Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #16

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Пак говорим наизуст !
    Да, това е платка (на усилвател за слушалки !! ) , ама не и на моя усилвател ! Прави си майтап , но като си дойдеш у Варна , драги ми софиянецо в повече , ела да ти пусна този " усилвател " !
    Но ти си пиши , не ми пречи , и си купувай от ... скъпите ,нали затова си у София ,... за кинти !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #17

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    На времето си сглобявахме подобни от "Млад техник" - даже до скоро ми седеше ама май вече го изхвърлих - ставаше при липса на друг усилвател и с малки размери ...

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #18

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Спомените ти са смешни .Това няма много общо , освен начина на сглобяване !

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #19

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Защо да няма общо - щото го е сглобил китаеца ли ?
    Аз ти пиша , че визуално (по спомен) бяха подобни елементите и размерите са подобни - ставаше прилично усилвателче за нивото на тогавашната соц. техника ...
    Сега в тия вероятно ползват по-добри елементи , но общо взето е същото - непренциозен усилвател ползващ същата концепция с ниска цена и малки размери - с добри и чувствителни колони звука е като при повечето евтини ресивъри - даже може и да е по-добър от някои евтинджоси

    п.п. На моя му бях монтирал и захранването в кутията и имаше 6,3 изход за слушалки .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 13-05-17 в 14:36.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #20

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Боли ме ... за тоя квартал ! И като го издуя през активен бас си става джангър,ама на теб това ти е непознато . И е за малко пари.
    И стига си спамил .Или пиши нещо стойностно или ..... ти го каза ... за жабата !
    Знаех си че си от тоя квартал,просто нема начин да не си от там,съдейки по умопомрачителните ти изказвания

    ПП. За тези,които не знаят къде се намира кв.Васил Петлешков,това е...като влизате във Варна от магистралата,веднага в ляво...се виждат небостъргачите...е там е!....

    По скоро на теб ти е непознат моя усилвател,ама то иначе,няма и как да е.....ако не го бях сложил в подписа си,до ден днешен нямаше да знаеш че такъв изобщо съществува,така че трябва да благодариш на хората,които те ограмотяват,вместо да се фукаш пред всички какъв уникален боклук си си купил....

    - - - - - - - - - -

    А за тези,които не знаят предисторията,на приятелската ни закачка с Васко от Варна е следната:След като той даде съвет на колега от форума,да си ъпдейтне телевизора ей така по телефона директно....да звънне на Филипс,и те да му направят ъпдейта през телефона..и аз го попитах дали е сигурен в това което е написъл,той ми спомена че имам проблем с очите,и не вижда никаква пречка това да се случи.Сами преценете дали има смисъл да продължавам да обяснявам че хора на които им говорят звездите,просто се чудят къде да си избиват комплексите!
    Хайде Васко...още малко и ще става за плаж...не ни губи времето тук и не се излагай,и без това си станал за смях на половината форум,а другата половина от благоприличие не смеят да ти го кажат в очите.Само че с мен,леко сбърка адреса...надявам се да се кротнеш за малко,както го направи преди няколко дена...моля те..от името на всички които смятат че съм прав.
    Този пост е редактиран от iveto; 13-05-17 в 14:45.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    civica, с подобни епитети, в други форуми. Правя ти последно предупреждение! Между другото, за твое сведение слушам един дърт Sansui A-80 който е малко по-млад от мен (произведен е 78ма година) и го намирам за много приличен от към звук. Дори го взех по-евтино от китайчето (човека не знаеше какво продава). Да вземем да направим една форумна сбирка на по бира около 24ти май та да се видим и да изгладим различията.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #22

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Това за сбирката е много добра идея!,само кажи къде и кога!...а Sansui-тo ти,е абсолютна класика в жанра...направо даже си е чист ренесанс...такъв подобен имаше вуйчо ми едно време,и като ходехме у тях на гости,го гледах все едно виждах"смисъла на живота ми"...не знам дали се изразих правилно ,ама вие ще ме разберете...развълнувах се от факта че някой може притежава подобно бижу!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    На времето си сглобявахме подобни от "Млад техник" - даже до скоро ми седеше ама май вече го изхвърлих - ставаше при липса на друг усилвател и с малки размери ...
    Така е..едно време ни ги даваха такива в "КИРОВ",които са от София,знаят какво е...да ги сглобяваме за домашно

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #23

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    [QUOTE=iveto;821482] - - - - - - -

    А за тези,които не знаят предисторията,на приятелската ни закачка с Васко от Варна е следната:...........[QUOTE/]

    В голяма грешка си , щото четеш през ред като ... седмаче , но това не ме бърка .
    Аз на плаж си ходя и сега , не ми е нужно да чакам всичката паплач да се изтупа по плажовете , .......

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    civica, с подобни епитети, в други форуми. Правя ти последно предупреждение! Между другото, за твое сведение слушам един дърт Sansui A-80 който е малко по-млад от мен (произведен е 78ма година) и го намирам за много приличен от към звук. Дори го взех по-евтино от китайчето (човека не знаеше какво продава). Да вземем да направим една форумна сбирка на по бира около 24ти май та да се видим и да изгладим различията.
    Няма нищо за изглаждане , липса на информация и опит и ...знания е проблема . Иначе пия бира , ама в добра компания . Ако има такава , съм , за !

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #24

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Ето тук много си прав "... липса на информация и опит и ...знания е проблема" само не е ясно от коя страна е липсата ...както и да е, излишно е да продължаваме.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #25

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    На времето си сглобявахме подобни от "Млад техник" - даже до скоро ми седеше ама май вече го изхвърлих - ставаше при липса на друг усилвател и с малки размери ...
    Тези усилватели нямат нищо общо с онези от епохата на "Млад техник" - просто тогава е нямало клас Д в БГ - малки, но мощни и с КПД 90%. Нищо подобно не си сглобявал

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #26

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    И аз му го споменах , ама , ... инат ! Евтини били , пръчки , боклуци , нека , ама свири като скъп такъв , а не заема място - те това ми трябваше .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #27

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    ставаше при липса на друг усилвател и с малки размери ...
    - добре е да четем от време на време какво пишат "отсреща" нали ?

    Не съм имал намерение да се заяждам , ама я като на аматьор в областта да ми обясните каква точно е разликата в концепцията на споменатите усилватели като ползвате по-нов и по-мощен чип ?


    п.п. Колко му е захранването на тоя усилвател уж 2х50W ?

  16. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #28

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    ... ама свири като скъп ...
    Силно ме съмнява това твърдение. За два лева петел - за два лева пее (беше написал преди време участник от този форум). Ако свиреше като скъп всички щяхме да сме с китайски хм пръчки? Това чисто и просто е сурогат.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #29

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Колко искаш да е !? Има проста формула - ток , напрежение , работа ( мощност ) .
    На моя му дават 1А на изхода( в комплекта) , ама китаеца го дава , щото му е най-евтино и на оферта , иначе идва без захранващ блок .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Силно ме съмнява това твърдение. За два лева петел - за два лева пее (беше написал преди време участник от този форум). Ако свиреше като скъп всички щяхме да сме с китайски хм пръчки? Това чисто и просто е сурогат.
    Твое право ! Аз има с какво да го сравня - Ротел ( стерео ресивър ) за доста повече пари , но с почти същите параметри - 2 х 50Вт и с стандартен размер , 43 см широчина .. . и 8 кг " суха" маса !

    Новите технологии за добре дошли , но няма как да науча някого на тях , без да се убеди , че е за по-добро !

    - - - - - - - - - -

    След 48 часа проби , Ротел-а се пенсионира при мен , отиде да захранва един бас с мраморен корпус при един познат !
    Китайчето доволно клати всичко , което имам като тонколони . А е като кутия цигари !
    Този пост е редактиран от civica; 13-05-17 в 22:19.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #30

    Отговор: Китайски стерео усилватели , цифрово-аналогови преобразуватели с плеъри - Breeze Audio , FX-Audio , Trasam , XMOS Alientek,....

    Стана ми интересно и имам няколко въпроса ако може да отговориш мисля ще е полезно на мнозина:

    1. Кой е модела на Ротел-а, който спомена и на какви настройки бе той? А корекции извън него има ли?
    2. На китаеца корекции добавяш ли от някъде?
    3. При равни условия/корекции ли ги сравни?
    4. На какви колони слушаш?
    5. С какъв източник и DAC го "слушаш" китаеца/Ротел-а?
    6. А какъв стил музика слушаш на тях?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD-AUDIO
    От harislav във форум Аудиотехника
    Отговори: 38
    Последно: 21-04-17, 23:01
  2. onboard audio + ATI (video) audio
    От bright във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-07, 20:15
  3. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 02:14
  4. dvd audio
    От ender във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 07-08-03, 15:25
  5. CD Audio Rip
    От pjMarvin във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 27-01-02, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе