Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 57 от 62 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #841

    Отговор: Re:Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Tv Philips Android.58pus7304. Ресивър Маранц sr6003. Свързвам hdmi1 Arc в тв. И на Hdmi 1 в ресивъра. Задавам от кръглата врътка на ресивъра Tv . И ми изписва ,no Data . И няма звук на ресивъра. Идеята е да озвуча тв през ресивера. Проблемът е, че нямам дистанционно. Единствено човъркам от менюто на панела. Като давам Hdmi на изход 1. И гледам менюто на ресивъра на телевизора. И после същия кбел прехвърлям на hdmi1 IN за да приема от hdmi1arc на телевизора. Но звук няма.В менюто на телевизора съм задал звукова система през hdmi. Четох ръководство никъде не срещнах нещо за Arc. И почвам да си мисля, че ресивера не поддържа Arc. И ще трябва да включвам оптика. Дали пък с врътката не мога да избера HDMI1. Което си мисля, че правя слагайки го на TV AUTO. Идеи...???

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #842

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    hdmi Arc на твоя ТВ са 3 и 4, като за начало пробвай с тях а не с 1.

  4. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #843

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Пробвай за управление на Маранца през интернет. Трябва да разбереш на кой ИП адрес е мранца и въвеждаш ИП адреса в браузъра си и имаш достъп до всички менюта и команди - поне по новите е така. Има и приложение за упранление на маранц през телефон.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #844

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колега, двата странични hdmi, са 1 и 2 и са ARC. То си пише на тях. Не е това проблема. По скоро. Маранца подържа ли Арц.Не видях в упътването да пишат за това. Но ме твърдя, че съм го наизустил, то толкова настройки има. И само с кръглата врътка без дистанционно може ли да се избере хдми 1 , някаква настройка в менюто си ако има, това ми са въпросите към тези, които познават функциите на маранца.Настройката на Филипса съм я направил, избрал стм звукова система hdmi. И ако детекне аудио система. Тв ще изключи колоните си. По скоро ми се струва, че с кръглата врътка, като избера Тв, може би в менюто на Маранца трябва да се настрои, че това да е hdmi 1.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #845

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не го свързвай със HDMI към телевизора, за да не объркаш и "окасиш" HDMI-а на телевизора.
    AV Ресийвъра sr6003
    , е стар модел от 2009-2010 г. При него изглежда липсва ARC.
    Съответно и 4K 60 Hz.


    Свързвай го през оптиката.
    Ако телевизора, чете DTS, Dolby Digital, през оптика, ще избираш филми с със това аудио, за да ти ги пуска.

    Офтопик: Щом телевизора е Android, инсталирай му KODI.
    Като ако му инсталираш необходимите добавки може да си стриймваш филмите директно от замунда/зелка без да ги сваляш (репото на Marto).
    Субтитрите, също се зареждат от добавка.
    Този пост е редактиран от tek; 10-01-21 в 10:43.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #846

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ми то е лесно проверимо - над съответният HDMI на ресивъра ще пише HDMI (ARC) .
    Ама като гледам
    HDMI version 1.3a with support for Deep Color, x.v.Color, SACD, and auto lip-sync
    - силно ми съмнява да го поддържа
    simeonbf одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #847

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ами оставих хдми за настройки, когато реша да се ровя в менюто и пуснах една оптика.Дойде и китайското дистанционно. За няколко долара. Което сработи чудесно. Влязох в менюто настроих вход тв да чете от оптиката. Сменям и различните режими.Стерео, Съраунд.Директ. Тунер.Дистанционното си покрива поне минимум основните функции. А даже според мен и повече. Просто нямам оригиналното за да сравня.Направих някакви настройки за разстояния и децибели( Повечето неща могат ръчно да се настроят от панела на Маранца). Филмите ги тегля на телефона с торент програма и със сървърна програмка ги споделям на ВЛЦ плеър, който съм инсталирал на телевизора.И нещата се подредиха. Колони 680лв. Маранца 250лв. Суба 399лв.Кабел 2,20лв.за метър. И направих една бюджетна, за мен достатъчно добре свиреща система.
    Този пост е редактиран от simeonbf; 14-01-21 в 23:29.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #848

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Събирай пари за по-нов модел ресивър, да е модел поне 2017 г ако можеш и нагоре.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #849

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте, запътил съм се към нов UHD ТВ (LG OLED CX или C1) + медиа плеър. В момента използвам някакъв стар 5.1 Samsung DVD плеър свързан с SPDF с текущият FHD TV.
    Въпроса ми е дали мога да изкарам още живот от озвучителните тела и да се насладя на многоканален звук (за филми) като добавя ресивър. Целта е с възможно най- малко пари да имам нещо прилично. Разбира се далеч съм от мисълта да гоня някакви висоти.
    Този вариант по- добре ли е от някакъв нов саундбар.
    За сега съм се ориентирал към Nvidia Shield TV Pro като медиен плеър. Ползвам също и ип тв на Виваком.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #850

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Добавиш ли ресивър, ще трябват и колони .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #851

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Добавиш ли ресивър, ще трябват и колони .
    Може ли малко разяснения защо? В смисъл текущите колони не са нещо специално, но какво ги спира да работят с ново съдържание?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #852

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Системата "ще свири" колкото най-калпавият компонент в нея - в случая пластмасовите колонки от бившето "дом. кино". На всичко отгоре най-вероятно са и с нестандартни ом-ове (често 2-3) и може да се окажат проблем за ресивъра.
    Ако дом. кино има необходимите входове да си го ползваш и с новият тв, то по-добре карай с него докато вземеш ресивър и поне две колони за основната линия.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 21-05-21 в 18:20.
    tek одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #853

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от h4rd2kill Виж публикацията
    Може ли малко разяснения защо? В смисъл текущите колони не са нещо специално, но какво ги спира да работят с ново съдържание?
    Новото съдържание, възпроизведено от същите тонколони, в най-добрия случай, ще има еднаква звукова картина. Тоест, няма полза за звука, въпреки, че си похарчил няколко стотака суха пара.
    В най-лошия вариант, ако има несъвместимост в характеристиките на колоните спрямо ресивъра, при пикови нива звукът може осезаемо да се влоши, да се стигне до претоварване на ресивъра и дори до повреда на говорители на някоя от тонколоните.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #854

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря за подробностите. Ами явно ще го ползвам с SPDF както текущия. А ще има ли някаква разлика дали ще го за храня от spdf на тв или от плеъра.. Предполагам различен декодин и dac, но едва ли с тази система ще се усети.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #855

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    На цени малко над 1000 лв. гледам тези 2 модела
    YAMAHA RX-V6A,Denon AVR-X1600H,като
    Ямахата е малко по-скъпа,а има Denon с DAB на същата цена-около 1300.

    Някой слушал ли ги е и двата.Най-много ме интересува как се представят в стерео режим,но ако нещо друго съществено...характеристиките ги виждам,както и дизайна.От отзивите които съм гледал,като че ли предпочитат Ямахата в този ценови клас.Други на подобни цени?
    https://www.zkelectronics.com/compar...avr-x1600h/uk/
    https://alpha-audio.net/review/revie...k-av-receiver/
    https://alpha-audio.net/review/revie...k-av-receiver/

    п.с.
    И кои от описаните в х-те RADIO са без кодирани станции...,има ли смисъл oт това?
    inet radio
    pandora
    spotify
    tidal
    deezer
    napster
    sirius xm
    Този пост е редактиран от inches9; 22-07-21 в 20:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 62 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 05-04-24, 07:10
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе