
    http://www.infinitysystems.com/home/...OPE&Country=DK

    Продават ги във Фактор за 1200 лв - доста по-скъпо от JBL SCS 178. Моделът е по-нов, от 2005. Хареса ми звука, но трудно мога да направя разлика с JBL.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Ако не правиш разлика тогава няма защо да се напъваш. Аз не съм слушал това кино на Infinity, но имам наблюдения върху Infinity BETA 20 и са страхотни колонки.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #24

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Ако ти се дават толкова пари , добре !Гаранция имат ли ? От Германия за 720лв .Infinity beta 20 са около 360 лв за 2 броя!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #25

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Аз съм със абсолютно същия бюджет като теб и ето на какво съм се спрял.
    1.Попкорн С-200 (чакам до го пуснат в продажба) не ти трябва Блурей има достатъчно филми с такова качество в нета. По скоро еднин по-голям хард
    2. Рисивър Денон 1610
    3. Тонколони. Ето тук ми е все още голямата дилема. Между Focal: http://www.focal-fr.com/ SIB сериятя и тези http://audio-factor.com/front/details.php?id=10
    Хармана свири малко остро(студено) високите, но се държи доста добре в стерео режим. Фокала още не съм го чул, но ще имам път до София скоро и ще отида да го чуя. Има доста добри отзиви за него. И двата модела отговарят на изискаването за размер. Цената на хармана е 1000 а на Фокала 1500 и двата с комплект със субуфер.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Просто не може да става дума за сравнение между тези 2 системи на Фокал и Хармън. Не знам как си преценил, че Хармъна е добре за стерео и с какво го сравняваш, но в това отношение SIB серията е доста по-добре.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #27

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Както казах Фокала се още не съм го чул.
    За тези пари съм слушал и доста добри колони (Един Таной например) но не отговарят на размера и цвета. Таноя например го предлагат само в някакъв грозен цвят приличащ на "чам" иначе много ме накефиха и цената беше 1200лв. Та искам да кажа, че имам изискавания и относно дизаина и това доста ме ограничава в избора. Сравнявал съм ги с тонколони от същия ценови клас и същия размер и досега бих ги вземал ако не беше това "крещене" на високите.


  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #28

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Имай предвид, че Focal Sib системата е доста по-скъпа от тоя HK, но там вече имаш почти истински колони с 5" драйвер и много по-добър звук при музика.
    Система от 2 броя фронтални SibXL + 1 център SibXL + 2 броя задни Sib + субуфер отива към 2500 лева.
    Вчера съм проверявал цените за мой приятел. При тези пари вече може да се вземе истинска система с истински колони, но пък знам от собствен опит какво е да се съобразяваш с външния вид.
    Аз съм горе-долу на същия кръстопът като тебе за една система за хола ми и нещата май клонят към поръчка на нещо такова:
    http://www.teufel.eu/Homecinema/Theater-LT-2.cfm

    или пък нещо DIY.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #29

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    За 2500лева могат да се слушат много неща. Примерно 5 от тези + висок клас subwoofer


  18. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #30

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Уф,на 5 SW + висок клас subwoofer и аз небих се колебал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за домашно кино
    От Plam3n във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-15, 17:39
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. съвет за избор на домашно кино
    От kasovnik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-11, 12:06
  4. Отговори: 26
    Последно: 31-01-08, 15:07
  5. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе