Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 37 от 62 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #541

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Пример :
    Искам Ямаха , но не ми се дават много пари , но пък искам да е нов модел и да има .... 2 хдми изхода - за тв и за проектор . И какво става - искам , не искам отивам към по-висок клас ресивър с всевъзможни екстри , които едва ли ще ползвам, но такъв трябва да си купя и цената е висока .
    Та според нуждите е избора и според бюджета . Е , има и изключения , но такива хора не се интересуват от нашите мнения .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #542

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Дай ми го ти един висок клас ресивър и едни KEF Q900.....пък нека си е достатъчен бюджетния ресивър с тъндърите
    iveto одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #543

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Колеги, забравяте , че ресивърите са само за кино и радио и какъвто и топ - модел да вземете, един усилвател право стерео средна хубост ще ги надсвири винаги. Като вземете да пишете колко входа искате и колко вата да разбирам ли , че ще си включите СД, грамофон и не знам какво още в ресивъра ? В ресивъра само тв, блу-рей и двд. И телефона да не забравим ......!!!! Пък с флашката как ще свирне, че я забравих нея. И какво стана - 1 оптикал за тв , 2 HDMI за BR и DVD, едно USB и толкова. Даже коаксиала е излишен. Не отричам , че всеки има право на личен избор / на вкус и цвет - товарищи нет/.
    Колега,не съм съгласен с мнението ти...няма да ти казвам колко неща са включени в ресивера ми...за някой от тях,дори не си чувал че съществуват,но както и да е...ако искаш да се надсвирваме с твоя усилвател средна хубост и ресивера от подписа ми....то,заповядай.....после само да няма мрън,мрън...аз таковата...и онаковата...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #544

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    С риск да се повторя, ресийвера функцията му е повече да обединява много източници и да захрани колони, които може да са и на повече от 1 зони и т.н.. Имат си много плюсвое, а няма как да нямат и минуси. По високите модели свирят по добре. А те имат и пре аути чрез които можеш спокойно да закачиш и друго стъпало, за да не използваш това на ресийвера.. А не виждам никой да оспорва, че за музика стерео усилвател ще е по добрия вариант ако цената при покупката на 2те е една и съща. Това ако сравняваме по звучене .... ама като нямаш входове какво става? Не всеки слуша плочи. Не всеки има DAC.

    Няма как да изкараш 5.1 през стерео усилвател, но през ресийвер можеш да слушаш стерео. Вярно няма да е чак толкова добър звука, но ако това задоволява потребителя не виждам проблем. Отново ....при всеки случая е частен. Едната машинка е по универсална и си плащаш за това по един или друг начин. Уж всеки има право на личен избор, а натрапваш своя. ОК ясно е че за теб това е варианта и аз лично не ти го оспорвам. Не мога да разбера какво точно се опитваш да обясниш?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #545

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от frodo Виж публикацията
    Дай ми го ти един висок клас ресивър и едни KEF Q900.....пък нека си е достатъчен бюджетния ресивър с тъндърите
    Дано не си мислиш,че съм имал някога Тъндър или Кода.....Не съм се логнал тук да се хваля какво имам,но ми е достатъчно...
    Мога да се пробвам да се надсвирвам с много голям ресивър , усилвателя ми е средна хубост Ямаха от 2000г., с четири цифри модел и четири цифри цена.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #546

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Дано не си мислиш,че съм имал някога Тъндър или Кода.....Не съм се логнал тук да се хваля какво имам,но ми е достатъчно...
    Мога да се пробвам да се надсвирвам с много голям ресивър , усилвателя ми е средна хубост Ямаха от 2000г., с четири цифри модел и четири цифри цена.

    Добре...хайде сега наздраве по този повод.......че не ми се спори за очевидни неща

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #547

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Честито и от мен щом си открил "товя" звук /не е подигравателно!/. Може да споделиш с какво, как и какви стилове слушаш. Също какво ти харесва и какво не в системата ти. Така хората четящи това ще могат да извлекат реална полза от личния ти опит с конкретната техника.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #548

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    ....Конкретната техника не е масова,и каквото и да споделя,едва ли ще има някакво съществено значение...аз съм доволен от ресивера,ако говорим конкретно за него,Esprit серията на Sony,е добре позната на хората,които се интересуват от такива неща...слушам поп,рок,метал и производните им...MP3-ките не са за мен...имам SACD и MD,формати,които са доста екзотични по нашите географски ширини,но като качество са едни от най-добрите,поне за мен...ако нещо конкретно те интересува,питай..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #549

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Поста ми бе насочен главно към към Slusatel, но да не се ограничаваме само с него. Така повече хора ще допринесем до целта на форума според мен.

    Конкретната техника колкото и да не е масова мисля ще има положително действие ако се сподели как/какво/защо. Все пак не мисля, че трябва да е на сила! Ако имаш желание да споделиш ..... не е задължително.

  12. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #550

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    ... SACD и MD,формати,които са доста екзотични по нашите географски ширини...
    Е чак екзотични не са. Масовият потребител на музика у нас обаче предпочита да си свали МР3 на телефона или компютъра и да ги слуша. YouTube също. Сериозните колекционери на музика са друга стока - винил, SACD, DVD Audio, Blu-ray Audio и т.н. Ето една интересна кратка статия от John Siau - What High-Resolution Audio is NOT
    Краят е най-показателен - A good CD played through a high-resolution system easily outperforms a High-Resolution Audio recording played through a low-resolution system.

    Този пост май си е чист offtopik, съжалявам за което.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #551

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения


    Kато , че ли е време и за такава тема - Hi-Res audio .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #552

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Е чак екзотични не са. Масовият потребител на музика у нас обаче предпочита да си свали МР3 на телефона или компютъра и да ги слуша. YouTube също. Сериозните колекционери на музика са друга стока - винил, SACD, DVD Audio, Blu-ray Audio и т.н. Ето една интересна кратка статия от John Siau - What High-Resolution Audio is NOT
    Краят е най-показателен - A good CD played through a high-resolution system easily outperforms a High-Resolution Audio recording played through a low-resolution system.

    Този пост май си е чист offtopik, съжалявам за което.
    Нормално .... добър източник с лоши колони не би звучал особено добре. Докато обратното може би би било по разумно и компромиса ще е по лек. А за повечето може и да не е компромис.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #553

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Е чак екзотични не са. Масовият потребител на музика у нас обаче предпочита да си свали МР3 на телефона или компютъра и да ги слуша. YouTube също. Сериозните колекционери на музика са друга стока - винил, SACD, DVD Audio, Blu-ray Audio и т.н. Ето една интересна кратка статия от John Siau - What High-Resolution Audio is NOT
    Краят е най-показателен - A good CD played through a high-resolution system easily outperforms a High-Resolution Audio recording played through a low-resolution system.

    Този пост май си е чист offtopik, съжалявам за което.
    Я кажи колко хора познаваш,които имат MD например?.....

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #554

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    frodo одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #555

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Промоции в Сони център
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 62 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе