Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 159
Like Tree26Одобрявам

Избор на ресийвър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #46

    Отговор: Избор на ресийвър

    HDMI ARC ако евентуално искаш да управляваш ТВ с дистанционното на ресийвера. Аз го изключих защото не винаги използвам и 2те. Т.е. не е задължително ако няма да пускаш и филми от PC. Оптичния кабел гледай да не е най евтиния, да не е много дълъг и да не прави чупки. В Авит*л би трябвало да имат по читави, питай ги да ти препоръчат, но не се изхвърляй.

    Щом ще пускаш от ТВ - натъртвам да погледнеш какъв звук ще излиза. При мен на всеки филм се налага да влизам в аудио настройки и да сменям от PCM на съответния наличен формат. След това на ресийвера без значение на кой режим си ще ти го промени до съответния. Проверяваш дали Audyssey е вкл. след калибриране и се наслаждаваш.

    Последно кое ще взимаш освен Denon-а?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #47

    Отговор: Избор на ресийвър

    ARC ти е за аудиото върнато от тв по HDMI - CEC е управлението ... и да го включваш/изключваш (ARC-a), ако не си на съответният предвиден за това HDMI вход/изход файда няма да има .
    Аз от както съм купил ресивъра винаги съм бил само с HDMI ARC за връзка и звук от телевизора и не съм имал никакви проблеми , нито пък да си играя всеки път да настройвам/сменям като пусна различен файл/филм ... макар и вече да го ползвам само за тв канали и като пусна нещо от YouTube . Далеч по-проста и универсална връзка от оптиката според мен - един кабел за всичко .
    podredko одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #48

    Отговор: Избор на ресийвър

    Благодаря за информацията!
    Относно въпроса по-горе съм се спрял на Даллтата, ако някой нещо не ме убеди друго или пък чуя нещо, което да ми хареса

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #49

    Отговор: Избор на ресийвър

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Аз от както съм купил ресивъра винаги съм бил само с HDMI ARC за връзка и звук от телевизора и не съм имал никакви проблеми , нито пък да си играя всеки път да настройвам/сменям като пусна различен файл/филм ... макар и вече да го ползвам само за тв канали и като пусна нещо от YouTube . Далеч по-проста и универсална връзка от оптиката според мен - един кабел за всичко .
    Може и от телевизора да зависи, но на мен също ми се налага да влизам в менюто на телевизора и да настроя режимът. Обикновено след гледане на филм с DTS аудио, след това настройката се връща на PCM.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #50

    Отговор: Избор на ресийвър

    Точно, обърках CEC и ARC, че обяснявах и друго на един приятел по телефона извинявам се.

    Иначе аз говоря за пускане от USB. На моя поне винаги ми се налага да сменя кодека. Освен ако не пускам същия филм 2ри път. Тогава си го помни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #51

    Отговор: Избор на ресийвър

    Здравейте да не пускам нова тема ще попитам тук, искам да взема ресивър, колони и някакъв CD плеър, хола е 30 кв/м, спрял съм се на Onkyo TX-8150 и колони Dali Zensor 5, не знам какъв плеър да взема, бюджет 3000-3200 .

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #52

    Отговор: Избор на ресийвър

    Това , може би - сд плеър . И остават пари . А може и нещо по-скъпо . .

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #53

    Отговор: Избор на ресийвър

    А защо Zensor 5? От четене по форуми и мнения на колеги притежатели е установено, че Zensor 3 звучи по-добре, както и естествено Zensor 7. Как се спря точно на 5?
    svetlio1 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #54

    Отговор: Избор на ресийвър

    По форумите и ревюта съм чел да хвалят и 1чките наред с 5чките .... всякакви вкусове има. Лично за мен съм си избрал 7.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #55

    Отговор: Избор на ресийвър

    Здравейте пак,
    Ходих до Технополис и чух Marantz, с Далита Zensor 3 и се разтопих, някой да даде мнение дали Marantz NR1607 или да си остана на Denon AVR-X2300W

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #56

    Отговор: Избор на ресийвър

    Разликата в цената не е голяма и аз лично бих избрал Маранц–а - слим дизайн с всичко необходимо .Пък и щом на теб ти е харесала комбинацията ......

    - - - - - - - - - -

    Прецени какво ти трябва , понеже Денон-а има повече фукции и възможности за свързване , по-мощен е , с по-добро захранване .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #57

    Отговор: Избор на ресийвър

    Направо незнам

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #58

    Отговор: Избор на ресийвър

    Вземи си и двата ! За празник и за делник !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    86
    #59

    Отговор: Избор на ресийвър

    Така е като сме си бедни, човек мисли и премися, хората на запад, пък и на изток, 600-700 евро, какво пък една четвърт от заплатата, като не ти хареса ще си купиш друг!

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #60

    Отговор: Избор на ресийвър

    Ми то цената на 1607 близка с тая на 5011.......която пък сходна с други интересни ресивъри като ямаха A860 например....и каква стана тя от първоначлна цена около хиляда лева хвръкна на близо две

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 11 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ресийвър
    От getsata73 във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 03-12-16, 15:49
  2. Помощ за избор на ресийвър и някой спецификации
    От citroen във форум Аудиотехника
    Отговори: 21
    Последно: 02-05-15, 16:31
  3. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 15:52
  4. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40
  5. Помощ за избор на колони с буфер и ресийвър ?
    От ncuxapu3aJl във форум Аудиотехника
    Отговори: 9
    Последно: 01-05-09, 19:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе