Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Помощ при избор на ресивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Все пак Yamaha си пуснаха моделите наскоро и все още държат цени в Европа. Онкио вече са ги свалили и затова има някаква разлика.
    Иначе са един клас модели и при тези цени в България е абсурд да се обмисля Онкио, освен ако не си запален фен.

    explosivebg, не е зле да се ориентираш и за колоните, които ще купиш /дори и след време/ защото двете неща са свързани.

    JBL далеч не са единствения избор и определено не са най-разумния.
    В техния бюджет има други варианти, които не е зле да обмислиш.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Е аз не съм точно фен на Онкио / а голям фен /, но никога , ама никога , няма да си купя от българския дилър - какво ми гарантира безумно високата му цена- нищо , гаранция - хубаво добре , но Онкио не е " събери чарк " , а доказала се качествена марка , а и винаги ще ми обърнат внимание в сервиза като си плащам кеш !

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Дано не опреш до сервиза, че разликата в цената много бързо ще се стопи, повярвай ми.
    И аз съм поемал рискове с покупка от чужбина, и в момента ресийвъра ми е от Щатите, но го взех за 650 лв, а тука беше 1200.
    За 200-300 лв. не бих го поел, но всеки си преценява.
    Да не говорим, че реално човека има алтернатива да вземе по нищо не отстъпващ ресийвър за същите пари, които ще плати за поръчка от Германия.
    Аз нямах.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #19

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Всеки има право на лична трагедия ! И това е мое лично мнение и си важи за мен и моите разбирания , но не ангажирам никого с него !

    И да , тази Ямаха бива , но аз нямам големи претенции и бих си взел модел V571 или Пайниър 921 - сега има много добра цена / от Авител / за награден модел 2011/2012 от EISA !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #20

    Re:Помощ при избор на ресивър

    За колони,вчера бях в магазина на Denon и човека ми пусна да чуя focal sib,останах доста впечатлен от звука,който извадиха.Целта ми е колоните да са стилни,да имат сила в и най-важното да изкарват качествен звук.Нека се има в предвид и това,че не съм маняк на тема аудио и не бих дал повече от 1500лв за колони,за стая 26кв.м.Като за начало ми трябват 2 предни колони,но ако има свестни 5.1 системи до тези пари ще е най-добре .

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #21

    Re:Помощ при избор на ресивър

    За тези пари , тези Фокали са най-доброто решение на нашия пазар за готова 5.1 озвучителна система за дом. кино !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #22

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Това ще са моите колони Focal Chorus 714V

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #23

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Добър избор , но ако ще допълваш комплекта до 5.1 е хубаво поне централния говорител да е от същата серия !

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #24

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от explosivebg
    Това ще са моите колони Focal Chorus 714V
    Добър избор. Така във времето ще допълниш системата до 5.1 и наистина ще имаш звук, конкуриращ този в киното.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #25

    Re:Помощ при избор на ресивър

    След като прочетох малко отзиви за Focal chorus 714v и общо взето за самата фирма, съм скептично настроен да си взема Focal.Като цяло от всичко,което прочетох се насочих към Klipsch и Monitor audio,но проблема е,че ми трябват колони с предно разположен бас-рефлекс,защото ще ги сложа близо до стената,а и стената зад колоните е доста тънка(12 см червена тухла) и това още повече ще влоши нещата ако са със заден бас-рефлекс. Какво е вашето лично мнение и бихте ли ми предложили някакъв модел стоящи колони.За стая (25кв.м.) мисля,че 90w на колона ще е напълно достатъчно,като се има и предвид,че с времето ще допълня серията до 5.1..Ако имате някакви впечатления от други колони(фирма,модел и т.н.),моля да споделите вашето мнението За сега рeсивъра,към който съм избрал да ги свържа е Yamaha RX-V671,другият вариант е Denon AVR-1912 .

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #26

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от explosivebg
    След като прочетох малко отзиви за Focal chorus 714v и общо взето за самата фирма, съм скептично настроен да си взема Focal.
    Ако сравниш на живо евтино изглеждащите Клипш и глухо звучащите МА BX с Фокал може пак да си смениш мнението.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #27

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Взех си yamaha rx-v671 благодаря на всички и най-много на civica за помощта Сега остана само колоните да взема и всичко ще е завършено

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #28

    Re:Помощ при избор на ресивър

    Честито ! Добър избор !

    Колоните винаги са били по-трудния избор , но се поразходи по магазините и послушай , все има нещо което да ти хареса , за дадени пари !

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #29

    Re:Помощ при избор на ресивър


    Напълно съгласен с iwoto ! Като притежател на Focal chorus 716s мога да кажа,че колоните на фокал и изглеждат добре , и свирят подобаващо!Имах възможност да слушам и Рязко (но уж вяярно )звучащия Клипш и МА BX5 ,но след като чух фокала -дилемата се изпари! Разбира се по вкус и цвет.....! Така че избора си е изцяло твой успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ресивър!!!
    От Paco_lod във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 27-08-14, 20:46
  2. Помощ за избор на колони § ресивър
    От emil13 във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 11:03
  3. Помощ за избор на ресивър и колони
    От Тодор във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-13, 21:16
  4. Малко помощ за избор ресивър!
    От Lion4o във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 07-12-12, 21:43
  5. Помощ за избор на AV ресивър
    От hattan във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 13-01-11, 17:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе