Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 47 от 62 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #691

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Благодаря за съветите. Ще поръчвам Х2500 и мониторите 100 AV или бронз. Но ме вълнува един "дизайнерски" въпрос
    Търся насоки за стойки за съраунд колоните. Да не е нещо грубо, но да ги държи читаво.
    Гледах тези https://www.electronic-star.bg/HiFi-...ni-cherni.html но не знам дали имат някакъв начин за фиксиране на колоната отгоре.
    Бих бил благодарен за съвет.
    П.П. Съжалявам за въпроса, че е малко офтопик.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #692

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Посочените стойки не са добри, според мен (макар и да са за съраунди)
    Ето това е добра стойка:
    Norstone Stylum 1
    За съраундите освен на стойки може и да се окачат на стена с бракети/скоби
    Другият вариант е да си изработите сами стойките (DIY).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #693

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Преди да скоча на мониторите 100 AV (1832 лв. в AV Store), както ми препоръчахте, видях и DALI Sector за същите пари.
    Дори на DALI-то няма да му търся поставки за предните колони. https://www.avitel-bg.com/dali_spekt...ome-cinema-set
    Някаква съпоставка между двете?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #694

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    за тонколони в приблизително един клас е много трудно да се даде обективно мнение. Според мен е добре да ги прослушате .
    За това DALI има добри отзиви , но все пак всяко мнение за тонколони е доста субективно.
    Надявам се че няма да купувате ресивъра от България. X2500H излиза 500 лв. по-евтино от цените в България, дори X3500H излиза 1250 лв а е доста по - добър от X2500H, В немският Amazon цените са приблизително като тези в Англия.
    Поздрави
    Този пост е редактиран от Trimon; 26-04-19 в 20:00.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #695

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз съм на мнение, че когато се подбират аудио системи, компонентите трябва задължително да се прослушват при условия максимално близки до тези в къщи.
    При избрани усилвател и източник, подбирате си качествени кабели и тествате на акустични системи, които са ви по джоба. Оттам-нататък всичко е въпрос на аудио култура, анатомия, физиология и т.н.
    Ако се купуват само по спецификации от каталог или реклами, няма значение какво вземате. Винаги ще има едно съмнение, че не сте избрали правилните компоненти.
    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #696

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Trimon Виж публикацията
    Надявам се че няма да купувате ресивъра от България. X2500H излиза 500 лв. по-евтино от цените в България, дори X3500H излиза 1250 лв а е доста по - добър от X2500H, В немският Amazon цените са приблизително като тези в Англия.
    Поздрави
    О да Преди два дена поръчах 2500 от немския Амазон за 399 евра. Е габко ще ми вземат парички за шипинга, но пак е мнооого по-евтино.Но след като ги поръчах видях, че доставката е един-два месеца, което за мен е странно.
    Дано да не съм изтеглил късата клечка с двата месеца. Но ще има време да избера спокойно колони и стойки

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #697

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте, имам проблем с една yamaha rx-v2067, след тест в сервиза на dynacord, заминал чип. Решение, смяна на цяла платка, доставка над месец-два. Цена 400 лв +. От там ми казаха, че нямало смисъл да се прави, да си взема нов. Така че съм се спрял на denon avr-x3500h, onkyo tx-rz840 и denon avr-x4400h от обява - нов. Ресивъра се ползва единствено за кино. Колоните са от серията Klipsch RF-82 II. Какво ще ми препоръчате, ремонт за 400 лв. или ъпдейт с нов ресивър с atmos звук?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #698

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Категорично нов, разбира се - това е безумна цена за ремонт на точно тоя модел.

    Вече за другите не мога да дам мнение - RZ830 почти го бях купил , но се отказах в последният момент точно защото бяха обявени новите серии .

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #699

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ако си свикнал на Yamaha по-добре не сменяй марката. Вярно, че си е заминала с дефект, но тази бройка бая е поработила като се има предвид колко стар модел е.
    Сегашните модели в този клас са ти Yamaha RX-A2080 или Denon 4500H ако решиш все пак да смениш марката.
    И двата модела ще ти паснат перфектно на колоните и имат всичко необходимо като технологии.
    pulsedriverbg одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #700

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Само Yamaha съм имал, rx-v663 и 2067, първият е свирил, свирил и продължава да свири, вторият, почивал, почивал и за вбъдеще ще почива Затова мисля да сменя марката. Мисля да е denon, 3-та или 4-та серия. Ще видя цените как ще сa сега, като излязат новите другият месец. Тук цените направо ....... Гледах в един румънски магазин, в Букурещ, 4500 за 2100 лв. Също ми предлагат в България NAD T758V3. Бил най доброто за парите си. Има в един от българските сайтове за обяви. 4400 модела за 1600 лв., пише, че е нов от Германия.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #701

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Слушал съм по стар NAD и на стерео много ми хареса! Този е нов модел и изглежда прилично. Ако цената е добра бих го рискувал.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #702

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не съм от рискувачите за 2290 лв.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #703

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    В този клас няма как да сбъркаш с който и да е модел.
    Колоните ти не са трудни за захранване и мощност ще имат всички в този бюджет. Като качество също предлагат нещо сходно и разликите във звученето едва ли ще те разочарова.
    Гледай да има нужните функции, които търсиш и актуални спецификации. Търси и нещо с гаранция.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #704

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте отново, мисля да се хвърлям в събота на Denon avr-x4400h, 1400 лв. неразпечатан. Мисля, че е добра сделка като качество и цена. Поздрави

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #705

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Искай документи за евентуална гаранция, че да не стане експеримент за 1400 лева... щото евентуален ремонт на тая машина отново би бил като цена почти като тази за която го купуваш. Докато ако имаш гаранция в германия, спедиторските услуги ще ти се сторят като комар да те охапе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 62 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе