Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 97
Like Tree5Одобрявам

Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #61

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    @vdsvicky, изобщо не си луд До ден днешен като видя дек с този неповторим дизайн от 80-те и си го пожелавам на секундата. И след това се сещам - ами касетки, ами записи - уффф. И разбира се - съжалявам, че времето на тази техника отмина.
    Имаше голяма тръпка в хубавият топъл звук, в лекото съскане на лентата, хипнотизиращата игра на индикаторите и въртящите се с различна скорост ролки на касетата. Даже мекото прищракване на серво механизмите вътре сякаш беше направено нарочно така, че да гали слуха. Плавното отваряне на капака с касетата, а тя - приятно топла и с аромат на "нагрята електроника" както сам си го бях кръстил - аромат, който ми беше любим и се усещаше след по-дълга работа на дека. Едва ли някой от mp3 поколението може да разбере или почувства такава тръпка.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #62

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    roumen68 , касети все още се намират и досега сьм се смял с комшията. Пускам му последователно CD и дек , та тоѝ да ми отговори кое свири. Умрях от смях когато тоѝ твьрдеше че свири CD , а в сьщото време вьрвеше дека . Дори ми каза ,че го "врьткам" . Много е приятно и удоволствието е голямо с дековете. Звукьт от дека е много по-топьл и жив , отколкото CD-то. Да вярно е ,че звукьт от CD-то е чист ( липсват шумовете) , но е някакси твьрд и като-чели без душа.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #63

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    vdsvicky, аз все пак бих усетил разликата между CD-то и дека
    При CD-то динамиката на звука е по-голяма (разликата между тихите и силните пасажи) и това е може би един от големите плюсове на цифровият формат. Иначе си напълно прав - звучи по-прецизно, но и по-студено спрямо добрите декове.
    За касетките.... събрал съм си една чудна MP3 колекция от 80-те, малко над 20 Gb или към 3100 песни. Не ми се мисли колко касетки ще ми трябват за нея... а и ще взема да се изнервя със забравеното вече превъртане на лентата

    Сега ще ти покажа аз пък с какво съм луд Най новата ми аудио придобивка: https://forum.setcombg.com/index.php/topic,50300.0.html
    И там откъдето си ги поръчах се предлагат и доста модели съвременни декове. За съжаление - всичките са 2-касетъчни.
    http://www.musicworld.bg/bg/c_1575/D...ass_Decks.html

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #64

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Това 15" ли е?
    Да, 15 инчов. Хартиени мембрани. Модел Akai SW-170, произведени 1979г. Каталожни данни:
    20 - 23000 Hz
    103dB/W/50cm
    620х425х230мм
    23кг всяка
    80W RMS

    Обикновенно се слушат се при нива 8-12W. При нива 20W RMS - в стаята не може да се стои. При 50W ударите в стомаха са като на муайтаяджия от К1.

    @roumen68 - къде зачезна с тая каравана бе човек? Я си ела във форума, в общи линии тук е климатични и плазмени простотии ама не е толкова отчайващо Хубави слушалки си си взел, спор няма. И аз се насочих към HEAD-FI, но предпочитам старите модели. Взех си един Pickering Model PH 4955, който очаквам скоро да пристигне. И събирам чаркове да си спретна един лампов усилвател за тях.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #65

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Привет и на теб Tomorrow!
    Май малко останахме тук от старата гвардия.

    Колоните ти Akai изглеждат чудно! Рядко се виждат колони с 15" бас и подозирам какъв чуден звук вадят с тези характеристики. Моите Cerwin нали и те са с 15" бас - снощи късно едва-едва си ги пуснах - колкото да ми свирят "на ухо" и съседката се разблъска по стената, та добре че си имам и слушалките

    Еее, ти си напред с материала, щом и за лампи заговори вече

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #66

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    @roumen68 , ти и каравана ли имаш . Кьде ходиш на море с нея. Аз ходя на "Каваци" с моята . . Хубави са ти слушалките , но аз повече от 1 час не издьржам сьс слушалки на главата. Друго си е тонколоната - хем слушаш музика , хем жената опява срещу нея. Какво квадро става - не е истина

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #67

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Е как бе,Румен е виден караванаджия и рускини вози в нея

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #68

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Е как бе,Румен е виден караванаджия и рускини вози в нея

    vdsvicky, значи до тук съвпадения на 2 хобита - ретро аудиото и караваните. Виж темите "На къмпинг" и "Каравани" - доста съм писал там.

    P.S. Това лято си взех в караваната 2-те по малки Cerwin-vega VE-8, които иначе са ми страничните колони в домашното кино. Малки, малки - хич не са малки, по 150W всяка



    И с един иначе пенсиониран стерео ресивър Yamaha RX-396, 2x55W - хич не ми беше зле така


  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #69

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Чудесно . Може да се засечем на някоѝ кьмпинг , а Cerwin-vega VE-8 ти е супер . Аз взех днеска един CD-Player Sony 791 , но нещо не сьм вьодушевен от звукьт му , вьпреки че е модван. Маѝ пак ще го модваме

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #70

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Ето какво чудо на техника намерих на тавана на тъщата.
    От снимката не личи, но има грамофон към него.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #71

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Браво.Изглежда добре запазено.Свири ли?

  14.  
     
  15. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #72

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Понеже така и не успях да сьбера пари за Pioneer SG 9800 ,то се задоволих с Technics SH 8020. Не беше лесно да направя компромис и да изневеря на марката на която сьм фен , но няма начин. Еле пьк и цвета е черен , но сьдба. Тествах новата ми придобивка EQ и сьм определено много доволен .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #73

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Мдааа...един тон апаратура, която се повтаря като функции.
    Защо са ти 3 еквилайзера, 4 касетни дека, 2 усилвателя и 4 колони ? Остави си по една бройка от най-доброто ,а останалото го продай и си вземи нещо ново.

  17. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #74

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Само поради една причина не ми се разделя с някои от нешата : обичам ги. Имам и още купища джунджуриѝ (една камара усилватели ,EQ-та,декове,CD-та,грамофони),но с тях ще се разделя. За сега изчаквам жената да свикне с тези и ще си добавя и Dual-а (грамофон). Иначе си адски прав Христославе ,но сьм влюбен в точно тези и ми галят сьрцето.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #75

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Я да посъживим малко темата

    В Добрич в началото и средата на 80-те на центъра имаше звукозаписно студио за касетки и ролки. Носиш си твои и ти правят записи по каталози с албуми или "програма №..." с най-новата поп музика примерно. Сядаш на малка масичка и избираш от каталозите. Запис на касетка С60 излизаше 5,40 лв, а С90 - 8,10 лв.

    Малко помещение, но отрупано със спираща дъха техника. По стените на стелажи бяха наредени декове, най вече SONY. Не знам кои модели, но индикаторите им бяха с PEAK HOLD функцията - нещо невиждано дотогава. Сигурно са били и с по 3 глави. Имаше и няколко ролкови машини AKAI. Беше хипнотизираща гледката на толкова много работещи лъскави машини със святкащи, мигащи индикатори и полудели стрелки. Не помня какви бяха тонколоните, но баса в това малко помещение се усещаше чак в гръбначния стълб, при това при тихо пусната музика. Ей това ме поразяваше тогава - как може хем музиката да не е силна, хем да се чува така отчетливо и детайлно.

    Тогава бях тийнейджър и мечтата ми беше "като порастна голям" да работя в такова студио. Даже не и да ми плащат заплата, ами ако трябва и аз да си плащам за да стоя там

    Имало ли е подобни студия и в другите градове из страната?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03/R2(DB) Изгорели елементи от SPDU модула...
    От _Technics във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-14, 15:24
  2. Излични електронни елементи
    От zumitaka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-13, 22:49
  3. Отговори: 3
    Последно: 19-11-09, 21:57
  4. Елементи за дъно
    От Pat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-05, 00:03
  5. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 01:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе