Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 111

Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #46

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Правилна забележка, нещо около 1000 лв. Е, не е задължително де...но това е някакъв ориентир
    REL, Velodine...чувал съм, че са много добри, но нямам преки впечатления.
    Пак повтарям, стаята е малка...и не е нужно изхвърляне

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #47

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    1000 лева наистина са минимума за приличен субуфер. Не е въпрос на мощност, а качество на звука.
    Варианти има много за тази сума.
    За REL не знам дали може да се вмести, но до 1000 лева има 1-2 предложения на Velodyne, от които имам прекрасни впечатления.
    http://www.avitel-bg.com/for_home/sp...ofers/cht_10q/

    Може да ги чуеш и на Венелин в Top Audio Video.

    Друг вариант, от който имам добри впечатления е Klipsch RW-10. Мисля, че във Аудио Арте го имаха и ще ти влезе в цената.

    Също така, бих ти препоръчал бързо да се ориентираш за център. Гледането на филми без център и субуфер е компромис.
    За да си вземеш център обаче трябва да знаеш и какви задни ще вземеш защото е хубаво да са звуково вързани помежду си и с фронталните.
    Абе чака те още много път

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #48

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Центъра е хубаво(дори задължително) да е същата серия като фронталните.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #49

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    O, да, няма спор в това...чака ме бая път и съответното израстване.
    Доволен съм, че за момента централните колони МА (силвър серия) имат супер добър заместител.
    За странични ми харесват тези: http://www.monitoraudio.co.uk/produc...x/your-speaker
    Центъра определено ще е МА (силвър серия)
    Но предстояща задача ще ми е суб: искам да направя поне 2.1
    Не знам дали има нещо добро втора употреба

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #50

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Центъра е хубаво(дори задължително) да е същата серия като фронталните.
    Абе то хубавото си е хубаво, ама...нещата струват колкото една кола :-)

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #51

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Втора употреба се намира , обаче иска нерви и постоянство !В Германия гледам има не лоши предложения , но са търгове !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #52

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    1000 лева наистина са минимума за приличен субуфер. Не е въпрос на мощност, а качество на звука.
    Варианти има много за тази сума.
    За REL не знам дали може да се вмести, но до 1000 лева има 1-2 предложения на Velodyne, от които имам прекрасни впечатления.
    http://www.avitel-bg.com/for_home/sp...ofers/cht_10q/

    Може да ги чуеш и на Венелин в Top Audio Video.

    Друг вариант, от който имам добри впечатления е Klipsch RW-10. Мисля, че във Аудио Арте го имаха и ще ти влезе в цената.

    Също така, бих ти препоръчал бързо да се ориентираш за център. Гледането на филми без център и субуфер е компромис.
    За да си вземеш център обаче трябва да знаеш и какви задни ще вземеш защото е хубаво да са звуково вързани помежду си и с фронталните.
    Абе чака те още много път
    Ти не можеш да го кажеш така...но не мислиш ли че мога да мина на 8-мици. 10-ките май ще сами прекалено мощни - помещение от 27 кв. метра, правоъгълно, като да речем 1/4 от него е заето от мебели.
    Денон 2310 (който се води 105W на канал - нека не коментираме колко е реално) е доста мощен за това помещение, едва ли може да се слуша след -25 ДБ, просто е силно

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #53

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    27 кв.м не са малко помещение. Много хора биха ти казали, че и 10 е малко. Не е въпрос само на мощност. Ти със сигурност така или иначе ще го ползваш най-много на 1/3 от мощността му. Въпроса е постигане на максимално ниски честоти и липса на дефекти като замазване, закъснение, бумтене и тн. Много хубаво би било ако може да си издействаш проба у вас. Като слушам с това неправилно помещение и много мебели може да имаш сериозни проблеми с разположението му.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #54

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    27 кв.м не са малко помещение. Много хора биха ти казали, че и 10 е малко. Не е въпрос само на мощност. Ти със сигурност така или иначе ще го ползваш най-много на 1/3 от мощността му. Въпроса е постигане на максимално ниски честоти и липса на дефекти като замазване, закъснение, бумтене и тн. Много хубаво би било ако може да си издействаш проба у вас. Като слушам с това неправилно помещение и много мебели може да имаш сериозни проблеми с разположението му.
    Просто исках да чуя мнения...не искам да срутвам блока или да треперят стъклата на дограмата и на секциите, а просто качествен бас, който да няма грохот и бумтене. Явно трябва да се ориентирам към 10-ка. За този Velodyne 10Q съм чувал много хубави неща, ще мина да го чуя наживо

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #55

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Браво за комбинацията с колоните Quart 390 , слушал съм такива колони при брат ми и ще ти кажа че са пъти по-добри от ония Монитор аудио. Направо уникална колона по своя замисъл, дано не е много "изкъртена" от слушане. Всъщност на тази марка Монитор аудио всичко от бронз серията е пълен боклук. Само хора дето не са ходили да ги чуят пълнят форума с хвалебствия. Проблема ще доъде според мен от това че Quart 390 са 4 ОМОВИ !!!! Консултирай се дали ще може да омешаш 4 и 8 омови колони на ресивъра.

    За субуфера има две марки които прокарват пътя и другите ги копират - Velodyne и REL. За втората няма да ти стигне бюджета от 1000-1200 лева обаче. Аз имам Klipsch RW-12d свири прилично и с музика, но това не е гаранция че ще се сработи с твоите колони.

    Ето ти линка да четеш информация и тестове на руснаците:

    http://www.pult.ru/article/?section=33&id=200

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #56

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Браво за комбинацията с колоните Quart 390 , слушал съм такива колони при брат ми и ще ти кажа че са пъти по-добри от ония Монитор аудио. Направо уникална колона по своя замисъл, дано не е много "изкъртена" от слушане. Всъщност на тази марка Монитор аудио всичко от бронз серията е пълен боклук. Само хора дето не са ходили да ги чуят пълнят форума с хвалебствия. Проблема ще доъде според мен от това че Quart 390 са 4 ОМОВИ !!!! Консултирай се дали ще може да омешаш 4 и 8 омови колони на ресивъра.

    За субуфера има две марки които прокарват пътя и другите ги копират - Velodyne и REL. За втората няма да ти стигне бюджета от 1000-1200 лева обаче. Аз имам Klipsch RW-12d свири прилично и с музика, но това не е гаранция че ще се сработи с твоите колони.

    Ето ти линка да четеш информация и тестове на руснаците:

    http://www.pult.ru/article/?section=33&id=200
    За МА говорим за сребърната серия, златната дори не я мисля - кой знае каква цифра е. И то в комбинация с ДЕНОН.
    За Quard 390 - оня ден ги слуша поне 3 часа и то яко, нямаше никакъв проблем. Според мен са универсални

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #57

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev

    За Quard 390 - оня ден ги слуша поне 3 часа и то яко, нямаше никакъв проблем. Според мен са универсални
    Не е ясно като ги комбинираш с останалите колони, който сигурно ще са на 8 ома какво ще се получи.

    В упътването си пише, че ако ползваш ОТ с по-нисък омаь /например 4 ома/ и увеличиш доста може да се включи защитата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #58

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не е ясно като ги комбинираш с останалите колони, който сигурно ще са на 8 ома какво ще се получи.

    В упътването си пише, че ако ползваш ОТ с по-нисък омаь /например 4 ома/ и увеличиш доста може да се включи защитата.
    Виж за това не се бях замислял...но няма да си развалям настроението сега.
    На колоните пише отзад: 4-8 ома, затова казах че може би са универсални. Ще видим...
    Най-малкото, може да се вържат в друга стая като зона 2. А и скоро не планирам да имам целия съраунд комплект, засега субуфер...

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    172
    #59

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от Bojidar_Iliev
    Първи впечатления от ДЕНОН 2310 като приемник и разпределител на домашната мултимедия:
    Колега с радост чета темата ти, не само защото и за съм на път да си взема друг ресивър, но ще ми е полезна и за център и след това суб, нещо който и аз трябва да купувам.

    Успех и чакам нови отзиви.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #60

    Re:Marantz SR5004 vs Yamaha RX V1065 B vs Denon AVR-2310

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не е ясно като ги комбинираш с останалите колони, който сигурно ще са на 8 ома какво ще се получи.

    В упътването си пише, че ако ползваш ОТ с по-нисък омаж /например 4 ома/ и увеличиш доста може да се включи защитата.
    Как мислиш...поне теоретично:
    1. Дали това, че колоните са 4-8 ома (отбелязано на задния им панел фабрично) ще се окаже положително по отношение на съмнението, което се изказа по-горе...при правенето на съраунд
    2. Това съмнение отнася ли се и за субуфера - Velodyne 10, при включване в режим 2.1
    3. Посочения субуфер става ли и за стерео музика - т.е. да подпира ниско стерео сигнали

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам ресийвър Denon 2310
    От pnikolov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-12, 11:52
  2. Продавам CDX YAMAHA-496 -100лв NOkia-2310 20лв
    От rudidimitrov във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-11, 10:51
  3. Продавам AV Receiver DENON AVR 2310
    От MMDDMM във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 06-01-11, 23:15
  4. Тонколони за ресивър DENON 2310
    От Plamen1321 във форум Тонколони
    Отговори: 36
    Последно: 30-03-10, 11:41
  5. MARANTZ SR 3001 vs DENON AVR-1906
    От swan_ във форум Аудиотехника
    Отговори: 23
    Последно: 17-04-08, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе