Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 34 от 62 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #496

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    То може много повече - това са си общо взето основен (нисък) клас колони (за 500$ толкова) , но работата е да са съизмерими долу-горе класовете на ресивъра и колоните - нали знаеш, че всяка система е толкова добра , колкото най-слабата и част . И да вземеш висок клас ресивър с нисък клас колони няма да му усетиш възможностите и се губи смисъла - по-добре да спестиш и да вземеш и по-нисък клас ресивър - обратното е същото . Колоните са си доста специфичен продукт и трябва да си прослушаш сам с предпочитаният от теб стил музика и още по-добре с ресивъра/усилвателя , с който ще се ползват ... а още по-идеалния вариант - в помещението, в което ще са разположени ... много трудно постижимо по нашите ширини .

    Аз бих отишъл няколко магазина да прослушам с мои любими песни/музика и по-възможност свързани на подобен или близък клас ресивър (ако си купил ресивъра едва ли някъде ще ти откажат да прослушаш колоните именно с него) колони примерно с цени започващи от 1500/1600лв и нагоре ...
    Не си казал и в колко голямо помещение ще са разположени - за стандартните БГ стаи букшелф вариантите в повечето случаи са идеални ... поне от скромния ми опит .Аз примерно съм си харесал като звучене , а и като отговарящи долу-горе на моя ресивър (не върви за ресивър струващ 1000лв да набивам пари с колони от 2-3 хил. и нагоре) KEF Q300 ...напълно достатъчни за хола ми 4 и нещо на 5м (и малко)
    На времето така "на сляпо" (по снимка и техн. данни) купих сегашните ми Jamo Classic 8 и общо взето биват , но ако имаше тогава възможност да прослушам няколко варианта , най-вероятно щяха да са други ...
    Успех и ... слушане му е майката .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 29-04-16 в 11:20.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #497

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За ресивъра си мисля, че най-доброто, което може да се вземе е

    Yаmаhа RX-1050 Link

    Освен JBL-а, който съм посочил разгледах и за други опции, които са по-скъпи разбира се, но нямам поглед върху тях и да знам, че е най-добре да се отиде на място и да се преслушат и това ще стане ,но най-хубаво е да имаш feedback от човек, който ги претижава вече.

    Ето моделите към които съм се насочил:

    - Focal Chronus 726 Link
    - Monitor Audio Bronze6 - Link
    - Klipsch RP-280F - Link
    - KEF Q700 - Link

    Този пост е редактиран от Arkadietz; 30-04-16 в 22:30.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #498

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    От тия съм слушал само Q700 и си ми харесват , а мисля са и с поне 500лв по-скъпи от другите. Слушал съм за малко и старата бронзова серия 6 , но нещо не ми допаднаха съвсем . По-принцип и трите са с коренно различно звучене и си трябва прослушване .
    Колко е голямо помещението , че залиташ все на големи колони ?

  5. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #499

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    И още един въпрос, нали знаеш за какво служи ресийвъра? Гледаш някакви колони, не споменаваш нищо за съраунд, субуфер, център...ако не ти е приоритет киното, няма смисъл да купуваш ресийвър, вземи си стерео усилвател...Ако ще гледаш повече кино, не гледай само предни колони, другите също са важни, особено центъра и субуфера...Добре е всички да са от една марка....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #500

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Стаята е с размери 4х5.
    Буфера и центъра ще ги взема в последствие.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #501

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Силно препоръчвам да прослушаш букшелф колони за това помещение - тъкмо ще са по-висок клас .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #502

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Реално няма смисъл да взимаш екстри, които няма да използваш. Така че помисли добре и виж какви ще ти бъдат източниците на сигнали.

    А в реда на мисли .... защо не вземеш един стар стерео усилвател + новите предни колони да речем докато събереш още пари за останалото? Така междувременно ще си слушаш музика и филми на воля. След това вземаш ресийвер с пред усилвателен изход за предните, купуваш център, задни и субуфер /аз в последствие като си взех субуфер гледах на ново филмите и разликата беше доста осезаема, а без център ... не ми се мисли./ и си ток и жица

  10. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    4
    #503

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Реших да се обзаведа с домашно кино. Спрях се на LG BH9430PW 3D BLU RAY - LG BH9430PW: 3D-Capable 9.1 Ch Aramid Fiber Blu-ray Disc™ Home Theater System with Smart TV | LG USA
    защото телевизорът ми е LG 55UF950V.(озвучаването му е много добро -
    4.2 Ch Speaker System (3 way 6 SPK ) на Harman Kardon) Но впоследствие се заинтересувах от AVR. Спрях се на следните 3 модела -

    Denon AVR-X1200W 7.2-канален мрежов ресийвър с Wi-Fi и Bluetooth
    http://besthifistore.com/product/157...-hdmi-2-0.html
    ONKYO TX-NR 656 7.2- Network A/V Receiver

    Помещението е 18кв.м. но след време ще се местя в стая от 25кв.м. Ще се гледат предимно филми. ОТ ще купувам по-късно. На първо време ще използвам 4 тонколони от старата стерео уредба.
    Кой от изброените ресивъри бихте ми препоръчали? Или някой друг модел. Лимитът е 1400лв.

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от marly; 20-05-16 в 06:02.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #504

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравей,
    Първо бихме ти препоръчали да проучиш нещата по-подробно. И трите, посочени от теб рисивъра, са на по-добра цена в AV Store.
    Щом лимитът ти е 1400лв, то може да обмислиш Onkyo TX-NR747 или Denon AVR-X2200W.
    Ползването на колони от уредба не винаги е добра идея - не само като звук. Преди да експериментираш хубаво е да видиш с какво номинално съпротивление са.
    Друг, според мен по-разумен вариант, би бил да вземеш адекватни букшелф колони с рисивъра и в бъдеще евентуално да ги ползваш за съраунд канали, ако прецениш, че имаш нужда от по-сериозни колони за фронт.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #505

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз бих препоръчал нищо да не купуваш сега щом няма да взимаш ОТ, а да е на куп ....като му дойде времето. Специално за 5.1 при ресийверите излиза по някой друга благина с новите модели /или падат цените на старите частично/. Конкретизирай си бюджета първо и виж с какви ОТ ще влезнеш в него. След това може да се насочиш към модел ресийвер, който да отговаря по мощност и функции. Не забравяй субуфера, който допринася за голяма част от изживяването гледайки филми.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #506

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    СПЕЦОВЕ от един друг форум са на мнение,че ПЪРВО се купуват ОТ и после другото
    dnedkov одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    4
    #507

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря за отговорите!

    Цитат Първоначално публикувано от Evlampio Виж публикацията
    Здравей,
    Първо бихме ти препоръчали да проучиш нещата по-подробно. И трите, посочени от теб рисивъра, са на по-добра цена в AV Store.
    Щом лимитът ти е 1400лв, то може да обмислиш Onkyo TX-NR747 или Denon AVR-X2200W.
    Ползването на колони от уредба не винаги е добра идея - не само като звук. Преди да експериментираш хубаво е да видиш с какво номинално съпротивление са.
    Друг, според мен по-разумен вариант, би бил да вземеш адекватни букшелф колони с рисивъра и в бъдеще евентуално да ги ползваш за съраунд канали, ако прецениш, че имаш нужда от по-сериозни колони за фронт.
    Извинявам се за грешното инфо. Тонколоните са от старата, ако може така да се нарече, уредба с усилвател Technics SU-V 300 New Class A -
    3-Wege Lautsprecher ClaTronic LB 562 Boxen Cla Tronic Clatronic Kempen | eBay - 8 ома (моите са черни)
    Също имам и 2 колони от уредбата ми Sony, но те са 6 ома -
    https://community.sony.ee/t5/hi-fi-s...ns/td-p/252387

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    СПЕЦОВЕ от един друг форум са на мнение,че ПЪРВО се купуват ОТ и после другото
    Бюджетът ми е 1400лв. за ресивъра. Може би наистина е по-добре да се купят първо ОТ, но в момента има промоция за някои модели на Onkyo - 20% Отстъпка при предплащане по Банка
    ONKYO TX-NR 656 7.2- Network A/V Receiver
    ONKYO TX-NR 646 7.2- Network A/V Receiver

    Затова смятам първо да купя ресивъра, а и старите тонколони временно ще ми вършат работа. И по-късно с Ваша помощ ще избера подходящи ОТ за ресивъра.
    Кой от двата модела бихте ми препоръчали? TX-NR656 е по-нов и има повече функции и възможности. Но четох в немско ревю, че реално няма 4К Upscaling, а само 4К Passthrough, макар че в характеристиките е упоменато поддържане на "1080p to 4K Upscaling". Същото може би се отнася и за 646. Не знам дали това е важно, защото телевизорът ми го има.
    В много от форумите пише, че Onkyo има много по-добро звучене от сходните модели на Denon и Yamaha и ги оставя далече назад. А за мен това е много по-важно отколкото например, че - "дистанционното не било програмируемо" или "калибровката на суба всеки път показвала различни стойности".
    Или да изчакам известно време за TX-NR757. В момента цената му е 699$(799$)
    https://www.shoponkyo.com/detail.cfm...il=1&ext_war=0

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #508

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не бих заложил избора си на това, че някъде пишело "че Onkyo има много по-добро звучене от сходните модели на Denon и Yamaha". Да се очаква, че за сходен бюджет някой производител би постигнал чудеса и огромни звукови разлики е несериозно. Общо взето в този начален и среден клас няма как да има изненади в звученето и малките разлики, идващи от вложените компоненти са по-скоро субективни.

    Аз също мисля, че избора на ресийвъра трябва да е съобразен с бъдещата покупка на ОТ.
    alphabeta одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    4
    #509

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз също не желая да направя избор на ресивър само по чужди мнения, защото в повечето случаи всичко е много субективно. Но нямам възможност лично да се убедя в предимствата на един или друг модел. Пък нали и затова са форумите - да се изложат мненията ЗА или ПРОТИВ, най-вече въз основа на личен опит, а не само според характеристиките. В случая, който цитирах, потребителят е притежавал ресивъри и от трите марки. Други пък ще са на друго мнение. Но решението накрая, след като се сондират възможно най-много различни мнения, си остава на питащия.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    9
    #510

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колеги ударете едно рамо с помощ за избор на по-бюджетен ресивър, ще взимам две колони от рода на Monitor Audio Bronze 2 за начало - тук също приемам предложения, пък много е вероятно и за постоянно само с тях двете да си остане, не съм аудиофил и едва ли тепърва ще ставам За цена да е нещо в рамките на цената на колоните - под 700-800лв примерно, мога да дам и повече, но едва ли е оправдано за глухар като мене дето нищо не разбира от музика е без това
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 62 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе