Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 111

Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #16

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Разбирам идеята за изход от предусилвателя, но не мисля че той това е имал предвит като е задал въпроса. Надали си представя да купува чист стерео усилвател в бъдеще и да го закача към ресивъра.
    Предлагам тази комбинация, защото DVD стандарта започва да отмира, Рипнатити филми на по-големи от 32 инча телевизори изглеждат ужасно. За това според мен, тези чипове за подобрение на картината след 1 година няма да са нужни.

    Нека Божидар сам да обмисли решението, въпроса е да си дефинира за себе си концепцията. Дали иска ресивър за кино и за стерео - или иска ресивър за кино, койта в бъдеще ще управлява стерео усилвател. Тоест готов ли е да даде 1000-1500 в бъдеще ?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Божидар изрично е споменал, че иска Pre Out изходи на ресийвъра. Друг е въпроса наистина ли му трябва. От предишните му постове имам бегла представа какви колони ще ползва и не мисля, че те заслужават чист стерео усилвател за 1500 лева.
    Чиповете за подобрение ще са нужни още дълги години. Особенo в България. Ще се разчита на тях докато всички ТВ канали не станат HD и докато не си смениш цялата ДВД колекция с Blu-ray.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #18

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    ...... и докато не си смениш цялата ДВД колекция с Blu-ray.
    Това последното не виждам как ще стане, при положение че много от нещата които имам/музика/няма кой да се хване да ги ремастира в Blu-ray формат.


    П.С.Божидаре само като информация -Маранц и Денон през 2002 се обединиха и са част от един и същ холдинг : http://www.dm-holdings.com/eng/

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #19

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    И аз да кажа нещо:
    1. Знам, че Денон и Маранц са с един и същи собственик. Именно в тази връзка си зададох въпроса дали 300 лв. повече си заслужават, предвид може би еднаквите "чаркове" под кутията. Очевидно е обаче, че разбиранията на работните екипи при двете марки в звуково отношение са различни. Разбира се няма как да ги сравня в едно помещение, с еднакви колони и кабели...но звучат леко различно. Тук задължително трябва да спомена, че при Денон освен Pure direct, има и режим Stereo, в който има нещо подобно на еквалайзери и можеш да нагласиш както ти харесва честотите във всеки канал - на око около 12 бр. Може би и Маранца има такова, защото ако няма...това много би ме разочаровало :-)
    2. Идеята ми е изрично да има pre-out. Иначе въпросът ми към момента е решен - Денон 1910. Искам след около година (аз всяка Коледа си правя подарък, да съм жив и здрав) да взема усилвател с 2 хубави колони. И друг път съм го казвал...искам да узрявам и да поискам някои неща, да има развитие, да има нещо за което да мисля...А не после да се окаже, че не мога да свържа нещата. И другото, макар че ще ми се смеете - искам всички неща да са от една марка :-)
    3. Дали новия чип на Денон ще подобри сигнала от цифрова кабелна? ...макар че е коментирано преди време, че няма да стане. На обикновени клипове по около 1-2 гБ от мрежата, чипа скалира ли ги до 1080р, правейки осезаемо по-добра картина?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    1. Може да са с един собственик, но все още нещата "под капака" са различни. Тези "еквалайзери" не знам колко доба екстра са и какво толкова могат да подобрят. Обикновено по-скоро развалят. Ако колоните не свирят нищо не може да им помогне.
    2. Щом си решил да взимаш отделен усилвател значи търсиш подходящ ресийвър.
    3. Не знам колко осезаема е разлика между 5004 и 2310 във скалирането, но прекарването на сигнала през ресийвър от този клас има положителен ефект върху качеството. Дори ако по някаква причина пуснаш Divx/Xvid по 700МВ/1.36GB ще се усети.
    И преди това ти казах, че телевизора ти има в пъти по-слабо представяне по отношение на скалиране и деинтерлейсинг спрямо това на 2310.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #21

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    1. Без да съм си играл много, "помръднах" тези "еквалайзери" по такъв начин, че звука повече ми допадна от чистия директ. Може да е субективно, но считам тази възможност за полезна.
    2. Мисля, че така оставям възможност за развитие
    3. Приятна вест.
    Не очаквах Лазарус да "клони" към 2310, той май е поръчал Маранц :-)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #22

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Той е поръчал маранц, защото е слим и му влиза в шкафа ... там борбата беше наистина жестока

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Да, аз избрах Marantz заради габаритите. Направих нещо, което обикновено не препоръчвам на никой - да го купи абсолютно насляпо.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #24

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Абе при цена 1500 лв няма от какво да си изненадан,другите марки също няма да предложат нещо коренно различно.Най-кофти е на сляпо колони и слушалки.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #25

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Май от посочените 3 неща - отпада Ямаха...Така и няма къде да го чуя, поне да го пипна за 2 мин.
    Така че, борбата става между Денон 2310 и Маранц 5004. Машините са горе-долу с еднакви характеристика, за мощността им няма да коментирам.
    Не мога да си обясня разликата от 300 лв в цената, какво толкова повече има Денон.
    Наистина ли може да се "доверим" на това, че поради 100г. юбилей на Денон - моделите за този сезон ще са по-добри от "обикновените".
    За новия му чип, чух все най-хубави отзиви. Блазни ме и мисълта да скалирам кабелната особено в някои предавания. За филмите е ясно...дори малкия ми син, когато гледа нещо от V.box явно ще получи по-добър образ...да не говорим когато се пуска 1080р.
    Може би последни въпроси:
    1. Видео чиповете в 2310 и в 5004 еднакви ли са?
    2. Като надеждност (експлоатация) всичко на късмет ли е или едно от двете е "по-здраво"?


  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Различни са им чиповете.
    Ако искаш сравнение си свали диска HQV Video Benchmark, отиди на място, пусни го на един плеър и остави ресийвъра да ъпскейлва. Веднага ще разбереш има ли разлики в представянето им.
    Между другото аз снощи бях в мой познат, който отскоро е със 1910 и точно с този диск смея да твърдя, че ресийвъра се справи блестящо, а в него чипа е по-ниска версия от на 2310.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #27

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Различни са им чиповете.
    Ако искаш сравнение си свали диска HQV Video Benchmark, отиди на място, пусни го на един плеър и остави ресийвъра да ъпскейлва. Веднага ще разбереш има ли разлики в представянето им.
    Между другото аз снощи бях в мой познат, който отскоро е със 1910 и точно с този диск смея да твърдя, че ресийвъра се справи блестящо, а в него чипа е по-ниска версия от на 2310.
    1910 е с награда на EISA, води се най-добрия продукт като цена/качество. Обаче няма pre - out, затова съм се насочил към следващото ниво - т.е. 2310
    Ето, че се появи и едно съвсем конкретно мнение в посока 2310 и то от човек, който не го притежава и който разбира от техника

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #28

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Различни са им чиповете.
    Ако искаш сравнение си свали диска HQV Video Benchmark, отиди на място, пусни го на един плеър и остави ресийвъра да ъпскейлва. Веднага ще разбереш има ли разлики в представянето им.
    Между другото аз снощи бях в мой познат, който отскоро е със 1910 и точно с този диск смея да твърдя, че ресийвъра се справи блестящо, а в него чипа е по-ниска версия от на 2310.
    Здравейте на всички! От известно време следя вашия форум ,тъй като съм решил да се обзаведа с ресийвър като център-разпределител на домашната мултимедия/DVD,PC,settop box/ .След доста четене, ровене и сравнения иаз се спрях на DENON 1910 .Може ли да помоля Lazarus да сподели впечтления за него .Идеята ми е вкарам всички устройства в него и от там един кабел към TV-то а звука към колони.Ще мога ли да командвам всичко с неговото дистанционно?Имаше разни забележки из форумите за него ,на тебе как ти се струва?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Аз съм си играл 1 час само с него. Не мога да кажа, че имам кой знае какви впечатления.
    Инае ще може да вкараш всичко в него и да оставиш само 1 HDMI към телевизора. Дистанционното, ако не се лъжа, може да управлява и друга техника, но с въвежане на кодове, което е голяма мъка и едва ли ще ти е от полза.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #30

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Еми то 1час не е малко .Менютата за настройка как са ,лесно ли се навигира?И друго - откъде и за колко го е взел ,ако знаеш
    разбира се?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ресийвър Denon 2310
    От pnikolov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-12, 11:52
  2. Продавам CDX YAMAHA-496 -100лв NOkia-2310 20лв
    От rudidimitrov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-11, 10:51
  3. Продавам AV Receiver DENON AVR 2310
    От MMDDMM във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-11, 23:15
  4. Тонколони за ресивър DENON 2310
    От Plamen1321 във форум Тонколони
    Отговори: 36
    Последно: 30-03-10, 11:41
  5. MARANTZ SR 3001 vs DENON AVR-1906
    От swan_ във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 17-04-08, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе