Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 49
Like Tree3Одобрявам

Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #31

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Фактора жена е намесен, а и честно казано на мен също не ми харесват букшелфа. Мебелите са ми 38см до стената и няма как(естетически) да дам колоните 40см напред за да са със заден бас рефлекс.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #32

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Дори и Focal да си вземеш пак ще стърчат спрямо мебелите ти.
    Честно казано не знам кое му е грозното на нещо такова:
    http://www.studio-22.com/monitor_audio/images/rx2-1.jpg

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #33

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Няма как да стане, при мен тази конфигурация от снимката. Моля, да предложиш стоящи с бас рефлекс. Другата седмица ще ходя да прослушам Полк и Мордан Шорт Авиано на симеоновско. Лазарус, ако смяташ за по-удачно, мога да прехвърля питанията в другия форум, че гледам тук няма ентусиасти да помагат? Още 1 въпрос: в момента в UK има страхотни намаления и 5007 е 499 лири,а 6007 е 599. Има ли смисъл да давам 100 отгоре? Не успях да разбера точно каква им е разликата освен 2-ри ХДМИ порт аут?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #34

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Според мен първо избери колоните и след това мисли кой ресийвър д авземеш според тях.
    Аз за други модели освен Фокал с преден порт не се сещам в този клас.
    Dali май имат такива модели, провери и Tannoy.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 14-02-13 в 18:06.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #35

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Маранз на 100% ми е избора за ресивър. Таной слушах в ТП и горе-долу ми харесаха. B&W 684 също са с преден порт и има добри отзиви за тях, но не знам дали пасват с Маранц?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #36

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Може ли препоръка за 3-4 песни, които да подчертават вокали и различни детайли за да ги ползвам при прослушването?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #37

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Моя любима тестова песен е
    Eros Ramazzotti & Cher - Più Che Puoi


  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #38

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Може ли няколко съвета от собствен опит?
    1.Намираш си качествен оригинален носител на аудио сигнал - CD, DVD-A или SACD (ако имаш подръка такъв player). Най-добре да са няколко с различни жанрове и тип музика. В никаъв случай MP3 или друг подобен компресиран формат!
    Ако имаш качествени носители и си запомнил звученето им на сегашната апаратура или си ги чул на друга качествена ще е най-добре.
    2.Взимаш източника на сигнал (player) който имаш, качествени съединителни кабели (chinch или digital optical/coaxial) и отиваш в магазина. Там на място свързваш го свързваш към Maranz-а и най-скъпите озвучителни тела. Така елиминираш грешките от тях.
    Сядаш и слушаш внимателно в аудио стаята поне половин час на Direct Audio - изключени всякакви корекции на звука. Желателно е да пробваш звученето и на други усилватели в този ценови клас. Колкото повече слушаш, толкова по-добре ще оцениш апаратурата.
    3.След като си купиш усилвателя, с цялата "опитна постановка" тестваш озвучителните тела, към които си се насочил. Отново поне два чифта, като удобството е, че можеш да ги свържеш едновременно на A & B изходите и да ги превключваш от усилвателя. Кабелите трябва да са качествени и поне 2,5кв.мм OFC мед с минимална дължина (ако е възможно това в магазина). Препоръчвам ти също да си купиш такива със максимално възможно сечение, които можеш да включиш в усилвателя. Относно марка и цена - ти си преценяваш. Наистина качествените са много скъпи, но мисля, че за около 6 - 16лв./м могат да се намерят посребрени с нисък капацитет.
    4.Преди тестовете трябва да си отпочинал, спокоен и да не си със проблеми на УНГ. С две думи да не си със запушен нос и оттам проблеми със слуха.
    Тествай спокойно и ако не ти позволят да го направиш или нямат аудио стая, просто не си губи времето!
    Примерно в големите магазини нямат такова помещение или то е някакво подобие на такова. Фоновият шум е прекалено голям, за да оцениш нещата правилно!
    5.Успех и не гледай марките, а слушай!

    Между другото можеш да си поръчаш в някоя фирма да ти направят озвучителни тела от Kit на производител (Monacor, Visaton, Seas и т.н.). Той съдържа всичко, освен кутиите, които се предлагат отделно при поръчка на клиента. Имал съм възможност да чуя няколко такива озвучителни тела и смятам, че ако са спазвани технологичните указания за сглобяване на фирмата, тонколоните свирят прекрасно за цената си!

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #39

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Не мога баш да се съглася да се вземе първо усилвателя, особено по този начин, който си описал.
    Автора очевидно е човек, който тепърва навлиза в тази сфера и мога да гарантирам, че какъвто и усилвател да закачи към скъпи и качествени колони ще му хареса. Това изобщо не значи, че е направил правилния избор защото всъщност ще е харесал колоните, а не усилвателя.
    Той по някаква субективна причина вече си е избрал ресийвъра и май ще пазарува онлайн, така че тази точка и без това ще я прескочи.
    Vanquished одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #40

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Това, че колегата се е насочил към определен усилвател премахва поне едно от неизвестните.
    Иначе задачата му става мисията невъзможна, според мен.
    Донякъде съм съгласен с теб, че скъпите колкони ще звучат добре на всеки усилвател. Може да се ограничи до поне два пъти по-скъпи колони, отколкото му е бюджета. Въпреки, че ако няма тренирано ухо, няма да намери разлика.
    Аз предложих опростен, според мен, вариант за тестване. По-сложното е тестов диск с различни сигнали или тонгенератор и замерване на нивата с микрофон. Но това вече ми се струва прекалено сложно, а и не вярвам в магазина да предлагат такива "екстри".

    Защо не предложиш на колегата методика, с която и той с неговите познания да се справи с тестването? И на мен ще ми бъде интересно да науча нещо повече.

    Дали е online или поръчка от представителство е без значение, ако не се чуят нещата на място. И да се сравняват поне два модела от един и същи ценови клас на усилвател и колони, като се ползва една и съща опитна постановка.
    Мисля, че ще се съгласиш с това.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 18-02-13 в 19:12.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #41

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Избора на Маранц 5007 е твърд, тъй като в тази ценова категория с пре-аут и всички кодеци няма друг производител. Освен това и имах възможността да го чуя в ТП, а и ми харесва на външен вид. Отзивите в тестовете са само положителни.
    Проблемът в избора на колони наистина е сериозен. Правилно подозирате, че всичко ми харесва, и вече се замислям дали да не купя евтини колони за старт, до като придобия "музикален слух". За съжаление в магазините, никой не ми казва какво да слушам, кое изпъква, как да разбера кои среди са по-добри от други и т.н. До сега само Клипш ми направиха впечатление като различни от всичко което чух до момента: МА бонз и МА силвър и Фокал 816. Истината е, че и само в Аудио арте ми обърнаха внимание и затова може би харесах Клипш. Аз искам да слушам музика от концерти- блу-рей(предпочитам да гледам докато слушам) и като го казах в Денон центъра и ми казаха, че всички колони са ок на дом кино и им спадна ентусиазма Тази седмица ще пробвам да чуя Полк и Мецо ,трябва да е готов шоурума тези дни. Лошото е,че не мога да слушам и обикалям освен събота и така забравям детайлите на това което съм чул.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #42

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    За 1500-1600лв мисля има доста модели с пре-аут, но най-важното е на теб да ти харесва . Това с евтините колони не бих ти го препоръчал - аз в момента съм с такива и си ме дразнят ,въпреки че доста се подобриха само със смяна на кабела .

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #43

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    За съжаление Лазар се оказа прав. Всички колони, които прослушах без изключение ми харесаха как свирят. Последно слушах Полк 400 TCI, и те много ми харесаха, но вносителя се оказа не много сериозен и май ще отпаднат от листата или ще ги поръчам онлайн. Един въпрос: ако купя колони на 8 ом, мога ли да ги слушам на LG HT902 ( спецификация) докато ми дойде ресивъра?
    Този пост е редактиран от PlamenG; 04-03-13 в 21:52.

  17. Novice Аватара на Alexandar Panchev
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    7
    #44

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Lazarus, изобщо не си прав ,че слушането е препоръчително, това е първо губене на време, второ е толкова субективно, че си губи смисъла. Колоните свирят в различни от домашните условия! Какво повече?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #45

    Отговор: Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexandar Panchev Виж публикацията
    Lazarus, изобщо не си прав ,че слушането е препоръчително, това е първо губене на време, второ е толкова субективно, че си губи смисъла. Колоните свирят в различни от домашните условия! Какво повече?
    Много интересно мнение, с много дълбок замисъл (уви само за търговеца). Толкова глупави хора има на този свят, които обикалят магазините в търсене на по добрият звук .
    Г-н Панчев , мнението ви много несериозно и с нищо не помага на хората търсещи съвет. Бих ви опровергал веднага , но не виждам смисъл , жалко че такова мнение имат работещите за Onkyo България.
    Успех !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  4. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54
  5. Избор на система за Домашно кино
    От Lacho13 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-06, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе