Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Съвет за домашно кино и стерео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #31

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Фокал,Хармън...ама пластмасови...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #32

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Ами хората искат дизаин-да хващат окото в хола.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #33

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    offtopic

    Тези колонки са толкова грозни, че никога не бих ги препоръчал за човек, който държи на дизайна - т.е. на това, което АЗ разбирам като дизайн. Малки пластмасови кутийки, като на система за 100 лева Ако целта е да се скрият зад някоя ваза или саксия, добре, ама за "дизайн"

    //offtopic

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #34

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от philips_fan
    Мнение за Infinity BETA HCS:
    http://www.infinitysystems.com/home/...OPE&Country=DK

    Продават ги във Фактор за 1200 лв - доста по-скъпо от JBL SCS 178. Моделът е по-нов, от 2005. Хареса ми звука, но трудно мога да направя разлика с JBL.

    philips_fan,погледни тази марка : http://www.mordauntshort.com ,продават ги във : http://www.audiovideo-bg.com/article...icleGroupID=82

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #35

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    drecolli, аз също гледах комплектите Харман и Фокал, за които пишеш, но и двата не ми допадат. Харман отпадна като звук в директно сравнение с Infinity BETA HCS. За Фокал Сиб съм на мнението на CrossBlade - много евтина на вид изработка.

    harvi5, кажи повече за Mordaunt-Short. Имаш ли конкретни впечатления от техни модели?

    lazarus, изненадан съм, че ще си взимаш готов комплект за домашно кино, а няма да си сглобиш система с нещо по-голямо и евентуално по-качествено. Дай малко подробности за избора си - за кино ли ще се използва само или за кино и музика? Слушал ли си Teufel и можеш ли да ги сравниш с нещо, например с Infinity BETA 20, от които каза че си впечатлен.

    Аз в момента съм пред дилемата да направя ли малко преустройства на секцията си със загуба на някои удобства като въртящ се на стойка телевизор, за да си освободя място за фронт колони от типа и размерите на Infinity BETA 20 или да се задоволя с по-малки колонки от типа на Infinity BETA HCS.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #36

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от philips_fan
    lazarus, изненадан съм, че ще си взимаш готов комплект за домашно кино, а няма да си сглобиш система с нещо по-голямо и евентуално по-качествено. Дай малко подробности за избора си - за кино ли ще се използва само или за кино и музика? Слушал ли си Teufel и можеш ли да ги сравниш с нещо, например с Infinity BETA 20, от които каза че си впечатлен.
    Става дума за нещо, което просто да издава някакъв приличен звук. Малко филми и музика за фон. Изобщо не говорим за нещо голямо и сериозно. Бих използвал някакви малки букшелф колони, но стойките за тях са доста скъпи, грозни и тежки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #37

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от philips_fan

    harvi5, кажи повече за Mordaunt-Short. Имаш ли конкретни впечатления от техни модели?
    ..................
    Аз в момента съм пред дилемата да направя ли малко преустройства на секцията си със загуба на някои удобства като въртящ се на стойка телевизор, за да си освободя място за фронт колони от типа и размерите на Infinity BETA 20 или да се задоволя с по-малки колонки от типа на Infinity BETA HCS.
    Взех си преди няколко месеца/за стерео слушане/букшелфове от тази марка,по-специално Mezzo 2.Спрях се на тях след дълго четене и умуване и на риск без да съм ги чул-има ги само в София,предполагам ти поне ще можеш да ги чуеш на живо.Все още не съм ги разработил напълно,но мога да те уверя-страхотни са!Много добър бас и високи,като звук напълно оправдаха очакванията ми за музиката която слушам,предимно различни стилове рок и джаз.За направата на мембраната на басовия говорител англичаните са взели доста нестандартно решение-не кевлар а алуминий.Според мен си струват всяко пени.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    5
    #38

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Здравейте и от мен .
    От3 -4 дни се ровя и чета завъртяхте ми акъла. Вече твърдо реших за ТВ да е плазма
    А да попитам по темата ако си взема WD TV HD Media Player само от ХДД ли мога да гледам или има някакъв вариант да прекарвам през него ДВД от плеъра ми

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #39

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от delianm
    Здравейте и от мен .
    От3 -4 дни се ровя и чета завъртяхте ми акъла. Вече твърдо реших за ТВ да е плазма
    А да попитам по темата ако си взема WD TV HD Media Player само от ХДД ли мога да гледам или има някакъв вариант да прекарвам през него ДВД от плеъра ми
    Няма да можеш да прекараш през WD TV ДВД плеъра.
    Иначе и аз съм с тази "комбинация" WD TV HD + Плазма (Panasonik)и съм адски доволен!

    Взимай смело,няма да съжаляваш!
    Успех.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #40

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Освен че няма да можеш, няма смисъл да прекарваш DVD плеъра през него ... освен от хард, можеш да четеш от друга памет- примерно флашка. За същите пари се купува и Zinwell, който има LAN.

    http://forum.setcom.bg/index.php?topic=41803.0

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #41

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Фокал,Хармън...ама пластмасови...
    Фокал не е пластмасов. Хармана да.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #42

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Един вариант, който ми е над бюджета, но който обмислям е Monitor Audio Bronze:

    2 x BR2 за фронт: http://www.monitoraudio.co.uk/produc.../specification
    2 x BR1 за задни: http://www.monitoraudio.co.uk/produc.../specification
    1 x BRLCR център: http://www.monitoraudio.co.uk/produc.../specification
    1 x BRW10 субуфер: http://www.monitoraudio.co.uk/produc.../specification

    Цялата система е около 2100 лв, като 900 от тях е субуферът. Ако финално остана на нея, е вероятно да я взема без субуфера. За него ми дадоха вече недобри коментари, а е доста скъп и на пазара могат да се намерят по-евтини и добри варианти.

    Някой има ли впечатления и коментари за тази серия на Monitor Audio?

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #43

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    1200 лева за 5.0 комплекта е много добро предложение. Въпреки че тази серия е най-ниския им клас смятам, че ще си много доволен.
    Според мен този субуфер ще ти дойде прекалено. Аз със по-големи колони ползвах по-слаб субуфер и пак го държах на 1/3. Въпреки това, след всеки по-зрелищен филм предизвиквах събрание на входа.
    Според мен чуй BR2 само те как се представят на музика, а сложи някакъв по-евтин субуфер за филмите.

  17. 111
    111 е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    2
    #44

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    След като си решил да закупиш само ресивър, но желаеш добро аудио възпроизвеждане на музика е необходим ресивър от висок клас. Пуснал съм обява за DENON AVR-4306. В случай, че проявяваш интерес мога да дам подробна информация за всичко, от което се интересуваш.
    Поздрави

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    30
    #45

    Re:Съвет за домашно кино и стерео

    Вече вкъщи в кашони: Denon AVR-1910 и Monitor Audio Bronze комплекта, описан по-горе. Ще ги навържа по празниците - тогава и отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за домашно кино
    От Plam3n във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-15, 17:39
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. съвет за избор на домашно кино
    От kasovnik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-11, 12:06
  4. Отговори: 26
    Последно: 31-01-08, 15:07
  5. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе