Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 159

Избор на ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #31

    Отговор: Избор на ресийвър

    Точно там бл.44 Лагера

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #32

    Отговор: Избор на ресийвър

    Е , наистина кофти . остава да не са били на кеф в събота , но имат и друг магазин или една предварителна уговорка по телефона , знам ли . Поне имат и Онкио-то и Денон-а и колоните на Дали , те затова .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #33

    Отговор: Избор на ресийвър

    Аз все нещо рано или късно ще купя, но относно колоните много не ми е ясно. Ако купя Далитата за фронт после, ако искам нещо по... четах че не трябва да се смесват различно звучене и т.н ами тези Monitor Audio Bronze2

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #34

    Отговор: Избор на ресийвър

    Центъра трябва да е от същата серия за да си подхождат по звучене , за другото по няма конкретни изисквания . Но звученето в различни помещения е различно , акустиката не е същата .

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #35

    Отговор: Избор на ресийвър

    Monitor Audio Bronze2 и Zensor 3 са един клас мисля и на мен честно казано Дали-то ми харесва повече . За нормална БГ стая (20-25м2) са си напълно достатъчни , още един комплект 3 или 1 серия за съраунд , центъра и субуфер по избор (може и от Дали, но по-добре нещо по-добре нещо от по-реномиран тая в област производител) и си готов.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #36

    Отговор: Избор на ресийвър

    т.е не разбрах за суба, нещо по-конкретно

    - - - - - - - - - -

    А център на Дали гледах за около триста и нещо има и един за седемстотин

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #37

    Отговор: Избор на ресийвър

    SVS , REL, Velodyne ...

    Центъра взимаш от същата марка и серия като основните.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #38

    Отговор: Избор на ресийвър

    По-скъпия център на Дали е от друга серия - Оптикон .Дали има доста субуфери , но има реномирани производители на такава техника - примерно Велодин , Рел , стига да ти хареса цената .

    А вече има инфо от колега -

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #39

    Отговор: Избор на ресийвър

    Супер сте, дано се похваля какво съм измислил и взел

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #40

    Отговор: Избор на ресийвър

    ЕДИН СЪВЕТ,който ми бе даден от един КАСАП-купи си каквото ти хареса и СПРИ,защото после става СТРАШНО,ако се катурнеш по надолнището като мен.Все ще искаш по и по,а там вече става въпрос за сериозни пари.Ако имах кинти ,сигурно щях да съм изсипал на 100 бонбона за музика,ма хубу че нямам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #41

    Отговор: Избор на ресийвър

    и това го мислих, то спирачката е една - да купя един ресийвър, какъвто съм си хареал, и един комплект колони за кино, та ако искам нещо повече да не ми се изхвъря комплекта и да си карам така......ама

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #42

    Отговор: Избор на ресийвър

    Добра комбинация би била ресийвър + DALI Zensor 3 + VOKAL + Zensor 1, а субуфера може да е по сериозен и на друга марка с цел да имаш разтърсващо изживяване. Конкретно виж на SVS PB-1000. Цената може да ти се види висока, но има защо. Ако искаш да усетиш разтърсването гледай по параметри долната граница на възпроизвеждане да е ниска, а силата на възпройзвеждане да е висока. Ако не може да минеш и с по евтин. На филми задължително калибрираш с микрофона и после до настройваш ако е нужно. Ако изключиш или не използваш калибрацията от микрофона то филмите стават доста по скучни. А за музика в стерео режим се представят по адекватно според мен защото тогава може да работи и субуфера и няма да ти липсва баса даже и с букшелф за фронтални. PureDirect/PureAudio или там каквото е заобикаля всички корекции, ефекти и субуфера с цел да даде уж по чист и верен звук. Ако ресийвера не е от най висок клас може би няма да ти допадне толкова. Също зависи и от DAC-а му и т.н.. При мен свързването с доста по евтин/по слаб на мощност (поне по книга) и то 2ра ръка стерео усилвател дава по добър звук на стерео, но се получава неудобството от въртене на кабели.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #43

    Отговор: Избор на ресийвър

    Благодаря!
    За сега съм се спрял на Denon AVR-X2300W и по горното написано ми е ОК

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #44

    Отговор: Избор на ресийвър

    Не забравяй да вземеш добри кабели. С ТВ може през оптика да се свържат. Така каквото и да пуснеш през плеъра на ТВ ще се изпраща до ресийвера правилно. Е може да се наложи в настройките да провериш след като си пуснал филма точно какъв формат праща. Ако е на PCM го смени на някой друг от възможните. Естествено стига да си изтеглил правилния релийз с DTS или друг 5.1 звук. Ако ще е от PC/лаптоп нещата са с малко повече играчка. Ако не успееш да се оправиш пиши.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #45

    Отговор: Избор на ресийвър

    Благодаря! Преполагам в повечето случаи ще е от ТВ-то към ресийвъра, защото имам едни 2 харда по 500GB и съм свалил "целия" нет, а освен оптика трябва ли да свързвам с HDMI ARC тата, и има ли различни оптични кабели по качество

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ресийвър
    От getsata73 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 03-12-16, 16:49
  2. Помощ за избор на ресийвър и някой спецификации
    От citroen във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-15, 17:31
  3. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 16:52
  4. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 10:40
  5. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе