Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 53 от 62 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #781
    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Чудесно, какъв усилвател си поръчал?
    Hegel H90. След обмисляне на много варианти, модели и четене на много ревюта и замервания.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #782

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Hegel H90. След обмисляне на много варианти, модели и четене на много ревюта и замервания.
    Любопитно ми е с какви колони си? Щом си се решил на тази стъпка, значи трябва да са добри.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #783

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Проблемите с Денон ресивърите са много разисквани в чуждоезичните форуми / все пак нашия пазар е доста малък/, навсякъде мненията съвпадат с описаното от колегата. Добър звук на Деноните, лесна калибрация и т.н , но и много оплаквания. В ревютата от потребители с потвърдена покупка най-малко се мрънка от Ямахите, в сайтовете се хвалят всички , които си платят за реклама.
    И мен ми е любопитно колегата с какви централни колони е.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #784

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Любопитно ми е с какви колони си? Щом си се решил на тази стъпка, значи трябва да са добри.
    Focal Aria 906.
    Чудех се дали да не взема Aria 926, но реших, че са прекалено големи за моята стая и букшелфовете биха били по-добър избор. Препоръката на момчето в магазина беше същата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #785

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    В ревютата от потребители с потвърдена покупка най-малко се мрънка от Ямахите, в сайтовете се хвалят всички , които си платят за реклама.
    Аз се насочих към Denon 4500 от един познат, който има звукозаписно студио и ми го препоръча. След това, четох различни ревюта, като така попаднах и на варианта с Marantz SR7013.
    В интерес на истината, Marantz -ца ми е малко над бюджета. Много вероятно e Yamaha A2080 да e най-добрият избор от трите, но той съвсем идва над бюджета.
    Имам да купувам 2 фронтални колони, център, 2 букшелфа и 1 суб, къде ще му иде краят.

    Може пък да имам късмет и докато се накумя, някъде да направят намаление на Yamaha-та.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Focal Aria 906.
    Чудех се дали да не взема Aria 926, но реших, че са прекалено големи за моята стая и букшелфовете биха били по-добър избор. Препоръката на момчето в магазина беше същата.
    Почти не съм чел за Focal, въпреки че са популярна фирма. Само знам, че правят най-скъпите слушалки в света, ако се не лъжа.
    Този пост е редактиран от fvazharov; 02-04-20 в 13:48.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #786

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Аз се насочих към Denon 4500 от един познат, който има звукозаписно студио и ми го препоръча. След това, четох различни ревюта, като така попаднах и на варианта с Marantz SR7013.
    В интерес на истината, Marantz -ца ми е малко над бюджета. Много вероятно e Yamaha A2080 да e най-добрият избор от трите, но той съвсем идва над бюджета.
    Имам да купувам 2 фронтални колони, център, 2 букшелфа и 1 суб, къде ще му иде краят.

    Може пък да имам късмет и докато се накумя, някъде да направят намаление на Yamaha-та.
    Денон-ът е най-добър с оглед цените в момента. Определено недостатъците му не струват 1000лв.
    А съраундите не е задължително да са от същата серия или дори производител. Препоръчително е, но не е задължително.
    Колоните, които трябва да са от една серия са предните 3. Лява, дясна и център.

    Ако намериш някакви малки колони на добра цена, може да ги сложиш за съраунд без проблем. За да се убедиш в думите ми, пусни един филм със съраунд на компютъра и отвори графиката на плейъра, която показва аудио каналите. Наблюдавай нивата на съраундите. През 90% от времетраенето на филма, там няма да има нищо или почти нищо. Фоновите шумове, куршуми и разни други не са достатъчно продължителни или силни, за да чуеш евентуалните тонални различия между предните ти колони и съраундите. Евентуално можеш да ги чуеш единствено по време на музика, която върви на всичките канали. Съответно, ти няма да сложиш някакви мега гадни колони за съраундите. Ще намериш нещо, което да има добри отзиви и по характеристики да е приемливо. Ако можеш да сложиш диполни или биполни тонколони, може да стане и по-добре.

    Аз намерих JBL Control 1 на много добра цена за нови (100лв) и ги взех. Като ги свързах и със сегашните ми, и с предишните ми колони, не усетих по никакъв начин, че съраундите са различни от предната линия. Може да се усети единствено ако пусна музика на ALL CHANNEL STEREO режим и слушам критично. Нормално е задните да нямат такова разделяне на инструментите като предните, както и такава сцена, но тук не говорим за слушане на стерео музика, а за слушане на фонов шум, ехо, автомобили, хеликоптери, прелитащи куршуми и гласове за части от секундата. Филмите са направени по начин, по който основните звуци да не седят на съраунд каналите за прекалено дълго време по редица причини.

    Много хора няма да се съгласят с мнението ми за съраундите, но има много, които се съгласяват. И това са хора, които с това си изкарват хляба. Мога да ти дам и видеото ако ти е интересно. А и тук става въпрос за спестяване на пари. Не за правене на референтна кино система. При положение, че съм почти убеден, че няма да чуеш разликата ако съраундите не са от същата серия - има ли смисъл да се дават допълнителните пари, вместо да се инвестират в нещо друго? Особено в сегашните несигурни месеци?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #787

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Ако можеш да сложиш диполни или биполни тонколони, може да стане и по-добре.
    На Monitor audio съраунд колоните от силвър серията са точно такива
    https://www.monitoraudio.com/en/prod...ver/silver-fx/

    Видеото не разбрах, демонстрация на аудио каналите ли е?

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #788

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    На Monitor audio съраунд колоните от силвър серията са точно такива
    https://www.monitoraudio.com/en/prod...ver/silver-fx/

    Видеото не разбрах, демонстрация на аудио каналите ли е?
    Не. Видеото е обяснение от един reviewer за съраунд колоните. Избор, позициониране, лично негови наблюдения и мнение.

    Аудио каналите можеш да си ги прегледаш и сам с един плейър на компютъра. PotPlayer например предлага такава функционалност. Пусни си 1-2 филма със съраунд звук, прецъкай на няколко сцени и виж на графиката какво се пуска към съраундите.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #789

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ако мислиш да надграждаш до Атмос/ДТС Х , то диполни/биполни не ги препоръчват за новите 3D базирани формати.

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #790

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    На какви цени намираш Денон и Маланц. В България Маранца е по евтин.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #791

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    На какви цени намираш Денон и Маланц. В България Маранца е по евтин.
    А ми да речем Denon-a за 899 паунда от https://www.richersounds.com/denon-avrx4500-black.html
    Маранца за 1129 паунда https://petertyson.co.uk/marantz-sr7...-2-av-receiver

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #792

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    От тези двата, аз май бих предпочел Marantz-а.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #793

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    денона 4500 е близо по цена с ямаха 1080, от двата бих избрал ямахата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #794

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    денона 4500 е близо по цена с ямаха 1080, от двата бих избрал ямахата.

    ямаха 1080 e с 2 зони, аз искам 3, затова гледаме 2080

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,584
    #795

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Marantz/Denon са си едно и също по принцип с леки доработки и може би по-добра изработка в Marantz, които водят (според притежатели) до по-добро представяне в практически идентични продукти - поне така съм чел де. Аз обмислях замяна на настоящия ми с 3600, но очевидно тая година няма да го бъде ...

    На 4500 не отговаряше ли старият 7012 ако не бъркам номерацията .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 62 ПърваПърва ... 3435152535455 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5214
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе