Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 55 от 62 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #811

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    ... и като цяло "слим" модел - по-принцип би трябвало да ги поглеждаш само ако нямаш място за "нормален" размер.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #812

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bicubic Виж публикацията
    Марката е много добра, но е 50W , 5 канален и не поддържа Dollby Atmos и DTS-X
    Мммм да сега като се зачетох по-сериозно си абсолютно прав.
    Значи ще се наложи малко да вдигна бюджета за Marantz NR1710 той вече си има всичко. Не ме притеснява че са по-слабички щото фронталните така или иначе се захранват от Denon PMA-1055R и това на този етап няма как да се промени, така че за Marantz остава само център и съраунд.

    svetlio1
    Що не ти харесват тънките айде слим моделите, като гледам е добре вентилиран ....Все пак става дума за домашно кино няма да работи денонощно а в моя случай дори няма да е всеки ден.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #813

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Като дизайн си ми харесват, но да е тънък не е минало без компромиси.

    Какъв е бюджета?

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #814

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Бюджета колкото по-малко толкова по-добре, вече ми се свидят парите за такива играчки време е да си седна на дупето . И все пак това което си купя трябва да си струва, този Marantz NR1710 го намерих за 1350лв. така че нещо около тези пари.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #815

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    То и аз отдавна замислям актуализиране на ресивъра , но определено и тая година ще ми се размине
    И в тоя ред на мисли идеята ми е ако и когато го правя да има всичко актуално в настоящия момент , за да е поне няколко години "в крак" .
    Като им гледам продукцията на сегашните май избора в разумен бюджет и актуални кодеци/функции се свежда до последната генерация на Денон 3700 ...

    В тоя бюджет обаче евентуално 3600 би се вместил , и то при оферта от Амазон или от UK търговци или Ямаха А680/V685 =

    Към избраният Маранц единствено слим фактора и евентуално по-слабото захранване/мощност биха ме възпрели.
    Доколкото помня (и не бъркам) колегата lazarus18 имаше слим модел на Маранц, така че ако се включи може да даде мнение.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #816

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Айде бе колега lazarus18 включи се и кажи някоя блага дума за слим моделите на Маранц . Майтапа на страна ама почвам сериозно да се самонавивам за NR1710.

    - - - - - - - - - -

    Какво според вас трябва да е минималното разстояние от тавана на ресивъра до плота над него. Гледах Marantz SR5014 обаче той е висок 161мм. и над него остават само 16мм. което ми се струва супер малко и мисля че ще имам проблем с охлаждането.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #817

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Моят ресивер беше на разстояние от около 40мм от горния плот. Бях му сложил вентилатори да го охлаждат, че плоскостта над него се нагряваше леко.
    Сега на 50мм над него съм сложил стерео усилвател. Пак с вентилатор, но единия го преместих върху усилвателя.

    16мм ми се виждат доста малко разстояние.
    Този пост е редактиран от w00x; 27-08-20 в 19:36.

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #818

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    На вече старият ми разстоянието беше 22 мм. и нямах проблеми, но уловката е че при мен са рафтове и от зад няма гръб и по-добре се охлажда по този начин (а и различните марки греят различно). И на мен тези 16 мм. вече ми се виждат много малко., както и да е. В крайна сметка си взех Marantz NR1710 прочетох много добри отзиви от собственици ама то това много субективно, реално не открих нищо друго което да отговаря на изискванията ми че основно заради това. Тези дни ще си поиграя с калибрирането и настройките и се надявам (направо се моля) да няма промяна на звука в негативен план, иначе предполагам че на Marantz са им читави ресивърите. Ако е добър колкото е симпатичен всичко ще е ОК .
    svetlio1 одобрява това.

  11. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #819

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    По добре си вземи Marantz 5014 с много повече възможности и по добър звук за само 150 лв повече от Marantz NR1710. Иди на място по говори и може и по малко да е разликата в цената.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #820

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Marantz 5014 е пълен размер. Той търси low profile.
    А това дали е с по-добър звук може да го каже само някой, който ги е сравнявал и двата рамо до рамо в A/B тест. Надали има такъв в този форум, а и по принцип.

  13. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #821

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Marantz 5014 е с 32 bit AKM DAC и със сигурност ще е по добър звука от не написания DAC в NR7010. Най вероятно е texas instruments dac който слагаха в старите по слабите модели. Слушал съм AKM и texas instruments dac в Marantz ресивъри определено при АКМ баса е по добър. За 100 лв разлика си заслужава да се вземе по големия модел независимо че се е насочел на слим модел.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #822

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Той се е насочил към слим модел, не защото така иска, а защото има само толкова място. Няма как да побере по-висок модел (според думите му). Стига си му обяснявал за техническите характеристики, защото няма смисъл.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    870
    #823

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    npb

    Ако беше прочел няколко поста по-нагоре щеше да разбереш че имаше 3 задължителни условия и едното беше височината. Гледах го този модел но висок не става, м/у другото съвсем първи впечатления NR7010 изобщо не е никак лош напротив но все още доизкусурявам настройките.
    Докато четох туй онуй разбрах че Marantz, Denon, Polk и още няколко са собственост на Sound United аз не знаех мислих си че и двете компании удържат фронта сами ама...

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #824

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Тц. Затова и двете са с Audyssey за калибрация.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,376
    #825

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не виждам в темите някой да е писал има ли смисъл от DOLBY ATMOS с Dolby Atmos Height Virtualization при 5 канала.Мен повече канали не ме интересуват без значение какво повече се чува.
    Гледам това при 2 модела на ниски цени.Не знам дали има други подобни,като най-важното от другото е как звучи в стерео режим,т.е. при музиката.
    https://eu.onkyo.com/en-GLOBAL/c/tx-sr393-b/p/244024
    https://www.zkelectronics.com/compar...sx-534/europe/
    https://musicprobg.com/product/5365/...x-sr393-b.html
    https://technostar.bg/index.php?rout...rack=pazaruvaj

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 62 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 08-05-24, 17:36
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе