Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 111

Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #31

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    .... За филмите е ясно...дори малкия ми син, когато гледа нещо от V.box явно ще получи по-добър образ...да не говорим когато се пуска 1080р....
    Целта на upscaling-a e да се покажат по-добре ниските резолюции. При 1080p сигнал няма файда от ресийвъра в това отношение. Коригирайте ме ако бъркам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #32

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Тъй като нямам опит в свързването и управлението на подобни компонентни системи - ще си позволя лек спам, но все пак е по темата...
    Нека приемем, че системата ми към момента ще е: PC (с негово си 2.1 озвучаване), DVD плеар, обикновен VHS видео плеар(пуска един път годишно и се гледат едни стари записи от сватби на такъв носител) - и двата Панасоник, ресийвър Denon 2310, телевизор Panasonic 46" PY80, set top box (цифрова кабелна телевизия), HD плеар (мисля, че ще е на този етап WD), както и две колони за стерео.
    Тук ще споделя огромната ми "тъга", че "тайния" ми замисъл се провали по независещи от мен причини - бяха ми обещали колони Монитор Аудио от роднини във Франция, които уж щях да ми бъдат донесени с кола от едно мои познати и т.н. , но не стана и да не ви занимавам с глупости...но баш идеята беше Денон + Монотор Аудио, че съм слушал тази комбинация.
    Теоретично, всичко ще влиза в Денон...и от там с едно ХДМИ в ТВ.
    Изобщо Денон 2310, ще може ли да управлява цялата система, да ъпскейлва дори кабелната, да пуска стерео и т.н.?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #33

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Имам познат с 2308, в който влиза лаптоп, кабелна цифрова, Zinwell 500, и блурей. От там един HDMI отива в 37` плазма на панасоник. Рисивъра ъпскелва каквото е нужно и го ползва за всичко ... не виждам причина 2310 да не може :P

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #34

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio
    Имам познат с 2308, в който влиза лаптоп, кабелна цифрова, Zinwell 500, и блурей. От там един HDMI отива в 37` плазма на панасоник. Рисивъра ъпскелва каквото е нужно и го ползва за всичко ... не виждам причина 2310 да не може :P
    Абе уж и аз гледах да има всичко...та питам, да не забравим нещо, което после ще потрябва :-)

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #35

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Ще може да го прави.
    Само разкарай видеото. Дай да ти прехвърлят касетите на ДВД.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #36

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    И тази тема приключи за мен
    От събота вечерта вече имам в къщи ДЕНОН 2310. Не е вързан изцяло - трябва да взема още 2-3 кабела по около 2 м.
    HDMI - HDMI, SPDIF и компонент ( за сет топ бокса).
    Надявам се цялата система (колкто и да е малка към момента) да тръгне и да ме радва много

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #37

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Честито!Да си ползваш системата с голям кеф.И не забравяй да споделиш впечатления!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #38

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Честито и от мен! Когато напреднеш в изучаването му, кажи има ли и LPCM 7.1 декодер за аудио-сигнали , подавани по HDMI ? И от къде всъщност може да се купи Denon - само от София Аудио център ?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #39

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Danri ... хората са си направили сайт бре .... интересна работа

    http://www.denon.co.uk/site/popup/in...ion=start&ver=

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #40

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    "Благодаря" за сарказма, но имах впредвид от къде в България.... А, ти имаш впредвид информация за декодерите - предпочитам човекът на живо да каже, че понякога информацията в нета е или непълна, или с грешчици А LPCM 7.1 декодерът е важен за притежателите на PS3 (доколкото прочетох).

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #41

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Едва ли ще мога да кажа нещо повече в момента от посочения линк от Evlampio.
    Виж спесификациите в разделите Sound formats и DSP.
    Аз нямам конзола и не планирам да имам в скоро време, още повече че съм с 46" плазма - за които не е много препоръчително да се заседява статичен образ.
    Два дни вече имам гости, днес ще е третия...и не ми остава време да го поразцъкам.
    Тъй като в момента нямам и подходящи източници, само го пуснах на радио...просто да видя как звучи с MB Quart 390 (това беше най-голямото ми притеснение, мислех че няма дори да засвирят).
    Да ви кажа, колоните се справят блестящо....въпреки че са 25 г. стаж, въпреки че не са от класа на 2310 и въпреки може би некачествения сигнал (антената е в един ъгъл). Баса им е малко стегнат, предпочитам малко по-басово (от това дето ти затреперва стомаха)...но пък подобен бас освен за джангър не става за нищо друго...след 15 мин те заболява главата

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #42

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Не се притеснявай толкова за плазмата,3-4 часа нищо няма да и стане,като гледаш филм,черните ивици не се отпечатват,а и при последните модели проблема с отпечатването е сведен до минимум.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #43

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Не се притеснявай толкова за плазмата,3-4 часа нищо няма да и стане,като гледаш филм,черните ивици не се отпечатват,а и при последните модели проблема с отпечатването е сведен до минимум.
    Не се притеснявам засега, макар че може да питаш Лазарус по тоя въпрос...
    Просто засега не планирам PS3 или друга конзола и не мога да споделя впечатления по въпросите на Danri...обаче имам малко момче, което съвсем скоро ще почне да подпитва за такива работи

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #44

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Първи впечатления от ДЕНОН 2310 като приемник и разпределител на домашната мултимедия:
    Като цяло (поне за мен, а аз съм най-важен...защото все пак е в моя хол ...и точно за моя неголям хол) това е един велик ресийвър, който има всичко необходимо, за да управлява домашното ми кино или музика...декодери, системи за разпределение на звука и т.н. Вече посвикнах и с упътването му (леко е стряскащо като видиш дебелата книжка за първи път, а нямаш опит), но после като се поразцъкат менютата и ги видиш на екрана на ТВ (има GUI) се свиква, даже си запомняш кое къде е.
    Нямах абсолютно никакви проблеми със свързването, всичко си тръгна нормално. В началото ме дразнеше това че на PC-то ми постоянно излизаше Found New Hardwere...и питаше за за монитор, понеже на мястото на втория монитор "стария" TВ, вече се появява DENON. Прoблема се оказа елементарен - просто преди да пуснеш PC трябва да е включен ресивера (за да може да го детекне). Това го казвам за всички, които биха си блъскали главата с евентуални софтуерни проблеми и търсене на драйвери.
    Дизайна на Денон не е впечатляващ, лично на мен повече ми харесва в черен цвят заради черния дисплей...въпрос на вкус. Новите Ямахи - като дизайн, според мен са отвратителни, особено сребристите. Може би най-добър е дизайна на Маранц, с характерната извивка и чупки отпред. Пионерите уж са най-лускозни, но някои хора се дразнят от стъклено блестящия вид...В крайна сметка е важно какво може тази кутия, та:
    1. Като видео - много добра видообработка, скалиране, цветове и т.н. В съраунд режим предлага различни системи за звука 5.1, 6.1, 7.1 и то по няколко разновидности. Например в 6.1 има някаква нова разработка на Денон - Neo 6. Друг пример при 7.1 - освен стандартното, има и ново - 5.1 + 2 колонки над основната двойка...те са за ефекти от типа дъжда (сякаш вали отгоре).
    Скалирането - няма какво да говорим за новия чип, справя се идеално. Опитах да скалирам кабелната, но...не се получи. Образа стана някак по ярък, но с шум в картината. Обясниха ми, че това се дължи на протичащия слаб ток по коаксиалния кабел на кабелната. Сега ще опитам с галваничен елемент, който да изчисти шума...не очаквам чудеса, но де да знам...ще разказвам.
    2. Като стерео аудио - има си всяакви режими за звук...симулативните настройки (рок, джаз и т.н.) изобщо няма да коментирам. Най-ценните обаче са на високо ниво - Pure direct, Direct (не знам каква е точно разликата, май при този не се гаси всичко), Stereo. Ушевадно е кое е най-доброто при слушане на оригинален диск...но при мен (не ми се изхвърлят засега около 400-те ми пиратски CD) също е много полезна една от настройките в режим Stereo - Multi EQ, която представлява 10 еквалайзера за различните честоти на звука)
    Неусетно стигнах до най-важното: колоните MB Quard 390. В началото не бяха разположени правилно (едната е забита в един ъгъл между стена и шкаф, другата беше на 1 м от нея) - засвириха хубаво...а когато ги разместих - вече са на 2.5 м една от друга и пуснах подарения ми САСД (от магазина, заради покупката)...казвам ви всичко заспа. Направо ме погалиха, плътен мек звук и бас. Честно ви казвам, ако щете ми вярвайте...настръхнах. Специално този диск е с класическа музика и предимно джаз...всеки детайл, всеки инструмент се чуваха прекрасно, чуваше се дори докосването на бас китарата (казвам докосване, не свирене). Невероятен звук...и като си спомня че ги взех за 250 лв...тък с риск да засегна някого ще кажа, че са почти на нивото на любимите Монитор аудио (сребърна серия)... Явно тези MB много пасват на Денон, кабела ми е обикновен, някакъв английски, 10 лв./м
    И така се оказа, че съм решил най-важната си задача - имам съвсем съвсем прилично стерео и то при пускане на диска от най-обикновен CD ром на PC.
    Сега пред мен стои друга задача - да направя съраунд, за да се възползвам максимално от ресийвъра. Вече стигнах до избора на субуфер. Ще ви помоля за конкретни предложения. Стаята ми е около 27 кв.м. - не е нужна голяма мощ, по-скоро търся качество...да има гръм при кино и да подпира, ако се наложи стереото...макар че при стереото, и особено при хубав диск в чист директ "заложения" бас си е повече от идеален

    По въпросите на някои форумци - със сигурност има 7.1 PCM - дори ми се изписа на дисплея, когато разцъквах менютата...но не помня точно в кой режим се появи. LPCM - не знам какво е, но не вярвам да е нещо кой знае какво по-различно.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #45

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Колега , за конкретни предложения трябва да споделиш с какъв бюджет разполагаш за покупка на субуфер , щото предложения ще има и то най-разнообразни !Не е нужно , според мен , да изпадаме в двете крайности - евтин или отвратително скъп !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ресийвър Denon 2310
    От pnikolov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-12, 11:52
  2. Продавам CDX YAMAHA-496 -100лв NOkia-2310 20лв
    От rudidimitrov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-11, 10:51
  3. Продавам AV Receiver DENON AVR 2310
    От MMDDMM във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-11, 23:15
  4. Тонколони за ресивър DENON 2310
    От Plamen1321 във форум Тонколони
    Отговори: 36
    Последно: 30-03-10, 11:41
  5. MARANTZ SR 3001 vs DENON AVR-1906
    От swan_ във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 17-04-08, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе